Dort Pavlova

Dort Pavlova:

120 g bílků, pokojové teploty

200 g cukru krupice

1 lžíce octa

1 lžíce kukuřičného škrobu


Troubu předehřejte na 100 stupňů, na pečící papír si nakreslete kruh o průměru ca. 20-22 cm.

Bílky začněte šlehat při nižších otáčkách, až se vytvoří bílá pěna, začněte po částech přidávat cukr. Vždy počkejte, až se cukr dobře zašlehá, než přidáte další. Doporučuji přidat ve 4-5 dávkách. Šlehejte při středních otáčkách, ke konci zvyšte na maximum. Ve sněhu by neměly být patrné krystalky cukru.

Stěrkou vmíchejte ocet a škrob a dobře promíchejte. 

Těsto můžete na plech "narovnat" lžící nebo si ho přendat do sáčku se špičkou a nastříkat. Nejprve je potřeba udělat "dno" dortu a pak vytvořit okraje. V podstatě musíte udělat takovou misku. Záleží jen na vaší fantazii, jaký tvar bude dort mít :) 

Dejte péct do vyhřáté trouby na dvě hodiny, pak troubu vypněte a nechte v ní pusinku zcela vychladnout. Já obvykle peču večer a nechávám v troubě do rána. 


Dokončení dortu

250 ml smetany ke šlehání

100 g mascarpone

čerstvé ovoce


Pavlovu opatrně sloupněte z pečícího papíru a položte na tác či podnos, na kterém budete servírovat. 

Smetanu ušlehejte společně s mascarpone. Ovoce omyjte a nakrájejte na kousky. 

Na dno dortu dejte část šlehačky a pokryjte vrstvou ovoce. Zakryjte zbývající šlehačkou a hustě poklaďte ovocem. Můžete přidat čerstvé bylinky nebo květy na ozdobu. 

Dort dejte do lednice na pár hodin rozležet, než budete servírovat. Dobře se krájí vroubkovaným nožem. 

Pavlovu doporučuji sníst v den plnění, aby se příliš nerozmáčela. Nicméně můžete si ji upéct předem a uchovat nenaplněnou v uzavřené krabici při pokojové teplotě.  


www.vikendovepeceni.cz