Головна сторінка. Новини

ПЕРШІ КРОКИ МАЙБУТНІХ НАУКОВЦІВ

Кафедра сучасних європейських мов бере активну участь у студентському науковому житті. Свідченням цього є участь студентів та курсантів у Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів «Геоекономічні та політико-правові виклики структурній перебудові міжнародних зв'язків України», яка відбулася 21-22 березня 2017 року в Київському національному торговельно-економічному університеті. Члени НТСК кафедри гідно представили наш університет. Курсанти факультету підготовки, перепідготовки та перекваліфікації працівників податкової міліції першого та другого курсів та студенти першого та третього курсів ННІ права виступили на секційному засіданні зі змістовними доповідями та цікавими презентаціями. Спілкування та неординарні дискусії зі студентами інших навчальних закладів спонукають до наступних кроків у подальшій науковій діяльності.


Французька весна в Університеті ДФС України

Весна – найпрекрасніша пора року. З її приходом оживає природа, повертаються з далеких країв птахи, квітнуть дерева, зодягаючись у зелень; гаї перегукуються голосним пташиним співом.

Ось і в Університеті ДФС України відбувся весняний концерт-презентація «Місто музики і мам», організований кафедрою сучасних європейських мов та Науковою бібліотекою. На цьому заході наші студенти презентували глядачам свою вправність у володінні французькою мовою, неабиякий артистизм і знання з культури батьківщини мушкетерів. Ведучими заходу були: першокурсники Зоя Сачук та Надія Дацюк, другокурсник Володимир Плахотнюк та студентка третього курсу Ольга Новохатько. А першокурсниця Навчально-наукового інституту права Оксана Давиденко, яка певний час проживала у Франції, розповіла присутнім у чому ж заключаються відмінності святкування 8 Березня в Україні та Франції. Порадувала присутніх своїм співочим виступом маленька гостя заходу – Валерія Гайдар, яка є переможницею пісенних конкурсів України та Польщі. 

    Журналіст, автор книжок, винахідливий піаніст Василь Чернявський майстерно грав на фортепіано і подарував усім свої світлі пісні та чудовий настрій.

В кінці концерту, викладач кафедри сучасних європейських мов, к.ф.н., доцент Світлана Миколаївна Романчук заспівала акапелло пісню французькою мовою та зазначила, що чим більша любов до матері, тим світліше і радісніше наше життя. Адже мама – це людина, перед якою ми будемо завжди в боргу, чиї кроки і душа завжди ідуть із нами по життю, підтримують нас у годину радості і печалі. «Немає любові, сильнішої від материнської, немає ніжності, ніжнішої від ласки і клопотів материнських, немає тривоги, тривожнішої від безсонних ночей і незімкнутих очей материнських. 

Людство існує тільки тому, що існує материнська любов! Тож цінуймо й любімо наших мам», – підкреслила Світлана Миколаївна. Захід пройшов у теплій, творчій атмосфері. Юнаки та дівчата, які були присутні в атріумі, жваво реагували на виступи гостей, своїх друзів та однокурсників і отримали величезне задоволення від концерту.

   


Шановні студенти і курсанти!

6 квітня 2017 року кафедра сучасних європейських мов Університету державної фіскальної служби України запрошує вас взяти участь у 16-й Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції
«Економіко-правовий розвиток України в умовах постіндустріального суспільства».
Початок роботи конференції о 10.00 в Атріумі УДФСУ

