Новини

Підсумки  І (територіального) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») 2023 рік

Білоцерківська територіально громада

Ми, українці -  нація козацька,

Нащадки запорозьких козаків,

Сміливо, відчайдушно, гордо й хвацько

Ідуть вони із глибини віків.

 

Ідуть, щоб наші душі гартувати,

Щоб із знаннями поєдналась гра,

Щоб юним лицарем міг нині кожен стати,

До гурту кличе школярів «Джура»

 

 

 

14 жовтня 2022 року в Білоцерківській міській територіальній громаді відбувся старт Дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура». Цього року не було можливості зібрати 31 рій нашої громади, але кожен рій провів посвяту у джури і старт гри у своїх навчальних закладах.

У 2022/2023 навчальному році етапи гри розпочались із жовтня. Зареєструвалося 10 роїв старшої вікової групи і 21 рій середньої вікової групи . Кожного місяця проводилися ті чи інші етапи для роїв і підбивалися підсумки. У Білоцерківській громаді змагання відбувалися у змішаній формі, бо не завжди була можливість зібрати рої у одному місці.

А робота проведена величезна… Виховники, юні джури, колективи навчальних закладів – усі долучилися до цієї масштабної патріотичної гри. Для нас вона стала не одноденним заходом, а системою, самим життям, адже «Джура» виховує патріотів!

До такої діяльності у І (територіальному) етапі долучилося і 20 роїв початкових класів. Впродовж року у кожному навчальному закладі наполегливо працювали рої молодшої вікової групи «Котигорошко».

Деталі тут:   https://drive.google.com/drive/folders/1Ph1_ae-nOxyvVNlKdLy3i-JxlJfXMJH1?usp=drive_link

Створили свій екологічний образ  в етностилі разом ЦЕНТ

Завершився територіальний екологічний конкурс «Створи свій етностиль», об’єктом якого була творча робота, виконана зі вторинної сировини. Конкурсанти добре попрацювали над образами, створюючи вироби з пластику, поліетилену, вживаного одягу, але обов’язково використовували елементи етнічних мотивів. Натомість це були сукні, елементи одягу, аксесуари, тощо. Конкурс проводиться у два етапи – відбірковий і фінальний.

Олена Глущенко, директор Центру еколого-натуралістичної творчості під час відкриття фінального етапу конкурсу привітала учасників, а також батьків дітей та педагогів і наголосила: «В усі часи головним завданням дорослих є виховання підростаючого покоління. Цей захід проводиться з метою привернення уваги до екологічних проблем: надмірного накопичення побутових відходів, їх утилізації та переробки. Наші учасники запропонували альтернативне вирішення цієї проблеми,  виготовивши одяг та аксесуари з вторинної сировини». Відтак у фінальному етапі свої вироби демонстрували 5 учасників,.

Тож переможцями стали:

І місце - Котік Вікторія, учениця Білоцерківського  ліцею-гімназії № 17 Білоцерківської міської ради;

І місце - Хрущова Єлизавета, вихованка Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради;

ІІ місце - Польська Злата, вихованка «Народного художнього колективу»  студії петриківського розпису «Азалія» Центру позашкільної освіти та професійного самовизначення учнівської молоді  «Соняшник»;

ІІІ місце -  Височинська Вероніка,   вихованка «Народного художнього колективу»  студії петриківського розпису «Азалія» Центру позашкільної освіти та професійного самовизначення учнівської молоді  «Соняшник»;

ІІІ місце - Стародуб Ірина,  учениця Білоцерківського природничо-математичного  ліцею-гімназії № 16 ім. М. О. Кириленка  Білоцерківської міської ради;

Переможці були нагороджені грамотами, учасники подяками Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради, а в подарунок до образу перед дефіле -  мейкап від вихованців гуртка «Основи макіяжу» (керівник Катерина Мойсеєнко)  

Цього ж дня також були відзначені нагородами переможці, які здобули «Гран прі» територіального конкурсу «Лірика природи» та екочеленджу «Мішечок», які також отримали в подарунок етномейкап в патріотичному стилі юних візажистів Центру, спілкування з пухнастиками живого куточка та чудові фото на згадку про приємно проведений час у Центрі еколого-натуралістичної творчості.


Український всесвіт - у візерунках вишиванки. ЦЕНТ у всесвіті вишиванки

Радість, туга, життєва сила, надія, любов, праця на рідній землі – всі ці теми традиційно живуть у фарбах та візерунках української вишиванки. І кожен регіон України має свої особливості, його можна впізнати за візерунком. День вишиванки – молоде свято, адже його почали відзначати лише з 2006 року. Проте українським мотивам, що закріпилися на сорочках та плахтах – багато століть. А в теперішній складний період воєнного стану в Україні нашим громадянам особливо потрібне таке єднання!


Вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості долучилися до Дня вишиванки: на практичних заняттях діти працювали в техніці оригамі – виготовляли вишиванку, прикрашали її, вигадуючи власні цікаві орнаменти;  вирізали з ватману, розмальовували, оздоблювали вишиванки живими квітами та травами. А разом із педагогами приєдналися до творчого флешмобу – «Вдягну я свою вишиваночку! Підтримаю українську традицію!». Чудово, що носити вишиванку стає модно та стильно – навіть у будні, а не лише на свята. Тим паче, що вишивка споконвіку була оберегом від біди та негараздів. Сьогодні наші вишиванки, створені власноруч, або мамами, бабусями, талановитими майстринями, створюють не лише наш захист, вони демонструють наш спільний генетичний код нації!

Радість великих перемог!

Почесні призові місця у двох вагомих конкурсах - всеукраїнського та міжнародного рівнів, посіли вихованці театральної студії Центру еколого-натуралістичної творчості (керівник Тетяна Юнцова). 

Відгукнувшись на запрошення творчого об'єднання «Перлина Мистецтва», вихованці театральної студії у квітні 2023 року взяли участь у Всеукраїнському творчому конкурсі «Квітучі таланти». Організатори конкурсу  ГО «Інвестресурс» «Перлина Мистецтва» та «StarFest», за підтримки SverigesTelevision  (Шведська громадська телекомпанія), зібрали близько 500 учасників. Порадували юних театралів високі, але заслужені оцінки членів журі виступу та почесне ІІ місце у Всеукраїнському творчому конкурсі «Квітучі таланти»!

Творче життя продовжує вирувати! На початку травня відбувся Міжнародний дистанційний двотуровий фестиваль-конкурс «SPRING  FEST 2023», де вихованка  театральної студії ЦЕНТ БМР Аріна Желнова посіла ІІ місце у номінації «Художнє декламування». Віршем під назвою «Візьміть додому щастя», автором  якого є керівник театральної студії Тетяна Юнцова, юна декламаторка презентувала Білу Церкву на міжнародному рівні. Вітаємо переможців!

Ший торбинки, змінюй світ на краще. Підсумки екочеледжу "Мішечок" 

З 3 квітня 2023 року стартував Всеукраїнський проєкт «Мішечок», в

рамках якого організатори запрошували учнівську молодь стати частиною руху з популяризації доступних екологічних рішень та пошиття екомішечків для користування в повсякденному житті та побуті.

Здобувачі освіти Білоцерківської міської територіальної громади не лишилися осторонь та долучилися до проєкту. Так, у період з 3 по 12 квітня школярами 15-х закладів освіти було пошито близько 170 мішечків та торбинок різних розмірів, форм, дизайну для різноманітних продуктів та товарів. Зокрема: Білоцерківська гімназія слов'янських мов-початкова школа № 1, Білоцерківська гімназія-початкова школа № 4, Білоцерківська гімназія-початкова школа № 7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова, Білоцерківський ліцей іноземних мов-гімназія № 9, Білоцерківська гімназія-початкова школа № 11, Білоцерківський ліцей-гімназія № 12, Білоцерківський природничо-математичний ліцей-гімназія № 16 ім. М. О. Кириленка, Білоцерківська гімназія-початкова школа № 22, Ліцей «Білоцерківський колегіум», Ліцей «Перша Білоцерківська гімназія», Білоцерківська гімназія «Звитяга»- початкова школа № 8, Пилипчанська гімназія-початкова школа, Піщанська гімназія-початкова школа,

Центр еколого-натуралістичної творчості, Центр науково-технічної творчості.

