Svedkovia jehovovi


Jak mluvit se SJ

Jak mluvit se SJ

Kriticky o SJ:Viete, že...?

V predchádzajúcich dvoch rokoch Svedkovia vyplatili 50 až 60 miliónov dolárov obetiam pedofilov vo svojich radoch.

Zdroj tu. (Rozmer, Velechovský),   > 


Témata týkající se SJ

JHVH
Ježíš Kristus
Svatý Duch
Trojice
Bible
Historie
Krev
Svatí, svatost, čistota
Modlitba
Svátky
Uctívání, náboženství
Život a smrt
Život ve víře
Životní příběhy
XYZ, vše další
Knižní tipy pro SJ

Jiné weby o SJ

V češtině
Ve slovenštině
V angličtině
V němčině
V polštině

Doporučujem:
Výhrady k dôvodom Svedkov jehovovych odmietať Rímsko-katolícku cirkev.
Vieroučné  rozdielnosti.
V učení svedkov Jehovových je veľa rozporov s ich vlastným pôvodným tvrdením:- Zakladateľ Russell bol 30 rokov považovaný za "verného otroka", ktorý jediný dáva členom duchovnú potravu.

- Už desať rokov po jeho smrti ho náhle zosadili z trónu a Strážna veža začala tvrdiť, že duchovnú potravu dáva vedenie sekty.

- Apokalyptický koniec sveta Armagedon bol opakovane predpovedaný na presný dátum v priebehu pôsobenia sekty v rokoch 1914, 1925, 1975 a nikdy sa neuskutočnil.

- To vodcom sekty vôbec nebráni, aby hľadali ďalšie termíny a zdôvodnenia katastrofického predpovedania konca sveta.

- Neustále dochádza k zmenám a úpravám vlastného učenia podľa momentálnej situácie tak, aby sa moc vedenia sekty udržala a upevnila a zabránila odlivu členov – postupné upúšťanie od zákazov očkovania a transplantácie, ktoré pôvodne viedli k zatrateniu.

Aj keď tvrdia, že vychádzajú z kresťanských princípov lásky a pomoci v reálnom živote zatracujú bývalých členov a zakazujú Jehovistom stýkať sa s nimi a zdraviť ich.

Pri registrovaní svojej spoločnosti v ČR v r. 1993 popierali, že ich učenie obsahuje zákaz transfúzie a vojenskej služby. Keď ich zaregistrovali a prehlásenie sa ukázalo ako klamstvo, tvrdili, že to je učenie božie a oni ho len šíria.


Zdroj: http://ilusoria-yhwh.webovka.eu/cul-jehov.html  ( ateista Adam Roman ) https://drive.google.com/file/d/0By7Ek6VklZVwbEdJOUdGRzJFbEU/view?usp=sharingCitujem:
Zo zbežného pohľadu do náboženských zdrojov konkrétnej cirkvi, alebo do zdrojov ich konkurentov, u nás napríklad literatúry Svedkov Jehovových, totiž získavame obrovské množstvo argumentov proti ním samotným.
(Portál slovenských humanistov)
Opäť sa ukazuje, že svedkovia jehovovi, komunisti, nacisti, sekulárni humanisti, satanisti, liberáli a iní protiboženci sa dokážu filozoficky zjednotiť proti RKC).