Головна сторінка. Новини

До святкування тижня права 08 грудня 2016 року в Університеті державної фіскальної служби України відбулася зустріч студентів групи ПБ-14-4 з керуючим партнером адвокатського об’єднання «Декструм» Балицьким Тарасом Миколайовичем. 
На зустрічі Тарас Миколайович розповідав студентам про безоплатну правову допомогу, її позитивні та негативні моменти, при цьому зробивши порівняльний аналіз національного законодавства з міжнародним в даній галузі. Звернув увагу на правові колізії, що значно ускладнюють процедуру здійснення захисту у судді. 

Було також акцентовано увагу студентів на укладенні угоди про примирення під час кримінального провадження, що набуло іншого значення в очах студентів, адже вся розповідь супроводжувалася цікавими професійними випадками. Студенти мали можливість порівняти теорію з практикою. 
Дана зустріч залишила позитивні емоції у студентів та присутніх! Тарасу Миколайовичу побажали нових звершень, цікавих професійних справ та справжніх друзів у цій нелегкій діяльності.

 
10 листопада 2016 року викладачами кафедри кримінального процесу та криміналістки к.ю.н. Линник А.В. та к.ю.н. Омельчук Л.В. ініціювано виїзну екскурсію трьох груп студентів 4 курсу Навчально-наукового інституту права до Музею МВС України при Національній академії внутрішніх справ України в рамках вивчення навчальної дисципліни «Криміналістика».

Ні 800 година ранку, ні холодна погода не зменшили бажання майбутніх правозахисників вдосконалити знання у сфері становлення та розвитку криміналістичної діяльності в Україні. А подивитися і справді було на що: у музеї 12 залів і близько 30 тис. експонатів. Тут зібрано історію створення поліції, участь правоохоронних органів у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, захисті держави в АТО; можна побачити експонати із зони бойових дій: форми бійців, що вийшли з Іловайського котла, бронежилет і каска з Дебальцево, дитячі малюнки та листи для бійців АТО, чиясь Біблія і прострелений військовий квиток…

У величезному захваті студенти були від криміналістичних залів, звідки можна дізнатися не лише про ті чи інші види експертизи, але й побачити як вони проводяться. Особливу увагу привернула колекція холодної та вогнепальної зброї, де є зразки від саморобної до брендової зброї різних країн.

Студенти почерпнули багато нової та цікавої інформації, а на питання екскурсовода чи не втомилися слухати, звучала одноголосна відповідь «Нііі!!!». На позитивних емоціях від хорошої атмосфери, вже повертаючись додому, ще довго тривало обговорення побаченого.

Відзначення річниці кримінального процесуального кодексу України

9 жовтня, навчально-науковим інститутом права, кафедрою кримінального процесу та криміналістики та кафедрою фінансових розслідувань, було проведено круглий стіл на тему: «Реалізація положень КПК України під час фінансових розслідувань: напрацювання та сучасні виклики».

Круглий стіл відкрив ректор університету – П.В. Пашко, побажавши всім натхнення у обговоренні нагальних проблем виконання Кримінального процесуального кодексу України. Далі з вітальним словом виступив в.о. директора ННІ права УДФСУ – В.В. Топчій, який своїм вступним словом підсумував сучасний стан КПК України.

На засіданні круглого столу виступали кандидати, доктори юридичних наук, доценти, заслужені юристи України, які обговорювали та аналізували КПК, а також висловлювали свої поради щодо удосконалення кримінально-процесуального кодексу.

Також зі своїми доповідями виступили поважні гості круглого столу: голова адвокатського об'єднання "Яр.ВАЛ", заслужений юрист України, генерал-майор податкової міліції у відставці - Й.В. Бучинський; старший слідчий з особливо важливих справ першого відділу Управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України, підполковник податкової міліції - К.О. Журба; доктор юридичних наук, професор, професор кафедри криміналістики та судової медицини Національної академії внутрішніх справ - Ю.М. Чорноус.

Наприкінці засідання круглого столу, результати дискусії у своєму виступі підсумував доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики Університету ДФС України - П.В. Цимбал.

Для процвітання країни, Кримінально-процесуальний кодекс має бути досконало розроблений, тому сподіваємось, що науковці дійшли до загального рішення, та готові робити зміни на краще.                                                                                            З нагоди святкування 20-річчя Навчально-наукового інституту права та Дня юриста 3 жовтня 2016 року для студентів було проведено відкриту лекцію з кримінального процесу за участю практичного працівника, що стало традицією для кафедри кримінального процесу та криміналістики. Цікаву дискусію забезпечив суддя Ірпінського міського суду Київської області Линник Валерій Якович, який має багаторічний досвід роботи у сфері кримінального судочинства.
      Завдяки цікавим і детальним розповідям Валерія Яковича студенти мали змогу познайомитися з темою «Докази та доказування». Гість розповідав про права та обов’язки учасників судового процесу у доказуванні, практичні проблеми визначення належності та допустимості доказів тощо. Теоретичні положення Валерій Якович вдало розбавив цікавими приклади зі своєї практичної діяльності, вказуючи на поширені помилки прокурорів та захисників під час судового розгляду. Студенти не залишались байдужими і задавали гостю питання, які їх цікавили. Лекція вийшла цікавою та продуктивною.
       Студенти вдячні за організацію лекції та з нетерпінням чекатимуть подібних зустрічей з юристами-практиками, адже після цієї лекції у всіх залишилось багато позитивних емоцій та нових знань. 

Пронькіна Антоніна, студентка групи ПБ-14-2

  "Фінансові розслідування: цікаво, складно, але потрібно»: зустріч із представником Державної фіскальної служби України"

20 травня 2016 року кафедрою кримінального процесу та криміналістики Університету державної фіскальної служби України було організовано зустріч студентів 3 курсу навчально-наукового інституту права із старшим слідчим відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ в Голосіївському районі ГУ ДФС України у м. Києві, аспірантом Козак Ларисою Сергіївною. На зустрічі також були присутні заступник завідувача кафедри кримінального процесу та криміналістики, кандидат юридичних наук Омельчук Любов Василівна та асистент кафедри Антонюк Анастасія Борисівна.
Лариса Сергіївна відразу захопила увагу присутніх, побудувавши спілкування щодо особливостей розслідування кримінальних проваджень за статтею 212 Кримінального кодексу України із точки зору таких учасників провадження як слідчий та процесуальний керівник, з одного боку, і захисник підозрюваного – з іншого, адже від їх активної позиції залежить якість та оперативність досудового розслідування. Із використанням влучних прикладів із практичної діяльності, Лариса Сергіївна визначила особливості тактики поведінки вказаних суб’єктів, а також вказала на найбільш поширені їх процесуальні помилки, що призводять до невиконання завдань кримінального провадження.
На завершення спілкування гість акцентувала увагу на потребі Державної фіскальної служби України у молодих, патріотично налаштованих, відповідальних, фахівцях, готових долати труднощі та захищати фінансову безпеки держави.