В межах громади визначено переможців:

У номінації «Найкреативніший мішечок» (індивідуальна робота) – Гейко Арсеній, учень Піщанської гімназії-початкової школи.

У номінації «Найактивніший клас/гурток» (колективна робота) – гурток «Народні ремесла України» Центру науково-технічної творчості (керівник Слабінська Анастасія).

Усі учасники, які виконали умови екочеленджу, отримають електронні сертифікати.


https://youtu.be/trjcjcN-5k8


ЕКО-ТІМЕ "Мій екопогляд" у Центрі еколого-натуралістичної творчості

У рамках Міжнародного дня Землі, що відзначається 22 квітня, на базі Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради 26 квітня відбувся заключний тур екологічного заходу «ЕКО – ТІМЕ «Мій екопогляд» до Дня Землі.

На захід були запрошені гості: Альона Колотницька – заступник директора департаменту - начальник управління благоустрою та екології департаменту Білоцерківської міської ради, Петро Веред – доцент кафедри екології та біотехнологій Білоцерківського національного аграрного університету. Безпосередніми учасниками були представники екологічного відділу шкільного парламенту освітніх закладів Білоцерківської міської територіальної громади, які презентували свої проєкти щодо вирішення екологічних проблем білоцерківської громади, України, світу.

Відкрила урочисту частину директор Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради Олена Глущенко, яка наголосила, що сьогодні «надзвичайно гостро стоїть питання збереження природних ресурсів і біорізноманіття нашої планети, та яким чином, ми, підростаюче покоління можемо запобігти подальшому шкідливому впливу людини на навколишнє середовище».

Альона Колотницька та Петро Веред привітали учасників заходу та розповіли шкільній аудиторії про шляхи вирішення питань благоустрою у білоцерківській громаді та впровадження нових технологій, наприклад, дегазації сміттєзвалищ.

Натомість діти у своїх презентаційних відеороликах пропонували шляхи вирішення питань, пов’язаних з проблемами навколишнього середовища, зокрема: активне засадження територій садами, роздільне сортування сміття, поводження із твердими побутовими відходами, прибирання територій, висадження квітів і кущів, розвиток сталого управління твердими побутовими відходами тощо.

Після завершення презентацій відбулося обговорення проєктів. Таке спілкування та обмін думками було доречним і продуктивним, адже увага акцентувалася на шляхи вирішення поліпшення санітарного стану довкілля. По завершенню офіційної частини всіх учасників було відзначено нагородами.

Тож зробимо довкілля чистим і надалі не забуватимемо про його охорону.

Будь ЕКО разом з нами!


КОЛІР МОЄЇ ЗЕМЛІ_ЦЕНТ БМР

Вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості долучилися до обласного фото-квесту «Кольори моєї Землі», який проводиться в рамках Всеукраїнської природоохоронної акції «День Землі».

Учасникам фото-квесту запропонували зробити авторське фото природних об’єктів своєї місцевості з відповідною відміткою протягом трьох днів поспіль. Кожен день мав свій колір: день перший (19.04) – колір моєї Землі – БЛАКИТНИЙ, день другий (20.04) –

колір моєї Землі – ЖОВТИЙ, день третій (21.04)– колір моєї Землі – колір ЖИТТЯ (своє бачення).

Ось яким були кольори нашої Землі очима вихованців ЦЕНТ!


ДЕРЕВО ПЕРЕМОГИ

З нагоди Всесвітнього Дня Землі та в рамках проєкту Президента України Володимира Зеленського «Зелена країна» здобувачі освіти Білоцерківської міської територіальної громади долучилися до обласного природоохоронного флешмобу з висадки дерев «ДЕРЕВО ПЕРЕМОГИ».

Діти власноруч створили калинову алею на подвір'ї Білоцерківської гімназії початкової школи № 5, як символ незламності українського духу, один із прекрасних символів України, який входить у нашу свідомість із маминої колискової, алею туй – на території Терезинської гімназії-початкової школи та алею катальп, що прикрасила зелену зону Білоцерківського ліцею «Вектор». Зеленішим стануть подвір’я Білоцерківської гімназії-початкової школи № 6 «Перспектива», Білоцерківської гімназії-початкової школи № 15, у Піщанської гімназії-початкової школи з’явився саджанець Горіха волоського, також висаджені липи звичайні та японська вишня (сакура) у дворі Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії № 16 ім. М. О. Кириленка, а вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості висадили черешню та персик, щоб згодом смакувати ці корисні плоди.

Учасники вірять, що війна закінчиться і наша ненька Україна стане ще кращою, а дерева прикрашатимуть подвір'я та нагадуватимуть про ціну Перемоги над ворогом.

Тактична медицина
АК-47
інформація

Майстер-клас у Білоцерківському вищому професійному училищі сервісу та будівництва Білоцерківської гімназії-початкової школи №5

15 березня учні 9-Б та 9-В класів Білоцерківської гімназії № 5 завітали до Білоцерківського вищого професійного училища сервісу та будівництва. Там учнів ознайомили з професіями кухаря та бармена, розширили знання з прогресивних форм обслуговування та особливостями попереднього сервування столу відповідно до тематики бенкету. І що найцікавіше — для них були проведені майстер-класи з приготування вишуканого тістечка «Моті» (японська кухня, для дівчат) та зі складання серветок для святкового столу (для хлопців). Майстер-кондитер розповіла дівчатам про один із найпоширеніших японських десертів – моті. Це тістечко, яке готується з клейкого рису, як начинку додаються різноманітні фрукти чи ягоди. Потім показала послідовність виконання, а після цього дівчата під керівництвом професіонала виготовили власні тістечка, якими порадували членів своєї родини. Захопленню дев’ятикласників не було меж.

Дякуємо адміністрації закладу за чудову нагоду побувати на профорієнтаційному заході, який познайомив школярів із професійно-технічною освітою. Діти мали змогу познайомитись із професіями, які мають попит на ринку, побачити вироби та спробувати власні сили у їх приготуванні. 

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

Центр військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки «ЗВИТЯГА». День Добровольця

Вітаємо вихованку ЦЕНТ БМР - Поліну Гончар з перемогою у Міжнародному конкурсі «ПЕРЕМОЖЕМО РАЗОМ 2023»!


За підтримки Національної Всеукраїнської музичної спілки, Європейської асоціації фольклорних фестивалів, Світової організації фольклорних асоціацій, Міжнародного фестивального руху «Stars Way», оргкомітету фестивалю «Квітуча Україна», продюсерського центру «Impressa», компанії «D-tech» та агенції «Galactic Travel» у березні відбувся Міжнародний дистанційний фестиваль-конкурс «ПЕРЕМОЖЕМО РАЗОМ 2023». Учасником такого масштабного дійства із віршем «Любов до України» стала Поліна Гончар, вихованка театральної студії (керівник Тетяна Юнцова) Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради, виборовши серед 64 конкурсантів І місце. Вітаємо кращих! Бажаємо подальших успіхів.


https://youtu.be/GPVwn7l5Bcs


НПЗ 2023

Навчально – польові збори та практичні заняття 

Відповідно до Указу Президента України від 18 травня 2019 року № 286 « Про Стратегію Національно-патріотичного виховання», розпорядження Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2020 року № 1233-р « Про схвалення Концепції Державної цільової програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року», наказу Управляння освіти і науки Білоцерківської міської ради від 30 грудня 2020 року № 252 « Про затвердження плану заходів з національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в закладах освіти Білоцерківської міської територіальної громади на 2020-2025 роки», ураховуючи наказ Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради від 26 серпня 2022 року № 152 « Про структуру 2022/2023 навчального року», з метою якісного виконання програми навчального предмета «Захист України» з 20 лютого 2023 року був проведений перший тиждень  навчально-польових зборів для учнів 11-х класів закладів загальної середньої освіти Білоцерківської міської територіальної громади.      У цьому навчальному році навчально-польові збори та заняття в лікувально-оздоровчих закладах для здобувачів освіти 11-х класів будуть проходити протягом шести тижнів з 20 лютого  по 12 травня 2023 року . За цей період  848 учнів 11-х класів будуть здавати заліки за темами:

юнаки :

Стрільба з малокаліберної гвинтівки

Неповна розборка та зборка АК-74

Дії солдат у складі бойових груп, відділення

Алгоритм надання домедичної допомоги 

дівчата:

Способи реанімації і транспортування при гострих захворюваннях

Алгоритм дій проведення серцево-легеневої реанімації

Заходи домедичної допомоги при переломах і вивихах

Медична допомога при радіаційних ураженнях

Лікувально-охоронний та санітарно-гігієнічний режим у лікувальному закладі

Етапи.pptx

Результати територіальних етапів "Фізична підготовка", "Рятівник" та "Саперна підготовка"  гри "Джура"

Територіальні етапи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура" - "Фізична підготовка", "Рятівник" та "Саперна підготовка" були проведені протягом місяця.  

