ВІТАЄМО НА САЙТІ

ІХ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ З ФІЗИКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ 

м.Ужгород-2023 

ІX Українська наукова конференція з фізики напівпровідників

22-26 травня 2023 року в м. Ужгород відбулася IX Українська наукова конференція з фізики напівпровідників.

Конференція проводилася з ініціативи Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України, Наукової ради з проблеми «Фізика напівпровідників і діелектриків» при ВФА НАН України, Українського фізичного товариства, Інституту електронної фізики НАН України, Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, Ужгородського національного університету.У конференції взяли участь понад 125 представників академічних установ, закладів вищої освіти та науково-промислових організацій з різних регіонів України, наукових установ та університетів з 27 країн світу: Азербайджану (3), Великої Британії (2), Канади (2), Китаю (6), Латвії (3), Литви (3), Німеччини (11), ОАЕ (1), Польщі (12), Португалії (6), Румунії (4), Словаччини (8), США (3), Туреччини (1), Угорщини (17), Франції (11), Чехії (2), Швеції (1), Ізраїлю (2), Індії (1), Ірландії (3), Іспанії (4), Італії (17) та ін. Загальна кількість поданих матеріалів становила 187, з них було відібрано 22 доповіді зі статусом пленарних та запрошених. Доповіді представлено за науковими напрямами, які охоплюють актуальні дослідження в галузі фізики напівпровідників, а саме: нові фізичні явища в об’ємних напівпровідниках, фізичні явища в низько- та квантоворозмірних структурах, фізика напівпровідникових приладів, матеріалознавчі та технологічні аспекти перспективних напівпровідникових матеріалів. 


Учасники конференції відзначили, що для ефективного розвитку наукових досліджень у галузі напівпровідників необхідне значне збільшення фінансування фундаментальних та прикладних робіт за цим напрямом, забезпечення виконавців робіт сучасним технологічним (в першу чергу ростовим) та аналітичним обладнанням, а також компонентною елементною базою. Необхідна більша консолідація зусиль фахівців у проведенні наукових досліджень за цим напрямом та інтенсифікація проведення робіт в інтересах Укроборонпрому. Важливо, налагоджувати та розвивати зв’язки з підприємствами України, які здатні втілювати наукові досягнення в продукцію. 


У рамках конференції проведено виїзну сесію Наукової ради з проблеми «Фізика напівпровідників і діелектриків» при ВФА НАН України. На сесії було розглянуто поточний стан справ та плани роботи на найближчий час.  


Рішення ІX-ї Української наукової конференції з фізики напівпровідників
======================================================      Україна, Ужгорож, 22  - 26 травня, 2023 р.

Метою конференції є розгляд досягнень і широке обговорення сучасних проблем фізики напівпровідників та діелектриків, нових фізичних явищ та новітніх технологій у цій галузі.


Наукові напрями конференції:

1. Нові фізичні явища в об’ємі та на поверхні напівпровідників та  діелектриків.

2. Фізичні явища у низькорозмірних структурах.

3. Фізика напівпровідникових приладів.

4. Матеріалознавство, технології та діагностика напівпровідникових   та супутніх матеріалів.