Sexualita‎ > ‎

Interupcia je vražda.


R.1983...už s nostalgoiu si spomínam, ako sa stávalo, keď pri kúpe primarosu si predavačka vypýtala občiansky na overenie,či má chalan 18 rokov.A aké pobúrenie vyvolalo vystúpenie Radima Uzla, sympatického českého sexuológa v československej televízii, keď v relácii zameranej na sexuálnu tému po prvý krá v histórii vytiahol pred kamery kondóm a predstavil ho slovami "Tak to je on" .Iná doba a iné spoločenské normy.Šteklivé scény v televízii neboli a ak sa tam niečo dostalo so zvolením všade prítomnej cenzúry, tak sa tomu vravelo posmešne "ruský sex".(Na obrazovke ste si pozreli rozopnutie gombíka pod krkom a ostatné ste si mohli len domýšľať) :-)
V roku 1989 som sa vrátil zo základnej vojenskej služby.To ešte zúril socializmus. Doba, kedy použitie kondómu mužom znamenalo nevyslovené priznanie k tomu, že "to" nevie.A tak mladí frajeri to skúšali bez ochrany, aby si dokázali, že to vedia. Výsledkom boli prekvapkania mnohých a posmešné úškľabky okolia. Za pošmyknutie kolien,ako sa to to vtedy vravelo, sa vstupovalo do manželstva. Udalosti znenazdajky dostali rýchly spád,prišiel november, výprask študentov na Václaváku. Nasledovali celoštátne zhromaždenia a pád celého spoločenského systému.Po prvý krát v živote sme sledovali priamy prenos z Federálneho zhromaždenia a tlieskali sme jeho uzneseniu o zrušení článku 4. Ústavy ČSSR , ktorý zabezpečoval vedúcu úlohu strany (KSČ) v spoločnosti. Smršť zmien v štátnej správe zasiahol aj myslenie ľudí.Na troskách Verejnosti proti násiliu vzniká prvá kresťanskodemokratická strana v strednej Európe - KDH.Otvárajú sa otázky morálky a ľudskosti.
Žili sme v presvedčení, že žijeme život v súlade s princípmi humanizmu. Považovali sme svoj život za normálny a pritom sme nevedomky žili v omyle.
Patril som medzi silných zástancov potratov a tento "kozmetický" úkon som dlho považoval za súčasť trendu, ktorému sa začalo hovoriť plánované rodičovstvo.Bol som presvedčený, že pokiaľ "TO" nepremýšľa a necíti bolesť, nie je "TO" pri vedomí,tak je to len akýsi výrastok,ktorého skoré odstránenie veci len prospeje.A všetci budú šťastní.Ako len veľmi som sa mýlil.

Som vďačný Cirkvi a kresťanským politikom za otvorenie tém interupcií.Poznanie oslobodzuje.Vďaka týmto ľuďom som pochopil zvrátenosť pôžitkárskeho ateizmu založenom na egoizme . TO nie je žiadny výrastok hodný zatratenia.Je to človek.Vo fáze vývoja prebiehajúcej v maternici.
 

Čakáš neželané dieťa?
 
    0800 120 024 
Linka pomoci


Definícia potratu:

Potrat - umelé prerušenia tehotenstva vykonané podľa zákona 66/198 Zb. a predčasne a samovoľne ukončené tehotenstvá, kedy plod nemôže byť považovaný za dieťa (ak ide o mŕtvo narodený plod mladší ako 28 týždňov tehotenstva, poprípade s hmotnosťou menšou ako 1000 gramov, pokial sa nedá určiť dľžka tehotenstva).Ateisti neuznávajúci hodnotový rebríček kresťanov nechápu závažnosť rozhodnutia podstúpiť potrat.Ide z pohľadu viery o zničenie šance na vzkriesenie. Je paradoxom, že učiteľ multikulti má pochopenie skôr pre rituálne vraždy pohanov ako európske kultúrne dedičstvo . ( > )


OSN: Právo na antikoncepciu bude základným ľudským právom.
  