10 роїв старшої групи та 21 рій середньої групи  були активними учасниками змагань. Юні джури показали свою фізичну підготовку, знання основ першої домедичної допомоги та показала хороші знання саперної справи. 

Вітаємо переможців територіального онлайн-конкурсу фотоаматорів

«Юний екоблогер. Вулицями рідного міста»

у номінації «Екологічні проблеми рідного міста»

І місце

-          КисіленкоНазарій, учень Білоцерківського ліцею «Мала академія наук» Білоцерківської міської ради Київської області з індивідуальною роботою «Чистота навколишнього середовища – ключ до світу краси»;

-          вихованці гуртка «Котигорошко» Білоцерківської гімназії-початкової школи № 3 ім. Т. Г. Шевченка Білоцерківської міської ради Київської області (керівник Сухецька А. І.), з роботою «Екопроблеми на вулицях рідного міста»;

ІІ місце

-          Шевченко Дмитро, учень Ліцею «Білоцерківський колегіум» Білоцерківської міської ради Київської області (керівник Нагалевська Н. В.), з роботою «Річка Рось»;

ІІІ місце

-          Бобер Софія, учениця Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії № 16 ім. М. О. Кириленка Білоцерківської міської ради Київської області (керівник Лабага О. П,), з роботою «Хлібець кладу для птаха миру, прошу нам перемоги щиро!»;

 

у номінації «Цікаві вулиці мого міста»

І місце

-          Задоненко Катерина, учениця Білоцерківської гімназії-початкової школи № 7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова Білоцерківської міської ради Київської області (керівник Дудкіна О. М.), з роботою «Ласкаво просимо у місто Біла Церква»;

-          Ігнатьєв Арсеній, учень Ліцею «Білоцерківський колегіум» Білоцерківської міської ради Київської області (керівник Нагалевська Н. В.), з роботою «З висоти пташиного польоту»;

-          Комаренко Катерина, вихованка гуртка «Природа рідного краю» Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради (керівник Глущенко О. І.), з роботою «Зустріч»;

 

у номінації «Природні об’єкти рідного міста»

І місце

-          Волянська Карина, учениця Білоцерківського ліцею-гімназії № 17 Білоцерківської міської ради Київської області (керівник Наконечна М. Г.), з роботою «Вартові природи»;

-          Семенюк Меланія, учениця Білоцерківської гімназії-початкової школи № 7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова Білоцерківської міської ради Київської області (керівник Дудкіна О. М.), з роботою «Недоторкана природа»;

ІІ місце

-          Капуста Злата, учениця Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії № 16 ім. М. О. Кириленка Білоцерківської міської ради Київської області (керівник Обозова О. Ф.), з роботою «Галявина сонячних кульбаб»;

-          Юсупова Тетяна, вихованка гуртка «Юні друзі природи»Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії № 16 ім. М. О. Кириленка Білоцерківської міської ради Київської області (керівник Юсупова В. М.), з роботою «Неповторна палітра осені»

-          Березівський Артем, учень Ліцею «Білоцерківський колегіум» Білоцерківської міської ради Київської області (керівник Нагалевська Н. В.), з роботою «Захід сонця»;

ІІІ місце

-          Ролік Сергій, учень Білоцерківської гімназії-початкової школи № 21 Білоцерківської міської ради Київської області (керівник Красієнко А. В.), з роботою «Рідний край»;

-          Лобода Софія, учениця Білоцерківської гімназії-початкової школи № 21 Білоцерківської міської ради Київської області (керівник Красієнко А. В.), з роботою «Барвиста краса осені»;

 

у номінації «Моя ЕКОДІЯ для рідного міста»

І місце

-          Шубіна Ангеліна, учениця Білоцерківської гімназії-початкової школи № 4 Білоцерківської міської ради Київської області (керівник Касумова Е. В., Якушкіна М. С.), з роботою «Сміття сортуємо – рідне місто рятуємо!»;

-          Шуляк Валентин, вихованець гуртка «Юний еколог» (керівник Черниш Н. А.), з роботою «Моя ЕКОдія».


Річниця незламності, боротьби та супротиву. «Український народ – нескорений!»

 ( Білоцерківська гімназія № 3 ім. Т. Г. Шевченка)

24 лютого 2022 року –  найстрашніший день в історії Незалежної України, день, коли почалося повномасштабне вторгнення російських військ на територію суверенної держави.Сьогодні, 24 лютого 2023 року ,  настав 365 день війни. Рік болю, страждань, сліз. За цей рік ми змінили життєві цінності, стали згуртованішими, навчилися долати труднощі. Від кожного сигналу тривоги в нас стискається серце. Ми переживаємо за кожного українця від Сходу до Заходу,  від Півночі до Півдня. Реалії сьогодення навчили нас пристосовуватися до нових умов життя. Але ми - сильні,  незламні, нескорені. Ми знаємо: УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ! Віримо в ЗСУ! Віримо в ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ!


Герб України - державна гордість та історична вірність


19 лютого відзначається День Державного Герба України. Саме цього дня 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних подій XX століття. Вже багато століть герб єднає українців та надає їм сили. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності. Шануючи українську символіку, вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради, цікавляться культурою, історією Батьківщини, вивчають її та оспівують. Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні!


Вітаємо переможців територіального етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю “В об’єктиві натураліста”

20 січня 2023 року було підбито підсумки територіального етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста». Тема цьогорічного Фестивалю – “Дика природа”. Вітаємо переможців!!!


СПИСОК ПЕРЕМОЖЦІВ ТУТ




ЩОДЕННИК

Робота Центру ВПВ і ДП "Звитяга"

24 лютого 2022 року ворог атакував нашу країну ….

З першого дня повномасштабної війни офіцери Центру ВПВ і ДП Олійников Андрій Сергійович, Порватов Володимир Іванович, Береговий Станіслав Миколайович, Усатенко Ігор Васильович та керівник гуртка – Ашрафутдінов Альберт Валерійович вступили до лав Територіальної оборони ЗСУ.

Але навчання і робота Центру не припинялась ні на день…

Цього навчального року керівники гуртків Центру ВПВ і ДП «Звитяга» продовжують наполегливо працювати…

Життєво важливим навичкам та вмінням навчаються вихованці на гуртках “Котигорошко”, “Тактична медицина”, “Юних захисник Вітчизни”.

На базі Центру проходить підготовка учасників Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Джура”.

Зокрема в лютому 2023 року відбудуться:

Міський етап « Фізична підготовка» для роїв Середньої та Старшої групи.

Міський етап « Рятівник» для роїв Середньої групи.

Міський етап « Саперна підготовка» для роїв Старшої групи.

Дякуємо Збройним силам України за можливість працювати, вчитися і перемагати!

Нашим учням є з кого брати гідний приклад!



ЩОДЕННИК

Соборна Україна – спільна наша земля. Заходи до Дня Соборності у ЦЕНТ БМР


День Соборності України - одне із важливих знакових свят української держави. Педагоги Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради розповідають дітям на заняттях у гуртках про цю визначну, особливу дату в історії України, яка традиційно відзначається 22 січня. Саме цього дня відбулося проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель, коли вперше за багато століть історичні українські регіони об'єдналися в одну державу.

