ОГОЛОШЕННЯ

Прийом заявок на Національний конкурс «Благодійна Україна-2022» – «Благодійність на захисті України»

Асоціація благодійників України оголосила 16-тий конкурс із відзначення доброчинних ініціатив України – Національний конкурс «Благодійна Україна-2022». Девіз цьогорічного конкурсу – «Благодійність на захисті України». Всі ми вже десятий місяць повномасштабної війни робимо все можливе для нашої Перемоги, незламності, допомоги тим, хто її найбільше потребує у цей час.

Цього року маємо чимало нових викликів у всіх сферах життєдіяльності нашої країни, які закриваються силами волонтерів, благодійників, доброчинців та усіх небайдужих громадян як в Україні, так і за кордоном. Допомога ЗСУ, ТРО, вимушеним переселенцям, дітям, школам, культурі чи лікарням, всі наші донати – це доброчинність на захист нашої країни, з головною метою зупинити та подолати агресора і відстояти свою свободу та незалежність.

Запрошуємо всіх подавати заявки на участь у Національному конкурсі «Благодійна Україна-2022» – «Благодійність на захисті України».

У конкурсі можуть брати участь благодійники/волонтери, волонтерські, благодійні та громадські організації, молодіжні об’єднання, представники медіа, соціально відповідальний бізнес та інші – всі, хто надавали благодійну чи волонтерську допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2022 року. Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, отримувачі благодійної допомоги (за згодою благодійника) та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства.

Заявку можна завантажити за посиланням (завантажити заявку). Заповнену заявку необхідно надіслати електронною поштою на адресу: konkurs.blago@gmail.com до 30 квітня 2023 року (включно). До неї також доцільно додати фотографії (не більше 5 шт.), лінки на інформацію про благодійну чи волонтерську діяльність учасника конкурсу, що розміщена в інтернеті, публікації, відгуки, рекомендації тощо, які краще характеризують діяльність учасника конкурсу.

ЗАВАНТАЖИТИ ЗАЯВКУ

ЗАВАНТАЖИТИ ЗАЯВКУ (англійська версія) – COMPETITION APPLICATION

ЗАВАНТАЖИТИ ЗАЯВКУ– Менеджер року у сфері доброчинності

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС

ВИТЯГ З ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС – КОНКУРСНІ НОМІНАЦІЇ

Оргкомітетом Національного конкурсу «Благодійна Україна-2022» було прийнято рішення приймати заявки в 19 колективних, 3 індивідуальні та 3 спеціальні конкурсні номінації. Заповнюючи заявку необхідно обрати одну, або декілька номінацій під які підпадає діяльність номінанта, організації чи проєкт:

Колективні номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2022»:

Індивідуальні номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2022»:

Спеціальні номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2022»:

Кожна конкурсна заява буде оцінена незалежною Національною експертною радою конкурсу, до складу якої входять експерти з різних галузей, запрошені Організатором до участі. У кожній із вищезазначених номінаціях визначатиметься по три лауреати конкурсу, переможець буде оголошений на церемонії нагородження, що відбудеться в червні 2023 року у Києві.  Відзнака переможця Національного конкурсу «Благодійна Україна» – диплом та унікальна бурштинова статуетка «Ангел добра». Лауреати, які посядуть  друге та третє місце нагороджуються спеціальними дипломами.

Кінцевий термін подачі заявок – 30 квітня 2023 року (включно). Заявку можна завантажити за лінком. Детальніша інформація за телефоном: 067-164-04-11 (в робочі дні та години), e-mail: konkurs.blago@gmail.com; офіційні сайти конкурсу: http://vboabu.org.ua/, http://blagoukraine.org/, фб.: https://www.facebook.com/BlagodijnaUkraina

Основні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна-2022»:

Можливість проведення регіональних конкурсів у 2022 – 2023 роках узгоджуватиметься з регіональними партнерами і буде залежати від зони проведення бойових дій на території України та відповідних областей, дозволів військової адміністрації та позицій місцевої влади. Про регіональні конкурси ми додатково інформуватимемо на сайті конкурсу та на офіційних сторінках у соціальних мережах.

