Головна сторінка. Новини





Визначено переможців І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Менеджмент»

9 грудня 2016 року в Університеті ДФС України відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Менеджмент». У заході взяли участь близько 40 студентів ІІІ курсу ННІ фінансів, банківської справи та ННІ економіки, оподаткування та митної справи. 
Конкурсні завдання передбачали знання та навички міждисциплінарного характеру та менеджменту. 
За результатами перевірки, членами журі через використання процедури шифрування робіт визначено переможців: 
І місце зайняла Шараєнко Ольга Андріївна (гр. МЕБ-14-1); 
ІІ місце – Скоропадик Юліан Олександрович (гр. МЕБ-14-1); 
ІІІ місце – Образ Софія Романівна (гр. ФББ-14-7). 
Переможців І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Менеджмент» буде рекомендовано до участі в ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади. 
Вітаємо переможців та бажаємо успіхів у ІІ етапі.


УСПІШНИЙ ПРОЕКТ – УСПІШНЕ МАЙБУТНЄ

 

8 грудня 2016 року відбулося чергове засідання наукового клубу «Менеджер» кафедри менеджменту ННІ фінансів, банківської справи за науково-практичним семінаром  на тему «Роль фінансового менеджменту у здійсненні ефективного управління  проектами і програмами».

Ключовою метою науково-практичного  семінару стало вирішення низки питань у проектному менеджменті, зокрема розкрити роль фінансового менеджменту в управлінні проектами і програмами. 


Учасників заходу, традиційно,  привітав завідувач кафедри менеджменту, к.т.н.  М.В. Гусятинський, який наголосив про те, що використання сучасної методології та інструментарію проектного менеджменту дозволяє заощадити близько 50-60 % часу і 50-60 % коштів, що витрачаються на реалізацію проектів і програм. І це в західних країнах, де реалізація проектів і програм відбувається з набагато меншими витратами, в порівнянні з Україною. Звідси випливає необхідність вивчення специфічних методів, підходів до управління інноваційними проектами. Тому, наголосивши на актуальності теми, Микола Володимирович закликав всіх до розгляду дискусійних питань та обговорення.

На заході також були присутні: Г.І. Євтушенко, координатор наукового клубу «Менеджер» кафедри менеджменту, к.е.н., доцент; А.А. Грушева, заступник завідувача кафедри менеджменту з наукової роботи, к.пед.н., доцент; О.В. Мельник, к.е.н., доцент та Л.О. Попович, відповідальна за роботу наукового клубу «Менеджер» кафедри менеджменту, асистент.

Досить цікавими виявилися роботи Президента наукового клубу «Менеджер» А. Ожиганової, а також Ю. Міхед, Б. Булуя, К. Марченко та Б. Міхеда. Зокрема,  Юлія Міхед у своєму виступі зосередила увагу на теоретико-практичних аспектах фінансового маркетингу соціальних проектів, що впроваджуються органами місцевого самоврядування. Дослідження проводилися на прикладі проекту «Громадський бюджет» м. Черкаси.

Науково-практичний семінар проходив у вигляді аналізу практичних досліджень, де вони отримали досвід реалізації проектів, які  спрямовані на досягнення кращих результатів.

Попереду ще багато корисних заходів, тож радо запрошуємо приєднатися до роботи!

 

 

УСПІХ ПОТРЕБУЄ ЛІДЕРСТВА

 

26 жовтня 2016 року члени наукового клубу «Менеджер», що функціонує при кафедрі менеджменту Навчально-наукового інституту фінансів, банківської справи УДФСУ, зініціювали проведення науково-практичного семінару на тему «Лідерські якості – основа успішної діяльності професійного менеджера».  

