Reportáže‎ > ‎

Matrix 1984

18. - 19. 4. 1984

Ondra, Patches, Rozy + Tom a Víťan z Přizdisráčů


Matrix. Pro mě při neexistenci Bedny a orgování TMOU jednoznačný vrchol hráčské sezóny. Při opakování loňské sestavy, které se podařilo s náskokem skoro dokončit loňský ročník, kde nám všechno až na výjimky klapalo a vycházelo, byla očekávání vysoká. A nejen z naší strany. V intencích vzájemného přátelského pošťuchování s orgy, kteří vůči nám zvažovali různá znejisťující a vysírací opatření (například že nám dají místo bílé zelenou obálku), jsem jako svou největší fóbii napsal, že se bojím, aby mě cedulka na tričku pro vítěze neškrábala za krkem. Ne, že bych si tou obhajobou loňského výsledku byl tak jistý, ale motivace není nikdy dost. Každopádně jsem doufal a těšil se, že si to se všemi, s kým jsme se před hrou vzájemně hecovali, pořádně rozdáme, a pak se uvidí...


A když jsme u toho, celkový výpis našich fóbií je zde:


Ondra: Že mě cedulka na tričku pro vítěze bude škrábat do zátylku a budu si ji muset ustřihnout. (Ve skutečnosti se víc štítím třeba pavouků nebo mě hrozně sere mokrej igelit, ale nechci dostat pavouky ani mokrej igelit. Když už se má stát něco špatnýho, tak ať je to radši to tričko, ale stejně mám trochu obavu, že místo něj dostanu pavouky. Jo a ještě nemám rád výšky.)

Tom: Že zapomenu vzít orgům plachtu a oni pak na mě budou naštvaní.

Patches: Že budou na startu organizátoři zpívat.

Rozy: Že se v Prazeee ztratím a nenajdu cestu domů.

Víťa: Že někdo z orgů během hry zemře.


Kolonku písně nakonec zabrali Lunetici, i když teda známe mnohem větší zla.


Cestu do Prahy si zpestřujeme zpestřujeme primitivním nekorektním humorem. Ta kupéčka mají něco do sebe, protože ve velkoprostoru bychom si s takovou v lepším případě uřízli ostudu, v tom horším bychom na start možná ani nedojeli, protože bychom skončili někde ve sklepě, kde by nás mučili kleštěma a letlampou. Mimo jiné jsme odhalili možnou díru v pravidlech, kterou můžeme využít na přesunech. Figuruje v tom aspekt osobního vlastnictví a nosítka. Modří už vědí. O jiných barvách nemluvě.


[14:15] Vitame vas na startu sifrovaci hry Matrix 1984. Brigada pro Velkeho Bratra zacne presne v 15.00, kdy prostrednictvim webinfa obdrzite tajne heslo pro startovni aktivitu. Pravidla startovni aktivity jsou soucasti materialu, ktere jste obdrzeli ve startovni obalce. Hodne zdaru!

[14:15] Uspesne jste se asociovali ke startovnimu cislu 45.


Zapomněl jsem šifrovací pomůcky, ale od Páji s Ondrou dostávám mnohem lepší, které jsou zároveň pozvánkou na svatbu. Akorát je teď nemůžu najít a přemýšlím, kdo mi je zase čmajzl :-( Mezitím vzniká jakás takás taktika procházení větví (dvě protilehlé, tak aby se ostatní dvě daly přeskakovat) a družení se s ostatními týmy.


[14:22] ODPOR IDEOZLOCIN

[14:22] Chybny vstup: ODPOR IDEOZLOCIN


Vzhledem k námětu hry orgům tentokrát nevěříme. Tentokrát jim nevěříme neprávem.


[15:00] Je presne 15.00, startovni aktivita je zahajena. Vase tajne heslo zni: SPACEK


Rozprchneme se a snažíme se najít přítele.


[15:01] START PRITEL 156

[15:01] Identifikace pratelskeho tymu 156 byla uspesna! Tym 156 ma stejne tajne heslo jako vy.


[15:01] Ve startovni aktivite si vedete nasledovne:
- Nalezeni pritele: splneno v 15:01
- Byt nalezen pritelem: nesplneno
- Nabonzovani nepritele: nesplneno


[15:01] Identifikoval vas nekdo z vasich pratel!

[15:02] Identifikoval vas nekdo z vasich pratel!