Інформаційний лист

Презентація освітніх програм з англійської мови

Кафедра сучасних європейських мов провела зустріч  науково-педагогічних працівників, студентів та курсантів зі старшим науковим консультантом з вищоїосвіти у Великобританії Майклом Хадсоном (Michael Hudson ) на тему: Advance your Career with International English QualificationsУ своїй презентації Майкл Хадсон розглянув шляхи досягнення успіху в отриманні міжнародно-визнаних кваліфікацій В2 загальної та ділової англійської мови. Він зосередився також на Pearson Test of  English General (PTE) і тестуванні Лондонської торгово-промислової палати з англійської мови для бізнесу (LCCI EfB), розповів про формат і критерії тестування, виділив деякі стратегії для успішного складання тестування, а також ознайомив учасників зустрічі з матеріалами, які можна використовувати для підготовки до складання цих іспитів. По закінченню виступу Майкл Хадсон відповів на запитання студентів та викладачів щодо можливості підготовки та складання Pearson Test of English General (PTE) і тестування з англійської мови в Лондонській торгово-промисловій палаті для бізнесу (LCCI EfB) студентів та викладачів у стінах Університету ДФС України.

 

                                                         


Викладачі кафедри сучасних європейських мов опанували он-лайн платформу «Lingva.Skills»

У науково-практичній конференції для викладачів, освітян, науковців вищих навчальних закладів на тему: «Конференція змішаного навчання (Blended Learning) іноземних мов з використанням онлайн платформи «Lingva.Skills» для фахівців з мовної підготовки вищих навчальних закладів», яка відбулася 18 листопада 2016 року в Інституті післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, брали участь наступні викладачі кафедри сучасних європейських мов: к.пед.н., доцент, професор, завідувач кафедри Онучак Людмила Володимирівна, к.філол.н., доцент, професор кафедри Чайка Лариса Василівна, старший викладач кафедри Дружченко Тетяна Петрівна.

На конференції розглядалися наступні питання: поєднання аудиторних та онлайн методів навчання іноземними мовами задля підвищення ефективності засвоєння матеріалу; необхідність застосування сучасних методик у професійній підготовці; кращі світові практики вивчення англійської мови завдяки технології змішаного навчання; методологія онлайн платформи вивчення англійської мови «Lingva.Skills»; практика застосування методології змішаного навчання англійській мові. Розглядалися напрацювання робочої групи щодо розробки нової методології змішаного навчання на базі онлайн платформи «Lingva.Skills».

По закінченню конференції викладачі отримали сертифікати учасника та всі необхідні матеріали, які допоможуть зареєструватися в он-лайн платформі «Lingva.Skills». 

    

Сила поетичного слова

На кафедрі сучасних європейських мов в рамках декади проведено конкурс серед студентів на кращий поетичний переклад іншомовних віршів: англійською, німецькою та французькою мовами.

Критеріями для вибору поезії слугували мова вірша, тематика, образність. Оцінювання здійснювалося відповідно до: адекватності відтворення в перекладі форми (рими, ритму, кількості рядків та строф), змісту (мікрообразів, образної та смислової структури оригіналу), авторського стилю, мови перекладу (грамотність і відповідність чинного правопису; відсутність смислових помилок; природність синтаксичних конструкцій; милозвучність).

У журі конкурсу взяли участь такі викладачі кафедри, як: Онучак Л. В., Волкова Л. В., Лозинська О. В., Письменна Т. С., Котькова Т. Д., Романчук С. М., Шапошник Г. Г.

У результаті голосування членами журі було обрано переможців конкурсу:

Кулаківська Тетяна, гр. ПБ-16-3 (англ.)

Потапова Тетяна, гр. ПБ-16-2 (нім.)

Новохатько Ольга, гр. ФБ-14-3 (фр.).

Запрошуємо всіх охочих випробувати себе у віршуванні!

J. Brusse
PARIS
Le jour se leve
sur Paris
Un jour tout neuf
de la vie de la grand-ville commence.
Un jour heureux
ou un jour triste
un jour tout simplement
pour sept millions d’hommes
qui dorment encore sous un million de toits.
Tout en haut de Montmartre
le dos au Sacre-Coeur
tu les apercois
tous ces toits
de Paris.
Les rues, les avenues,
les places et les boulevards
sont vides et silencieux.
Qu’il est grand et touchant
l’eveil de la grand-ville.
Tout en haut de la butte
la ville est a tes pieds
et tu te sens petit,
petit et heureux
comme un amoureux
de Paris.
Voila le soleil:
Bonjour, Paris

Christina G. Rossetti

REMEMBER

Remember me when I am gone away,
Gone far away into the silent land;
When you can no more hold me by the hand,
Nor I half turn to go yet turning stay.
Remember me when no more day by day
You tell me of our future that you plann'd:
Only remember me; you understand
It will be late to counsel then or pray.
Yet if you should forget me for a while
And afterwards remember, do not grieve:
For if the darkness and corruption leave
A vestige of the thoughts that once I had,
Better by far you should forget and smile
Than that you should remember and be sad.