Oplatí sa vidieť:
Patrik.szm (potraty v číslach).
Viete , že... :

Na Slovensku sa každý deň vykoná 39 potratov?

V EU bolo zavraždených za rok 3 mil. detí?Len 2 krajiny majú zákaz interupcií - Írsko a Malta.V 11 sú dovolené bez obmedzení.Viac tu

Viete , že v EU je potrat najčastejšou príčinou smrti?Viac tu.
Dr. Brian Clowes, riaditeľ vzdelávania a výskumu v Human Life International, hovorí vo svojej štúdii, že za posledných štyridsať rokov sa na celom svete vykonalo 1,72 miliardy potratov. V Číne 336 miliónov od roku 1971, 7 miliónov ročne.

Počet umelých potratov za rok vo svete: približne 46 miliónov za rok.

Počet umelých potratov za deň: približne 126 tisíc

78% všetkých umelých potratov je vykonaných v rozvojových krajinách a 22% v rozvinutých krajinách.

Zdroj: Cyril Šebo, tu.Počet samovrážd žien podstúpivších potrat je 3,7x väčší ako u žien netehotných a dokonca 7x väčší ako u mamičiek?

Zrejme z dôvodu rizikového správania sa ženy podstupujúce zákrok interupcie stávajú až 4x častejšie obeťou násilného trestného činu?

V roku 1988 na každé narodené dieťa pripadlo 0,7 potratu?

Viete že za 50 rokov vykonávania interupcií na Slovensku bolo zavraždených 1360 tisíc detí? (Slovom jeden milón tristošesťdesiat tisíc detí)

V súčasnosti každé piate počaté dieťa končí predčasne násilnou smrťou?

Ak by interupcie prebiehali rovnakým tempom ako za posledné polstoročie, tak by počet obetí tohoto ateistického liberalizmu za obdobie trvania kresťanstva dosiahol číslo 40 000 000 000 - 92 000 000 000 (slovom štyridsať miliárd až deväťdesiatdva miliárd) ? Kto je teda zločinnejší? Ateizmus alebo kresťanstvo?


Svet 
Počet umelých potratov za rok: približne 46 miliónov
Počet umelých potratov za deň: približne 126 tisíc
Lenin a Hitler legalizovali potraty ako prví?S podporou Američanov, ktorá pretrváva...Viac tu.

Holokaust v číslach.
Celkový počet obetí holokaustu sa odhaduje na 12 až 16 miliónov.
Počet umelých potratov za rok: približne 46 miliónov
A teraz si vezmem na pomoc kalkulačku.
To čo Hitler dokázal za šesť rokov dokáže interupčný biznis za 127 dní.

ČR: Od roku 1957 bolo usmrtených 3.227.444 detí pred narodením?
Zdroj:>


Jedna interupcia stojí 7500 korún to je denný zisk 39 krát 7500 = 292500 korún. To je už cena takého malého auta. Ročne to je 108 202 500 korún... Biznis ako sviňa..
(zdroj http://www.pat-rik.szm.com/063.html)


Šokujúca správa o dôsledkoch interupcií a demografií v EU !!! Potrat je najčastejšou príčinou smrti v EU, vykoná sa každých 30 sekúnd!
8 z 10 ľudí zarátavajúcich sa do prírastku sú cudzinci.
Viac čítaj tu .
...v r.2007 vykonali v Rusku za 11 mesiacov vyše 1407000 potratov?Viac tu.

...v USA toto monštrum (=Spoločnosť pre plánované rodičovstvo, pobočka Medzinárodnej federácie pre plánované rodičovstvo, ktorá prevádzkuje najväčšiu sieť potratových kliník vo svete) dosahuje ohromné zisky – za fiškálny rok 2005 – 2006 pekných 55,8 milióna amerických dolárov. A to si hovorí nezisková organizácia – novodobý kat, ktorý má na svedomí takmer 265-tisíc ľudských životov len za rok.
Viac čítaj tu 
 
 
V Číne je každý rok potratených 13 milionov detí?
Za posledných 30 rokov bolo v Číne vykonaných 400 miliónov interrupcií.
Zdroj tu , 
  > 