Деталі: тут.  


Всеукраїнський молодіжний конкурс «Юридична освіта майбутнього»

Організатори:Рада молодих юристів України, Київська Мала академія наук учнівської молоді, Аналітичний центр якості освіти, Інститут політико-правових та релігійних досліджень за сприянняНаціонального агентства із забезпечення якості вищої освіти та за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

 

Дата:5 грудня 2022 року – 5 лютого 2023 року.

Формат: онлайн, дистанційна подача робіт.

Учасники:група 1 - учні загальноосвітніх навчальних закладів,  група 2 - студенти та аспіранти закладів вищої освіти.

Метою Конкурсу є підтримка обдарованої молоді та внутрішньо переміщених осіб. Професійна орієнтація школярів. Підвищення конкурентоспроможності випускників правничих шкіл на ринку праці. Виявлення проблемних питань юридичної освіти для досягнення стратегічних пріоритетів реформи правосуддя в Україні. Аналіз питання підвищеної популярності професії юриста у абітурієнтів. Залучення студентів до процесів покращення якості вищої юридичної освіти в Україні.

Програма:

1 етап. Учасники готують роботи за відповідною тематикою, оформлюють згідно вимог до організаційного комітету.

2 етап. Організаційний комітет приймає роботи від учасників та попередньо відбирає по 100 найкращих робіт у двох групах і передає експертному журі.

3 етап. Експертне журі оцінює роботи за рейтинговою системою та визначає переможців.

4 етап. Урочисте нагородження переможців.

 

Тема для роботи:

1 група (учні): Чому я хочу бути юристом: переваги і недоліки професії юриста.

2 група (студенти): Реформування юридичної освіти та застосування новітніх технологій.

 

Вимоги до робіт.Обсяг до 3х сторінок. Поля: верхнє, нижнє, праве – 15мм, ліве – 20мм; шрифт – TimesNewRoman, кегль – 14, інтервал між рядками – 1, відступ – 1,25. Роботамаєміститиособисту думку автора, чітко структуровану за абзацами або пунктами, не повинноміститиплагіату, а увипадкуцитуванняобов’язковомає бути оформлена згадка про джерело.Мова:українська.

 

Прийомконкурснихробітдо 07.02.2023 року.

 

Для участі у Конкурсінеобхідно:

1)  Заповнити заявку за адресою: https://bit.ly/3uvaCLU

2)  Направити конкурсну роботу на е-адресу krmjua@gmail.com, вказавши у темі повідомлення «На Конкурс»та ваше Прізвище.

 

Партнери заходу:

Юридична газета, Юридичний вісник України, Law&Events, Неформатне юридичне видання «Lойер», Ліга студентів АПУ.

 

Додаткова інформація: www.facebook.com/KRMJUA

 

Оргкомітет:

Которобай Євген, тел.: 093 733 47 88

Герасименко Олександр, емейл: institute2014@ukr.net


Щодо проведення в закладах освіти виховної години "Україна країна нескорених!" до Дня Гідності та Свободи

Лист "Щодо проведення в закладах освіти виховної години "Україна — країна нескорених!" до Дня Гідності та Свободи

 ЗАВАНТАЖИТИ

Меморіальна дошка

З метою організації та координації національно-патріотичного виховання в системі освіти Київської області, вшанування подвигу та мужності воїнів російсько-української війни, просимо систематично доповнювати інформацію щодо присвоєння імен земляків, загиблих протягом 2014-2022 років, – Героїв Небесної Сотні, учасників АТО/ООС, військовослужбовців ЗСУ, закладам освіти громади, встановлення їм меморіальних дощок, постійно діючих виставок, окремих розділів в експозиціях облікованих музеїв закладів освіти. 

Переглянути наявні дані можна за посиланням: https://cutt.ly/SCUrfCR). 

Також просимо долучитися до оновлення презентації – Альбому пам’яті «Життя без волі – ніщо!», який розміщено на сайті Інформаційної медіатеки «Україна назавжди: вивчаємо, пам’ятаємо, зберігаємо!», за посиланням: https://cutt.ly/SCUrfCR 

Контактна особа: Людмила Дюдя, методист відділу спортивного туризму та краєзнавства КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», моб. 098-343-15-52. 