Вихованці ЦЕНТ, зокрема у гуртках «Природознай» (керівник Людмила Павліченко), «Майстерня професій» (керівник Вікторія Фролова), «Екологічна журналістка» (керівник Наталя Челнокова), театральна студія (керівник Тетяна Юнцова), «Світ довкілля» (керівник Людмила Мартиненко) під час занять дізналися нову інформацію про історичні події цього дня, обговорили сьогоднішню військову ситуацію в Україні, згадали національні обряди, український одяг, народні пісні, створили символічні малюнки патріотичної тематики. Дитяча цікавість до особливостей історії рідної країни, українських традицій формує у підростаючого покоління патріотичну свідомість, правильне розуміння тих обставин, в яких формується сучасна Україна.

10 січня 2023

Січневі освітянські зустрічі 

У новий рік із новими ідеями та планами вирішили рухатися заступники директорів із виховної роботи Білоцерківської міської територіальної громади. І саме для обговорення ідей щодо ефективності функціонування системи виховної роботи зібралися виховники 10 січня у тісному творчому колі.

Під час заходу обговорили необхідність змінювати підходи до виховної роботи, враховуючи реалії сьогодення, цінності суспільства, особливості закладу, потенціал та сильні сторони особистості та спільноти тощо.

Спільними рисами  для всіх виховних систем має бути дотримання законодавства, нормативних документів, обов’язкове врахування загальнолюдських цінностей та важливих напрямків, визначених державою.

Єдиної унікальної моделі розробити не вдається, адже кожна шкільна родина матиме свою візію, власну стратегію, свою ієрархію цінностей, контингент учнів та батьків, кадровий потенціал та інші фактори, що впливають на формування виховного середовища.

Результатом діяльності стала примірна модель, яку можна використати, як зразок, щоб потім разом зі своїм колективом створити унікальну, неповторну систему, що працюватиме якісно та результативно.

Канікули у ЦЕНТ БМР проводимо цікаво і корисно!

Зимові канікули розпочалися! А, як відомо, їх дітворі необхідно проводити цікаво та змістовно. Тож гуртки Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради, які наразі працюють на базі освітніх закладів міста, допоможуть визначитися із цікавинками.

Відтак у гуртку «Юні охоронці природи» (керівник Людмила Павліченко) дітворі було запропоновано конкурсно-ігрову програму «Новорічний калейдоскоп», яка присвячена символу року – Кролику або ж Коту. З великим задоволенням грали в різноманітні ігри, розгадувати вікторини. Також педагог розповіла учням, про Східний гороскоп, і яким тваринкам він присвячений. Діти також визначали породи котів та різновидів зайців України, а у гуртку «Природа рідного краю» (керівник Олена Глущенко) діти ознайомилися з історією новорічних свят України та грали в різноманітні ігри, вихованці творчої майстерні «Радосвіт» (керівник Надія Щербина) з величезним натхненням малювали снігурів. Не лишилися осторонь і наймолодші вихованці, так, у гуртку «Природознай» (керівник Людмила Павліченко), маленькі природознайки майстрували з паперу рукавичку для Святого Миколая.

Канікули продовжуються. Працюємо далі заради задоволення дітей!


Топографія.pptx

Міський етап «Топографія» для роїв cередньої групи і «Військова топографія» для роїв cтаршої групи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”)

В цей складний час, попри відсутність світла, інтернету, часом тепла та спокою, в періоди тривог та ворожих провокацій учні Білоцерківської громади не припиняють вчитися, займатися цікавими й корисними справами, тримати фронт, де б не були.

15 та 19 грудня 2022 року був проведений міський етап «Топографія» для роїв cередньої групи і « Військова топографія» для роїв cтаршої групи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).


Вітаємо переможців етапу «Топографія» ( Середня група)

І місце - рій «Конашевичі», гімназія № 21

ІІ місце – рій «Нове покоління», ліцей № 9

рій «Чорні запорожці», гімназія № 5

ІІІ місце – рій «Яструби», гімназії № 11

рій «Переможці», гімназії № 3

рій «Нове покоління», гімназії № 2

Вітаємо переможців етапу «Військова справа» ( Старша група)


І місце – рій «Нічна варта» – ліцей № 9

ІІ місце – рій «Добросіч», Шкарівський ліцей

рій «Сокіл», ліцей «Перша гімназія»

ІІІ місце-рій «Українські отамани», БПМЛГ № 16,

- рій «Росичі» ,БАЛ № 18.

Міський етап «Фізична підготовка» для роїв Середньої та Старшої груп відбудеться у лютому 2023 року (офлайн).

Етап «Рятівник» і «Тактична медицина» – лютий 2023 року (онлайн).

Міжнародна акція «16 днів проти насильства»

МІЖНАРОДНА АКЦІЯ

«16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

В рамках Міжнародної акції 16 днів проти насильства та Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства психологічною службою закладу спільно з педагогом організатором та групою зв'язків з громадськістю батальйону патрульної поліції були проведені наступні заходи. А саме



Пишаємося нашими театралами

Зима. Всі ми знаємо, що це чудова та весела пора року. Усі ми чекаємо на дива та сюрпризи. І недаремно! Нещодавно відбулися два відбіркові тури Міжнародного багатожанрового фестивалю-конкурсу мистецтв «Міжнародний проєкт Україна-Франція». Серед 1600 учасників конкурсу – були й вихованці театральної студії та інклюзивного гуртка "Екологічний театр" Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради (керівник Тетяна Юнцова).

Наші театрали вибороли почесні І та ІІ місце.

Пишаємося вами!

Так тримати!

Презентация Microsoft PowerPoint

До Дня Збройних Сил України

Білоцерківська гімазія-початкова школа №15 щиро вітає наших Захисників та Захисниць з Днем Збройних Сил України! Дякуємо за мирне небо над нашою головою!

Сьогодні солодкі подарунки від великої сім'ї нашої гімназії прямують до військових з великою вдячність від українців!

Новий Презентація OpenDocument

Flowers4schools - “Квітковий рай у кожній школі України”

З 1 по 11 листопада заклади освіти Білоцерківської громади реєструвалися до участі у неймовірній соціально-освітній програмі Flowers4schools - “Квітковий рай у кожній школі України”.

Головна місія проєкту - це познайомити дітей зі світом квітів за допомогою їх участі у висадці цибулин для своєї школи. Нідерландські благодійники вірять, що висадка їхніх цибулин біля шкіл України допоможе позитивно вплинути на моральний стан дітей, і покаже їм, що садівництво - це весела справа, яка розвиває в них любов до землі нашої Батьківщини.

З 8 листопада цибулинки почали прибувати в Україну і розподілятися по 500 штук у заклади, які долучилися до проєкту.

Протягом минулого тижня заклади Білоцерківської громади, незважаючи на погодні умови, висаджували цибулинки тюльпанів, гіацинтів, крокусів від Flowers4School, які весною своїм цвітінням перетворять пришкільні ділянки на яскраві квітники. Для більшості учнів це стало справжнім святом.

Висаджуючи кожну квітку, діти мріяли про мирну щасливу весну, про можливість насолоджуватися різнобарв'ям рослин, що заради нашої країни приїхали з Нідерландів. Навесні українські діти зможуть на власні очі побачити, як пагони з’являються з квіткових цибулин і дають дивовижно красиві квіти. Вони побачать, яку красу вони змогли виростити власними руками і будуть у захваті.

У закладів освіти є можливість стати переможцями всеукраїнського конкурсу на кращий шкільний квітник. Для цього треба буде надіслати організаторам фотографії процесу висаджування, а потім цвітіння квітів. І кожен учасник матиме шанс стати однією з п'яти шкіл-переможців з найкрасивішими квітниками і отримати супер-приз від інтернет-магазину Florium, а одна школа матиме офіційний титул - найкраща клумба України та отримає Супер-Приз проєкту.

Учнів та вчителі нашої громади вдячні організаторам за можливість мати унікальні квіткові сади біля своїх шкільних домівок!

