UUDISED‎ > ‎

Näitus "Võta näpust!" mardipäevast kolmekuningapäevani

posted Oct 5, 2017, 1:19 AM by Marju M   [ updated Oct 5, 2017, 1:20 AM ]

Mardipäevast kolmekuningapäevani on Väike-Maarja muuseumis välja pandud kaunis käsitöönäitus akadeemik Anu Raua nöörvaipadest ja arhitekt Anu Kotli kiriloomadest. Kunstnike väljapanekut täiendavad toredasti kohalike inimeste kootud kirikindad.

Kiriloomad on heaks võimaluseks ühendada mänguliste võtetega oma kudumisoskus ja Eesti traditsioonilised mustrid, arendades nii fantaasiat, värvitaju kui näputöövõtteid. Kohapeal saab igaüks lähemalt tutvust teha Eesti kindakirjadega ja erinevate kiriloomade valmistamise juhistega. 

Näituse avamisele 10. novembril kell 17 on lahkesti oodatud kõik huvilised. Just siis on ainulaadne võimalus vaadata algkooliõpilaste lühinäidendeid, kus osalisteks näituseeksponaadid – kindakirjalised käpikloomad.

Näituse lahtiolekuajal saab teoks kaks näputöö õpituba:

·        * kadripäeval, 25. novembril kell 11 õpetab Imbi Jäetma koera- ja lambavillast lõnga ketrama. Ammustest aegadest on kedervars või vokk kuulunud kadriema varustusse, olles sümboolselt seotud villa- ja linakasvuga.

·        * kolmekuningapäeval, 6. jaanuaril õpetavad Anu Raud ja Anu Kotli näpunöörivaipu ja kindaloomi valmistama. Rahvakommete kohaselt viime ühiselt välja ka jõulupuu.

Õpitubades on kohtade arv pisut piiratud, mistõttu palun eelnevalt kindlasti registreeruda tel 5236582 või kadri@kaarlitalu.ee. Samast saab ka lisainfot õpitubade kohta.

Näitus Võta näpust! on meie oma rahvusliku käsitöö hõnguline kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Näituse valmimist ja väljapanekut toetasid Eesti Kultuurkapital ja Väike-Maarja vald.

Kadri Kopso, MTÜ Kotli Maja