Stúpenci hnutí pro-choice nemajú na svedomí len miliony najmenších detí v prenatálnom vývoji. Tí najradikálnejší útočia na odporcov potratov.Vyberám zo štatistiky USA ( od roku 1965 ? )
Human Life International zadokumentoval 8519  prípadov násilia, z ktorých vyberám:
 • 157 pokusov o vraždu
 • 1251 vrážd a zabití
 • 28 prípadov podpaľačstva a útokov so zápalnými bombami
 • 1908 sexuálnych trestných činov, z toho 250 znásilnení
 • 106 únosov
 • 420 prípadov vandalizmu
 • 290 drogových trestných činov
 • 1616 zločinov spáchaných lekármi
 • 904 útokov a napadnutí
Od roku 1966 zahynuli stovky aktivistov , detí, tehotných žien, matiek,  mužov... Štatistika tu.


Zdroj:  tu

Viete,že...?
Fakty
o interupciách :
   

Články na blogu J.Tutkovej :Prečítajte si :

Skutočný príbeh

V Nemecku sa narodil potrat !

V nemeckom Goetingene sa narodilo, úspešne prežilo pobyt v inkubátore  a už bolo prepustené do domácej starostlivosti dieťa s pôrodnou hmotnosťou
275 g.Je to doteraz najnižšia zaznamenaná pôrodná hmotnosť preživšieho dieťa na svete.Dieťa sa narodilo v 25 týždni tehotenstva.
Donedávna pôrodná hmotnosť pod 350 gramov bola považovaná za hraničnú na prežitie a nie je to tak dávno,čo sa deti pod 1000g automaticky usmrcovali s tým,že by aj tak neprežili.
Zdá sa,že parametre života nie sú dané raz a navždy.Opäť narážame na krehkosť rozumu a jeho nespoľahlivosť pri absolútnych výrokov a definícií.

( Autor:TvojOponent)
Zdroj:link
 


Tim.Chlapec,ktorý sa nemal narodiť, má 13 rokov.Viac tu.„Britskí lekári nechali zomrieť 66 detí, ktoré prežili potrat >Pravdepodobnosť,že sa narodíte ako človek (na celkový počet živých bytostí na planéte vrátane mikroorganizmov) je vraj zrovnateľná s pravdepodobnosťou, že vás zavalí traktor. No a potom si predstavte, že príde vaša mama a na miesto pomoci vás prepichne tyčkou na rajčiny 


 
"Od začiatku svojich lekárskych štúdií som učil,že život začína počatím"
"Dovoľujem si prehlásiť , že život v človeku existuje od počatia do dospelosti a akékoľvek prerušenie v ktoromkoľvek okamžiku má za následok jeho ukončenie"
Dr.Jerome DeJeune , profesor genetiky na Decartesovej univerzite v Paríži , objaviteľ chromozómu Downovho syndrómu
 


Brutálna zábava v maternici :-)

Hoci bábätká v brušku niekedy vystrájajú poriadne kúsky, toto dievčatko sa zabáva skutočne jedinečným spôsobom. Dokonca sa jej šantenie na sonografe už stihlo stať horúcim hitom na internete. A čo na to lekárka? Podľa jej vyjadrenia je aktivita dieťaťa v maternici dobrým znamením a svedčí o tom, že dieťaťko je nielen zdravé, ale aj šťastné.

Video si môžete pozrieť na stránkach Dobrých novín tu.


Koncom novembra či začiatkom decemra Štefan Hríb moderoval jednu zo svojich relácií Pod lampou a témou bolo umelé oplodnenie , klonovanie ľudí a súvislosti.Vynikajúca relácia, pri ktorej sa dalo vydržať sedieť a sledovať niekoľko hodín.
    Riaditeľka Centra pre bioetickú reformu pani Tutková na uvedenú reláciu reagovala vynikajúcim článkom hodným prečítania : >
Vybral som zopár zaujímavých citátov:
...že z dospelých kmeňových buniek sa dá liečiť už 73 chorôb na rozdiel od embryonálnych, ktoré neliečia zatiaľ nič, len zabíjajú bezbranných ľudí v embryonálnom štádiu...
...Alternatíva umelému oplodneniu s názvom naprotechnológia. Je to nová vec z USA, na 80% úspešná (oproti 15% úspešnosti umelého oplodnenia), ktorá je navyše embryo- a woman-friendly... 
... Ani novorodenec nemá všetky orgány vyvinuté (lebečná kosť, pohlavné orgány, atď.), tie sa potenciálne vyvinú, ale už je aktuálnym človekom práve tak ako embryo či plod....