 

J. Wolfgang Goethe

GEFUNDEN
Ich ging im Walde

So vor mich hin,
Und nichts zu suchen,

Das war mein Sinn. 

Im Schatten sah ich

Ein Blümlein stehn,

Wie Sterne blinkend,

Wie Äuglein schön. 

Ich wollt es brechen,

Da sagt` es fein:

Soll ich zum Welken

Gebrochen sein? 

Mit allen Wurzeln

Hob ich es aus,

Und trugs zum Garten

Am hübschen Haus. 

Ich pflanzt es wieder

Am kühlen Ort;

Nun zweigt und blüht es

Mir immer fort.

БАЖАЄМО НАТХНЕННЯ ТА ГАРНИХ ПОЕТИЧНИХ ОБРАЗІВ!

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ПЕРЕКЛАДІВ ВІРША

1.    Адекватність відтворення в перекладі форми оригіналу:                                                                 

а) ритму вірша;

б) рими;

в) розміру рядків та строф.

2.    Адекватність відтворення в перекладі змісту оригіналу:                                                                       

а) мікрообразів;

б) образної структури (поєднання мікрообразів у єдиний образ-твір);

в) смислової структури (емоція-думка, яку викликає вірш, основна ідея).

3.    Відтворення  в перекладі авторського стилю.

4. Відповідність мови перекладу літературним нормам:

а) грамотність і відповідність чинному правопису;

б) відсутність смислових помилок;

в) природність синтаксичних конструкцій;

г) милозвучність.

Про проведення  студентського круглого столу іноземними мовами «Пріоритетні тенденції розвитку України в сучасних умовах» 02 грудня 2016 р.

Засідання круглого столу відбулося в рамках декади кафедри сучасних європейських мов УДФСУ.

Основна мета роботи круглого столу полягала у публічному обговоренні та обміну думками стосовно формування фінансової системи України в умовах економічних перетворень, представлення власних ідей щодо напрямів інноваційно-інвестиційного розвитку економіки України, формування спільного бачення пріоритетів вдосконалення податкової та правової системи нашої держави.

У засіданні круглого столу взяли участь 25 студентів, які представили здобутки своїх наукових досліджень. Кожен виступ супроводжувався активним обговоренням питань, що були порушені доповідачами. Всі студенти продемонстрували високий рівень володіння іноземними мовами та свою обізнаність у царині економіки, оподаткування і права.

За результатами роботи круглого столу були визначені кращі доповідачі, а саме: Кельбас Ліна (ПБі – 14-1), Ковальова Діана (ПБі – 14-1), Нікітін Богдан (ПБі – 14-1) та Родіонов Павло (ПБі – 15-1).


Про проведення I-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з  дисципліни «іноземна мова» (англійська) для студентів немовних вищих навчальних закладів 29 листопада 2016 р.

Для участі у І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з англійської мови для студентів немовних вищих навчальних закладів, проведеним кафедрою сучасних європейських мов ННІ гуманітарних наук УДФСУ, були запрошені студенти I - V курсів усіх спеціальностей та напрямів підготовки. Всього в Олімпіаді взяли участь 36 студентів. Студентам були запропоновані завдання формату тестування індивідуальних навичок та вмінь володіння англійською мовою рівнів складності Upper-Intermediate (вище середнього) та Advanced (високий), які оцінювалися відповідною кількістю балів. За набраною сумою балів журі визначило місце кожного студента в особистому заліку.  