Сподіваємося на ефективну та плідну співпрацю. 

Т.в.о. директора департаменту Ярослава ТРОСТЯНСЬКА 

Для передачі інформації в обласний центр просимо вас до 20 числа кожного місяця подавати дані за формою https://forms.gle/HjG7K2LBJhBtjoLt5

Умови проведення міського онлайн конкурсу дитячих робіт з декоративно-вжиткового та образотворчого мистецтва «Дитячі мрії»-2022

1.Загальні положення

Міський онлайн конкурс дитячих робіт з декоративно-вжиткового та образотворчого мистецтва (далі- конкурс) проводиться Центром позашкільної освіти та професійного самовизначення учнівської молоді «Соняшник», Управлінням освіти і науки Білоцерківської  міської ради Київської області.

1.2 Мета конкурсу:

ü  виявлення і підтримка творчих дітей та юнацької молоді, які є учнями освітніх закладів міста, вихованцями гуртків;

ü  підвищення професійного та художнього рівня виконання робіт у галузі декоративно-вжиткового та образотворчого мистецтва;

ü  залучення дітей та юнацтва до вивчення кращих зразків традиційного і сучасного українського та традиційного декоративно-вжиткового та образотворчого мистецтва, популяризація позашкільної освіти, пошук нових форм та методів роботи з дітьми та молоддю.

1.3 Конкурс проводиться один раз на рік.

Початок прийому конкурсних робіт – з 22 листопада по10 грудня 2022р.

15 грудня 2022р.- оголошення результатів.

З 15 грудня 2022р. по 25 грудня 2022р. – нагородження переможців.

Результати конкурсу будуть оприлюднені на офіційній сторінці Facebook та офіційному сайті ЦПО «Соняшник».

2. Умови участі у конкурсі

2.1 До участі у конкурсі приймаються роботи дітей та підлітків, які не є вихованцями  гуртків творчо-технічного напрямку ЦПО «Соняшник» віком від 6-ти до 18-ти років у напрямках:

ü  Образотворче мистецтво

ü  Бісероплетіння

ü  Сувенір

ü  Архітектура та дизайн

ü  Кулінарне мистецтво

ü  Плетіння спицями та гачком

ü  Вільна тематика

Учасники діляться на такі вікові категорії:

ü  Молодша група (6-8 років)

ü  Середня група (9-12 років)

ü  Старша група (13-18 років)

2.2 Кількість робіт від одного учасника в одному напрямку має бути не більше 3 (трьох)

2.3 Для участі у конкурсі подаються фото робіт, які надсилаються на електронну пошту ЦПО «Соняшник» mysunflower@i.ua з приміткою: Для конкурсу «Дитячі мрії 2022».

У листі повинні бути прикріплені фото робіт, а також окремо файл, у якому будуть вказані данні конкурсанта:

1.П.І.Б.

2.Дата народження.

3.Назва освітнього навчального закладу та клас (якщо дитина ходить до школи)

4.Адреса.

5.Телефон батьків.

6.Адреса електронної пошти конкурсанта

3.Визначення та нагородження переможців.

3.1 До роботи у складі журі запрошуються педагоги ЦПО «Соняшник» відповідно до напрямків конкурсних робіт.

3.2 Журі має право вимагати підтвердження авторства конкурсної роботи та надання для її розгляду в очному форматі.

3.3 Критерії, за якими проводиться конкурс:

ü  Унікальність ідеї

ü  Актуальність

ü  Рівень майстерності

ü  Оригінальність

3.4 Журі визначає переможців І, ІІ та ІІІ місця та залишає за собою право вручення спеціальних призів.

3.5 У разі виникнення спірних питань право остаточного рішення належить голові журі.

3.6 Переможці конкурсу нагороджуються грамотами від ЦПО «Соняшник»  та сертифікатом на безкоштовний майстер-клас з одним із членів журі обраного напрямку.

3.7 Підсумки конкурсу оприлюднюються у засобах масової інформації, висвітлюються на web-сторінках ЦПО «Соняшник»

Список членів журі:

Голова журі: Ляшенко Л.П.

