MUSTAFA HELVACI AÇILIŞ KONUŞMASI

                   

MUHACİRLER KAYBEDİLMİŞ TOPRAKLARIMIZIN AZİZ  HATIRALARIDIR                                                                                                              M.Kemal ATATÜRK

   

   

   

   

   

   

                 Sayın Genel Başkanım, Genel Başkan Yardımcılarımız, Sayın Muhtarımız, Misafirlerimiz, Sayın Umraniyeliler, Dernek Başkanımız ve Hemşehrilerimiz.
Umraniye Ve Çevre Köyleri Derneği tarafından organize edilmiş olan “1. Geleneksel Hasat Şenlikleri”ne hoşgeldiniz. Şenliğimize yapmış olduğunuz değerli katkı ve katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.
Derneğimizin kuruluşunda emeği geçen, maddi ve manevi desteğini bizden esirgemeyen merhum kardeşim Cavit DEMİREL’i de rahmetle anıyorum. Acı kaybımız nedeni ile bugünü buruk yaşıyoruz, siz değerli dostlarımıza bu acımızı paylaştığınız için teşekkürü borç bilirim.
Bizler her ne kadar derneğimizin kurucu üyeleri ve geçici yönetimi olsakta, başından beri Sayın Başkanımız Necati YAVUZ ve köyümüzün gençlerinin görevi cani gönülden devam ettireceklerine inancımız tamdır. Bizler köyümüz sevdalıları olarak, geleceğin gençleri olan çocuklarımıza, köyümüzün gelenek ve göreneklerini senede bir seferde olsa bu anıları yaşatmak biz büyüklere de çocukluğumuzu anımsatıyor. Umraniye ve çevre köylerimizin “2. Hasat Şenliği”nin bundan sonra daha aktiviteli, daha etkin ve daha çok katılımlı olacağına canı gönülden inanıyorum.
Sevgili başkanımız, yönetim kurulu üyelerine ve emeği geçen tüm Umraniyeli hemşehrilerime en derin saygı ve sevgilerimi sunarım. Teşekkür ederim.

Mustafa HELVACI

  06-TEMMUZ-2008  1-GELENEKSEL HASAT ŞENLİKLERİ ANASAYFASI

ANASAYFA

 UMRANIYE VE CEVRE KOYLERI DAYANISMA VE KULTUR DERNEGI FALİYETLERİ

HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ       11 MAYIS 2008-RESİMLERİ-1

 HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ       11 MAYIS 2008-RESİMLERİ-2

HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ       11 MAYIS 2008-RESİMLERİ-3

 KOYUMUZDEN SELAM GETIRDIK