Головна сторінка. Новини

Дні гостинності ННІ фінансів, банківської справи

ННІ фінансів, банківської справи продовжує програму «Дні гостинності», яка передбачає проведення різноманітних інтелектуальних та пізнавально-розважальних заходів, спрямованих на посилення патріотичної і громадянської позиції студентської молоді. Особливістю даних заходів є активне залучення до участі студентів ліцеїв та коледжів Київського регіону. 

Вже
В котре кафедрою фінансів в рамках програми Днів гостинності проводиться турнір «Фінансова грамотність», який відбувся 03 березня 2017 р. У турнірі приймали участь студенти з Київського вищого професійного училища будівництва і архітектури, Державного вищого навчального закладу «Київський електромеханічний коледж», Ірпінський економічний коледж економіки та права. Організатори з студентського активу провели не лише захоплюючу вікторину з фінансової тематики, але й цікаве тестування, щоби допомогти учасникам визначитися з професійним вектором майбутньої вищої освіти. Слідкували за турніром та оцінювали учасників вельмишановне журі: директор Інституту Кужелєв М.О., заступник директора з наукової роботи та міжнародних зв’язків Капелюш А.А., заступник директора з навчально – методичної роботи Житар М.О., заступник директора з виховної та профорієнтаційної роботи Болдова А.А.; професор кафедри фінансів Гордей О.Д.; доцент кафедри фінансів Биховченко В.П.; доцент кафедри фінансів Суханова А.В., старший викладач кафедри фінансів Мовчун С.В., асистент кафедри фінансів Шепиленко В.Ю., заступник зав.кафедри економічної кібернетики, к.ф-м.н., доцент кафедри Пацай Б.Д., а також курсантський актив: Крижановський А. і Дубина В.
     

Після нагородження переможців грамотами та сертифікатами, учасників чекав пізнавальний квест по навчальним корпусам Університету, що дав можливість ближче познайомитись з основними університетськими цікавинками та відчути атмосферу студентського життя.

Всеукраїнська студентська олімпіада

24 лютого 2017 року відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фінанси». У заході взяли участь 25 студентів 3,4 курсів. Структура конкурсного завдання передбачала наявність теоретичних знань та практичних навичок студентів з вказаної дисципліни. Конкурсне завдання  містило тестові та теоретичні запитання.

За результатами проведеної Олімпіади можна відзначити наступних студентів: І місце зайняла Варавіна Яна (гр. ФБі-13-3); ІІ – Маренець Віталій (гр. ФБД-14-4), ІІІ місце – Цикалюк Євгенія (гр. ФБі-13-3).

Переможці Олімпіади затверджуються наказом Міністерства освіти і науки України та нагороджуються відповідними дипломами і приймуть участь у ІІ етапі олімпіади з дисципліни «Фінанси». Вітаємо переможців І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фінанси» та бажаємо подальших успіхів!

Науково-практичний семінар на тему «Податкове регулювання доходів  фізичних осіб»

29 вересня 2016 о 13:00 в аудиторії 103м кафедрою фінансів ННІ фінансів, банківської справи було проведено науково-практичний семінар на тему «Податкове регулювання доходів  фізичних осіб» за участю Юрченко Надії Полікарпівни – заступника начальника управління - начальника відділу контрольно-перевірочної роботи за додержанням податкового законодавства Департаменту доходів і зборів фізичних осіб, а також викладачами кафедри к.е.н., доцента Бедринець М.Д., к.е.н., доцента Ріппи М.Б., ст. викладача Ліснічук О.А., асистента Сафонік Н.П. та студентів 5 курсу груп ФМУ-16-1, ФМА-16-1, ФМСБ-16-1, ФМБ-16-1, ФМФ-16-1. Було розглянуто ряд питань чинної практики оподаткування доходів фізичних осіб в Україні.
В своїх виступах студенти висвітлили питання еволюції індивідуально-прибуткового оподаткування. Було підкреслено, що центральною ланкою сучасної податкової системи є оподаткування особистих доходів населення. На сьогодні лишається актуальним питання оподаткування доходів громадян в Україні в напрямі забезпечення соціальної справедливості з огляду на велике розшарування суспільства, де 90% населення мають низькі доходи, а 10% - надвисокі.
Підсумовуючи, учасники семінару зазначили, що система оподаткування доходів громадян України потребує перебудови, що має базуватись на використанні зарубіжного досвіду, а не зводитись до копіювання моделі оподаткування інших країн.
Економіка кожної країни має свої особливості, які варто враховувати при побудові ефективної податкової системи.
Україні необхідно відмовитись від спроб суто фіскального підходу до наповнення бюджету. Основним критерієм має слугувати максимізація функцій суспільного добробуту .