مرجع تخصصی ویدئو پروژکتور

این سایت به عنوان مرجع تخصصی ویدئو پروژکتور شروع به کار نموده است.آخرین اخبار و معرفی محصولات جدید در این سایت
ویدئو پروژکتور چیست ؟
ویدئو پروژکتور ابزاری است جهت نمایش محتوای چند رسانه ای و در ابعاد بزرگ.همه ی ویدئو پروژکتور ها دارای انواع پورت های ورودی تصویر و بعضا صدا می باشند و توانایی اتصال به کامپیوتر ، لپ تاپ ، و هر دستگاه پخش کننده دارای خروجی تصویر استاندارد را دارا می باشند.
ویدئو پروژکتور ها قادرند تا تصاویر ورودی را در ابعاد بسیار بزرگ نمایش دهند.از این رو هیچ نمایشگر تصویر دیگری به جهت اندازه کادر نمایش توانایی رقابت با ویدئو پروژکتور ها را ندارد.
شما نمونه بارز سایز تصویر آنها را در سینما ها دیده اید.دستگاه هایی که قادر به تولید تصاویر در اندازه های 200 یا 300 اینچ و حتی  بیشتر را دارند.
ویدئو پروژکتور ها انواع مختلفی دارند.از نوع جیبی و قابل حمل گرفته تا مدل سینمایی و سایز بزرگ.
انواع ویدئو پروژکتور
در ادامه به دسته بندی این دستگاه می پردازیم:
نوع قابل حمل : این مدل همانطور که از نامش پیداست دارای ابعاد کوچک و سبک می باشد که می تواند تصاویر تا حدود 50 تا 60 اینچ را به نمایش بگذارند. شما با داشتن چنین دستگاهی می توانید یک تلویزیون 60 اینچی را در جیب خود داشته باشید.
نوع استاندارد : اغلب این دستگاه ها توسط پایه ی ceiling به سقف نصب شده و محل ثابتی دارند.اما خود آنها دارای پایه ی رو میزی هستند تا در صورت نیاز بتوان آن را روی میز قرار داده و از آن استفاده کرد.
نوع نزدیک برد : این مدل دستگاه ها در فاصله ی کوتاهی از کار نمایش نصب می شوند و مناسب برای فضاهایی که دارای محدودیت طول به جهت اعمال فاصله مناسب با کادر نمایش هستند ، می باشد.از دیگر کاربرد های ویدئو پروژکتور نزدیک برد می توان به این موضوع اشاره کرد که این دستگاه ها به جهت دارا بودن فاصله کم با کادر نمایش ، اصطلاحا خوش نصب تر بوده و ظاهر محیط را کمتر تحت تاثیر قرار می دهند.
نوع سینمای خانگی : این مدل ها دارای نور تصویر مناسب جهت پخش فیلم می باشند و مناسب جهت استفاده ها خانگی و با کادر تصویر حدودا 100 اینچ مناسب می باشند.ویدئو پروژکتور سینمای خانگی دارای پورتهای تصویر کامل جهت ارتباط با انواع دستگاه های نمایش خانگی می باشد.
نوع سینمایی و مناسب جهت کادر نمایش بسیار بزرگ (large Venue) : این مدل ها دارای نور تصویر بسیار زیاد بوده و مناسب برای نمایش تصاویر در ابعاد بسیار بزرگ کاربرد دارند.ویدئو پروژکتور سینما دارای قیمت زیادی بوده و خود دستگاه نیز به لحاظ ابعاد ، سایز بزرگی را دارد.
توسط ویدئو پروژکتور ها شما می توانید تصاویر مورد نظر را در بازه های مختلفی از اندازه تصویر نمایش دهید.به این صورت که هر چه دستگاه را از کادر نمایش دورتر کنید تصویر آن بزرگ تر می شود و هر چه دستگاه به کادر نمایش نزدیک تر باشد تصویر آن کوچک تر می شود.
در جابجایی دستگاه و کادر نمایش این نکته را باید در نظر داشت که هر چقدر میزان تصویر شما بزرگ تر باشد ، از شدت نور و کیفیت تصویر کاسته می شود.دلیل این امر این است که خروجی تصویر و تکنولوژی نمایش ویدئو پروژکتور توسط لامپ مخصوص می باشد.بدیهی است هر چقدر شما از منبع نور دورتر شوید ، نور کمتری دریافت می کنید.
در استفاده از این دستگاه باید چند نکته را رعایت کنیم :
1- جهت سرویس دستگاه بصورت فصلی و حد اکثر هر نیم سال یک باراقدام کنیم.سرویس و تعمیر ویدئو پروژکتور را نیز به افراد متفرقه نسپاریم.
2-دستگاه را مورد وزش مستقیم باد دارای فشار قرار ندهیم.
3-جهت خاموش کردن دستگاه از کلید پاور روی ریموت کنترل و یا کلید پاور تعبیه شده روی بدنه دستگاه استفاده کنید و هرگز دستگاه را یکباره از برق نکشید.


Subpages (1): برد هوشمند