Координатор заходу к.е.н., доцент Г.І. Євтушенко привітала присутніх з початком роботи та відмітила: «Кожен з вас має глибинні фундаментальні цінності. Щоб реалізувати їх, потрібно сконцентруватися навколо чіткого усвідомлення свого життєвого призначення. Це означає, зрозуміти до чого ви прагнете і кожний крок, в подальшому, робити в потрібному напрямі, не попадаючи при цьому в пастку активності, яка ні до чого не приводить.  Можна бути дуже зайнятою людиною і при цьому недостатньо ефективною. Найважливіше в розробці стратегії діяльності – починати, уявляючи кінцеву ціль. Окреслюймо ж принципи своєї життєдіяльності і давайте прагнути в клубному (командному) спілкуванні досягати синергетичного ефекту”.


Старший викладач кафедри менеджменту І.Г. Канцур наголосила на актуальності теми науково-практичного семінару та закцентувала увагу, на завданнях лідера – спрямовувати здібності, емоції та творчий потенціал на досягнення цілей.

Відповідальна за роботу наукового клубу «Менеджер», асистент кафедри менеджменту Л.О. Попович, ознайомила членів клубу з проектом плану роботи на 2016-2017 н.р. та представила його учасників. Президентом наукового клубу була обрана Ожиганова Анастасія(гр.ФМП-16-1),її заступником – Міхед Юлія(гр.ФМП-16-1),секретарем – Осадча  Катерина(гр.МБМ-14-1).  Приємно відмітити, що до роботи наукового клубу долучилися і студенти першого курсу –  Вередін Дана, Дзіньовська Діана, Лубенець Ірина.

Студенти та викладачі із великою цікавістю слухали виступи учасників.  Особливо дискусійними були доповіді Осадчої Катерини (гр. МБМ-14-1), Міхед Юлії (гр. ФМП-16-1), Гаєвської Катерини (МБМ-14-1), Пашкової Алли (ОМФ-16-2).

Головні тези, окреслені активними учасниками семінару:

1.  Формула успіху – лідерство, інновації та імплементація ідей.

2.  Зміни повинні починатися із себе.

3.  Праця над собою – перший крок до успіху.

4.  Освіта та знання передумова для особистісного розвитку лідера.

5.  На шляху до успіху необхідно отримувати задоволення від власного самовдосконалення.

6.  Лише переборюючи власні страхи, ми стаємо на крок ближче до лідерства.

7.  Жити заради інших.

8.  Керівник-лідеросновний рушійний фактор підвищення ефективності роботи в будь-якому колективі.

9.  Розвивай в собі лідера!

 

 

ВІДБУВСЯ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР ПРИСВЯЧЕНИЙ ДНЮ НАУКИ


17 травня 2016 року відбувся науково-практичний семінар на тему «Перспективи ефективних управлінських рішень у бізнесі та проектах», присвячений Дню науки в Україні. 
Організаторами науково-практичного семінару виступили завідувач кафедри менеджмену, к.т.н., професор Гусятинський М.В., заступник завідувача кафедри менеджменту з наукової роботи, к.пед.н., доцент  Грушева А.А., доцент  Супруненко С.А..
Грушева А.А. привітала учасників науково-практичного семінару та наголосила на ролі й значенні наукової роботи  у професійній діяльності.
Учасники науково-практичного семінару порушили актуальні проблеми щодо прийняття стратегічних управлінських рішень у бізнесі і проектах, зокрема: розробки маркетингової програми (Ковальчук О.П.), управління міжнародними проектами (Мірошниченко А.В.), розробки програми антикризових заходів у діяльності фірми (Мординська Л.В.), управління проектами в екологічній сфері (Новіков П.Г.), розробки проекту стратегії регіону (Шаблій А.І.), створення проекту з туристичного бізнесу (Грицюк Я.В.) та ін.
Цікаві доповіді продовжували наукові диспути, в яких активну участь брали учасники семінару.





ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!
 
Вітаємо Гавриша Владислава Володимировича – студента групи МБ-12-1 напряму підготовки 6.030601 «Менеджмент» Навчально-наукового інституту фінансів, банківської справи, який встановив РЕКОРД УКРАЇНИ з армліфтингу серед юніорів у ваговій категорії 90 кг.
При виконанні  вправи "APOLLON's AXLE" Владислав отримав результат 150 кг., а у вправі " ROLLING THUNDER"85 кг.
Гавриш Владислав нагороджений ДИПЛОМОМ за зайняте І місце у вправі " А А" з результатом 147,5 кг. серед юніорів у ваговій категорії 80 кг.
Бажаємо Владиславу міцного здоров`я й подальших перемог!