Стрільба

Міський етап "Стрільба"

1-29 листопада 2022 року в Білоцерківській міській територіальній громаді був проведений етап «Стрільба». У конкурсі взяли участь 17 роїв середньої групи.

Вітаємо переможців етапу «Стрільба» (Середня група)!

І місце - рій «Яструби», гімназія № 11

ІІ місце – рій гімназії № 7

ІІІ місце – рій «Козацька шабля», гімназії № 13

рій «Гармаш», гімназії № 4

рій «Звитяга», гімназії «Звитяга»

Для роїв Старшої групи – з 05 – 09 грудня 2022 року

Етап «Топографія» для роїв Середньої і Старшої групи – 15-16 грудня 2022 року (онлайн)

До України серце прихилю

Конкурс самодіяльних поетів і прозаїків "До України серце прихилю"

Михайлівські дзвони стоять у зажурі…

Гортають, мов книгу, картини похмурі…

Похмурі картини війни, яка ще 8 років тому увірвалася в наше життя та змінила його назавжди. Революція Гідності, а потім і війна лишила свій слід не лише в пам’яті та серцях дітей, а й у їх творчості. У центрі позашкільної освіти «Соняшник» за ініціативи керівника «Літературної студії» письменниці Ірини Запорізької відбувся літературний вечір, до якого долучились учні різних шкіл нашого міста й поділились своєю поетичною творчістю. Впродовж вечора також були нагороджені призери міського конкурсу самодіяльних поетів і прозаїків «До України серце прихилю», які, окрім почесних грамот, також отримали символічні патріотичні подарунки.

На весь голос діти готові кричати:

«Ми проклинаєм Путінську війну,

Не хочем, щоб гриміли тут гармати.

Під мирним небом мріємо гуляти,

Під спів пташок зустріти юність чарівну…» (Єлизавета Цуркан)

У багатьох віршах природньо – ненависть до ворогів, які

«… все ж забирають життя

Невинних ні в чому дітей,

Що мріяли про майбуття,

А не хоронити рідних людей» (Катерина Космінська)

«Ви хочете знищити нас,

Чи не так?

Та нас не здолати!

Нічим!

І ніяк!» (Вероніка Шаталова)

Болить у юних митців слова душа й за неньку Україну та кожного українця:

«Терпіть не сила вже тобі,

Плюндрують, нищать бусурмани,

Катують в небі й на землі,

Повсюди плач і незагойні рани» (Анастасія Дронова)

Горе ближніх і навіть незнайомих людей теж непокоїть чуйні дитячі серця:

«Тече сльоза у рідної матусі,

Що сина поховала чи дочку,

Схилила голову і видно на волоссі,

Немов дороги довгі, - сивину» (Анна Коморченко)

Переймаються й за життя, здоров’я та долю наших захисників:

«Це кат, що не знає поняття моралі.

На весь білий світ ми повинні кричати:

"Врятуйте наших бійців Азовсталі!"

Наразі це все, що ви маєте знати» (Назар Зонь)

Попри всі жахіття війни, юні поети щиро вірять у перемогу та світле майбутнє України:

«Вже тече ріками

Чорна кров ворожа.

Вірю – Україна

Наша переможе!!!

Ще у власній крові

Ворог захлинеться.

Вільна Україна

Сонцю усміхнеться» (Софія Гіптенко)

«Розквітла країна

Повстане з руїни.

Злетить в небо «Мрія»,

Бо ми про це мрієм.

Холоднїі зорі вкриватимуть небо,

Ми живі! Нам це треба!» (Олена Вдовиченко)

«Не бійсь, моя країно,

Ти не одна.

І стане мирно.

Нас не злама війна» (Поліна Осадча)

На вечорі також прозвучали відомі українські пісні про боротьбу та нескореність українського народу у виконанні гуртківців клубу «Лідер». Зокрема, у далекий 2014 рік повернула всіх пісня «Горіла шина, палала», яка зродилася на Майдані під час революційних подій. Завершив літературний вечір гімн ОУН-УПА, а тепер і сучасних захисників України – «Зродились ми великої години».

«Згинуть хай вороги, сльози, вибухи, муки!

Нездоланний народ узяв зброю у руки.

В пекло ворогу шлях!

Скоро й Путін там буде!

Жовто-синій наш стяг –

Все здолаєм з ним, люди!» (Владислав Атаманенко)

ВІДУН

Підсумки територіальної онлайн-вікторини "Відун" 

З 16 по 18 листопада 2022 року був проведений   етап «Відун» – один із видів змагань гри «Сокіл» («Джура»), що має на меті перевірити знання учнів з історії України.  Цього року в конкурсі взяли участь 17 роїв середньої групи та 10 роїв старої групи навчальних закладів Білоцерківської МТГ.   .

Гру організовано  центром віськово-патріотичної підготовки «Звитяга», який очолює Ірина Леонідівна Дунаєва

За результатами онлайн-вікторини  переможцями  етапу «Відун» в категорії  «Середня група» стали:

І місце  - рій «Яструби» , гімназія № 11

ІІ місце – рій гімназії № 7

ІІІ місце – рій «Козацька шабля», гімназії № 13

              рій «Гармаш», гімназії № 4

              рій «Звитяга», гімназії «Звитяга»

Переможцями в категорії  «Старша  група» визначено:

І місце –   рій «Громовиця» – ліцей № 17

ІІ місце –  рій «Росичі», БАЛ «Вектор» № 18

ІІІ місце – рій «Сокіл» ліцей-перша гімназія

              рій «Нічна варта» - ліцей № 9

Вітаємо лідерів! І бажаємо всім українським дітям жити в мирній країні, вивчати її історію й пишатися героями! Слава Україні!

КОНФЕРЕНЦІЯ

Міська онлайн конференція

«Герої серед нас, сучасні захисники України»

Герої серед нас, і кожен із нас може стати героєм!

Ми живемо в той час, коли справжні герої, супергерої вже не у фільмах чи книгах, а серед нас. Ми маємо честь їх знати, спілкуватися з ними, слухати та записувати їх розповіді з перших уст, робити на згадку знімки та відео, які вже стають історією. Україна - нація героїв.

Це і герої-учасники Майдану, і військові, які захищали та захищають нашу Україну від орди, і волонтери, без яких оборона не була б такою вдалою та організованою, і медики, які рятують тих, хто рятує нас, і кожен українець, який словом і ділом робить великі та малі внески грошові й негрошові, матеріальні й нематеріальні в нашу перемогу. Ось вони герої, тут, поряд, біля нас, і навіть ми з вами.

Відповідно до плану роботи управління освіти і науки учні освітніх навчальних закладів Білоцерківської міської територіальної громади  активно долучились до пошукової акції «Герої серед нас», ініційованої КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», яка відбулася 15 листопада 2022 року.

Юні дослідники-патріоти зібрали десяток історій про сучасних українських героїв, їх долю та подвиги. Хтось розповідав про свого тата, дідуся, хтось - про випускників своїх закладів освіти або ж просто земляків. Відомі й маловідомі прізвища переважно жителів Білоцерківщини, військових і медиків, живих, полонених і вже, на жаль, загиблих...

Також прозвучали щемливі історії та спогади дітей, які були змушені тікати з власного дому, аби врятуватись від російської окупації та російських ракет, і знайшли другий дім у Білій Церкві; історії сімей, які побували в пеклі війни, але змогли з нього вибратись.

На конференції було представлено 10 робіт:

Ліцей «Перша Білоцерківська гімназія»

Панасюк Олександр, «Загинув за Україну»,

Ліцей «Білоцерківський колегіум

Толочко Дар’я,«Російсько-українськавійна в іменах. Родина Жижом»;

Білоцерківський ліцей іноземних мов - гімназія №9:

Білоножко Мілана, «Двічі тікали від війни».

Шевченко Маргарита, «Окупаціямого села»,

Кулик Анастасія, «Душа його навічно світла-зліта увись під подих вітру».

Вдовиченко Олена, ТроцькаМарія, «Незламний солдат сучасноївійни»

Білоцерківськогоприродничо-математичноголіцею-гімназії№16,

ім.М.О.Кириленка

Макаричак Катя,МакаричакЛіза, «Героїживутьпоручіз нами»

Поліхун Аліна, «Династія військових пілотів».

