Renginiai


 

2009-07-07. Baigėsi "Dorado" klubo and co kūrybinė stovykla. Joje buvo išklausytos G.Kulikausko paskaitos apie lobių ieškojimą, senovės lietuvių ginkluotę, stovyklos svečio A.Katkevičiaus - apie kūrybinių blokų nuėmimą, vyko "Protmušis", buvo atlikta kūrybinė užduotis, kurios vieną kitą pavyzdį tikimės pamatyti ir tinklapyje, žiūrėti keisti filmukai, taip pat žaista, fotografuota, eita į ekskursijas, rinktos uogos, maudytasi, kepti šašlykai ir blynai, naikinti uodai, ir kitaip turiningai leistas laikas. Nuotraukos čia.

2009-06-01. Išėjo naujas fenzino "Doradų raganos" numeris. Jame:

A. Sapkovskio apsakymas "Bombos duobėje":
"Kanonada sustiprėjo, parką purtė sprogimai, o mums ant galvų byrėjo smėlis.
-Juk čia Lenkija, ar ne? Tai kaip čia yra, kad Freikorps ir lietuviai susirengė sau čia karą? Pačiame miesto viduryje? Tegu, po galais, pliekiasi sau pas save, Kionigsberge... Čia juk Lenkija!"
 
Konkurso "Pietūs su Nemezide" atgarsiai! J. Bujoko apsakymas "Pirmasis pasimatymas"
 
Amerikiečių rašytojos E. Isaak apsakymas "Giminaičiai"
"Kas vadovauja jūsų kaimui? - paklausė Danielis, sunerimęs, kad negali susikalbėti.
-Protėviai, Mažieji, - Akmuo pridėjo rankas prie smulkių figūrėlių ant savo kaklo".
 
Ar "Marso kronikos" yra kronikos? - N. Mikalauskienė apie R. Bredbury
 
Reportažas iš Švedijoje esančio Ledo viešbučio (su nuotraukomis)
 
A. Statkaus apsakymas "Aštuonios lentelės" - laiškai Pelkių žemės valdovui iš Išmintingųjų Rytų
 
Pokalbis su A. Kalniku, kartografinės fantastikos pradininku Lietuvoje...

Ir ne vien... 

"Dorado raganos" - ko gero, vienintelis tebeleidžiamas periodinis lietuviškas popierinis fantastikos leidinys, pradėjęs eiti dar 1994-aisiais. Nepražiopsokite progos jo įsigyti! Kaina 4 litai, kreiptis į Liną Kulikauskienę.

2009-05-29. Informacija apie pasibaigusį Lituaniconą - šiame straipsnyje.

2009-04-03. Informacija apie artėjantį (nenumaldomai artėjantį) konventą.

XX Lituaniconas pradžiugins ir nustebins jus renginių gausa.

 

Pamiršote, kada jis bus? Dvidešimtasis jubiliejinis konventas vyks gegužės 15-17 dienomis Vilniuje, „Žinijos“ patalpose (taip, ten pat, kur kadaise...).

 

O štai trumpas, neišsamus ir negalutinis renginių sąrašėlis:

 

 • Paslaptingas ir neafišuojamas (ups) „Fenikso“ spektaklis.
 • Koncertas su siurprizu - fantastams ir ne vien.
 • Konspiracinis iliuminati žaidimas. Taip, su prizais.
 • Žaidimai ir turnyrai, prekyba knygomis (netikėtos leidyklos!) ir stalo žaidimų mugė. Penkios valandos stalo žaidimų mugės šeštadienį...
 • Žemėlapių piešimo konkursas. Taip, irgi su prizais.
 • Tradicinis aukcionas.
 • Netradicinis lėlių kūrimo seminaras.
 • LARP rankdarbių (atsiprašau už prozišką žodį) gamybos pamokėlė.
 • Pratybos rašytojams.
 • Atrakcijos grynam ore.
 • Istorinė-humoristinė viktorina iš fendomo gyvenimo. Be abejo, su prizais.
 • Visa puokštė rimtų ir linksmų paskaitų apie mitus, legendas, miestą fantastikoje ir t.t.
 • Paroda Lituanicon I-XX (jei kas turi įdomių senienų, būtinai rašykit).
 • Susitikimai su senais, naujais draugais ir įvairiais įdomiais nepažįstamaisiais:).

