Архів ukrnauka.org.ua

Шановний читачу!

Ця інтернет-сторінка містить архів діяльності Всеукраїнської Асоціації “За європейські цінності в науці” (реєстраційний №161 від 11.03.2006 р. Міністерства Юстиції України). Асоціація виникла на гребені великих очікувань науковців на європеїзацію України після історичних подій кінця 2004 р. названих Помаранчевою революцією. Вона активно діяла спочатку як неформальна громадська організація (в 2005 р.), а потім як легалізована ГО (в 2006–2008 рр.). Навесні 2008 р. Асоціація припинила активну діяльність через низку об’єктивних та суб’єктивних причин.

Діяльність Асоціації ґрунтувалася на двох основних документах: Основні засади діяльності Всеукраїнської асоціації “За європейські цінності в науці” та Пропозиції до проекту “Концепції розвитку наукової сфери України”, які було ухвалено на щорічних зборах Асоціації. Всі спроби Асоціації достукатися до багатьох очільників тодішньої влади (зокрема, президента В.Ющенка, голови Секретаріату О.Рибачука, заступника голови секретаріату з гуманітарних питань І.Васюника, віце-прем’єра з гуманітарних питань М.Томенка, міністра освіти та науки С. Ніколаєнка, заступника голови профільного комітету ВР В.Полохала, голів фракцій у Верховній Раді Ю.Тимошенко, Р.Безсмертного, В.Кириленка та низки народних депутатів з іміджем прихильників євроінтеграції України) з планом щодо реформування наукової сфери були зазначеними особами проігноровані, тому абсолютна більшість тез, викладених в Пропозиціях, залишається в Україні дуже актуальною і на теперішній час.

Роман Черніга, д-р фіз.-мат. наук, голова Асоціації в 2006–2007 рр. ( e-mail: cherniha@gmail.com; internet: www.cherniha.org.ua )