За результатами І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з  дисципліни «Іноземна мова» (англійська)  було визначено переможця та призерів:1  місце – Нікітін Богдан, група ПБі – 14-1; 2  місце – Костючик Дарина-Михайлина, група  ПБі – 16-1;      3місце – Цимбалюк Діана, група ОБКі – 15-2. 


   

Відбувся командний конкурс на кращого знавця ділової англійської мови “Success in Business and Life”

28 листопада 2016 р. в рамках декади кафедри сучасних європейських мов відбувся командний конкурс на кращого знавця ділової англійської мови “Success in Business and Life”.
 Метою зустрічі стала необхідність відповісти на запитання: Що таке успіх в бізнесі? Як його досягти не порушивши життєвий баланс?  На учасників очікували цікаві завдання, не тільки на знання ділової англійської, але й на кмітливість. У конкурсі прийняли участь 4 команди, що продемонстрували чудові знання з англійської мови та свою креативність. Кожна команда представила своє розуміння успіху.
 Команда групи ФБМОі 15-3 “Coco Chanel”,  розповіла історію життя відомої засновниці моди та її маленької чорної сукні. У свою чергу команда групи МЕБ 14-1 “Jolie Girls” доводила, що титул найуспішнішої жінки по праву належить Анджеліні Джолі, яка не дивлячись на успішну кар’єру, багато уваги приділяє своїй родині.  Команда групи ФБМі 14-5 “Future Financiers” провели тренінг-тест де кожен з присутніх дізнався про  свій прихований хист до бізнесу і чим він готовий пожертвувати заради його досягнення.
Переможцями конкурсу стали студентки команди “Energetic Business Girls” групи ФБМі 14-5”: Бречко Єлизавета, Аліса Ватоян, Кобзар Інна та Ірина Бур,  які переконливо довели, що успіх в сімейному житті гарантує успіх і в бізнесі. Вітаємо дівчат та бажаємо успіху в житті та бізнесі!
Журі конкурсу: викладачі кафедри сучасних європейських мов Т.П. Пернарівська і Т.С. Письменна.
   


                                                   

                                                           
                                            Відбулась олімпіада з англійської мови «Крок у майбутнє»


           

        26 листопада в рамках Дня відкритих дверей Університету ДФС України науково-педагогічними працівниками кафедри сучасних європейських мов на чолі з завідувачем кафедри - Л.В. Онучак проведено для абітурієнтів олімпіаду з англійської мови «Крок у майбутнє». 43 учасники перевіряли свої знання з іноземної мови, демонструючи навички аудіювання, говоріння та виконуючи лексико-граматичний тест.

За підсумками олімпіади перемогу здобули: І місце – Битік Дмитро Олексійович (м. Ірпінь ЗОШ № 12); ІІ місце – Дяченко Анастасія Сергіївна (м. Ірпінь ЗОШ № 12), Сах Артем Ігорович (м. Ірпінь ЗОШ № 17), Усата Юлія Григорівна (м. Ірпінь ЗОШ № 2); ІІІ місце – Кухар Діана Юріївна (м. Ірпінь ЗОШ № 12), Остапенко Анастасія Валеріївна (м. Ірпінь ЗОШ № 12).

Ректор Університету ДФС України, д.е.н., професор П.В. Пашко вручив сертифікати переможцям та учасникам олімпіади і запросив їх до вступу в наш вуз.
15-та Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Економіко-правові аспекти розвитку України в умовах трансформації системи міжнародної безпеки»

14 квітня 2016 року кафедра сучасних європейських мов ННІ гуманітарних наук провела 15-ту Всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію «Економіко-правові аспекти розвитку України в умовах трансформації системи міжнародної безпеки».

         З вітальним словом до учасників конференції звернулись в.о. ректора Пашко П. В., проректор з наукової та виховної роботи Шевчук О. А., директор ННІ гуманітарних наук Мандрагеля В. А., завідувач кафедри сучасних європейських мов Онучак Л. В., координатор студентського наукового товариства Мамонова А. В.