 

Ir tai dar ne viskas...

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2009-02-05. Eiliniame susitikime artėjančio konvento org. komitetas aptarė eilinius organizacinius klausimus ir išsiskirstė su intencija dar kada nors susitikti... Ir vėl juos apsvarstyti:)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2009-01-22. Prasidėjo fantastinio apsakymo konkursas „Miesto legenda“. Darbus konkursas%fantastika.lt galima pradėti adr. siųsti nuo 2009 m. sausio 19 d., paskutinė diena – 2009 m. balandžio 20 d. 23:59 Vilniaus laiku.  Dalyviai gali atsiųsti po du darbus. 

Konkurso tema: Miesto legendos. Šiuo atveju prašome orientuotis į šiuolaikinius kultūrinius mitus, o ne mitologinę tradiciją. Šiuolaikinius, žinoma, fantastinėje plotmėje. Miesto legenda turi būti svarbi siužeto kūrimo detalė! Plačiau skaitykite čia. Vienas iš prizų - "Furor games" sponsoriaujamas įspūdingas žaidimas. Kaip visada, ir be knygų neapsieisime. Darbus vertins marga teisėjų komanda. Smalsu, ką pasakys apie jūsų kūrinį? Dalyvaukit!

Konkursas skirtas gegužės mėn. Vilniuje vyksiančiam Lituanikonui, kurio tema „Miesto legendos“.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-11-10. Baigėsi "Lituanicon'2009" emblemos konkursas, visas jas galite rasti čia, o emblemą laimėtoją matote kairėje. Sveikiname jos autorę Aiquen, ačiū visiems dalyviams ir rėmėjams.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
2008-09-12. Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje šiandien įvyko "Ilgumų" namų muzikavimo grupės, kuriai priklauso du "Dorado" nariai - Justinas ir Agnė bei klubo draugė Barbora, koncertas. Ačiū dainorėliams, bibliotekai ir visiems atvykusiems šaltą lietingą vakarą paklausyti dainuojamojo žodžio! O Barborai - gero kelio ir kad nepamirštų mūsų...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-09-01. Kadangi rugpjūčio 27 d. sužinota iš RMTKR vadovybės, kad klubo biblioteką reikia iškraustyti iki rugsėjo 1 d., keletą dienų vyko pakavimo ir kraustymo darbai. Su klubo patalpomis rugojūčio 30 d. atsisveikinta galutinai. Bent jau iki to laiko, kol pasikeis supratimas apie fantastus ir jų teisę būti;). Dėkui bent už tai, kad klubas turėjo kur rinktis ilgą laiką. Plačiau pasakoti nėra ir ko, ačiū visiems prisidėjusiems, o kaip vyko veiksmas, rasite fotoreportažą čia. Šiuo metu "Dorado" yra tokios pat būklės kaip ir dauguma fantastų klubų - kol kas yra žmonės, bet nėra patalpų. Skirtingai nuo daugelio, per metų metus sukauptas didžiulis archyvas: ne vien biblioteka, bet ir prieš dešimtmečius vykusių konkursų rankraščiai, piešiniai, konventų sąmatos, plakatai, bilietai, laiškai, daugybė niekučių, kurie sukels daug prisiminimų "senjorams", nors gal nieko nesakys į fendomą atėjusiems ne taip seniai. Greičiausiai dalį iš šių turtų galima bus pamatyti ateinančiame jubiliejiniame Lituanicone. Mažąją dalį...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-08-26. Dėmesio, dėmesio, skelbiamas 2009 m. Lituanicono emblemos konkursas! Nuo rugsėjo 1 d. laukiame jūsų darbų, atspindinčių konvento temą - "Miestų legendos". Apie terminus, techninius parametrus ir - jums patiks! - prizą skaitykite taisyklėse.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-08-17. Primename, jog nuo liepos 1 d. fantastika.lt tinklapyje vyksta fantastinės dailės konkursas "Legendiniai miestai". Taisykles rasite čia. Vienas prizų - 80 litų vertės elektroninio knygyno "Mano knyga" čekis. Turite idėjų? Dalyvaukite!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-07-23. Čia galima pasiskaityti perfotografuotus "Dorado" pirmtako, Vilniaus fantastų klubo 1981-2 metais leistus biuletenius - fenzinus. Jei turite išlikusį pirmajį egzempliorių, parašykite mums, būsime labai dėkingi!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-07-16. "Dorado" nariai, prijaučiantys bei įvairūs draugai ir pažįstami gyvai ir iš interneto, kviečiami liepos 19 d., šeštadienį, dalyvauti nedideliame piknike Vilniuje ant Stalo kalno (Kalnų parko teritorija) nuo 17 val. iki kol nusibos. Jei nelis, žinoma. Programa daugmaž laisva: sportas, plepalai, žaidimai, įdomybių skaitymai, suneštinės vaišės, kaip piknikams ir priklauso. Susibėgimo tikslas - tiesiog pabendrauti, juk vasarą "rimti susitikimai" retoki, taip pat susipažinti su žmonėmis, kuriuos matome tik kompiuterio ekrane ikonėlių pavidalu. Jei seki fantastų veiklą, bet nedrįsti prisidėti, užsuk tarsi netyčia, pasižiūrėk iš tolo - gal pasirodysim ne tokie jau baisūs;). Kodinis pasisveikinimas - "Aš turiu lašinių/obuolių/pyrago/pomidorų sulčių/šiltų naminių sklindžių - gal galiu prisijungti?":) Na, nesigąsdinkite, galima ir kaip nors paprasčiau...