Tak tohle šlo rychle. Dokonce dva přátelé zároveň. Teď ještě taktiku na nabonzování. Víme, že ve hře je heslo na H, které má pět písmen. Doufáme, že ze soupeřů postupně vytaháme písmena, a až si budeme jistí, někoho nabonzujeme. Sami, kromě toho, co vytaháme z protihráčů, budeme o svém heslu lhát. Bohužel slov na H je ve hře několik, takže to vypadá, že teď už lžou úplně všichni, a nejspíš to tak skutečně je. Nakonec k nám přijde slečna z týmu 15, že identifikovaný „přítel“ je opomněl na oplátku zadat do systému (jak se tak koukám, tentýž problém jsme vlastně komusi způsobili i my). Po řadě zkušebních otázek, na které si vzájemně odpovíme kladně, si potvrdíme, že máme oba na mysli stejné heslo. Slíbíme jí, že je zadáme. Zatímco přiběhnou její spoluhráči a čekají, naťukám do mobilu:


[15:14] START BONZ 15 HOUBA

[15:14] Bonz uspesny! Tajne heslo HOUBA tymu 15 potvrzeno. Vyuziti bonzu: 1/50.


A cítím se jako strašná svině (tímto se omlouvám). Tom dokonce navrhuje, že jim prozradíme svoje opravdové heslo. Ale zjevně to berou sportovně a odbíhají se nechat zadat někým jiným, snad protentokrát úspěšně.


[15:14] Ve startovni aktivite si vedete nasledovne:
- Nalezeni pritele: splneno v 15:01
- Byt nalezen pritelem: splneno v 15:01
- Nabonzovani nepritele: splneno v 15:14


[15:14] Uspesne jste dokoncili startovni aktivitu. Nyni jdete k organizatorum, kteri vam vydali startovni obalku, a reknete jim heslo KVETINA.


[15:16] KOD HOUBA

[15:16] Vitejte na stanovisti H1

[15:16] Stanoviste H1: Jste tu 16. Prvni tu byl tym Carpe Testudo v 15:06. Celkove mate 1 bod a radite se na 16. misto.


[15:16] KOD MILION

[15:16] Vitejte na stanovisti M1.

[15:16] Stanoviste M1: Jste tu 15. Prvni tu byl tym Carpe Testudo v 15:06. Celkove mate 2 body a radite se na 15. misto.


[15:16] KOD KRYSA

[15:16] Neznamy kod stanoviste: KRYSA


[15:16] KOD TANGRAM

[15:16] Neznamy kod stanoviste: TANGRAM


První pokusy o otevření tajné větve. Ten druhý kvůli logu Matfyzu na startovních instrukcích, které není logem Matfyzu. Zato skutečné logo Matfyzu podezřele připomíná Kulaťák.


Dostáváme dvě šifry a dvě instrukce, jak získat další. Na navrhovanou strategii obratem zapomínáme, což je první kritická chyba. Vrháme se do metra, abychom další větve otevřeli co nejrychleji, a cestou luštíme – což překvapivě nejde tak hladce, jak by člověk od první šifry po loňských zkušenostech z Matrixu čekal. Dělíme se. My s Víťanem si dáme trojúhelník metra. Patches, Tom a Rozy ostatní pojedou na Lamini.


[15:29] KOD PRAXE

[15:29] Vitejte na stanovisti P1.

[15:29] Stanoviste P1: Jste tu 5. Prvni tu byl tym voy-a-ger v 15:24. Celkove mate 3 body a radite se na 4. misto.


Fotíme první šifru na reklamním panelu. Princip je jasný, takže se dělíme – Víťan na Florenc, já na Muzeum. Mezitím přijde správný nápad na noty, ale ostatní už jsou fuč a zpátky na Motol se nikomu nechce. Stačilo být o pár minut rychlejší, a možná bylo všechno jinak. S Víťanem se scházíme na Muzeu, popojedeme na můstek a jdeme do Františkánské zahrady, kde nám rodiče jednoho z orgů předají šifru.


[16:00] K ukonceni brigady je potreba 29 bodu. Nejsou hlaseny zadne aktivity odporu. (tahle reportáž má vlastní hodiny)

[16:00] KOD PONTON

[16:00] Vitejte na stanovisti P2.

[16:00] Stanoviste P2: Jste tu prvni! Celkove mate 4 body a radite se na 16. misto.


Šifra je lehká a nepříliš originální, ale zato je zábavná. Mezitím nás dohání Václaf z poTratů, kterého se nám nakonec podaří setřást. Nakonec to k ničemu není, protože šifru po chvíli tápání nacházíme společně s ním, a vlastně i s Tučňáky.