Ці роботи були високо оцінені та за кілька днів будуть представлені на обласній краєзнавчій конференції учнівської молоді, приуроченій до Дня гідності та свободи.

Ми маємо унікальну можливість бути свідками та учасниками історичних подій, про які згодом будемо розповідати своїм дітям, онукам і правнукам, про які зніматимуть фільми та писатимуть книги. І всі, хто сьогодні готував доповіді, теж зробив неабиякий внесок в історію сучасної України та збереження цієї історії. Ці історії в майбутньому можуть стати історичними джерелами, до яких будуть звертатись науковці, які переповідатимуть молодшому поколінню, які будуть надихати письменників, художників та інших митців на нові шедеври.

Пам’ятаймо: герої серед нас, і кожен із нас може стати героєм!

здвр

Методичний діалог для заступників директорів із виховної роботи "Використання цифрових технологій у виховній роботі"

Сучасне життя вимагає сучасних, часом незвичних способів організації освітнього процесу, методичної діяльності. Педагоги мають озброїтися інструментами, що допоможуть якісно працювати.

15 листопада 2022 року  відбувся методичний діалог "Використання цифрових технологій у виховній роботі" для заступників директорів із виховної роботи. 

Консультант КУ БМР "Центр професійного розвитку педагогогічних працівників" Лілія Бойко розповіла про можливості Google Classroom, Google Keep, Google Meet, Google FormsJamboard, про можливості використання месенджерів Viber, Telegram, WhatsApp та платформи Mentimeter.

педагоги організатори

Дружня зустріч із педагогами-організаторами "Сила взаємодії"

Педагог-організатор - особлива людина в закладі освіти. Саме до нього учні поспішають зі своїм наболілим, з ідеями, радощами і сумом. Вони впевнені, що саме ця особа, яка не просто не ставить оцінки, а вміє почути, зрозуміти, а часом і зігріти своїм теплом. 

Крім цього педагог-організтор має навчитися шукати лідерів, гуртувати колектив, об'єднувати cпільною ідеєю, налагоджувати взаємодію не лише в учнівській спільноті, а й у суспільстві дорослих і дітей.

Зустріч, що відбулася 9 листопада 2022 року мала на меті показати силу та можливості взаємодії, необхідність спільної  розробки правил, узгодженого пошуку стратегії у будь-якій справі.  Попри непростий час, повітряну й душевну тривогу учасники із задоволенням долучалися  до активностей, знайомилися один з одним, обирали спільні шляхи вирішення ситуацій. Зараз людям просто не вистачає зустрічей, спілкування, відчуття дружнього плеча поруч. Такі івенти дозволяють зберегти творчий дух, бажання щось змінювати, змінюватися самим, знаходити, ділитися, вчитися і вчити.

Організаторами та модераторами заходу стали Щебань Лариса Олексіївна, Корнієнко Людмила Володимирівна, Корнієнко Наталія Миколаївна, Бойко Лілія Борисівна, Яценко Наталія Володимирівна. Чимало добрих слів на адресу організаторів прозвучало у зворотньому зв'язку, а педагоги понесли із собою скарбничку вправ, які зможуть провести у своїх закладах, букет із емоцій та планів.

День Української мови.mp4

День української писемності та мови  в Білоцерквській гімназії №11

День української писемності та мови

Мово моя, мелодійна, привітна,

Піснею линь, наче квітка, барвиста, розквітни.

Плавно течи, немов води широкії річки,

і дзюркоти,  мов весняні струмочки-потічки.

                                                                     Тетяна Строкач

Щорічно 9 листопада в Україні відзначають День української мови і писемності. За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі.

Традиційно в закладі в онлайн форматі проведено інтелектуальні ігри,  мовні квести, віртуальні подорожі,   конкурси малюнків, об’єднані  єдиною темою: « Рідна мово, ти для мене диво!».

Учні та вчителі нашої гімназії дистанційно приєдналися до   написання Диктанту національної єдності, продемонструвавши єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Коли пишеш диктант одночасно з багатьма іншими людьми, які приєднуються до події не лише в Україні, а й по всьому світу, з’являється надзвичайне відчуття єдності, гордості, піднесення, радості, приналежності до чогось великого, масштабного, важливого. Усе це є надзвичайно важливим у такий непростий для нас усіх час.

Учні гімназії  взяли участь у міському онлайн-конкурсі «Зачаруй мене розмовною, - українською мовою», темою якого був образ України у прозі українських письменників.  Яковенко Вероніка (6-В клас) читала уривок із повісті Т.Крижанівської "Життя після літа", а Збронжко Аліса (3-А клас) - фрагмент казки О.Бурбело "Барвиста країна".

Бібліотекар гімназії Кульбіда В.А. приєдналася до форуму "Українська - мова перемоги!", який проводився за ініціативи руху "Єдині".

Тож любіть, поважайте, плекайте та вдосконалюйте нашу мудру і чисту, пісенну і поетичну, щиру і мелодійну мову. Вона, як і Україна, починається з кожного з нас.

Дуже хочеться, щоб усі зрозуміли, що знати державну мову сьогодні вкрай необхідно, модно і престижно!


День української писемності та мови в Білоцерківській гімназії № 3 ім. Т. Г. Шевченка 

             До Дня української писемності та мови «10» лайфхаків, як перейти на українську мову» від учнівського активу Білоцерківської гімназії № 3 ім. Т. Г. Шевченка

Повномасштабна війна остаточно  переконала  українців відмовитися від мови країни-агресора та перейти на рідну мову. Кількість охочих говорити  українською, збагатити свій словниковий запас,  покращити знання рідної мови збільшується щодня. Аби пришвидшити й полегшити цей процес учнівський актив Білоцерківської гімназії № 3 ім. Т. Г. Шевченка до Дня української писемності та мови презентували дієві та прості поради "10 лайфхаків, як перейти на українську мову".

Дотримуючись цих порад, ми будемо із  задоволенням і гордістю  говорити українською! Мова - зброя нашого народу і ми   обов'язково переможемо! Тож сміливо долайте труднощі та переходьте на українську!

Презентація фоторобіт переможців ЦПО Соняшник

Підсумки конкурсу "Неосяжна моя Україно!"

Шановні колеги, розміщуємо результати конкурсу "Неосяжна моя Україно!"

 Переглянути матеріали

День рідної мови в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №5

Як воду п'ю із чистої криниці,

З-поміж людей вишукую слова.

І наша рідна мова-чарівниця

У віршах повнозвучних ожива

 

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Учителі української мови та літератури провели години спілкування «Мова –ДНК нації». Цікаві заходи відбулися й у початкових класах: класний керівник 1-Б класу Блоха Антоніна Леонідівна провела годину спілкування «Моя рідна мова», Поліщук Галина Петрівна у своєму класі - вікторину "Скарби рідної мови", діти складали прислів`я, працювали в групах. У філії бібліотеки №10 для учнів 4-В класу  відбулася вікторина «Ми - українці  - велика родина, мова і пісня у нас - солов'їна».  Діти були активні й дуже задоволені тим, що збагатилися новими знаннями про рідну мову.

Цікавий і змістовний челендж «Рідна мова моя» проводився серед учнів 3-8 класів. Учасники заходу знайомили   всіх  присутніх із  висловами та цікавими фактами  про рідну мову.

Також БЗШ №5 долучилася до онлайн-марафону "Читай!"(book) серед шкіл під №5 по всій України. Кожен учасник розповів про свою улюблену книжку та заохотив  до її прочитання  (#рухшкіл5Україна_читай).                              

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

Героям Майдану тричі: "Слава! Слава! Слава!"

Усім, хто із кулею в серці,

І тим, в кого серце б’ється.

Усім, хто у лютому герці

Не відступив, не здається.

Усім, хто стягами накриті,

І тим, хто стяги підіймає.

Усім, хто вгорі цеї миті,

І хто заслуговує Раю!

Усім, хто історію творить,

І тим, хто раніше творили.