Nežinai, kaip rasti Stalo kalną? Instrukcijos čia. Galvoji, kad norėtum ko nors dar pasiteirauti? Bandyk čia.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-07-052009-ųjų Lituanikonui ketinama surinkti įdomią informaciją apie Lietuvos ir pasaulio miestus/kalnus/ežerus ir etc. įdomesniais pavadinimais (visi žino, kad Lietuvoje yra Rojus ar Šveicarija, bet kaip jums gyvenvietė pavadinimu Kabakėlis?). Jei pro šalį važiuodami užmatysit ką įdomaus, nufotografuokite ir siųskite linkiui, arba tiesiog praneškite kur ir ką įdomaus matėte/žinote.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-06-29. Šeštadienį, birželio 28-osios vakarą, klubo nariai atsisveikino su senosiomis „Dorado“ patalpomis Respublikiniuose moksleivių techninės kūrybos rūmuose (tiesa, dabar jie jau vadinami Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centru, bet RMTKR pavadinimas tvirtai įaugęs...).  „Dorado“ garbės prezidentas G. Beresnevičius čia dirbo apie 19 metų, maždaug tiek laiko čia rinkosi ir klubas. Tad šie rūmai – klubo gimtinė, kalvė ir buveinė, tik vienas kitas iš pačių seniausių narių (G. Beresnevičius, K. Beitas) prisimena ankstesnes klubo patalpas Vilniaus planetariume.

