Dýňové mini cheesecakes se slaným karamelem

Dýňové mini cheesecakes (12 ks)

Sušenkový základ:
110 g sušenek typu Bebe rodinné
50 g rozpuštěného másla

Sušenky rozdrťte nebo rozmixujte a smíchejte s rozpuštěným máslem. Formu na muffiny vyložte papírovými košíčky a sušenkovou směs do nich rovnoměrně rozdělte. Pomocí lžičky směs urovnejte a zamáčkněte do dna košíčku.
Troubu předehřejte na 150 stupňů.

Sýrová náplň:
450 g čerstvého sýra typu Philadelphia
100 g cukru krupice
2 velká vejce
120 g dýňového pyré
2 lžíce třtinového cukru
½ lžičky skořice
½ lžičky mletého zázvoru
špetka mletého nového koření a muškátového oříšku

V míse lehce našlehejte sýr, přidejte cukr a na nízké otáčky míchejte, až se vše spojí. Přidejte vejce, jedno po druhém. Asi polovinu směsi rozdělte do připravených košíčků. 
Ke zbytku přidejte dýňové pyré, třtinový cukr a koření, dobře promíchejte. Opatrně lžící naneste na sýrovou vrstvu do košíčků. Dejte péct na 20 minut do vyhřáté trouby.
Dortíky nechte zcela vychladnout ve formě, nejlépe pár hodin v lednici, teprve pak opatrně přendejte na tácek. 

Slaný karamel:
200 g cukru krupice
85 g másla
125 g smetany ke šlehání 33%
1 lžička mořské soli

Cukr dejte do hrnce se silnějším dnem a při střední teplotě pomalu nechte rozpustit. Míchejte dřevěnou vařečkou až do úplného rozpuštění. Přidejte máslo rozkrájené na malé kousky a opatrně míchejte až se směs krásně spojí. 
Stáhněte z kamen, vmíchejte sůl a vlijte smetanu. Balonovou metlou dobře prošlehejte, vraťte na kamna a chvilku ještě provařte, aby byl karamel krásně krémový. Za občasného míchaní nechte zchladnout a teprve pak opatrně naneste na vychlazené dortíky. Můžete ozdobit opraženými ořechy. 

www.vikendovepeceni.cz