[16:20] KOD PUKLINA

[16:20] Vitejte na stanovisti P3.

[16:20] Stanoviste P3: Jste tu prvni! Celkove mate 5 bodu a radite se na 21. misto.


Něco tu nehraje. Buď se ostatním daří odhalovat skrytou větev, která dle zběžné analýzy musí začínat na Kulaťáku, nebo lamíme. Možná to druhé. Větší polovina našeho týmu totiž nepostupuje a musí čekat. Jejich aktivita začíná asi až půl hodiny poté, co dorazili na Lamini. Naštěstí stihli vyluštit kulečníkové koule a Patches s Rozym se rozhodli nečekat a vyrazili na zříceninu na Babě. Tom bude po splnění aktivity pokračovat ve větvi L.


My s Víťanem máme veselou písničkovo/básničkovou šifru vyluštěnou okamžitě, ale když jedno písmenko špatně určíme a další dvě přehlédneme, tak získáme úplně jiné místo...


[16:21] KOD LAPLACE

[16:21] Vitejte na stanovisti L1.

[16:21] Stanoviste L1: Jste tu 38. Prvni tu byl tym poTrati v 15:59. Celkove mate 6 bodu a radite se na 10. misto.


[16:37] KOD LEKNIN

[16:37] Vitejte na stanovisti L2.

[16:37] Stanoviste L2: Jste tu 26. Prvni tu byl tym volezlý tlamy v 16:34. Celkove mate 7 bodu a radite se na 14. misto.


[16:48] KOD SPACEK

[16:48] Neznamy kod stanoviste: SPACEK


Ach ta paranoia. Protože je jasné, že někudy se do té skryté větve dostat musíme.


[16:53] ZPRAVA AHA! LANNOVA A LENNONOVA JE ROZDIL!


Občas neuškodí, pořádně si překontrolovat řešení. Naštěstí nás to napadlo poměrně rychle a neprohledali jsme Lannovu skrz naskrz. Ale ujela nám tramvaj a místo šlapání pěšky si raději počkáme na další. Necháme si poslat šifru od Toma, ať můžeme pomoct aspoň na dálku, což se nakonec povede Víťanovi, když dostane správný nápad na olympijské kruhy.


[17:00] K ukonceni brigady je potreba 29 bodu. Nejsou hlaseny zadne aktivity odporu.


[17:09] KOD HROZEN

[17:09] Vitejte na stanovisti H2.

[17:09] Stanoviste H2: Jste tu 29. Prvni tu byl tym Šavlozubé vakoveverky v 15:59. Celkove mate 8 bodu a radite se na 34. misto.


Sláva, kluci jsou na Babě. Takticky se místo vyzvednutí šifry u Šafránky rozhodují v rychlosti vyluštit šifru a pokračovat ve větvi dál. Plán je dobrý, ale osud je proti.


[17:22] KOD PIECE

[17:22] Vitejte na stanovisti P4.

[17:22] Stanoviste P4: Jste tu 17. Prvni tu byl tym Bazinga v 16:44. Celkove mate 9 bodu a radite se na 23. misto.


Konečně u Lennonovy zdi. Šifra je krásná, ale možná až moc jednoduchá, protože cíl je jasný na první pohled. Jednoduchá je vlastně celá větev. Škoda, že jeden z nás není v tu chvíli někde jinde, ideálně v Motole, protože kdokoli z nás by to tu určitě zvládal sám. Ale co kdyby přišla těžší šifra... Nepřijde.


[17:25] KOD LITR

[17:25] Vitejte na stanovisti L3.

[17:25] Stanoviste L3: Jste tu 2. Prvni tu byl tym poTrati v 17:15. Celkove mate 10 bodu a radite se na 10. misto.


[17:37] KOD PAST

[17:37] Vitejte na stanovisti P5.

[17:37] Stanoviste P5: Jste tu 9. Prvni tu byl tym Bazinga v 16:59. Celkove mate 11 bodu a radite se na 7. misto.


Šifra na Chotkových sadech padá rychle. Naštěstí, poučení z předchozích nezdarů, si všechny kroky pečlivě zaznamenáváme.


[17:53] KOD LETOUN

[17:53] Vitejte na stanovisti L4.

[17:53] Stanoviste L4: Jste tu 2. Prvni tu byl tym poTrati v 17:53. Celkove mate 12 bodu a radite se na 7. misto.


