Uživatelská recenze produktu Inula 2009

 
2. října 2009 uvedla společnost iNula na trh v pořadí již třetí šifrovací hru a my jsme byli opět u toho.
 
 
1. Vzhled, provedení

Výrobce tradičně vsadil na žlutou. Žluté byly šifry, trička organizátorů i trička pro vítěze. Zadání byla dodávána v jediném exempláři pro celý pětičlenný tým a např. šifra č. 2 se nám velmi špatně četla kvůli drobnému fontu, nemluvě o nešťastném a zavádějícím grafickém rozvržení. Písemný materiál byl často poznamenán gramatickými a slohovými chybami patrně jako následku strojového překladu textu asijského dodavatele. Bohužel dále musíme reklamovat chybné poměry provozních kapalin na šifře č. 5. Jelikož se nejednalo o předprodukční vzorek, považujeme zjištěné nedostatky za poměrně závažné. Není nám také jasné, proč v šifře č. 11 výrobce hovoří o stahovacích kalhotkách, když se permanentní již prakticky přestaly vyrábět. Řadíme se k zástupu stěžovatelů, které nepotěšilo umístění stanoviště téže šifry v blízkosti křižovatky ulic Azurové a Fialové.
 
2. Trasa

Výrobce volil poměrně oblíbenou trasu s těžištěm kolem Lesné, čímž mířil především na konzervativní segment šifrovací komunity. Potěšilo nás zařazení obtížnějšího postupu na Zaječí studánku. Stanoviště byla z velké části hlídaná, obsluha příjemná. Cílové stanoviště bylo zlomyslně umístěno na nejdelším přesunu a obehnáno prstenci klamných vrcholků, zahrádek, akátových houštinek a ostnatých drátů.
 
3. Šifry, nápovědy

Nápaditost šifer doznala oproti dřívějším ročníkům další kvalitativní skok (pochvalu zaslouží zejména umělecké zpracování cílové šifry, i když ta nám nakonec k ničemu nebyla), přesto se nám podařilo zaseknout na několika maličkostech. Např. posouvání řádků o devět míst běžný uživatel neocení a zcela by se spokojil s posunem o jedno. Kódování tajenky jako registrační značky auta bylo pro nás likvidační. Na druhou stranu velmi oceňujeme, že se výrobce pokusil předejít stížnostem na nečistotu šifer dodáním páru praktických gumových rukavic. Princip nápověd fungoval podle osvědčeného receptu a s jejich využíváním jsme neměli větší problémy. Informace byly k dispozici v zapečetěném manuálu a nebylo nutné kontaktovat servisní centrum. Nicméně výrobce by mohl zvýšit stupeň ochrany údajů a předejít nekalým myšlenkám k prosvěcování.
 
4. Závěr
 
Závěr byl špatný. Přemotivovanost nás přinutila sedět nad šifrou č. 11 nebezpečně dlouho a připravila tak o umístění na stupních vítězů. Způsob vyhodnocení pořadí nám ukázal svou drsnější tvář.
 
5. Srovnání s konkurencí
 
Přestože třetí ročník iNuly pro nás nebyl zdaleka tak úspěšný jako předchozí dva, musíme konstatovat zlepšení kvality. Slabší dílenské zpracování a nadprůměrná poruchovost šifer řadí hru do běžného průměru (Tmou, Bedna, Osud, Svíčky), na vyšší kategorii (Krutá zákrůta) ale zatím nemá. Razantní vstup značky na mimobrněnské trhy je však důkazem slibného budoucího vývoje.
 
 
Uživatel Dejw, JÁDRO
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Comments