 
Výroky ateistov k interupciám.


...telo každej matky je masovým vraždiacim nástrojom, lebo tvorí veľa zárodkov, ktoré samo zničí. Vieme to z pokusov na zvieratách. Preto potrat nie je nič mimoriadne.
Schvalovanie umeleho potratu a argumentacia tym, ze existuju aj tie prirodzene, je rovnako absurdna ako schvalovanie vrazdy faktom, ze kazdy clovek raz prirodzene umrie.
martin33_again


Ja som asi za potraty.
Ide o to že na potraty väčšinou chodia kadejaké promiskuitné šľapky ktoré otehotnejú na WC na diskotéke, a treba nám aby také kravy vychovávali nejaké deti? Čo s takých detí vyrastie? Nakoniec skončia ako vyžité 40tničky posedávajúce v krčme pri pive s cigaretou v ruke, a s takých by dobré matky nikdy neboli.
Lenže tým netrestáš páchateľa ale obeť....


ať mimina odkládá na schody kostela,kněží se rádi postarají
http://www.osacr.cz/2015/07/01/pro-life-zakony-proti-svobode-a-zivotu-irsko/#comment-123335
Pán ateista sa dožaduje náboženskej výchovy pre všetky deti? Aké prekvapivé… Neočakávané… Kde sa naraz stratil strach z indoktrinácie?


Interupcie sú výsledkom nezodpovedného správania sa rímsko-katolíckej cirkvi
...ak by nebolo deštrukčnej tmárskej politiky rímskych katolíkov, tak by počet Potratov bol aspoň o polovicu nižší, lebo v dôsledku neinformovanosti katolíckeho tmárstva viac ako 2/3 potratov podstupujú vydaté ženy a ženy s 1-3 deťmi
Britská vláda priznala zlyhanie štátom dotovanej sexuálnej výchovy a zavádza sexuálnu výchovu už od 5 rokov. Príčinou je zvýšená potratovosť aj napriek kvalitnej sexuálnej výchove.
Citujem: 54% žien v USA ide na potrat kvôli zlyhaniu antikoncepcie. 59% žien, ktoré podstúpili potraty v britských zariadeniach BPAS, používali v tom čase antikoncepciu. ( > )
Krajiny Západnej Európy s nárastom užívania antikoncepcie evidujú zároveň nárast počtu umelých potratov . ( > )
Veľká Británia, kde sú antikoncepcia a kondómy preplácané zo zdravotného poistenia, teda sú zdarma, má v Európe najvyššiu mieru tínejdžerských tehotenstiev, pohlavných ochorení a narastajúcu mieru potratov!  ( > )
Kedy vzniká ľudský život?
"Ľudský život vzniká pôrodom živého dieťaťa.. Stačí ako odpoveď?"
Mnohí atesiti do dnešného dňa nemajú celkom ujasnené,kedy vlastne vzniká život.Zväčša sa opierajú o presvedčenie, že človek je človekom až vtedy, keď sa naň vzťahuje platná legislatíva.
Je zarážajúce, že na spochybnenie stvoriteľského diela predkladajú meteority, v ktorých boli dokázané aminokyseliny čo by dôkaz života a súčasne človeka v prenatálnom vývoji považujú len za neživú hmotu .Pritom každá bytosť má svoju jedinečnú DNK a tá jedinečná DNK ho (človeka) sprevádza od počatia ! Ten zhluk buniek má DNK nie matky či otca,ale novej bytosti,budúceho novorodeniatka.
Takže logicky plod nie je telom matky,ale len jeho vývoj prebieha v tele matky.
V októbri 2011 Európsky súdny dvor vyniesol rozsudok, ktorý priznáva oplodnenému vajíčku status ľudskej bytosti. ( > )