Pasakyti „atia“ klubo sienoms, gražiajam kupolui, paminėti senas dieneles susirinko 16 doradiečių ir draugų.
G. Beresnevičiui buvo įteiktas stiklo kubas su „Dorado“ emblema, turėjome ir tortą su simbolišku užrašu „Sėkmės ir ačiū už žuvis!“ (kaip žinote, Dorado – tai Aukso žuvies žvaigždynas Pietų pusrutulio danguje).
Susirinkusius kalbomis linksmino vienam vakarui nuo mokslų atsitraukęs griausmabalsis Jonas. O kalbėta (pagurkšnojant arbatą, vyną) apie daugel ką. Prisiminėm senus gerus laikus, kai klubas lūžo nuo žmonių (tiesa, dauguma jau tuomet buvo žaidėjai), kai rūmuose griaudėjo ne tik Lituanikonai, bet ir Metalikonai...
Galvojom ir apie ateitį, - vieni nematė tolesnių optimistiškesnių perspektyvų klubui, išgyvenančiam, matyt, eilinę krizę, kiti svarstė apie klubo bibliotekos išsaugojimo ir panaudojimo galimybes. Aplinkybės susiklostė taip, kad tenka ieškoti naujų patalpų „Dorado“. Laikinai (galbūt) biblioteką priglausti galėsime tų pačių rūmų 10 aukšte.
Kaip bus toliau – nežinia. Gal teliksime virtualia bendruomene, retkarčiais susitikinėdami kur kavinėse. Gal, gavę kur naujas patalpas, tęsime veiklą, tačiau jai, kaip teisingai pastebėjo Shizzaras reikia naujų veiklos idėjų.

Artimiausi numatomi klubo renginiai-susibūrimai: yra idėja surengti pikniką (Vilniuje, Verkių parke ar ant Stalo kalno). Taip pat rugpjūtį kviesime visus klubiečius į klubo perkraustymo talką (labai tikiuosi, kad susirinks ne mažiau nei į vakarėlį). Nuotraukas iš atsisveikinimo vakarėlio rasite čia. Ta proga sukėlėme keletą senų perfotografuotų nuotraukų, jei kas turi dar ar gali patikslinti progas ir datas, labai lauksime (red. past. oi, kokie jie tada buvo jauni ir mieli:)).

