Mauru'uru Roa to our Te Vai Ohana, our Vendors, Participants, Supporters & Sponsers for
making this year's Heiva I O'ahu a Success!

Sponsers: Aloha Hula Supply, Germaine's Luau, The Cookie Corner, Polynesian Cultural Center, & Kaneohe Starbucks
Kokua Staff: Keola Kauhane, Pat Woolsey, Ervin Pamatigan & the King Intermediate Staff
Judges: Regina Pasi, Maeva Goo, Camelia Temanaha & Etua Tahauri

2015 Heiva I O'ahu Final Results


                                                        Age Category                Place                         Tamaroa                                            Tamahine


                                                                5-8                 1ST                  MAVIRI  GAUTHIER             DALLAS  DEISHA  DEUZ

                                                                        2ND                  LOPAKA  MOKIAO             CAMRYN  ESPIRITU

                                                                        3RD                  ALEKI  MOKIAO     TIANNA  WAILEHUA


                                                        9-12                 1st                    LA’AMEA  GUILLORY-KINIMAKA     YURIA  INOUE

                                                                        2ND                     LOHIAU  GUILLORY-KINIMAKA     ALANA  NICELY

                                                                        3RD                     MANALEKI  MOKIAO     CHARDONNAY GUILLORY-KINIMAKA


                                                        Age Category                Place                              Tane                                                    Vahine

                                                                 13-15          1ST                   MAKANA GASPAR             SIERRAH  BALDOMERO

                                                                                2ND                                                                              KIANA  FOSCO

                                                                        3RD                                     PAIGE  GENTILELLA   DEUX


                                                                 16-18         1ST                   DONOVAN TOKI     JAZMINE  MELCHOR

                                                                        2ND                             JODEE  SAKAMAKI

                                                                        3RD                              DENISE  ROBINSON


                                                                 19-24         1ST                     AARON  WATSON                     KAWAILEHUA  ENGLE-KAMANA’O

                                                                        2ND                     L J  MARITERAGI     EDEN  ANNANDALE

                                                                        3RD                     ANDREW  SIMEONA     POLA  TERI’IPAIA



                                                                 25-34         1ST                         JERALD  MARTINEZ     JENN  RELLAMAS

                                                                        2ND                    SHANE  GALICIA     SHANTE  HO’OKANO

                                                                        3RD                    AARON  DUNG     ALYSSA  CANNELLA


                                                                 35-49         1ST                      LAWAKUA  GABRIEL     ROCHELLE  PANOKE

                                                                        2ND                             HAU’OLI  KIA-NAPAEPAE

                                                                        3RD                             MYRA  WAILEHUA