Tom válí. Škoda, že kluci narazili na nejtěžší šifru chaotické fáze a rozhodli se pro taktický ústup do Motola. Vzorečky nám ale pro jistotu přeposílají.


[18:00] K ukonceni brigady je potreba 29 bodu. Nekale aktivity odboje jsou hlaseny v okoli hlavniho vchodu do vezoveho domu na Cernokostelecke 2111 (pobliz smycky Cernokostelecka). Cas mate do 19:10.


[18:10] KOD PLECH

[18:10] Vitejte na stanovisti P6.

[18:10] Stanoviste P6: Jste tu 7. Prvni tu byl tym Bazinga v 17:35. Celkove mate 13 bodu a radite se na 7. misto.


Hurá, poslední šifra větve. Sice v ní kolem správného řešení chvíli kroužíme...


[18:28] KOD MOTOL

[18:28] Vitejte na stanovisti M2.

[18:28] Stanoviste M2: Jste tu 144. Prvni tu byl tym Vlhká jáma v 15:36. Celkove mate 14 bodu a radite se na 9. misto.


...a Patches s Rozym mezitím stihnou otevřít motolskou větev...


[18:38] KOD PLECH TOTALITA

[18:38] Spravne heslo na stanovisti PLECH. Gratulujeme!

[18:38] Stanoviste P6: Za ukonceni vetve jsme vam pricetli 1 bod. Celkove mate 15 bodu a radite se na 5. misto.


...ale nakonec ji dáme a dostáváme se do první pětky. Konečně.


[18:55] KOD MATKA

[18:55] Vitejte na stanovisti M3.

[18:55] Stanoviste M3: Jste tu 106. Prvni tu byl tym Que Frio v 15:58. Celkove mate 16 bodu a radite se na 6. misto.


Kluci evidentně prolomili smůlu a postupují motolskou větví dál. Škoda, že jsme ji nenačali o ty tři hodiny dřív, to už bychom za chvíli mohli přeskočit závorky. Takhle máme smůlu a nejspíš je budeme stejně muset dát vlastními silami. Vzhledem k tomu, že jsou všichni ostatní zjevně v cajku, rozhodujeme se s Víťanem společně vyrazit pro odpor a pořádně se podívat na zoubek vzorečkům.


[19:00] K ukonceni brigady je potreba 29 bodu. Nejsou hlaseny zadne aktivity odporu.


Na Černokosteleckou dorážíme v 19:06.


[19:08] ODPORODPOR PRIMITIV

[19:08] Chybny vstup: ODPORODPOR PRIMITIV


Mobil i prsty v tom spěchu trochu stávkují...


[19:08] ODPOR PRIMITIV

[19:08] Dekujeme za nahlaseni ohniska odporu. Pripisujeme vam bod.


...ale nakonec získáváme první bod za Odpor. Děkujeme orgům, že zjevně brali v potaz časy příjezdu a odjezdu MHD. Následně s Víťanem vyrážíme na Tusarovu, kde Tom načal programátorskou šifru, ale ne a ne ji dotlouct. Ale měl ji rozpracovanou tak hezky, že správný nápad přijde skoro okamžitě. Tahle šifra je pro mě jeden z highlightů hry. Kluci zase narazili v Motole na jakési domino, které si necháváme poslat, ale z obrazovek se takhle po cestě kromě konstatování „tohle je vzor a tohle se musí podle něj naskládat sem“ k ničemu dalšímu nedostaneme, takže jim těžko můžeme nějak pomoct.


[20:00] K ukonceni brigady je potreba 28 bodu. Nekale aktivity odboje jsou hlaseny v okoli severovychodniho rohu parku na ulici Lotysske. Spechejte! Cas mate do 20:20.


[20:14] ODPOR KOLOVRATY

[20:14] Dekujeme za nahlaseni ohniska odporu. Pripisujeme vam bod.


Patches s Rozym stihli zareagovat rychle, a bod za nahlášení ohniska odporu je v kapse. Nicméně obě západní větve uvízly na mrtvém bodě a my padáme pořadím.


[20:28] KOD LISAJ

[20:28] Vitejte na stanovisti L5.

[20:28] Stanoviste L5: Jste tu 3. Prvni tu byl tym Sémantická mlha v 19:24. Celkove mate 19 bodu a radite se na 9. misto.


U tvrdé a měkké šifry si nejsme jistí, nakolik je naše řešení autorské a nakolik vybrutěné, ale nakonec autorské bylo. Takže si najdeme nejrychlejší spoj...


[20:42] IDOS.CZ

[20:42] Chybny vstup: IDOS.CZ


...a míříme na Krupkovo náměstí...