 
І знову –  перемога!

Члени наукового клубу «Менеджер» кафедри менеджменту Університету ДФС України спільно з викладачами протягом  2015-2016 н.р. активно займаються науково-дослідною роботою і беруть участь у різноманітних науково-комунікативних заходах. Приємно відмітити, що плідна праця студентів і викладачів отримала гідний результат.
Так, 30 березня у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка проходила Підсумкова науково-практична конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у галузі науки «Менеджмент», в якій взяли участь студенти-члени клубу «Менеджер».
Блискучі захисти наукових робіт на теми: «Менеджмент екологічних інновацій» та «Визначення ефективних методів самоорганізації часу студента» підтвердили актуальність та якість наукового пошуку  й були нагороджені дипломи:  
ІІ ступеня – Андрій Хом`юк  (гр. ФБі-12-3), науковий керівник   А.А. Грушева, к.пед.н., доцент кафедри менеджменту;
ІІІ ступеня –  Валерія Воленко (гр. ОБАі-12-2), науковий керівник   А.В. Мамонова, к.ф-м.н, доцент кафедри вищої математики.
У березні 2016 року активістка клубу Вікторія Гончарук (гр. ФМП-15-1) представляла кафедру менеджменту на ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Маркетинг, управління персоналом та економіка праці», який проходив у Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця. Наукова робота на тему «Маркетинг інноваційного фінансування проектів соціально-економічного розвитку» зайняла ІІІ місце. Науковиий керівник – Г.І. Євтушенко, к.е.н., доцент кафедри менеджменту.
Вітаємо наших переможців  та їх наукових керівників й бажаємо їм подальших наукових здобутків!






ІІ Всесвітній Конгрес кластерів
31 березня – 1 квітня 2016 року в місті Домброва Гурніча (Польща) проходив ІІ-ий Всесвітній конгрес кластерів. В роботі Конгресу приймали участь делегації із 25 країн світу.
До складу української делегації, яка була представлена керівниками органів місцевого самоврядування Київщини входив завідувач кафедри менеджменту Навчально-наукового інституту фінансів, банківської справи Університету державної фіскальної служби України, к.т.н., професор кафедри Микола Володимирович Гусятинський.

Відкриття роботи Конгресу


В рамках роботи Конгресу проводився обмін досвідом в розбудові кластерного механізму інноваційного розвитку територій. На круглому столі першої панелі обговорювалося питання міжнародної співпраці по впровадженню ідей кластерів, учасниками обговорення були:

1.     Петр Форман – радник Президента Чехії;

2.     Анна Вишневська – консул Угорщини в Кракові;

3.     Микола Гусятинський – завідувач кафедри менеджменту ННІ фінансів, банківської справи УДФСУ;

4.     Марек Немчик – голова Асоціації платників податків Польщі;

5.     Богдан Бендзяк – Голова Національної Асоціації Кластерів Польщі.




Під час роботи Конгресу було підведено підсумки конкурсу «Кращий інноваційний менеджер року» і вручені нагороди переможцям (5 номінацій).

Лауреатами VI Міжнародної нагороди імені Казимира Великого «За розвиток інновацій впровадження ідей кластерів в Європі» стали:

1.       Петр Форман – радник Президента Чехії;

2.       Анна Вишневська – консул Угорщини в Кракові;

3.       Микола Гусятинський – завідувач кафедри менеджменту ННІ фінансів, банківської справи УДФСУ.




Виступи Лауреатів

 

Нагородження відбувалося в Шахті Гвідо в м. Замбре на глибині 300 м, де діє музей і працює конгресс-хол. Робота делегації завершилась підписанням договору про співпрацю Національної асоціації кластерів Польщі та Асоціації «Кластер інноваційного розвитку Київщини» у впровадженні проектів інноваційного розвитку територій.






Відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Актуальні проблеми менеджменту в сучасних глобалізаційних процесах»


17 березня в Університеті ДФС України пройшла ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Актуальні проблеми менеджменту в сучасних глобалізаційних процесах», організована і проведена кафедрою менеджменту ННІ фінансів, банківської справи. До конференції долучилися й представники кафедр вищої математики та економічної кібернетики нашого університету. Загалом, для участі у конференції було надіслано 87 тез понад 100 учасниками із 12 вишів Києва, Харкова, Луганська, Житомира, Луцька, Поділля та Західного Донбасу. Зареєструвалися і були присутні в залі – 56 учасників.
Конференція проводилася з нагоди 20-річчя ННІ фінансів, банківської справи.
Учасників конференції привітали: в.о. ректора Університету ДФС України, д.е.н., професор Павло Володимирович Пашко; директор ННІ фінансів, банківської справи Михайло Олександрович Кужелєв; завідувач кафедри менеджменту, к.т.н., професор кафедри Микола Володимирович Гусятинський.
Пленарне засідання відкрив гість університету Олександр Олександрович Коновалов – винахідник, власник інноваційної компанії «TIW» – з доповіддю «ІТ-підприємництво в Україні». Він розповів про нелегкий шлях, який йому та його команді довелося пройти, щоб утвердитися на ринку ІТ-технологій, поділився практичними секретами успішного управління холдингом, розповів про інноваційний проект своєї компанії «Юнайтед хелп», дав кілька порад молодим вченим щодо захисту наукових ідей. «Найкращий спосіб захисту ідеї – це її впровадження», – наголосив він.
Ще одна гостя конференції – випускниця нашого навчального закладу, активна учасниця КМЦ «Сузір’я», а нині депутат 7-го скликання Ірпінської міської ради, голова фракції БПП «Солідарність» Марія Ігорівна Шевченко. Вона закликала молодь активніше брати участь у різноманітних конкурсах і проектах, які проводяться на місцевому рівні і допомагають втілити в життя свої ідеї.
Цікавим та корисним для присутніх був виступ Ганни Валеріївни Мамонової, к.ф-м. н., доцента, координатора наукового товариства студентів та курсантів нашого університету – «Планування проектів з використанням схеми «Лотоса». Вона розповіла і показала, як діє ця японська система, порадила корисні консультації з тай-менеджменту і наголосила: «Студент, який не вміє управляти собою, не досягне успіху в майбутньому!».
Конференція продовжила свою роботу в секціях.
СЕКЦІЯ 1. Сучасні реалії та перспективні напрями вітчизняного та міжнародного менеджменту.
СЕКЦІЯ 2. АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ ПЕРСОНАЛУ В УМОВАХ РИНКОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ.
СЕКЦІЯ 3. ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ: СТАН, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ.
СЕКЦІЯ 4. СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПРОДУКЦІЇ ТА ПОСЛУГ.
СЕКЦІЯ 5. МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ І МЕТОДИ В МЕНЕДЖМЕНТІ.
СЕКЦІЯ 6. ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ТА МОДЕЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ.




І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Фінансовий менеджмент”

17 лютого 2016 року відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Фінансовий менеджмент”. У заході взяли участь 26 студентів 5 курсу. Уже традиційно конкурсні завдання передбачали наявність теоретичних та практичних навичок з вказаної дисципліни і містили тестові завдання та  задачі.

І місце зайняла Анна Пістрюга (гр. ФМП-15-1); ІІ – Аліна Євтушенко (гр. ФМС-15-1); ІІІ – АльонаЧелак (гр. ФМП-15-1).

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 1247 від 27.11.2015 року 31 березня – 1 квітня 2016 року в Луцькому національному технічному університеті буде проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Фінансовий менеджмент”. Для участі в Олімпіаді від одного вищого навчального закладу запрошуються по 2 переможці І етапу (виключно студенти 5 курсу освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» або «магістр»). Учасникам будуть запропоновані тестові завдання та задачі з названої дисципліни. Переможці Олімпіади затверджуються наказом Міністерства освіти і науки України  та нагороджуються відповідними дипломами.