Образотворче мистецтво:

Бобло В.М., Красніцька-Луцик Л. М., Клеймьонова Л.В.

Бісероплетіння

Дудчик І.Д., Фіялко А.В., Гутник В.М.

Сувенір:

Ляшенко Л.П., Коробко В.І.

Архітектура і дизайн:

Гуменюк В.В., Погрібняк О.М.

Кулінарне мистецтво

Шишка А.В., Ляшенко Л.П.

Плетіння спицями та гачком:

Дзюман А.С., Саранцева Н.В.

Вільна тематика:

Цимбал Т.Д., Шабельна Ж.Д.


Віртуальна екскурсія до  Національного музею Голодомору-геноциду 

Керівникам місцевих органів управління освітою

 Цьогоріч до Дня пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років освітня команда Національного музею Голодомору-геноциду підготувала відеоекскурсію, формат якої дає можливість віртуально відвідати експозицію та дізнатись історію Голодомору у формі, що не травмуватиме слухачів.

 Цільова аудиторія створеного продукту – учні 1-5 класів. 

Рекомедуємо освітянам та учням 1-5 класів закладів освіти Київщини приєднатись до онлайн-презентацій, які проводитимуться через платформу Zoom 25 жовтня (о 14:00 год.) та 26 жовтня (о 15:00 год.) 2022 року.

 Посилання на згаданий захід буде надіслано після заповнення реєстраційної форми: https://cutt.ly/QB8hkEq. 

Для уточнення деталей, звертайтесь за телефоном (044) 254-45-11 та за електронною адресою музею visit.holodomormuseum@gmail.com. 

Т.в.о. директора департаменту Тетяна ШКОД А

Звіти роїв 2022

Переглянути відеозвіти та презентації можна на сайті Національно-патріотичного виховання.

ПЕРЕЙТИ

Підсумки територіального етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»

28 вересня було підбито підсумки територіального етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір». До Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради було направлено 74 роботи із 25 закладів освіти Білоцерківської міської територіальної громади.

Підсумки висвітлені на сайті ЦЕНТ БМР за покликанням 

https://www.cent-bc.com.ua/vitaiemo-peremozhtsiv-terytorialnoho-etapu-vseukrainskoi-vystavky-konkursu-ukrainskyj-suvenir/

Про інформаційні матеріали до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру

Про організацію та проведення конкурсу есе "Війна в долі моєї родини"

Про розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.08.2022 № 739-р

Про урок доброти

Про поновлення огляду музеїв при закладах освіти БМТГ

       Шановні колеги, відповідно до наказу Управління освіти і науки від 21.12.2021 року №388 "Про проведення оглядів музеїв при закладах освіти БМТГ" просимо до 20 вересня оновити та подати відповідальним у громаді спеціалістам характеристику, уніфікований паспорт, Статут (Положення) музею (зразки у папці «Документи» - за посиланням: 

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1nBJkuf__XyubfzUZZO5yYa-QqhceNmdU 

 та створити сайти (може бути гугл-сайт) чи сторінки музеїв на сайтах закладів освіти, чи відкриті сторінки музеїв у соціальних мережах.


Відповільна особа Цимбал Тетяна Дмитрівна, ЦПО "Соняшник"


Про інтелектуальні змагання юних істориків, присвячені  Дню захисників і захисниць України 

Шановні колеги, до Дня захисників України планується проведення Інтелектуальних змагань юних істориків "КОЗАЦЬКА ДОБЛЕСТЬ". Положення ви можете завантажити на нашому сайті в розділі КОНКУРСИ 2022/2023.

Звертаємо вашу увагу, що кожна команда до 19 вересня  має подати заявку в довільній формі оргкомітету змагань на електронну адресу:kozacka.doblest@gmail.com

Екскурсія по Білій Церкві

Шановні колеги, планується серія екскурсій по Білій Церкві з нагоди 990 річниці із дня заснування міста. 

21 вересня буде проведено першу таку мандрівку для бажаючих.

Екскурсію проводить Володимир Перерва. 

До участі запрошуємо учнів 8-11 класів, педагогів,  які цікавляться історією міста. 

