Kakaové linecké s marmeládou

Na kakaové linecké těsto si připravte:

150 g másla, změklého

110 g moučkového cukru

3 žloutky

190 g hladké mouky (pšeničné nebo špaldové)

40 g kvalitního kakaa 

oblíbená marmeláda (rybízová, meruňková, višňová ...)


Mouku a kakao společně prosejte do misky. 

Změklé máslo prošlehejte společně s moučkovým cukrem a žloutky. Není potřeba do pěny, jen aby se vše krásně spojilo. Přisypte mouku s kakaem a šlehačem krátce prošlehejte, až vznikne drobenka. Těsto vyklopte na vál a dopracujte rukama do vláčného těsta. Pracujte rychle, snažte se nepřidávat další mouku. Těsto zabalte do folie a dejte asi na 30 minut do lednice. Nemělo by úplně ztuhnout. Díky tomuto zpracování těsta bude cukroví krásně měkké a vláčné hned po upečení.


Pokud chcete péct s předstihem a nechat cukroví rozležet, můžete si těsto zadělat klasickým způsobem. Na vál prosejte mouku s kakaem, přidejte moučkový cukr, pokrájené máslo a žloutky. Vypracujete těsto, které nechte odležet v lednici.  


Troubu zapněte na 180 stupňů, dva plechy si vyložte pečícím papírem.

Těsto vyválejte na lehce pomoučněné ploše a vykrojte libovolné tvary. Já jsem použila plastová vykrajovátka od Tescomy, díky kterým hezky a pravidelně vykrojíte střed.

Na jeden plech dávejte vždy tvary podobných velikostí, aby se pekly stejnoměrně. Já peču obvykle na jednom plechu ty s vykrojeným středem a na druhém plné tvary. 

Pečte ve vyhřáté troubě asi 6 minut, samozřejmě v závislosti na velikosti jednotlivých kousků. Upečené cukroví nechte zcela vychladnout, pak promažte oblíbenou marmeládou a nechte pár dnů rozležet. Před servírováním můžete lehce pocukrovat.


www.vikendovepeceni.cz