Úvodem

UPOZORNĚNÍ: Nová ordinační doba 16:30 - 19:30
Ordinujeme v obvyklých ordinačních hodinách pouze ve dnech uvedených v kalendáři.

Vítejte na našich webových stránkách.

Naše ordinace je zaměřená na individuální přístup k pacientovi u kterého je vedena důkladná evidence a je ošetřován lékařem, který dobře zná svého pacienta i jeho obvyklé problémy a naopak pacient dobře zná svého lékaře a je na něj zvyklý. Tím je dán dobrý základ pro klidnou spolupráci s minimem stresujících podnětů a oboustrannou pohodu.

Zajišťujeme veškerou prevenci spojenou s běžným servisem. K ošetření zvířat, máme k dispozici biochemický analyzátor krve Reflotron, který umožňuje okamžité vyhodnocení výsledků. V indikovaných případech provádíme parazitologické vyšetření trusu, vaginální cytologii u fen a diagnostiku gravidity. Zajišťujeme RTG vyšetření s digitálním zpracováním snímků i jejich distribuci internetem. Provádíme v indikovaných případech sonografické vyšetření i vyšetření EKG.

Specializujeme se především na chirurgické zákroky v celkovém i lokálním znecitlivění jako jsou kastrace, operace kýl, odstraňování novotvarů apod. Vzhledem k našemu zaměření provádíme zejména náročnější ortopedické operace jako jsou kostní zlomeniny, luxace a nitrokloubní operace spojené s reparací přetržených vazů češky a jiných kloubních nestabilit zejména v kolenním kloubu. Dále vzhledem k erudici ošetřujeme pacienty s onemocněním očí a vrozenými vadami víček. Týká se to zejména vchlípených, či vychlípených víček u predisponovaných plemen.

Provádíme rovněž odstranění zubního kamene ultrazvukem i instrumentálně. Jsme schopni po domluvě zajistit úpravu srsti psů.

V souladu s nastupujícímy předpisy pro EU pro identifikaci zvířat, které se pohybují mezi hranicemi státu, provádíme identifikaci zvířat čipováním s následnou evidencí do národního registru zvířat. Jsme schopni vyhovět i požadavkům na obnovení nečitelných tetovacích čísel.

Nejsme na poli praxe malých zvířat zrovna začátečníky, protože tato problematika byla dosud naší jedinou činností od roku 1980. Prvních 10 let ve veterinární nemocnici v Říčanech u Prahy a po privatizaci veterinární služby a následném zániku tohoto zařízení dalších 10 let v soukromé veterinární klinice v Soběslavské ulici v Praze na Vinohradech. Od roku 2000 v nově zadaptovaném zařízení ve Velkých Popovicích. MVDr. Truhlář je specializovaný veterinární lékař s II. atestací z veterinární chirurgie, ortopedie a rentgenologie.

V době masové expanze klientely z centra města, kdy se vzdálenosti zkracují a dopravní situace v hlavním městě se stává komplikovanou, nabízíme výhodnou polohu v příměstské aglomeraci na konci komerční zóny dálnice D1, zejména pro pacienty z jižních a jihovýchodních obvodů Prahy a samozřejmě bezproblémovou dostupnost pro nové i stávající obyvatele této vyhledávané oblasti. Výhodná dostupnost, nejen nestresuje pacienta i majitele dlouhým čekáním v dopravních zácpách, ale nabízí na místě, které leží na okraji lesa dostatek prostoru pro bezproblémové venčení v nezatížené lokalitě spojené s příjemnou procházkou.