Úryvok z jednej pošty:...
 • takže k tým nenarodeným detičkám:v článku 15 Ústavy slovenskej republiky sa konštatuje,že ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.Zákon č.586/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti zakazuje klonovanie ľudí,akýkoľvek zámerný výkon s ciešom vytvoriť ľudskú bytosť geneticky identickú s inou živou či mrtvou ľudskou bytosťou a taktiež akékoľvek overovanie nových medicínskych postupov na ľuds.plodoch a zárodkoch bez zdravotnej indikácie..teda zásahy s výskumným cieľom.Taktiež Rada Európy vyzýva členské štáty na to,aby o.i.zakázali implantíciu ľuds.embrya do maternice iného živočíšneho druhu,alebo naopak,zakázali spojenie ľudských gamét s gamétami iných živpčíchov,ektogenézu,vytváranie chimér...teda..je zákaz manipulácie s ľudským embryom...u nás je to trestné..Tvoj patrner v diskusii O.K. ( meno bolo zmenené na iniciály administrátorom ) to zrejme nevie...povedz mu to ..neviem,prečo takto rozmýšľa vysokoškolsky vzdelaný človek...

 

SEKULÁRNI (SVETSKÍ) HUMANISTI

Títo nepokladajú embryo alebo plod za bytosť, ale iba za živé tkanivo, ktoré má potenciál stať sa živým človekom. Pokladajú rozhodovanie o prerušení tehotenstva za osobnú a morálnu vec voľby samotnej ženy a odmietajú, aby toto bolo  predmetom trestného zákona.
Zdroj:http://prometheus.unas.cz/Potraty.htm


Dítě v pár týdnech či prvních měsících je na úrovni psychiky ještěrky, je to pouze lidský potenciál, nikoli lidská bytost, pár buněk není člověk (ani tělem ani mozkem/duší), jen zárodek…"Interupcia do tretieho mesiaca je preto dovolená, lebo do tretieho mesiaca ide o univerzálne embryo, ktoré by sa po prenose do maternice iného živočícha vyvíjalo na ten živočíšny druh, do maternice ktorého by sme ho dali."
Po prečítaní tejto myšlienky som sa riadne začervenal za jej autora.
Podotýkam,že toto napísal vysokoškolsky vzdelaný človek.Čo vy na to , dámy? Ponechávam bez komentára.


Plod nie je človek,ale ryba.Preto sa nemusí chrániť.
Lekári jedno z vývojových štádií nazvali pre jeho vzhľad pripomínajúci žiabre ryby "štádiom ryby".Čo ale neznamená, že ide o rybu .Ide o človeka.


Nie je to dieťa, je to plod !
Ak sa žena dostane do druhého stavu, tak túto radostnú novinu kto vie prečo oznamuje slovami "Čakáme dieťa!".Ešte som nikdy nepočul ani ateistku oznamovať partnerovi či rodine radostnú správu, že čaká plod.Tak čo čaká tehotná žena, páni ateisti?Plod alebo dieťa?
Ak sa rozhodne ísť na potrat,tak si ide vziať TO.(TO= dieťa),ale čisto pokrytecky v snahe prehlušiť svedomie nevysloví skutočnú pravdu,že si ide vziať dieťa.
Ak vám popadajú nezrelé kyslé zelené jabĺčka,aj tak to nazvete.Hoci podľa logiky ateistov by to jabĺčka byť nemali.
Od okamihu počatia až po smrť ide o ľudský život, ktorý možno rozfázovať na jeho rôzne etapy:plod,puberta, mladosť, dospelosť , staroba...Ale vždy ide o časť života človeka ako živej bytosti.Vždy.Aj ked prebieha v maternici.