Кількість учасників обмежена, тому передбачена реєстрація.  

Хто перший, у того є шанси відвідати цікавий захід і дізнатися багато нового про своє місто!

Більше інформації можна дізнатися у Відділі виховної роботи.


Учасників супроводжує Ірина Запорізька, 0984363744

Реєстрація тут forms.gle/3BHzEVQvmCZjBQqD6 

Про урок“#Не_ведись - прояви свою стійкість в Інтернеті” 

Останнім часом значно почастішали випадки нанесення тяжких фізичних ушкоджень та смертності серед дітей «передпідліткового» та підліткового віку. Батьки, вчителі та інші дорослі активно шукають відповіді на питання, як запобігти саморуйнівній поведінці дітей та як зрозуміти, що діти перебувають під впливом небезпечного контенту онлайн.

За визначенням SWGFL - благодійної організації, що забезпечує школи та інші освітні установи безпечним та надійним використанням технологій на національному на глобальному рівнях, - шкідливим вважається будь-який контент, на який можна натрапити в Інтернеті, який в результаті завдає шкоди емоційному, психічному чи навіть фізичному здоров’ю особи. Зазвичай він включає в себе:

-    онлайн насильство, булінг,переслідування та погрози;

-    насильницький контент;

-    порнографічний контент;

-    контент, що зображує або закликає до нанесення самоушкоджень, у тому числі до самогубства. 

Навички стійкості до шкідливого контенту є необхідними, аби знижувати його негативний вплив.

За підтримки Уповноваженого Президента України з прав дитини,освітнім проєктом #stop_sexтинг, було розроблено урок“#Не_ведись - прояви свою стійкість в Інтернеті” для забезпечення стійкості дітей до шкідливого контенту.

З огляду на актуальність зазначеної проблеми, просимо Вас поширити інформацію про цей курс серед керівників департаментів освіти і науки області та директорів закладів повної загальної середньої освіти, а також сприяти проведенню уроку серед учнів 6-8 класів у квітні - травні 2021 року.

Зазначений урок та матеріали до нього вже доступні для безкоштовного завантаження за посиланням https://stop-sexting.in.ua/category/materials/uroky-dlya-5-7-klasiv

Проведення уроку передбачає отримання сертифікату. Сертифікатнадається після проведення уроку та заповнення електронної форми за посиланням https://bit.ly/3giQBTb.

Для того, щоб дізнатись більше про особливості захищеності дітей в цифровому середовищі та стійкості до шкідливого контенту, запрошуємо передивитися запис вебінар на каналі проєкту в Youtubehttps://bit.ly/3egRPvt.

Просимо прозвітувати вчителів після проведення уроку. Формою звітності  є заповнена електронна форма https://bit.ly/3giQBTb.

Додаткова інформація: Павленко Дар’я, stopsexting.ua@gmail.com


Умови проведення  міського етапу обласного онлайн-фотоконкурсу  «Неосяжна моя, Україно!»

Запрошуємо учнівську молодь Білоцерківської міської територіальної громади до участі в міськомуетапі обласного онлайн-фотоконкурсу«Неосяжна моя, Україно!», що відбудеться протягом вересня та присвячений Міжнародному дню туризму.

До участі в конкурсі  приймаються роботи учнівської молоді Білоцерківської міської територіальної громади не більше 2 фото у номінації, від закладу 10 робіт. Фото мають бути якісні (рекомендуємо формат JPG 72dpi 800x1200 pixel)  та не порушуватиавторське право.

Просимо дотримуватисяакадемічноїдоброчесності, світлиниможуть бути зробленіучасниками конкурсу у поточному або у попередніх роках.

Просимо до15.09.2022 на пошту mysunflower@i.ua (ізнаписом у теміповідомлення «Фотоконкурс-2022») надіслати в одному електронномуповідомленні: 

фото (окреміфайли) та заявку від закладу (вордівський документ на бланку). Кожне фото підписуєтьсяйогоназвою, зазначеною у заявці.