         Тематика конференції викликала жвавий інтерес у представників низки навчальних закладів, які прибули на конференцію, а саме:

 • Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

 • Національної академії внутрішніх справ;

 • Національної академії служби безпеки України;

 • Київського національного лінгвістичного університету;

 • Опольського університету, м. Ополе (Польща);

 • Економічного університету, м. Вроцлав (Польща);

 • Придністровського державного університету, м. Тираспіль (Придністров’я);

 • Тернопільського національного економічного університету;

 • Вінницького навчально-наукового інституту економіки.

Всього в конференції взяло участь понад 150 учасників, серед них були студенти з Республіки Конго, які брали активну участь в обговоренні доповідей.

Програма конференції проходила в рамках п’яти секцій:

 • Фінансові аспекти системи міжнародної безпеки;

 • Розвиток банківської системи України в умовах реформування міжнародної системи безпеки;

 • Правова система України в умовах трансформації системи міжнародної безпеки;

 • Правоохоронні органи в умовах трансформації системи міжнародної безпеки;

 • Секція німецької мови.

Доповіді та презентації студентів звучали англійською, німецькою та французькою мовами. Учасники конференції проявили компетентність у сфері міжнародної економічної безпеки, безпеки банків, в аспектах правової культури та проблемах реформування правоохоронних органів України.

      Учасники конференції представили цікаві доповіді та наголосили, що тема трансформації системи міжнародної безпеки наразі є досить актуальною. На міжнародну безпеку, як і національну безпеку країн, дедалі більше впливають процеси глобалізації. Вони визначають головні тенденції розвитку світової економіки та політики, а також призводять до кардинальних змін у міжнародному безпековому середовищі, яке стає дедалі більш динамічним і суперечливим.

Після завершення конференції було визначено 20 найкращих доповідей та презентацій. Їх автори нагороджені почесними грамотами

     У неформальній обстановці модератори секцій висловлювали щиру вдячність за участь у конференції та можливість розкрити свій потенціал і зазначили, що це була одна з найпотужніших студентських конференцій.

ХХІ щорічна міжнародна конференція IATEFL - чудова нагода зустрітися знову!
8-9 квітня викладачі кафедри сучасних європейських мов (професор Л.В. Онучак; доцент Т.В. Гарбуза; доцент А.П. Савченко; ст. викладач О.В. Лозинська; ст. викладач А.М. Тригуб), які вже четвертий рік поспіль є членами  міжнародної організації IATEFL, взяли участь у ХХІ щорічній міжнародній конференції “New Generation Learning - New Generation Teaching”. Захід відбувся у Київському університеті імені Бориса Грінченка за сприяння IATEFL Ukraine та Британської Ради в Україні.
На зустрічі були присутні заступник Посла Великої Британії в Україні Хелен Фейзі, заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс, президент Міжнародної асоціації викладачів англійської мови IATEFL Global Маржорі Розенберг, провідний викладач-методист англійської мови з Великої Британії Х’ю Деллар.
За словами заступника Посла Сполученого Королівства Великої Британії в Україні Хелен Фейзі, знання англійської мови відкриває багато можливостей у всьому світі. «Зараз майже у всьому світі знають і розуміють англійську мову. Ми раді, що між нашими країнами існує велика підтримка, особливо в освіті», – наголосила Хелен Фейзі.
Формат конференції включав тематичні засідання, семінари та дискусії. На заході були презентовані новітні технології і методики викладання англійської мови, проведені інтерактивні заняття з учасниками. Програма конференції надала чудову можливість професіоналам ELT познайомитися з останніми виданнями та послугами на виставці великих ресурсів.