Gediminas K. 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-06-25. Ilgąjį Joninių savaitgalį tradicine tapusioje vietoje prie Molėtų observatorijos, įvyko kūrybinė "Dorado" stovykla. Šįsyk jos orientacinė tema buvo vaikystės motyvai: nuo šiurpių pasakojimų apie juodas rankas bei lavonus, erzinančius prašalaičius per karsto angą iškištu pirštu, iki šokinėjimo per gumytę... Netrūko ir kitų žaidimų: šaudymas, tinklinis, "Alias", "Tauerio" statymas, padorių kalnakasių nykštukų kova su sabotažininkais, taip pat prisižemuogiauta, pasimaudyta, paeksperimentuota, padainuota prie laužo, pažiūrėti labai smagūs multikai, paieškota apylinkėse įdomių vietovių (tiesa, rastos ne tos, kurios ieškotos), skaityta sava ir svetima kūryba ir t.t. Ačiū Gedui už kantrybę bandant visus disciplinuoti ir Shizzarui už "Protmušį" bei kūrybinę užduotį, kurią mes vykdėme visai ne taip rimtai, kaip jis turbūt tikėjosi:). Nuotraukas galite rasti čia.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-05-31. Kaip jau rašėme, XX Lituaniconas kitais metais vyks Vilniuje, jį organizuoja VFK Dorado, KKK "Lotus", "Monai", asociacija "Telumechtar" bei pavieniai laisvieji fantastai. Konvento tema - "Miesto legendos". Preliminari data - gegužės 15-17 d. Ruoškitės!:)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-05-10. Pranešame, jog gegužės 17 d., 15 val. Vilniaus apskrities viešosios A.Mickevičiaus bibliotekos Konferencijų salėje (Trakų g. 10, Vilnius, įėjimas iš kiemo) vyks Giedriaus Vilpišausko fantastinio siaubo romano „Vėjas nuo jūros“ pristatymas. Dalyvaus autorius, redakcijos nariai.
Tai pirmasis autoriaus romanas ir jau ketvirtasis – „Eridano“ leidyklos serijoje „Lietuvių fantastikos biblioteka“. Pristatyme galėsite užduoti G.Vilpišauskui rūpimus klausimus, sužinoti ateities planus, dalyvauti žaibo viktorinoje apie romaną, kurios laimėtojas bus apdovanotas knyga su autoriaus palinkėjimu.
Įėjimas laisvas, visi norintys kviečiami. Po renginio bus galima įsigyti „Vėją nuo jūros“ leidyklos kainomis. Ištrauką galite pasiskaityti čia. (Renginio nuotraukos.) 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-05-06. Kaune vykusiame Lituanicone dalyvavo negausus, bet aktyvus "Dorado" būrelis. Kaip vyko konventas, galima pasiskaityti čia. Apskritojo stalo diskusijoje kitų metų jubiliejinį, dvidešimtąjį, konventą apsiėmė organizuoti VFK "Dorado" ir keletas kolegų iš kitų klubų. Norintys aktyviai prisidėti fantastai - piešiantys, maketuojantys, turintys ryšių žiniasklaidos srityje, galintys pasiūlyti kokią nors materialinę bazę (muzikinė aparatūra ir pan.), turintys idėjų, kaip pritraukti žmones (ir pasiryžusių jas įgyvendinti), ir, žinoma, norintys paremti finansiškai, rašykite mums, visi kontaktai - tituliniame puslapyje.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-04-29. Lituanikone planuojamas susitikimas su naujo LFB romano "Vėjas nuo jūros" autoriumi Giedriumi Vilpišausku, preliminarus laikas - gegužės 3 diena, šeštadienį kada nors. Atvykite patys ir viską sužinosite:). Apie romaną galima daugiau rasti čia.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-04-15. Papildymas Lituanikono programoje - vyks tradicinis fantastinis aukcionas (org. Andrius Jautakis), apie kurį daugiau informacijos čia.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-04-12. Dar praėjusį rudenį Linkis iškėlė iniciatyvą atiduoti nereikalingas, tačiau geras knygas kokiai nors bibliotekai. Čia per daug užimtų vietos pasakojimas, kaip jos buvo renkamos, kraunamos, kažkur nukišamos, paskui ieškomos ir t.t., tiesiog prisiminkime seną priežodį - iniciatyva baudžiama... Tačiau neviešindami detalių, galime pasidžiaugti, jog šį šeštadienį nemaža dėžė buvo atiduota Antakalnio bibliotekai, kuri turi projektų, skirtų jaunimui, taigi, tikimės, knygos ras savo skaitytojus. (Ir ačiū G.Beresnevičiui už laiku suteiktą pagalbą;).) 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2008-04-10. Artimiausias renginys, kurį organizuoja „Dorado“ klubas - XIX Lituanikone (2008 m. gegužės 2-4 d.) vyksiantis Fantastų liaudies dainų (filksingo) koncertas - gros, dainuos ir kitaip publiką baugins „Dorado“ ir draugų vokalinis - instrumentinis ansamblis „Dorado kvartetas plius“.

Taip pat Lituanikone „Dorado“ klubo nariai ir draugai kuruos šiuos renginius:

 • Paskaita „Deivės senovėje, moteriški simboliai ir šiuolaikinės Deivės garbintojai“ (lektorė Lina Kulikauskienė).
 • Paskaita „TV ir jos įtaka, gyvenimas be TV“" (lektorė Danutė). [atšaukta]
 • Paskaita apie demonų dauginimosi biologiją (lektorius Kastytis Beitas).
 • Diskusija „Technologijų baimė: sudievinkime, ko nesuprantame“ (moderatorius Andrius Jautakis).
 • „Literatūrinė mokyklėlė bandantiems plunksną. Dialogo jėga“ (lektorius Justinas Žilinskas).
 • „Protumušis su mitologiniais prieskoniais“ (organizuoja Andrius Jautakis).
 •  „Porinė kino viktorina“ (organizuoja Andrius Jautakis).

Sekite programą!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~