Главная страница

Ось витяг із вчення окультної космософії (для ознайомлення):

Душа (нефеш) - нематеріалний життєвий принцип, який одухотворяє матерію, зокрема надає життя біологічним організмам. Коли вони помирають, то це душа іде з їхніх тіл; тобто біологічне життя - це більше, ніж сума молекул/клітин/органів, що складає біологічний організм - він не буде живим, якщо у ньому не буде душі, точно так само електроприлад не працюватиме (незважаючи на те, що він працездатний і комплектний), якщо його не підключити до електроструму.

Душа (атма) - це сукупність психічних проявів (тобто свідомості, самосвідомості, пам"яті, міркування, почуттів, волі і т.д.), основа психічного життя. Якщо ці прояви у людини порушені, то таку людину називають душевнохворою (ніколи не задумувались над походженням цього поняття?). У тварин психічні прояви примітивніші, тому вони не дають таких збоїв, як людські (це я кажу, випереджаючи можливе питання стосовно душі тварин і того, чому до них не застосовується поняття "душевнохворий").

Це два поняття, які взаємодоповнюють одне одного. Поняття "атма" (латинський синонім - Монада) і "нефеш" (санскритський синонім - Прана, http://ru.wikipedia.org/wiki/Прана) розрізняють для уточнення природи явища. Нефеш не є персоніфікованою, після смерті вона розчиняється у просторі; а атма - персоніфікована, вона є носієм індивідуальності, суб"єкту, і саме її переселення є предметом вчення про переселення душ - у його вузькому смислі (реінкарнацію) та широкому (метемпсихоз).

Comments