Професійний менеджер – основа успішної діяльності підприємств


10 лютого 2016 року о 10.00 у 306 аудиторії відбувся круглий стілна тему: «Професійний менеджер – основа успішної діяльності підприємств».
Мета проведення круглого столу: визначити якими якостями має бути наділений менеджер для успішної та професійної діяльності підприємств.
   На ньому були присутні: Микола Володимирович Гусятинський, завідувач кафедри менеджменту, к.т.н., професор; Ганна Іванівна Євтушенко, координатор наукового клубу «Менеджер» кафедри менеджменту, к.е.н., доцент; Алла Андріївна Грушева, заступник завідувача кафедри менеджменту з наукової роботи , к.пед.н., доцент; Людмила Олексіївна Вітренко, відповідальна за роботу наукового клубу «Менеджер» кафедри менеджменту, асистент.
   Студенти 4 курсу захищали доповіді, щоб підвести підсумки переддипломної практики.
Наприклад декілька з них:
1.     Анастасія Колодюк: «Управління обліково-економічною діяльністю Білогордської сільської ради Київської області».
2.     Богдан Балуй: « SWOT – аналіз приватного підприємства «Авторитет» як складова стратегічних дій».
3.     Марія Довгун: «Аналіз реалізації спільного Проекту Європейського Союзу та Програма Розвитку ООН «Казка – наш дім» під керівництвом Управління освіти, молоді та спорту Володимирецького РДА Рівненської області».
   Щоб стати менеджером потрібно вміти себе презентувати, переконувати аудиторію та виробляти у собі лідерські якості.Учасники клубу «Менеджер» 3 роки поспіль здобувають переможні місця у Всеукраїнських конкурсах.




Конкурсна ком
ісія визначила переможців  І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з менеджменту

 

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України № 1079 від 13.10.15 року «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2015/2016 навчальному році» на кафедрі менеджменту 15  грудня 2015 року проводився І етап Конкурсу на кращу наукову роботу з менеджменту.

На конкурс були подані і розглянуті 14 наукових робіт.
За результатами І етапу рішенням комісії у складі: голови комісії: М.В. Гусятинського (завідувача кафедри менеджменту, к.т.н., професора) та членів комісії було прийнято рішення рекомендувати до участі у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу з менеджменту, який відбудеться на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, три кращі наукові роботи:
1. «Менеджмент екологічних інновацій», автор – Хом’юк Андрій Миколайович (студент групи ФБі-13-3), науковий керівник Грушева А.А., к.пед.н., доцент;
2. «Імідж менеджера як складова формування ефективної діяльності організації», автор –  Омельченко Марія Миколаївна (студентка групи МЕБ-13-1), науковий керівник Канцур І.Г., ст. викладач;
3. «Управління проектом створення власної справи на прикладі магазину жіночого та чоловічого одягу «Street Fashion», автор –  Фисина Оксана Миколаївна (студентка групи ФБД-13-4), науковий керівник Кошарська Н.Е., ст. викладач.
Також, конкурсною комісією було прийнято рішення рекомендувати до участі у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу за напрямом «Маркетинг, управління персоналом та економіка праці», який відбудеться на базі Харківського національного університету імені Семена Кузнеця, наукову роботу, яка завоювала перше місце:
1.  «Маркетинг інноваційного фінансування проектів соціально-економічного розвитку», автором якої є Гончарук Вікторія Русланівна (студентка групи ФМП-15-1), науковий керівник Євтушенко Г.І., к.е.н., доцент.
 Щиро вітаємо переможців та учасників конкурсу й бажаємо їм подальших успіхів.