 

 


Кафедра сучасних європейських мов провела Міжвузівський круглий стіл «Електронне забезпечення навчального процесу з іноземних мов  у вищих немовних закладах освіти»
Середина декади кафедри сучасних європейських мов ознаменувалася ще однією подією. Третього грудня відбувся Міжвузівський круглий стіл «Електронне забезпечення навчального процесу з іноземних мов  у вищих немовних закладах освіти». Учасників круглого столу привітала Людмила Володимирівна Онучак, кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри сучасних європейських мов, яка  наголосила, що нові виклики, пов’язані з глобалізацією, інтеграційними процесами в освіті, необхідністю приведення викладання іноземних мов у відповідність до міжнародних стандартів, підвищення вимог до якості навчального процесу й отриманих знань спонукають викладачів іноземних мов до пошуку нових шляхів для забезпечення конкурентоздатності випускників вищих навчальних закладів. 
Розвиток комп’ютерної техніки та різноманітного програмного забезпечення є однією з характерних рис розвитку системи вищої освіти в Україні. На комунікативному заході була запропонована для обговорення низка проблемних питань, що стосуються:
-залучення інноваційних технологій у практику викладання іноземних мов у вищих немовних закладах освіти;
-використання Інтернет-ресурсів у викладанні іноземних мов для спеціальних цілей;
-упровадження мультимедійних засобів у процесі навчання ділового спілкування іноземними мовами;
-сучасної парадигми навчання іноземних мов у ВНЗ;
-використання лінгвокультурологічного підходу у вивченні іноземних мов.
Задекларована кафедрою тема викликала жвавий інтерес серед викладачів блоку силових структур: Національної академії внутрішніх справ, Національної академії служби безпеки України, вчених з Київського національного лінгвістичного університету, Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України, Луцького національного технічного університету, Сумського державного університету, Центру наукових досліджень та викладання іноземних мов НАН України.
Проректор з навчальної та виховної роботи Марина Василівна Глух наголосила на актуальності використання в освітньому процесі інформаційних технологій, комп’ютерних програм, Інтернет-ресурсів. Оскільки 2016 рік  проголошений роком англійської мови в Україні, вона висловила підтримку кафедрі щодо збільшення у майбутньому груп з поглибленим вивченням англійської мови, які матимуть можливість, завдяки знанню мови, реалізувати свій творчий та професійний потенціал.
Серед гостей круглого столу були також присутні: регіональний менеджер видавництва Oxford University Press Ukraine Анна Морріс; менеджер Міжнародного Мовного Центру Тетяна Халімон та консультант Міжнародного Мовного Центру в Києві та області Ірина Богаєвська. 
У цікавих і змістовних дискусіях взяли участь:
-Н.В. Шем’якіна - кандидат філологічних наук, доцент, професор кафедри іноземних мов Національної академії внутрішніх справ;
-Л.В. Волкова - кандидат педагогічних наук, доцент кафедри сучасних європейських мов Національного університету державної податкової служби України; 
-Я.А. Крапчатова - кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри англійської мови факультету перекладачів Київського національного лінгвістичного університету; 
-О.Л. Дьомкін - доцент Національної академії служби безпеки України; 
-Л.М. Сірик - кандидат педагогічних наук, старший викладач Сумського державного університету;
-О.О. Хайнацький - викладач Київського національного лінгвістичного університету та інші. 
Інтеграція України у європейський та світовий економічний і освітній простір спонукає до використання високотехнологічних інформаційних засобів навчання та стимулює зацікавленість учених і педагогів до пошуків ефективних шляхів адаптації вищої школи до вимог та викликів сучасного світу.
Всі учасники Міжвузівського круглого столу дійшли висновку, що в наш час іноземна мова дедалі активніше набуває статусу соціально-економічного і політичного механізму порозуміння між різними представниками світової спільноти у різноманітних сферах їх життєдіяльності, що пояснюється кількома чинниками, серед яких показовою є ситуація на ринку праці: практично всюди потрібні фахівці, які володіють комп’ютером і принаймні однією іноземною мовою. 
Менеджер Міжнародного Мовного Центру Тетяна Халімон окреслила проблему складання Міжнародних мовних іспитів, зокрема Кембріджських, яка надзвичайно актуалізувалася, оскільки соціальну і професійну мобільність фахівця будь-якої галузі можна реалізувати завдяки підняттю РВМ до рівня досвідченого користувача (В2) та незалежного користувача (С1), скориставшись Міжнародними освітніми програмами. Консультант Міжнародного Мовного Центру в Києві та області Ірина Богаєвська та Регіональний менеджер видавництва Oxford University Press Ukraine Анна Морріс представили методичну літературу  та провели  навчальні тренінги, до яких охоче долучилися і студенти нашого навчального закладу.
Чудовим доповненням до офіційної частини круглого столу стало неформальне спілкування учасників у Зимовому саду. Тут, біля фонтану і величезних пальм та фікусів можна було ознайомитись та придбати літературу всесвітньо відомого видавництва Oxford University Press Ukraine, журнали, сучасні навчально-методичні видання, а також твори Конан Дойля, Льюіса Керола,  Джека Лондона та багато інших праць світових класиків мовою оригіналу з чудовими ілюстраціями.
Гості із задоволенням пили каву із тістечками, слухали чарівну класичну музику у виконанні талановитих учасниць КМЦ «Сузір’я», студенток ННІ економіки, оподаткування та митної справи – саксафоністки Вікторії Шульги (3 курс) та скрипальки Юлії Омельчук (4 курс). Таким чином, організатори вдало поєднали Європейській підхід інформаційної мобільності з традиційною українською гостинністю та емоційним наповненням.


