Головна сторінка. Новини

Наша перемога у фіналі Міжнародного правничого конкурсу імені В.М. Корецького з європейського права в галузі прав людини

7–8 грудня 2016 р. у стінах Європейського університету відбувся Міжнародний правничий конкурс імені В.М. Корецького з європейського права в галузі прав людини. Команда у складі студента Навчально-наукового інституту права Університету державної фіскальної служби України Максима Тесляра (група ПМСП 16-1) та студентки юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (бакалавра з права Університету державної фіскальної служби України) Аніти Тесляр яскраво перемогла у фіналі та була нагороджена дипломом першого ступеня.

Міжнародний правничий конкурс імені В.М. Корецького (Volodymyr M. Koretsky International Law Competition) – престижний український правничий конкурс міжнародного рівня, організатором якого є Міністерство юстиції України, а координаторами Конкурсу є Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України та Інститут держави і права імені   В.М. Корецького Національної академії наук України.

Конкурс складався із двох турів: письмового та усного. Письмовий тур полягав у виконанні завдань на підставі фабули, яка попередньо надсилалася кожній команді-учасниці. Усний тур Конкурсу полягав в імітації судового засідання в навчальному форматі, аналогічному провадженню в Європейському суді з прав людини.

Порядок проведення Конкурсу можна переглянути за посиланням - http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1819-13


Семінар-практикум "Інформаційна безпека особи (соціально-правовий вимір)"

7 квітня 2016 року кафедрою міжнародного права та порівняльного правознавства був проведений круглий стіл-практикум на тему: «Інформаційна безпека особи (соціально-правовий вимір)», учасниками якого стали учні Спеціалізованої загальноосвітньої школи №12 м. Ірпеня, студенти Київського професійно-педагогічного коледжу ім. А. Макаренка, учні Спеціалізованої загальноосвітньої школи з поглибленим вивченням економіки і права №2 м. Ірпеня та Бучанської Української гімназії.
Експертами  заходу стали: викладачі Київського професійно-педагогічного коледжу ім. А. Макаренка Наталя Францівна  Хоцяновська та Вікторія Леонідівна Шевчук; класний керівник 8 класу Спеціалізованої загальноосвітньої школи №12 м. Ірпеня Лариса Михайлівна  Швидка; заступник директора ННІ права з виховної роботи Ігор Васильович Грицюк і колектив кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства.
         З привітальним словом до присутніх звернувся Ігор Васильович Грицюк, який зазначив, що широке оволодіння комп’ютерними технологіями молоддю, зростання рівня інформатизації всіх сфер життя вимагають серйозного підходу до проблем безпеки особистості в інформаційному середовищі. Основним завданням інформаційної безпеки є мінімізація інформаційних загроз та захист інтернет-користувачів.
Ведучі заходу: студенти 2 курсу Навчально-наукового інституту права, Богдан Нікітін та Діана Ковальова, зосередили увагу підлітків на основних  загрозах інформаційного середовища та способи боротьби з ними; як розрізняти шкідливу і корисну інформацію, які права мають  інтернет-користувачі та ефективні засоби правового захисту в інформаційній сфері.
Учні та студенти жваво підтримували дискусію, брали участь у моделюванні життєвих ситуацій та можливих варіантах їх вирішення, активно реагували на провокаційні питання, особливо щодо хакерства, кіберзлочинності та знайомств у соціальних мережах.
Щиро сподіваємось, що Інтернет та соціальні мережі все ж не зможуть замінити «живого» спілкування, а такі зустрічі допоможуть молоді бути більш уважними та обережними.
 


Наукова робота – це актуально, ц
ікаво та захопливо!!!


Під таким девізом Наукове товариство кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства (далі НТСК кафедри) провело свій черговий науково-комунікативний захід 31 березня 2016 року.
Лекторій на тему: „Наукова робота та її значення у житті студентаˮ був спрямований на залучення нових членів НТСК кафедри до активної наукової діяльності.
Серед присутніх: заступник завідуючого кафедрою міжнародного права та порівняльного правознавства Глущенко Катерина Вікторівна та керівник наукового товариства кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Павлюх Ольга Анатоліївна, студенти другого курсу та члени НТСК кафедри.
Катерина Вікторівна у вітальному слові наголосила на необхідності та важливості зайняття студентами науковою роботою під час навчання. Вона розповіла про широкі можливості самовдосконалення своєї особистості під час участі у науково-комунікативних заходах, про нові знайомства, про набуття студентами професійних та практичних якостей для вирішення важливих повсякденних питань життя суспільства та держави, про можливість стажування у провідних юридичних фірмах, які спеціалізуються на вирішенні проблем з оподаткування. Свою доповідь вона завершила побажаннями плідної наукової праці, яка відкриє студентам нові можливості самореалізації.
Ольга Анатоліївна у своїй доповіді та презентації зупинилася більш детально на основних характеристиках виконання наукової роботи, а саме: що собою являє наукова робота як результат наукової праці студента; за якими критеріями визначається якість наукової роботи; як обрати тему наукової роботи; як здійснюється планування наукової роботи; яка структура наукової роботи; що необхідно відображувати у вступі, основній частині та у висновках наукової роботи; як необхідно оформлювати літературу, якою користувалися при написанні наукової роботи; які мовні конструкції та загальновідомі прийоми необхідно застосовувати у викладі тексту наукової роботи; які вимоги висуваються до оформлення наукової роботи та її подання на перевірку; як співпрацювати з науковим керівником по темі наукової роботи; як здійснюється захист наукової роботи та інше.
Лекторій привернув увагу студентів до наукової роботи в Науково-навчальному інституті права та в Університеті державної фіскальної служби України. Студенти з цікавістю сприймали почуту інформацію.
Маємо сподівання, що такого роду заходи будуть впливати на розвиток української науки через залучення до наукових досліджень креативної, розумної, здібної молоді!!!