Результати І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з менеджменту
2 грудня відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з менеджменту. У заході брали участь 186 студентів 3-х та 4-х курсів Національного університету державної податкової служби України й члени клубу «Менеджер» кафедри менеджменту.
Учасників олімпіади привітали завідувач кафедри менеджменту к.т.н., професор Микола Володимирович Гусятинський, заступник завідувача кафедри з наукової роботи, к.пед.н., доцент Алла Андріївна Грушева та професорсько-викладацький склад кафедри з побажаннями успіхів і плідної роботи. За результатами перевірки, переможцями стали:
І місце – Олександра Кісельова (гр. ОБФі-12-3), Анастасія Шаблій (гр. МБ-13-1 );
ІІ місце – Олександр Котляр (гр. ФББ-13-7); Марія Омельченко (гр. МЕБ-13-1);
ІІІ місце – Єлизавета Щерба (гр. МЕБ-13-1), Аліна Янчук (гр. МЕБ-13-1), Олександра Філіппова (гр. МЕБ-13-1).
Щиро вітаємо переможців та учасників олімпіади й бажаємо їм подальших успіхів.


Члени наукового клубу «Менеджер» звітують про перші результати науково-дослідницьких робіт

Науково-практичний семінар на тему «Роль фінансового менеджменту у здійсненні ефективного управління проектами і програмами», організований клубом «Менеджер», зібрав студентів-юних науковців кафедри менеджменту для узагальнення результатів науково-дослідницької роботи.
З обґрунтуванням мети семінару, виступив завідувач кафедри менеджменту, професор М.В. Гусятинський, який наголосив, що сьогодні в Україні існує ряд проблем, що погіршують якість життя населення. Держава не спроможна за допомогою єдиного центру керувати всіма економічними та соціальними процесами, тому частину своїх функцій і повноважень вона делегувала органам місцевого самоврядування, на яких покладено розв’язувати питання локального характеру і вирішувати цілу низку проблемних питань. Органи місцевого самоврядування,орієнтуючись на стратегію регіонального розвитку запроваджують різні проекти та програми, що є інструментом покращення якості життя населення регіону і населення країни в цілому. Проте проблема реалізації цих заходів наштовхується на недосконале фінансове забезпечення і потребує пошуку додаткових джерел фінансування. Саме це обумовлює актуальність наукових досліджень, якими займаються члени клубу «Менеджер», що навчаються за магістерською програмою «Фінансовий менеджмент проектів і програм».
Учасники семінару презентували результати своїх напрацювань. Так Гаврось В. доповів про організацію проектного фінансування в Україні та відмітив, що проектне фінансування є досить перспективним при розробці та впровадженні масштабних проектів у економічній діяльності більшості розвинених країн світу. Особливо цікавим був виступ Коляди Д., яка наголосила на важливості дослідження фінансового менеджменту проектів і програм, оскільки соціальні процеси в територіально-організаційних системах протягом тривалого часу не зазнавали кардинальних змін.
Ґрунтовні виступи підготували й інші студенти групи ФМП-15-1, а саме Войтенко О., Гончарук В., Горіцький Б., Горщарук А., Мельничук В., Пістрюга А., Челак О., Шкуренко А..
Активними учасниками семінару були науковці кафедри менеджменту Грушева А.А., Євтушенко Г.І., Мельник О.В., Несененко М.С. та        Вітренко Л.О.

Впровадження кластерного підходу інноваційного розвитку на прикладі Республіка Польща (17-21 листопада 2015 р.)


17-21 листопада Україну відвідав Голова асоціації платників податків Польщі Марек Немчик. Метою візиту було проведення консультацій з регіональними та місцевими органами влади, науковим середовищем, представниками бізнесу з питань залучення інвестицій для інноваційного розвитку регіонів.
На зустрічах з першим заступником голови Київської обласної Ради Володимиром Майбоженком, головою адміністрації Києво-Святошинського району Мирославою Смірновою, мерами міст Вишневе Ілльою Діковим і Боярки Олександром Зарубіним, сільськими головами сіл Софіївська-Борщагівка Олесем Кудриком, Дмитрівка Тарасом Дідичем, Петрівське Антоном Овсієнко Марек Немчик поділився досвідом Польщі в розбудові демократичних засад місцевого самоврядування, регіонального управління та використання кластерного підходу, як основного механізму інноваційного розвитку регіонів і запропонував співпрацю з впровадженням даних засад в Україні.
19 листопада на запрошення в.о. ректора Національного університету державної податкової служби України Павла Пашка, інституту фінансів, банківської справи і кафедри менеджменту Марек Немчик провів відкриту лекцію для професорсько-викладацького складу та студентів на тему «Кластерна політика Республіки Польща».





