Brownie cheesecake

Brownie cheesecake (průměr ca. 17 cm)


Brownie základ:

60 g másla

60 g hořké čokolády 55-60%

90 g cukru krupice

1 vejce

30 ml mléka

50 g hladké mouky


Troubu předehřejte na 180 stupňů, formu o průměru ca. 17 cm vyložte pečícím papírem.

Máslo a čokoládu společně rozpusťte, opatrně v kastrůlku. Přidejte cukr a dobře promíchejte. Přendejte do misky, přidejte vejce a mléko, dobře zašlehejte. Stačí ruční metličkou. Nakonec vmíchejte mouku. 

Těsto nalijte do připravené formy, uhlaďte do roviny a dejte péct do vyhřáté trouby na 20-25 minut. Špejlí si ověřte, že je propečené.

Vyndejte z trouby a nechte chladnout ve formě. Teplotu v troubě snižte na 170 stupňů a připravte si sýrovou náplň. 


Sýrová náplň:

350 g krémového sýra typu Lučina, Philadelphia ... (použila jsem Cream Cheese z Lidlu)

70-80 g cukru krupice

1 lžíce hladké mouky

2 vejce

80 g zakysané smetany

vanilkový extrakt


Všechny suroviny vyndejte včas z lednice, aby měly pokojovou teplotu. 

Sýr prošlehejte s cukrem a lžící mouky, postupně zašlehejte obě vejce. Šlehejte při nízkých otáčkách, aby se do krému nedostalo příliš vzduchu. Přidejte zakysanou smetanu a vanilkový extrakt, promíchejte.

Směs nalijte na předpečený brownie základ a dejte péct do trouby vyhřáté na 170 stupňů na 15 minut. Poté snižte teplotu na 120 stupňů a dalších 50-60 minut dopékejte. Cheesecake by měl být pevný, nicméně střed se může trochu třást.

Cheesecake můžete nechat chladnout v pootevřené troubě, po pár minutách chladnutí ořízněte vnitřní boky formy. To zabrání, aby při chladnutí cheesecake nepopraskal. 

Nechte zcela vychladnout, pak dejte na několik hodin do lednice, ideálně přes noc. Můžete ozdobit čerstvými malinami nebo jiným ovocem.


www.vikendovepeceni.cz