Змістномінацій конкурсу:

1.Наші мандри (фото, зробленіпід час походів, експедицій, екскурсій, подорожейУкраїною);

2.Дива України очима дітей (фото природних та мистецькихоб’єктівУкраїни);

3.Свята спадщина (фото із зображенням народних звичаїв, обрядових дійств, державних заходів, історичних реконструкцій тощо);

4.Архітектурні пам’ятки України (фото архітектурних історичних, культурних чи інноваційних об’єктівУкраїни). У підписах-назвах до цих фото обов’язково вказуйте правильну офіційну назву архітектурного об’єкту, його місцезнаходження (область, громада, але без адреси);

5.Воля, Слава, Сила (світлиниіз сюжетами родинної та дружньої  взаємопідтримки, з домашніми улюбленцями, допомоги вимушеним переселенцям, порятунком безпритульних тварин, прикладами волонтерської діяльності, участі у патріотичних, культурних всеукраїнських та міжнародних акціях щодо підтримки України та українців, фото із рятувальниками та медиками тощо). Із міркувань інформаційної безпеки під час російсько-української війни, фото із тероборонівцями та військовослужбовцями ЗСУ просимо не надсилати.

Обробка персональних даних здійснюється відповідно до законодавства про захист персональних даних. ЦПО «Соняшник» залишає за собою право використовувати надіслані учасниками конкурсу фотороботи для розміщення на фотовиставках, використовувати у поліграфічній продукції некомерційного характеру, поширення в мережі Інтернет.

Зразок заявки

Бланк навчального закладу громади 

Номінація   \\\ Назва фотороботи  \\\ Прізвище, ім’я автора (учня, вихованця)   \\\Клас/назвагуртка,\\\  Повна і правильна назва закладу освіти \\\ ПІБ керівникадитини, телефон

Лист ДОН КОДА про гру "НЕМАЄ ШЛЯХУ НАЗАД" (!!!!є необхідність інформування Прокуратури про проведену роботу)

Лист ДОН КОДА про небезпечну гру "НЕМАЄ ШЛЯХУ НАЗАД" ЗАВАНТАЖИТИ ЛИСТ

ДУЖЕ ВАЖЛИВО!!! Щодо реалізації обласними державними адміністраціями загальнодержавного проєкту  "Місце шани та вдячностіˮ

Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації) направляє лист Міністерства у справах ветеранів України від 26.08.2022 № 5790/1.2/5.1-22 про додаткові роз’яснення щодо реалізації обласними державними адміністраціями загальнодержавного проєкту “Місце шани та вдячностіˮ про який проінформовано листом департаменту освіти і науки від 29.08.2022 №/1004/32.01/32.07-2022.

Просимо довести зміст листа до відома та подальшого використання в роботі керівників закладів освіти. 

ЗАВАНТАЖИТИ

Інформаційні матеріали  щодо реалізації загальнодержавного поєкту “Місце шани та вдячності”

               З перших днів  російсько-української війни українці стали на захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Захисники і Захисниці щоденно проявляють неабиякий героїзм у боротьбі з ворогом. Без сумніву, що  у боях із підрозділами російської регулярної армії та підконтрольних їм бойовиків постало якісно нове українське військо, що відіграє значну роль в українському суспільстві.

Саме тому Захисники і Захисниці України мають стати новими героями для кожного з нас, а особливо для дітей та молоді, а знання про них та їх участь у боротьбі за Україну мають бути основою для утвердження української громадянської ідентичності.

Враховуючи вищевикладене, Міністерство у справах ветеранів України ініціює впровадження у закладах освіти загальнодержавного проєкту “Місце шани та вдячності”, присвяченому Захисникам і Захисницям України.

Метою якого є утвердження української громадянської ідентичності шляхом формування, збереження історичної пам'яті про події російсько-української війни та популяризація героїчного образу Захисників та Захисниць України.

У рамках проєкту закладам освіти пропонується облаштувати інформаційні стенди присвячені Захисникам і Захисницям України, які брали та/або беруть участь у російсько-українській війні.

Рекомендується на стендах розмістити інформацію про випускників закладу освіти, які брали та/або беруть участь у російсько-українській війні, а також про батьків або інших членів родини осіб, що навчаються у закладі освіти, які є Захисниками чи Захисницями України. Окрім цього, пропонується також на сайтах закладів освіти розмістити відповідні інформаційні матеріали з дотриманням вимог захисту  інформації.