ІІ міжнародний науково-практичний форум «New economics»

(Краків – Прага – Париж – Відень - Будапешт)

 
1-11 листопада 2015 р. представники кафедри менеджменту взяли участь в ІІ міжнародному науково-практичному форумі «New economics», організаторами якого виступили Всеукраїнська спілка вчених-економістів (Україна), Краківський економічний університет (Польща) та Академічне співтовариство ім. Міхала Балудянського (Словаччина).
З місією розвитку міжнародного наукового та ділового співробітництва, обміну ідеями, науковим і практичним досвідом, а також створення спільних проектів, форум зібрав понад 60 учасників: представників науки, університетської освіти, бізнесу як України так і країн Західної Європи.

На відкритті форуму у м.Кракові доценти кафедри менеджменту Кондратьєва Т.В. та Лобунець Т.В. представили доповідь «Economic institutions as the most pressing factor in national economic development and global competitiveness in the XXI century».За програмою форуму представники кафедри менеджменту завітали до найвідоміших та найдревніших університетів Європи: Університету Париж ІV Сорбонна (Франція, Париж), Віденського економічного університету (Австрія, Відень), Яґеллонського університету (Польща, Краків), Карлового університету (Чехія, Прага). Створені в ХІІ-ХІІІ ст., ці інституції наразі залишаються світочами науки і традицій академічної свободи та університетської автономії.

В межах програми форуму учасники пройшли стажування та отримали підвищення кваліфікації з економіки, менеджменту та маркетингу.




КЛУБ «МЕНЕДЖЕР» ПРОДОВЖУЄ СВОЮ РОБОТУ І ЗАПРОШУЄ ДО СПІВПРАЦІ

22 жовтня 2015 року відбулося чергове засідання наукового клубу «Менеджер». Засідання розпочала к.е.н., доцент, координатор клубу        Ганна Іванівна Євтушенко, яка презентувала план роботи клубу на 2015-2016 н.р. та представила  його учасників.

Після того, відбулися вибори керівного складу клубу. За більшістю голосів лідером обрано Коляду Дарину, спікером – Мельничук Вікторію, секретарем – Челак Олену. Всі активісти навчаються за магістерською програмою «Фінансовий менеджмент проектів і програм».

Завідувач кафедри М.В. Гусятинський привітав усіх членів наукового клубу «Менеджер» та побажав брати приклад з лідерів-випускників клубу, які займали призові місця у Всеукраїнських конкурсах  наукових робіт. Він відмітив, що ефективним управлінцем може бути лише лідер, який є прикладом для своїх співробітників та здатен досягати поставлених цілей.

Засідання наукового клубу «Менеджер» продовжилося круглим столом «Лідерство як запорука успішного управління персоналом», на який завітали заступник директора навчально-наукового інституту інформаційних технологій та менеджменту Дубчак Л.В., к.пед.н., доцент Філіппова Л.Л., к.е.н. Сушкова О.Є, заступник завідувача кафедри з наукової роботи Грушева А.А,  к.е.н. Лобунець Т.В., старші викладачі Кошарська Н.Е. та Канцур І.Г.. Студенти та викладачі із великою цікавістю слухали виступи учасників та дискутували.

Особливо цікавими були виступи Бірюкова Артура (гр. МЕМ-15-1), Богдана Святослава (гр. ЕПБ-13-1), Могильської Мирослави (гр. МЕБ-13-1), Мельничук Вікторії (гр. ФМП-15-1), Гаврося Валентина (ФМП-15-1), Пістрюги Анни (гр. ФМП-15-1), Рибак Яни (гр. МЕМ-15-1) та Челак Олени (гр. ФМП-15-1).