[20:58] KOD KRYSA

[20:58] Neznamy kod stanoviste: KRYSA


...přičemž pořád hledáme tu zpropadenou skrytou větev. Kluky mezitím vytáhneme z KFC na kulaťáku, kam se po vyzvednutí Odporu schovali, a dáme si s nimi sraz na místě na taktickou poradu a koordinovaný útok na vzdorovité šifry.


[21:00] K ukonceni brigady je potreba 28 bodu. Nekale aktivity odboje jsou hlaseny pred domem na adrese Zlatnice 5, hledejte dale od civilizace. Cas mate do 21:55.


[21:02] KOD LIBIDO

[21:02] Vitejte na stanovisti L6.

[21:02] Stanoviste L6: Jste tu 2. Prvni tu byl tym Pilo a kůl filího rybé v 20:39. Celkove mate 20 bodu a radite se na 11. misto.


Křížovka je moc hezká a včetně přesunu na Sibiřské náměstí, kde se potkáme s kluky...


[21:18] KOD LIBIDO SIMULANT

[21:18] Spravne heslo na stanovisti LIBIDO. Gratulujeme!

[21:18] Stanoviste L6: Za ukonceni vetve jsme vam pricetli 1 bod. Celkove mate 21 bodu a radite se na 11. misto.


...ji louskáme relativně rychle. Rozhodneme se pro dvě věci. Vrátíme se na Vítězné náměstí, kde zkusíme ještě prohledat start a Rozyho pošleme na Zlatnici pro odpor. Naštěstí mu právě jede autobus – jeden z mála případů, kdy nám to takhle hezky vyjde.


[21:22] KOD VAHY

[21:22] Neznamy kod stanoviste: VAHY


Tohle jsme vykoukali z podezřelého tangramu na úvodních papírech.


[21:30] ODPOR MORSEOVKA

[21:30] Dekujeme za nahlaseni ohniska odporu. Pripisujeme vam bod.


Rozy připisuje další bod. My si sedáme nad „domino“. Po konstatování „tohle je vzor a tohle se musí podle něj naskládat sem,“ Patches řekne "Aha" a šifru okamžitě vyluští. Prožívám dejà vu z předminulého ročníku, kdy se mi podobná věc stala asi třikrát, jen ty role byly prohozené. Rozhodneme se ale ještě počkat na Rozyho a zapátrat po skryté větvi.


[21:39] KOD KVETINA

[21:39] Neznamy kod stanoviste: KVETINA


[21:50] KOD VETEV

[21:50] Neznamy kod stanoviste: VETEV


Zoufalství dostupuje vrcholu. Hledáme na Kulaťáku i pod ním. Po místním parku se pohybuje podezřelá osoba, která svítí do korun stromů a hledá skrytou větev.


[22:00] K ukonceni brigady je potreba 28 bodu. Nejsou hlaseny zadne aktivity odporu.


Rozy se vrací takže vyrážíme na Strahov.


[22:25] KOD MAUR

[22:25] Vitejte na stanovisti M4.

[22:25] Stanoviste M4: Jste tu 60. Prvni tu byl tym Vlhká jáma v 16:29. Celkove mate 23 bodu a radite se na 14. misto.


A to nám k vyzvednutí stačila půlka tajenky. Následně se při čekání na spoj konečně společně vrhneme na čísla. Za chviličku jsou vyluštěná, kluci tvrdí že pár minut před možným přeskočením. Dělíme se, konečně zase tak, jak se nám to osvědčilo loni – tzn já s Víťanem a Patches s Tomem a Rozym.


[23:00] K ukonceni brigady je potreba 28 bodu. Nekale aktivity odboje jsou hlaseny na krizovatce ulic K Sidlisti a Milevska, hledejte sloup s ceduli Milevska Cas mate do 23:57.


[23:06] KOD MOREK

[23:06] Vitejte na stanovisti M5.

[23:06] Stanoviste M5: Jste tu 52. Prvni tu byl tym Točená zmrzlina v 17:35. Celkove mate 24 bodu a radite se na 15. misto.


Šifra padá relativně rychle – víme, s jakým principem máme tu čest. V závodu, kdo z nás dvou trefí správný postup rychleji, vítězí Víťan.


[23:44] KOD HOSTINA

[23:44] Vitejte na stanovisti H3.

[23:44] Stanoviste H3: Jste tu 47. Prvni tu byl tym Točená zmrzlina v 16:55. Celkove mate 25 bodu a radite se na 19. misto.


