Broccoli

PLEASE DETERMINE THE LOWEST UNIT PRICE FOR BROCCOLI



4LB for $6.48




3LB for $5.01




5LB for $8.05


Find the unit rate for broccoli at each store.


Which store is the best buy?


When you have figured out the best buy, move on to turkey by clicking the link below.

 Turkey
Subpages (1): Directions
Comments