У рамках проєкту на інформаційних стендах може бути розміщена інша інформація, водночас вона повинна висвітлювати хід російсько-української війни та героїзм Захисникам і Захисницям України проявлений під час захисту суверенітету, територіальної цілісності й недоторканності України.

Реалізація даного проєкту сприятиме формуванню сталих знань про героїчну боротьбу Українського народу за утвердження та збереження суверенітету власної держави, ідеалів національної гідності, свободи, народної єдності, а також підвищенню рівня громадянської свідомості молоді, формуванню почуття гордості за свою країну та готовності до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України на героїчному прикладі Захисників та Захисниць України.

За додатковою інформацією звертатися до контактної особи: Косенко Вікторія, тел. - 063 688 95 84,  електронна адреса - v.kosenko@mva.gov.ua

ЗАВАНТАЖИТИ

Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н. р.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9105-22 від 10 серпня 2022 року

Департаменти (управління) освіти і

науки обласних, Київської міської

військових адміністрацій

Заклади післядипломної педагогічної освіти

Щодо організації виховного

процесу в закладах освіти

у 2022/2023 н. р.

Міністерство освіти і науки надсилає для практичного використання інформаційні матеріали щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 навчальному році.

Зміст листа просимо довести до відома керівників органів управління освітою різного рівня, керівників закладів освіти з метою об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння та співробітництва щодо захисту прав і свобод, формування у дітей ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки.

Додатки: на 18 арк. завантажити

Заступник Міністра                                    Віра Рогова

Щодо проведення заходів із національно-патріотичного виховання

Міністерство молоді та спорту України як головний орган у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері національно-патріотичного виховання, та відповідно до підпункту 48-5 пункту 4 Положення про Міністерство молоді та спорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 220 (зі змінами), проводить аналіз та моніторинг програм і заходів із національно-патріотичного виховання. Відповідно до соціологічного дослідження «Україна та війна», проведеного у квітні 2022 року, близько 62,6% вимушених переселенців переїхали зі сходу та 32,8% з півночі країни в інші регіони країни. 

Враховуючи зазначене, звертаємося до вас із проханням активізувати роботу щодо національно-патріотичного виховання, приділивши особливу увагу формуванню української громадянської ідентичності у внутрішньо переміщених осіб. Звертаємо вашу увагу, що відповідно до Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 року № 673, основними заходами на виконання завдання формування української громадянської ідентичності є: формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність); популяризація та збереження культурної спадщини і культурних цінностей України; залучення ветеранів до сфери національно-патріотичного виховання; залучення населення тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, 2 а також внутрішньо переміщених осіб до участі у заходах і проектах з національно-патріотичного виховання; підвищення рівня знань про видатних осіб українського державотворення, борців за незалежність України шляхом проведення заходів національнопатріотичного спрямування, зокрема приурочених до державних свят; підвищення ролі української мови як національної цінності та важливого атрибута національної ідентичності, подолання мовно-культурної меншовартості українців; запобігання проявам ксенофобії, українофобії, расової та етнічної нетерпимості в засобах масової інформації, інтернет-ресурсах, творах культури і мистецтва; подолання постколоніальних та посттоталітарних деструктивних наслідків у свідомості населення України; сприяння утвердженню сімейних цінностей та активне залучення сім’ї до процесу національно-патріотичного виховання. Під час проведення заходів із національно-патріотичного виховання рекомендуємо використовувати інформаційно-просвітницькі матеріали Українського інституту національної пам’яті, у яких зібрані історичні наративи становлення української державності. У разі пошуку цікавих спікерів для проведення просвітницьких гутірок просимо звертатися до начальника відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту – Ольги ЄВТУШОК (096 742 63 10). Також при проведенні заходів просимо дотримуватися норм безпеки. Про проведені заходи із національно-патріотичного виховання просимо проінформувати відділ національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту до 1 вересня 2022 року. 