Ztráta sedm hodin na první tým. Tohle už tu dlouho nebylo. Pořadí ve třetí desítce, do které jsme před okamžikem nakoukli, taky ne. Je jasné, že spíš než bojovat o trička budeme odvracet blamáž.


[23:45] KOD MYTO

[23:45] Vitejte na stanovisti M6.

[23:45] Stanoviste M6: Jste tu 37. Prvni tu byl tym 3 s kouskem fosforu (dříve vápníku) v 18:45. Celkove mate 26 bodu a radite se na 14. misto.


Jupí, konečně nějaká aktivita (škoda, že jich nebylo aspoň tolik jako loni). Víťan pumpuje...


[23:45] KOD MYTO PODFUK

[23:45] Spravne heslo na stanovisti MYTO. Gratulujeme!

[23:45] Stanoviste M6: Za ukonceni vetve jsme vam pricetli 1 bod. Celkove mate 27 bodu a radite se na 10. misto.


...a hned máme heslo. Kluci mezitím luští poslední potřebnou šifru, kterou mi poslali. Na oplátku jim řeknu jen to, na co už stihli přijít. Stejně ji dají skoro na stojáka. My mezitím přejedeme na Kulaťák a raději si necháváme ujet poslední metro. Kluci nás sice předem směrují na Lamini, ale bez jistoty se nikam hnát nechceme.


[00:00] K ukonceni brigady je potreba 28 bodu. Nekale aktivity odboje jsou hlaseny na zapadnim konci ulice Na Kocourkach, sroceni spatreno u lampy Cas mate do 00:46.


Hrome, odtamtud jsme zrovna odešli!


[00:15] KOD HACEK

[00:15] Vitejte na stanovisti H4.

[00:15] Stanoviste H4: Jste tu 23. Prvni tu byl tym Bazinga v 18:50. Celkove mate 28 bodu a radite se na 9. misto.

[00:15] Dosahli jste bodoveho limitu. Analytici Vnitrni strany vyhodnotili vas postup jako podezrely. Dostavte se do budovy Lamini (MFF UK, V Holesovickach 2) a oznamte pracovnikum u vchodu, ze jdete k vyslechu.


Konečně. Takže skutečně pojedeme na Lamini.


[00:54] KOD CESTA

[00:54] Vitejte na stanovisti 1.

[00:54] Stanoviste 1: Jste tu 9. Prvni tu byl tym Tučňák s tučňákem v 22:10.


První stanoviště lineárky se tváří zážitkově, takže se s Víťanem rozhodneme počkat na ostatní. Skoro tři hodiny ztráty na vedoucí tým trochu smazávají význam jednotlivých minut, ačkoli z poslední NaPALMně víme, že aspoň my takovýhle náskok umíme úplně v pohodě promrhat.


[01:00] K ukonceni brigady je potreba 28 bodu. Nejsou hlaseny zadne aktivity odporu.


[01:05] KOD CESTA PRIPRAVENI

[01:06] Vyckejte na predvolani k vyslechu. V pripade, ze nebudete predvolani do 15 minut od teto chvile, zkontrolujte webinfo.


Z posledního stanoviště to klukům trvalo skoro hodinu. To ta noční doprava. Každopádně teď jdeme do výslechové místnosti a naproti orgyni Tereze posadíme Toma. Ten ze sebe nechává vypáčit pár důležitých informací, ale nakonec pozbude důvěryhodnosti, takže to na sebe beru já. Zkouším si to užít a ponořit se do role, ale zradí mě jak absence hereckého talentu, tak paměť, takže přenechávám místo ostatním, kteří všechno vyklopí. Ale stejně to bylo super!


Na další stanoviště se dá jít pěšky, ale i s čekáním na bus, který právě ujel, to časově vyjde stejně. Šetříme nohy a necháváme se dohnat třemi s kouskem fosforu a Popocatepetlem.


[01:44] KOD TAPIR

[01:44] Vitejte na stanovisti 2.

[01:44] Stanoviste 2: Jste tu 9. Prvni tu byl tym Tučňák s tučňákem v 22:56.


První opravdová šifra lineárky padá okamžitě.


[02:00] K ukonceni brigady je potreba 28 bodu. Nekale aktivity odboje jsou hlaseny nedaleko zapadniho konce ulice Novy svet, odbojari si oblibili zdroje svetla! Cas mate do 02:35.


[02:13] KOD EURASIE

[02:13] Vitejte na stanovisti 3.