Усім, хто не тільки говорить.

Усім, кого стріли могили.

Усім, в кого ліки й канапки,

У кого щити й балаклава.

Усім, кому кома чи крапки.

Усім триразово «Слава!»

До Дня Героїв Небесної Сотні учні Білої Церкви перевтілились в образи учасників Майдану, записали символічне відео й віршем поетеси-землячки вшанували пам'ять усіх героїв Революції Гідності. Приєднався до дітей і отець Віталій – священнослужитель Храму святого праведного Петра Багатостраждального. (Калнишевського) ПЦУ.

https://youtu.be/vVGiXNfRBz0

#небесна_сотня #революція_гідності #майдан #слава_Україні #героям_слава #герої_не_вмирають #день_героїв_небесної_сотні #вірш #поезія #сильно #біла_церква #україна #україна_понад_усе

урок-мужності «Небо падало – вони тримали»

Урок-мужності «Небо падало – вони тримали»

18 лютого 2022 року на базі філії бібліотеки №10 відбувся урок-мужності «Небо падало – вони тримали» для вихованці рою імені Івана Сірка 9 - А з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні. Учні зустрілися з головою міськрайонної організації "Просвіта", директором видавництва "Час змін", учасником Євромайдану, волонтером Костянтином Климчуком. Пан Костянтин поділився своїми спогадами про події на Майдані, розповів про Героїв Небесної Сотні та свою волонтерську діяльність.  Дев`ятикласники дуже вдячні за цікаву розповідь. Окремо хочемо подякувати завідувачці філії бібліотеки № 10 Нагорній Ганні Григорівні за організацію патріотичних виховних справ. 

«Це дивляться з темних небес загиблі поети й герої…»


Якби не вони, ми б залишилися без волі та свободи. Якби не вони, нашу мову знову змусили б замовкнути, нам і далі закривали б роти кийками, а очі – сльозогінним газом. Якби не вони – нас би знову приспали, нашу історію вкотре переписали за чужим і неправдивим сценарієм. Якби не вони – то український дух борців та воїнів був би за гратами, а в серці кожного щирого українця була б куля, якщо не свинцева, то куля тотального страху, зневіри та безнадії. Якби не вони, наші руки були б зв’язані, а ми – поставлені на коліна перед бандитами та сусідом-агресором без війни та права вибору.

Герої Небесної Сотні, як і всі герої Революції Гідності, живі й мертві, зробили величезну справу для збереження нашої української державності, незалежності, культури, мови та історії, свободи, гідності та права вибирати своє теперішнє й майбутнє!

До Дня Героїв Небесної Сотні учні білоцерківських навчальних закладів розпочали відеомарафон вшанування пам’яті загиблих героїв України. Своїм прикладом діти хотіли нагадати й одноліткам, і дорослим про подвиг Небесної Сотні й закликали не забувати тих, завдяки кому ми досі маємо можливість залишатись українцями, вільними та незалежними!

https://youtu.be/i5XuIVix-T4

#небесна_сотня #герої #герої_не_вмирають #день_героїв_небесної_сотні #слава_україні #героям_слава #марафон #україна #біла_церква


Білоцерківська гімназія №2 долучилась до учнівського відеомарафону вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

Горить свіча і пам'яті сльоза,

Додолу з неї краплями стікає,

Земля ридає, плачуть небеса,

Майдан Героїв з почестю ховає.

Їх взяв Господь, щоб ангелом в раю

В його садах довічно проживати,

Вони завжди залишаться в строю,

Про них народ пісні буде співати.

 

Білоцерківська гімназія №2 долучилась до учнівського відеомарафону вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні.

https://youtu.be/pGEyAH1kipg


#UAразом Шкарівський опорний ліцей

#UAразом ( БЗШ №3 ім. Т. Г. Шевченка)

Всеукраїнський поетичний челендж #кохання_лікує

У рамках поетичного челенджу "Кохання лікує" до Дня закоханих учні Білої Церкви цитують вірші про кохання.

Більше відео можна знайти в ТікТок за хештегом #кохання_лікує

Нагадаємо, що напередодні лідери учнівського самоврядування Білої Церкви розпочали Всеукраїнський поетичний челендж.

Умови прості:

1. Запиши короткий відеоролик, де ти декламуєш вірш про кохання.

2. Вірш має бути обов'язково українського автора та україномовний.

3. Опублікуй відео у свій профіль в TikTok з хештегом #кохання_лікує.

Авторів відео, які наберуть найбільшу кількість переглядів, чекають подарунки!

https://vm.tiktok.com/ZMLY9V6qg/

До челенджу вже приєднались десятки учнів різних навчальних закладів нашого міста та області. Деякі з них представлені у відео.

Нагадаємо, що визначення переможців відбудеться 21 лютого в Міжнародний день рідної мови.

#кохання_лікує #челендж #кохання #любов #день_закоханих #вірші #поезія #біла_церква #бц


Обласний_еко_челендж_Нагодуй_пташку_взимку

Нагодуй пташку взимку

Підгодівля пташок взимку – важлива та відповідальна справа. Вихованці гуртків  «Природа рідного краю» (керівник Олена Глущенко) та «Мої улюбленці» (керівник Людмила Павліченко) Центру еколого-натуралістичної творчості долучилися до обласного еко челенджу #ЗробиГодівничкуВрятуйПташину #Еко_Lогічно2022.

Діти виготовили екологічні годівнички зі смачних продуктів – апельсинів та гарбуза і розвісили їх на території закладу. Тепер наші маленькі пернаті друзі матимуть що поїсти у цей складний для них період.  Нехай буде смачно пташкам взимку!

Знайомимося з китайським живописом

Тема дистанційного заняття у творчій майстерні  «Радосвіт» ЦЕНТ БМР (керівник Надія Щербина) «Бамбук у китайському живописі». Педагог познайомила вихованців з одним із найдавніших живописів світу – китайським, зокрема, яку роль відіграє зображений на картинах китайських художників бамбук, адже китайці вважають, що це не просто рослина, а символ людського характеру і високих моральних якостей.


Переможцi_конкурсу_Всеукраiнс_кого_етапу_Новорiчна_композицiя

Вітаємо переможців Всеукраїнського етапу виставки-конкурсу  «Новорічна композиція»!


Завершився Всеукраїнський етап виставки-конкурсу «Новорічна композиція», який і визначив у фіналі переможців даного конкурсу. 

Тож ми щиро вітаємо наших переможців, які здобули перші місця у чотирьох номінаціях.

Отже, у номінації «Новорічна картина чи колаж» І місце посіла Музичук Іванна, вихованка творчої майстерні «Радосвіт» Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради. Керівник: Надія Іванівна Щербина, творча майстерня «Радосвіт», за роботу «Весела коляда» (97 балів).

У номінації «Сюжетна композиція» І місце посіли вихованці (Береговенко Єлизавету, Бойко Віталіну, Коробко Марка) зразкової студії образотворчого мистецтва «Берестяночка» Центру позашкільної освіти та професійного самовизначення учнівської молоді «Соняшник» Білоцерківської міської ради. Керівник: Коробко Валентина Іванівна, за роботу «Нехай любов цвіте під вашим дахом» (97 балів);

У номінації «Новорічний букет» І місце посіла Дудчик Анна, вихованка гуртка «Креатив» Центру позашкільної освіти та професійного самовизначення учнівської молоді «Соняшник» Білоцерківської міської ради. Керівник: Дудчик Ірина Дмитрівна, за роботу «Різдвяний вогник» (97 балів);

А в номінації «Новорічний подарунок» І місце посіла Нагаївська Дарина, вихованка зразкової студії образотворчого мистецтва «Берестяночка» Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів № 16 ім. М.О. Кириленка Білоцерківської міської ради. Керівник: Коробко Валентина Іванівна, за роботу «Cимвол 2022 року» (99 балів).

 


Портрет домашнього улюбленця

Під час дистанційного навчання у Центрі еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради, вихованці творчої майстерні “Радосвіт” (керівник Надія Щербина) працювали над темою ” Портрет домашнього улюбленця”.