Міністр молоді та спорту України Вадим ГУТЦАЙТ 

Всеукраїнська акція-флешмоб «Корінь слова»

      На виконання п. 234 Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2022 рік (за основними напрямами позашкільної освіти), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 15 грудня 2021 року № 1379 «Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2022 рік (за основними напрямами позашкільної освіти) та Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників закладів позашкільної освіти на 2022 рік»

 

НАКАЗУЮ:

1. Провести з 21 лютого по 9 березня 2022 року Всеукраїнську акцію-флешмоб «Корінь слова».

2. Затвердити порядок проведення Всеукраїнської акції-флешмобу «Корінь слова», що додається.

3. Довести цей наказ до відома обласних та Київського міського центрів національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді та станцій юних туристів.

      4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на завідуючу відділом інформаційно-методичного забезпечення та зв’язків із громадськістю Юрченко Л. П.

 

  

В. о. директора                                                                 В. Савченко


Завантажити документи

Соціальні відеоролики «Відзначення Дня Героїв Небесної Сотні»

Міністерство освіти і науки України інформує, що відповідно до Указу Президента України No 69 від 11 лютого 2015 року в Україні щорічно 20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні.

Міністерством культури та туризму України виготовлені соціальні відеоролики під назвою «Відзначення Дня Героїв Небесної Сотні».

Просимо розмістити зазначені матеріали на доступних інформаційних платформах та довести до відома керівників органів управління освітою різного рівня, керівників та педагогічних працівників закладів освіти з метою використання їх під час проведення освітніх заходів.

Відеоролики мають позитивні експертні висновки Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення щодо використання їх в просвітницькій роботі. Ресурс доступу :

 https://fex.net/uk/s/md15zma


ЗАВАНТАЖИТИ ДОКУМЕНТ

Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках

З метою консолідації суспільства, формування історичної пам’яті українського народу, належного відзначення ювілейних дат та вшанування учасників важливих подій Верховна Рада України прийняла Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках».

Рекомендуємо врахувати під час планування роботи закладів освіти у 2022/2023 навчальному році.

Положення про проведення міського конкурсу «Міс Творчість»

ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ міського етапу обласної пошукової акції  «ГЕРОЇ СЕРЕД НАС: СУЧАСНІ ЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ»

 Щодо участі в інформаційній кампанії, що спрямована на привернення уваги батьків і освітян до проблеми сексуального насильства над дітьми онлайн і офлайн та підвищення рівня обізнаності підлітків 13-17 років , освітян і батьків про культуру безпеки

Інформуємо, що відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 05 жовтня 2021 року № 1/9-523 «Щодо участі в інформаційній кампанії» впродовж вересня-листопада 2021 року Український фонд «Благополуччя дітей» в рамках проекту Ради Європи «Боротьба з насильством над дітьми України» проводить інформаційну кампанію, що спрямована на привернення уваги батьків і освітян до проблеми сексуального насильства над дітьми онлайн і офлайн та підвищення рівня обізнаності підлітків 13-17 років , освітян і батьків про культуру безпеки, яка захищає від насильства.

Матеріали кампанії розміщені на сторінці «Школа безпеки ТЯМ» вебсайту Українського фонду «Благополуччя дітей» за посиланням: https://childfund.org.ua/diialnist/shkola-bezpeki-tvam.

Просимо поширити інформацію про інформаційну кампанію серед учасників освітнього процесу закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Додаток завантажити ТУТ

Щодо проведення заходу «Створи свій молодіжний простір»

Завантажити документи ТУТ

Про процедуру затвердження навчальних планів і програм з позашкільної освіти

Наказ Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради від 19.08.2021 № 196  

Про процедуру затвердження навчальних планів і програм з позашкільної освіти

ПОЛОЖЕННЯ про проведення військово-патріотичної дитячо-юнацької гри "Сокіл" ("Джура")

Шановні колеги, ПОЛОЖЕННЯ про проведення військово-патріотичної дитячо-юнацької гри "Сокіл" ("Джура") розміщено на сайті Національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді. 

ПЕРЕГЛЯНУТИ СТОРІНКУ САЙТУ

ЗАВАНТАЖИТИ З ДИСКУ