[02:13] Stanoviste 3: Jste tu 9. Prvni tu byl tym Tučňák s tučňákem v 23:21.


Na dalším stanovišti je, jak se zdá, docela dost týmů. Tučňáci tu dle webinfa strávili skoro hodinu a půl - a stejně je žádný z týmů, které jim určitě šlapaly na paty, o to vedení nepřipravil - takže je šifra nejspíš hodně těžká...


[02:55] KOD TRAGEDIE

[02:55] Vitejte na stanovisti 4.

[02:55] Stanoviste 4: Jste tu 7. Prvni tu byl tym Tučňák s tučňákem v 00:41.


...ale nebyla, zatímco ta další, která by dle všeho mohla být lehčí...


[03:00] K ukonceni brigady je potreba 28 bodu. Nekale aktivity odboje jsou hlaseny na vychodnim konci Ovocneho trhu nedaleko reklamniho poutace. Cas mate do 04:00.


[04:00] K ukonceni brigady je potreba 28 bodu. Nekale aktivity odboje jsou hlaseny nedaleko paty mostniho pilire Nuselskeho mostu nejblize centru mesta. Hledejte je u zdi severo-severo-vychodne. Cas mate do 05:00.


...zase těžká je. Nakonec se přesouváme proti trudnomyslnosti do Bohnic, kde zjevně neexistuje slušný nonstop...


[05:00] K ukonceni brigady je potreba 28 bodu. Nekale aktivity odboje jsou hlaseny uprostred lavky vedouci z Cisarskeho ostrova na Troju. Cas mate do 06:00.


...takže se rozhodneme zahřát aspoň v autobuse, který nás doveze k metru na Ládví, které nás možná brzy odveze na vlak, který nás odveze domů, kde budu tajně doufat, že orgové moji neveřejně projevenou fóbii nenapráší...


[06:00] K ukonceni brigady je potreba 28 bodu. Nejsou hlaseny zadne aktivity odporu.


...a tam, na lavičce autobusové zastávky, to přijde. Ten okamžik, kdy TO konečně uvidíte a hlavou se vám prožene směsice pocitů – úžas, radost i vztek, že to člověk neviděl dřív, až nakonec získají navrch endorfiny, a i když jste před chvílí usínali a byli polomrtví, najednou máte energie na rozdávání – a taky ji rozdávat musíte. "Jaký, že nedojdeme? Tučňáci z pětky na dvanáctku došli za necelý čtyři hodiny! Když to dali oni, tak my taky!"


Doluštíme bleskově, a dokonce i ten bus nám jede tak rychle, že jsme u rybníka za chviličku.


[06:33] KOD EKVILIBRIUM

[06:33] Vitejte na stanovisti 5.

[06:33] Stanoviste 5: Jste tu 15. Prvni tu byl tym Tučňák s tučňákem v 01:23.


...ty šipky... ...no jasně, to jsou fakt šipky!


[07:00] K ukonceni brigady je potreba 28 bodu. Nekale aktivity odboje jsou hlaseny u kruhoveho zeleneho paloucku v parku na Vltavske. Neni kam spechat, odbojari zde pravdepodobně zakladaji tabor. Cas mate do 12:00.


...dokonce zvládám držet krok s Patchesem a Rozym, což se moc často nestává...


[07:17] KOD DALNOPIS

[07:17] Vitejte na stanovisti 6.

[07:17] Stanoviste 6: Jste tu 11. Prvni tu byl tym Tučňák s tučňákem v 02:01.


...hurá z kopce za Dáň... ...i když bychom raději luštili než chodili.


[07:45] KOD OTROK

[07:45] Vitejte na stanovisti 7.

[07:45] Stanoviste 7: Jste tu 11. Prvni tu byl tym Tučňák s tučňákem v 02:29.


Tuhle šifru si vychutnal hlavně Tom. Jen škoda, že už zase budeme muset čekat na autobus, přičemž nás dohání voy-a-ger.


[08:00] K ukonceni brigady je potreba 28 bodu. Nejsou hlaseny zadne aktivity odporu.


[08:11] KOD BARIKADA

[08:11] Vitejte na stanovisti 8.

[08:11] Stanoviste 8: Jste tu 11. Prvni tu byl tym Tučňák s tučňákem v 02:59.


