Concursul absolvenților la matematică 2018

postat 15 mar. 2018, 03:47 de Universitatea Tiraspol
 La “Concursul absolvenților la matematică 2018”, organizat de facultatea Fizică, Matematică și Tehnologii Informaționale a Universității de Stat din Tiraspol în perioada 05.02.2018 – 17.02.2018, au participat 146 de elevi din clasele a XII-a, dintre care 22 sunt premiați cu diplome (a se vedea lista anexată).

Toți elevii premianți sunt invitați să-și continuie studiile la una din specialitățile facultății Fizică, Matematică și Tehnologii Informaționale a Universității de Stat din Tiraspol.

Rezultatele Concursului absolvenţilor la Matematică, 2018

1.   Anton Felicia 30.06.2000 s. Sălcuța, r. Căușeni Liceul Teoretic ,,Meșterul Manole”
2.   Apostol Dumitrița 25.01.1999 s. Pepeni, r. Sîngereni Liceul Teoretic ,,Alexandru Agapie”
3.   Burduh Dana 14.12.1999 or. Edineț Liceul Teoretic ,,Dimitrie Cantemir”
4.   Ciobanu Vasile 14.09.1999 or. Strășeni Liceul Teoretic ,,Mihai Eminescu”
5.   Ciuş Nicoleta 18.02.2000 or. Chișinău Liceul Teoretic ,,Spiru Haret”
6.   Cocimar Denis 10.04.1999 or. Vulcănești Liceul Teoretic nr2
7.   Colesnic Diana 04.12.1999 s. Visoca, r. Soroca Liceul Teoretic Visoca
8.   Druța Galina 24.06.1999 s. Visoca, r. Soroca Liceul Teoretic Visoca
9.   Eftode Natalia 14.08.1999 or. Chișinău Liceul Teoretic ,,Traian”
10. Glib Iuliana 12.05.1999 s. Pepeni, r. Sîngereni Liceul Teoretic ,,Alexandru Agapie”
11. Mihalachi Ion 24.01.2000 or. Chișinău Liceul Teoretic ,,Spiru Haret”
12. Mocealov Daniela 14.09.1999 or. Chișinău Liceul Teoretic ,,Spiru Haret”
13. Moraru Ana 19.12.1999 s. Pepeni, r. Sîngereni Liceul Teoretic ,,Alexandru Agapie”
14. Nisterovschii Olga 09.07.1999 s. Sculeni, r. Ungheni Liceul Teoretic Sculeni
15. Plăcintă Mihaela 21.12.1999 or. Hâncești Liceul Teoretic,,Mihai Eminescu”
16. Postoronca Aureliu 30.08.1999 or. Orhei Liceul Teoretic ,,Ion Luca Caragiale”
17. Rudeanu Lucreția 03.12.1998 s. Pepeni, r. Sîngereni Liceul Teoretic ,,Alexandru Agapie”
18. Soltan Elena 29.05.1999 or. Cahul Liceul Teoretic ,,Mihai Eminecu”
19. Spînachi Mariana 21.09.1999 s. Pepeni, r. Sîngereni Liceul Teoretic ,,Alexandru Agapie”
20. Şcerbina Gela 04.02.2000 or. Chișinău Liceul Teoretic ,,Spiru Haret”
21. Topal Nicoleta 22.05.2000 s. Iargara, r. Leova Liceul Teoretic ,,Lucian Blaga”
22. Ursu Maria s. Pepeni, r. Sîngereni Liceul Teoretic ,,Alexandru Agapie”
Comments