 

Освіта за кордоном – твій перший крок до успіху: державний коледж Канади «Confederation College» запрошує на навчання

17 лютого за ініціативи кафедри сучасних європейських мов Навчально-наукового інституту гуманітарних наук було проведено зустріч студентів 2, 4 та 5 курсів груп з поглибленим вивченням англійської мови з професором державного коледжу Канади «Confederation College» Урсулою Грін та менеджером освітніх програм міжнародної компанії «Study UA» Ксенією Петровою.
На зібранні були присутні в.о. ректора П.В. Пашко; помічник ректора з виховної роботи та гуманітарних питань А.П. Карасевич; заступник директора ННІ гуманітарних наук з наукової роботи та міжнародних зв'язків Т.П. Пернарівська; завідувач кафедри сучасних європейських мов Л.В. Онучак та науково-педагогічні працівники кафедри.
Наші гості представили широкий вибір програм отримання вищої освіти в Канаді. Пані Урсула Грін навела переваги навчання саме в «Confederation College» та продемонструвала фільм про навчання та дозвілля студентів у студентському містечку Thunder Bay, Ontario, Canada. Коледж пропонує різноманітні сертифікати, дипломи, перехідні університетські програми, академічні та прикладні ступені, післядипломну освіту. Програми розраховані на різну тривалість навчання – від кількох місяців до чотирьох років. Також практичні програми розроблені спільно з потенційними роботодавцями, які пропонують стажування.

«Ставте перед собою високі цілі, – порадив в.о. ректора П.В. Пашко, – адже навчання за кордоном – це беззаперечна інвестиція в ваше професійне майбутнє. Звісно, ми не зацікавлені в тому, щоб кращі студенти залишали країну. Проте, ми всіляко сприятимемо тому, щоб ті студенти, які поїдуть на навчання за кордон залишили за собою статус випускника Університету ДФС України, тим самим маючи можливість отримати два дипломи».
Висока якість освіти, помірні, як за мірками Заходу, ціни за навчання, а ще можливість працевлаштуватись – це те, чого інші країни не запропонують, наголосила канадський представник Урсула Грін. В цьому контексті не оминуло увагу наших студентів питання вартості освіти у коледжі «Confederation College». Українському студенту там в середньому прийдеться заплатити 15 тис. канадських доларів за рік навчання.
Звичайно, освіта за кордоном – це світ неймовірних пригод і подорожей, що залишає враження на все життя. Переконайтеся у цьому й Ви!