Час пройшов дуже швидко та з користю для всіх.

 

Відповідальна за роботу клубу «Менеджер»,

асистент кафедри менеджменту

Вітренко Л.О.













Бути лідером – це вміння втілювати ідеї в життя
Уорен Бенніс

Лідер… Лідерство... Першість… Наскільки ж багатозначне слово «лідер», а кожна людина розуміє поняття лідерства по-своєму. Для однієї людини лідер- це той, хто здатен повести за собою для досягнення цілей, для іншої –той, хто своїми ідеями спонукає іти до мети, одні розуміють лідерство як набір амбіцій, прагнень бути першим у своїй діяльності, інші як вроджену силу духу, що не дається від народження, а набувається в процесі розвитку людської особистості. 

То хто ж такий лідер? Яким він має бути? Саме на ці питання давали відповідь учасники круглого столу «Лідерство як запорука успішного управління персоналом», що відбувся 22 жовтня та був проведений кафедрою менеджменту за сприяння студентського клубу «Менеджер» , що діє при кафедрі. І справді, захід пройшов надзвичайно цікаво, пізнавально не лише для студентів-учасників, але і для викладачів, що були присутні на круглому столі. Робота розпочалась із виступу завідувача кафедри Миколи Володимировича Гусятинського, який зазначив що для розвитку нашої країни потрібні достойні менеджери, лідери, управлінці, які здатні  не лише досягати поставлених цілей, вони здатні повести за собою націю до прогресу.

А на невимушену дружню атмосферу студентів-учасників налаштовувала Ганна Іванівна Євтушенко, доцент кафедри, яка зазначила, що кожен з присутніх не лише навчається гарно, пише тези чи наукові праці, а й вкладає свою душу в цей процес, старається донести свою думку до інших якнайкраще. Ще Ганна Іванівна зазначила, що лідерські якості студенти повинні виховувати в собі вже зараз, адже в подальшому, щоби достойно працевлаштуватись, необхідно бути професійним управлінцем, а лідерські якості – провідні характеристики менеджера. Заступник завідувача кафедри менеджменту Грушева Алла Андріївна закликала студентів до наукової роботи разом з викладачами кафедри менеджменту, так як студенти-науковці ціняться не лише в університеті, але і роботодавцями.

Серед студентів, що взяли участь у обговоренні питання лідерства були не лише студенти Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та менеджменту, а й студенти інших інститутів, зокрема студенти Навчально-наукового інституту економіки, оподаткування та митної справи. Розпочав роботу студент Бірюков Артур (гр. МЕМ-15-1), який вирішив донести проблему лідерства не у науковому, а в публіцистично-художньому стилі, було видно, що студент особливо переймається питанням лідерства та його значенням на сучасному етапі розвитку економіки. Аудиторії стало зрозуміло, що в працю студента була вкладена душа та своє власне світобачення. Кожен виступ студентів був по-своєму оригінальним та експресивним. Викладачі з особливою цікавістю слухали думки студентства. Тут були розповіді про видатних особистостей, про управлінський менталітет українців,  про управління проектами, про психологічні характеристики лідерства, і про студентське самоврядування як крок до формування лідерських якостей особисті. На жаль, час пробіг дуже швидко, але це був надзвичайно корисний час для  присутніх в аудиторії. Зацікавленість слухачів, активність і інтелект доповідачів, щирі поради викладачів кафедри менеджменту залишили чудовий відбиток у пам’яті учасників круглого столу. Ми, студенти, хочемо, щоб в стінах нашого університету такі заходи проходили частіше та дякуємо організаторам круглого столу за чудові враження, новий досвід та незабутні емоції. Сподіваємось, що всі наші студенти будуть лідерами у своїх колективах.


 

Мирослава Могильська
голова Наукового товариства студентів
ННІ ЕОМС



Підсторінки (1): Галерея