Floor Cleaner


PLEASE DETERMINE THE LOWEST UNIT PRICE FOR FLOOR CLEANER.

PLEASE NOTE: 4 quarts = 1 gallon



1 gallon for $6.33





3 quarts for $4.55



1 quart for $1.61


Find the unit rate for floor cleaner at each store.


Which store is the best buy?


When you have figured out the best buy, move on to check your answers by clicking the link below.

Check Your Answers

Comments