A pak přijde odměna. Nejkrásnější šifra hry, na které si můžeme polepšit. Psaní do čtverce padá hned. S Tomem tvoříme první tabulku, kde něco sedí a něco ne – takže Tom postupně odhalí, kde jsme udělali chybu (druhá úroveň čtverečků) a překresluje. Lamentujeme nad tím, kolik jsme špatným pokusem ztratili času. Pak už to jen složíme, vykoukne kóta, vzbudíme spící půlku týmu a juchů....


[09:00] K ukonceni brigady je potreba 28 bodu. Nejsou hlaseny zadne aktivity odporu.


...kromě toho se mi na papíře s vypsanými kódy stanovišť rodí zpráva. Říká se v ní, že čteme dobře, nebo že máme číst dobře. A ve třetích písmenech objevíme text „Sprav CRR“. Říkám si, že bych mohl zavolat orgům a řict něco jako: „Pozreli sme sa na kódy šifier a prečítali sme si, že máme spraviť crr, čiže zavolať orgom, hej?“ Ale nakonec počkám, jestli kódem dalšího stanoviště bude třeba RORÝS nebo ne.


[09:22] KOD RAK

[09:23] Vitejte na stanovisti 9.

[09:23] Stanoviste 9: Jste tu 7. Prvni tu byl tym Tučňák s tučňákem v 04:24.


Bleskovka, ale moc pěkná. Sbíháme dolů do cíle, kde to podle všeho bude rychlé.


[09:41] KOD ELEMENT

[09:41] Vitejte na stanovisti 10.

[09:41] Stanoviste 10: Jste tu 7. Prvni tu byl tym Tučňák s tučňákem v 05:01.


Zvláštní, že na mě padá nějaká minikrize – písmenka jsou jasná, jen si nějak nejsem schopný hned při prvních zhlédnutích zapamatovat pořadí fóbií, a když má nastat další rotace, video skončí. Naštěstí to dáme dohromady během prvních pár vteřin v cele, a získáme heslo...


[09:48] KOD PAZITKA

[09:48] Neznamy kod stanoviste: PAZITKA


...které systém nežere, ale orgové ano.


[09:49] KOD !

[09:49] Vitejte na stanovisti 11.

[09:49] Stanoviste 11: Jste tu 7. Prvni tu byl tym Tučňák s tučňákem v 05:12.


Aha, tak teď máme číst dobře. Já teda dělám, jako že mě to nezajímá, a chci to hned podepsat. Kluci ale všechno poctivě přečtou, a nakonec se rozhodneme pro Winstona. Když už si orgové dali tu práci, aby na to upozornili v kódech stanovišť, asi to bude důležité.


[09:55] KOD DUSTOJNOST

[09:55] Vitejte na stanovisti 12a.

[09:55] Gratulujeme k ukonceni hry!


Nakonec není. I když dokončit hru „se ctí“ je alespoň symbolické, byť trochu pochybné a absurdní zadostiučinění. A i když informace o mé vestifobii prosákla, a v cíli mě sem tam někdo nenápadně pošimrá za krkem, případně mi rovnou uštědří direkt (zvlášť ten od vítězného Pepy zabolel :-D - mimochodem, gratulace k úžasnému výkonu), pořád tu zůstává spousta pozitiv. Že samotná hra byla bezva, že ta naše vnitrotýmová atmosféra zmaru do toho tématu vlastně docela dobře zapadla a hru jsme si tak užili dosyta - byť trochu jinak, než jak bychom rádi - a že jsme se stejně nakonec dokázali vyhrabat z nejhoršího. Škoda jenom, že se nám nepodařilo odhalit tajnou větev hry, kde čekaly opravdové lahůdky. A aby bylo vidět, že se můžou stát i nepříjemnější věci, všemu nasadil korunu fakt, že Tom cestou z oběda ztratil peněženku s doklady.


Nezbývá, než poděkovat orgům za skvěle připravenou hru a těšit se na další ročník, na kterém už si ta trička určitě nenecháme ujít. Motivace totiž není nikdy dost. :-) Jenom zbývá realizovat pár nápadů z předstartovního vlaku, přesvědčit orgy, že lidí máme v týmu skutečně jenom pět, a hurá na to!


[12:00] Hra skoncila. Cil se nachazi na ZS Buresova nedaleko stanice metra C - Ladvi. Prijdte se za nami podivat, cca od 12.45 budeme v JIDELNE skoly vysvetlovat reseni sifer. Pokud se nachazite pobliz nektereho stanoviste a chcete nam pomoci, budeme radi, pokud nam obalku se zbylymi zadanimi donesete do cile. Dejte nam prosim vedet, pokud obalku berete.


Za ROFLCOPTER! sepsal Ondra

Comments