Цікаві розповіді про своїх тваринок – одна із самих улюблених тем для обговорення дітьми між собою. Які вони гарні та милі, як вони поводяться, що вони люблять і т д. Діти турбуються про них, оберігають їх та безмежно люблять. От і вирішили, що кожен намалює портрет свого улюбленця.

Про підсумки територіального етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста»

Вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості вітають усіх із Днем Соборності!


   22 січня 2020 року в Україні відзначати одне з найважливіших   державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності України.

На вівтар української державності багато поколінь поклали своє життя. І нинішнє покоління українців – приклад сили духу, сили патріотизму, і сили незламності. 

Оскільки це свято пов’язане з процесом об’єднання, дружня родина Центру еколого-натуралістичної творчості теж, як завжди, згуртувалися та

Створили патріотичну фотозону, власноруч виготовили карту рідної країни, квіти з екологічних матеріалів, отримали цікаву інформацію щодо цього свята, яка допомогла вихованцям успішно пройти квест «Історичне минуле й сьогодення». Крім того, діти чудово декламували вірші українських митців.

Тож колектив і вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості вітають усіх із Днем Соборності! Бажаємо зберігати силу духу, віри нам усім у перемогу.  Нехай в Україні запанує мир і спокій, любов і взаєморозуміння!

https://youtu.be/6uozs0QdQ6c

https://youtu.be/4iB6p-fTkdg

https://youtu.be/pLp84C8QAQ8

Зимові канікули ЦЕНТ

Зимові канікули у ЦЕНТ БМР для білоцерківської дітвори тривають



На час зимових канікул Центр еколого-натуралістичної творчості підготував для учнівської молоді нашої громади цікаву програму. Наразі учні закладів освііти та вихованці ЦЕНТ БМР активно вивчають проблеми забруднення водних джерел та шляхи їхнього вирішення, переглядають та спільно обговорюють документальний фільм всесвітньо відомого натураліста Девіда Аттенборо «Життя на нашій планеті»,  змагаються у турнірі на кращого знавця тварин, і, безперечно, цікавляться життям тварин та відвідують «живий куточок» Центру. Роблять селфі з ними, долучаються до процесу підгодівлі маленьких мешканців екологічного закладу 

Нові жителіі у ЦЕНТ

У ЦЕНТі з’явилися нові мешканці


І це… паличники! Ці комахи мають ще одну назву – примарові (Phasmatodea, також відомі як Phasmida або Phasmatoptera) і відносяться до ряду комах, що складаються із двох груп паличників та листотілів.

Поповнення «живого куточку» у Центрі з’явилося завдяки гранту, який заклад виграв, взявши участь у Всеукраїнському конкурсі «Проєкт куточка живої природи Фельдман Екопарк» (м. Харків). Ще наприкінці весни, початку літа, тоді керівник закладу та керівник гуртка «Чиста хвиля» Катерина Гармаш, подала проєкт на участь у цьому конкурсі. Він виявився успішним –ІІІ місце. Згодом надійшли кошти і було вирішено придбати для «живого куточка» саме комах: 5 особин паличника – бурого та зеленого кольору, тераріум та необхідне для його облаштування, а також інвентар для обслуговування акваріумів, корм для риб та черепах. Тепер вихованці закладу мають можливість вивчати цей вид комах.


Вітаємо переможців та призерів міського онлайн-конкурсу самодіяльних поетів «До України серце прихилю 2021»!

Конференція

Дню Гідності і Свободи присвячуємо…

     18 листопада 2021 року в онлайн-режимі на платформі ZOOM відбулася конференція юних краєзнавців, членів пошукових загонів та об’єднань  закладів освіти Білоцерківської міської ради «Герої серед нас: сучасні захисники України».

До заходу долучилися пошуковці закладів освіти: Архипенко Юлія, Малик Софія, Кулик Анастасія та Білоножко Мілана, учениці спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов № 9, Глиняна Ірина, учениця Білоцерківської гімназії № 2, Рибитва Юлія, учениця загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4, Гришко Максим, учень спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій, Журавель Дмитро та Ляшенко Аліна, учні спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів № 16 імені М.О. Кириленка.  Дослідження  юних краєзнавців стосувалися не лише подій російсько-української війни, Глиняна Ірина презентувала своє дослідження подій часів Другої Світової. Про своє життя до і після початку  бойових дій розповіла Білоножко Мілана, переселенка з Луганщини. Збентежила учасників заходу розповідь про свого батька Гришка Максима.

Учасників конференції привітала Тетяна Цимбал, заступник директора  ЦПЩ «Соняшник», підкресливши  роль патріотичного виховання у системі освіти.  Високо оцінив дослідження юних краєзнавці Валерій Пантюшенко, учасник революції Гідності, подякувавши молоді за небайдужість та готовність захищати Батьківщину.

Ірина Личак, завідувачка відділу спортивного туризму і краєзнавства Комунального закладу Київської обласної рад «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», підкреслила цінність  робіт учнів та запросила до участі у обласному патріотичному форумі.


21 листопада - День Гідності та Свободи. Вільні творити майбутнє. ( БЗШ №3 ім. Т.Г. Шевченка)

Вільні творити майбутнє!

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ – нагадує нам про дві переломні віхи історії боротьби українського народу за незалежність і право вибору: Помаранчеву революцію та Революцію Гідності. День Гідності та Свободи – це не лише про один день. Це про людей, їхні принципи, досягнення і досвід, які стосуються майбутнього цілих поколінь.

18-19  листопада у школі проведено такі заходи:  учні 3-6 класів взяли участь у квестах  «Людська гідність» та «День Гідності та Свободи», 7-9 класи переглянули ( дистанційно) навчальне відео « 21 листопада – День Гідності та Свободи. Вільні творити майбутнє!»  та стали учасниками  онлайн вікторини в Google формі. 

Навіть перебуваючи на дистанційному навчанні лідери учнівського самоврядування  і цьогоріч взяли участь у відеомарафоні "Я гідний того, щоб мене почули!".

Усі ми  -  різні, але Свобода та Гідність нас об’єднують , щоб вільно творити своє майбутнє.

ВІТАЄМО!

Ансамбль танцю «Суцвіття» Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №11 Білоцерківської міської ради Київської області із присвоєнням почесного звання «Зразковий художній колектив».

Творче об’єднання «Ліцейське березілля»  Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Ліцей – Мала академія наук» Білоцерківської міської ради Київської області із підтвердженням почесного звання «Зразковий художній колектив».

Юні театрали ЦЕНТ БМР переможці Міжнародного багатожанрового конкурсу «HERBST SYMPHONIE – BERLIN 2021»

Центру еколого-натуралістичної творчості БМР стають відомими у світі та пізнають його без усіляких кордонів та перешкод – завдяки своїй творчості!

Онлайн-виступ театральній студії закладу (керівник Тетяна Юнцова) на Міжнародному багатожанровому конкурсі «HERBST SYMPHONIE – BERLIN 2021», який відбувся 18-21 жовтня 2021 року, поповнив  скарбничку досягнень творчого колективу призовим місцем!

На конкурсі було представлено 237 учасників з 11-ти країн світу. Варто зазначити, що юні театрали ЦЕНТ БМР продемонстрували високий рівень театральної майстерності. Компетентне журі поставило високу оцінку нашим вихованцям, які стали лауреатами І премії.

Пишаємося юними талантами і щиро вітаємо із перемогою!


КОЛІР МОЄЇ ЗЕМЛІ_ЦЕНТ БМР

Вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості долучилися до обласного фото-квесту «Кольори моєї Землі», який проводиться в рамках Всеукраїнської природоохоронної акції «День Землі».

Учасникам фото-квесту запропонували зробити авторське фото природних об’єктів своєї місцевості з відповідною відміткою протягом трьох днів поспіль. Кожен день мав свій колір: день перший (19.04) – колір моєї Землі – БЛАКИТНИЙ, день другий (20.04) –

колір моєї Землі – ЖОВТИЙ, день третій (21.04)– колір моєї Землі – колір ЖИТТЯ (своє бачення).

Ось яким були кольори нашої Землі очима вихованців ЦЕНТ!