Potom aj amputácia ruky je vražda, lebo sa tiež zabíjajú buňky...
Amputáciou ruky nezaniká život nositeľa jedinečnej živej ľudskej bytosti ale výkonom potratu táto jedinečná ľudská bytosť zaniká.Amputácia ruky je určite nepríjemným úkonom pre pacienta, ale treba si uvedomiť, že lekár k tomuto výkonu nepristúpi z rozmaru či z obavy o svoju životnú úroveň ale z dôvodov zdravotných chrániacich ľudský život.


Nie je lepšie ísť na potrat, ako keby to dieťa bolo neželané a žilo v biede?
Okrem antikoncepcie majú dámy aj iné riešenia a to vzdanie sa dieťaťa po narodení alebo narodené dieťa dajú do babyboxu alebo ho dajú na adopciu.Takže potrat nie je jediným riešením existenčného problému maminy.


O živote môžme hovoriť až v 6 miesaci, kedy je sformovaný mozog.
Mesiac predtým sú badateľné pohyby plodu.Myslíš si,že podnety na pohyb vychádzajú z Tvojho mobilného telefónu alebo jeho mozgu?Pohyb je dôkazom toho,že plod je živý! Tlčie mu srdce.Ten "objekt" vykazuje znaky života.Na základe čoho chceš hodnotiť,že tou hranicou života je 6. mesiac?

Ale je jasné, že ak je životom oplodnené vajíčko, tak to vajíčko bolo životom aj pred tým...a aj moje spermie, ktorých som povraždil za môj život možno miliardy...
Samotné pohlavné buňky majú DNK už existujúcej bytosti a sú jej súčasťou.Majú obmedzenú životnosť na nejaký čas a aj svoje poslanie.Zygota je už buňka s novou DNK a jej vývoj nie je spojený s jej prirodzením zánikom o niekoľko dní ale jej vývoj smeruje k narodeniu.Potratom zasahuješ do osudu už nového človeka s jedinečnou DNK odlišnou od DNK muža a ženy.
Nespochybňujem,že živou je aj vajíčko či spermia alebo kura alebo aligátor.Ide o ochranu príslušníkov vlastného živočíšneho druhu.Buňka bez oplodnenia nikdy nebude živou ľudskou bytosťou v niektorej zo svojich fáz životta.


Autorov tých bigboardov by mali trestne stíhať
Prečo chceš trestať ľudí za tie bilboardy,keď aj podľa Teba človek je človekom až po narodení?Veď z pohľadu odporcov zákazu potratov to nebol človek,bolo to len mäso.Znamená to,že by si zatváral novinárov za odvysielanie filmu s detailmi častí teľa?Zakázal by si Čeluste?Dericka?Zakázal by si TV-noviny?Zakázal by si scifi?Ramba a väčšinu produkcie dnešnej kinematografie?Ondro,veď Ty si talibánec :-)))))))))))))))))))))))) Kam chceš zatvoriť tých všetkých?A čo tí,ktorí rozhodli o takom čosi?Ženy?Lekári?Asistenčné sestry?Zatvoríš aj mäsiarov?Zatvoríš aj kuchárov?Čašníkov?Nebudeš jesť?Lebo máš na tanieri 100gramov utrpenia zvieraťa?..................Alebo pripúšťaš,že to na bilboarde je čosi viac ako len mäso,že je to človek s vlastnou DNK,ktorej bolo zasiahnuté do práva narodiť sa,dospieť a založiť si rodinu?

Tie fotky potratov sú podvrh !
Nie, nie sú podvrhom,sú to autentické a neretušované fotky a autenticitu potvrdzujú odborníci.Viac tu.

Radšej si naštuduj, od kedy sú potraty legálne .
:-) Naštudoval som si a ajhľa,na čo som neprišiel.Čo krajina to iný zákon :-) Teda to znamená,že sa v rôznych krajinách vyvíjajú ľudia rôznou rýchlosťou? 
V Keni zákonodarci dostali doporučenie Komisie keňského parlamentu na zmenu ústavy .Navrhujú zmeniť definíciu života z "život začína počatím" na "život začína narodením" ! >

Až mi je do grcania pri pohľade na zaostalé fanatické a náboženské Slovensko.
20.októbra 2009 sa v Madride zišlo 1,5 miliona ľudí na demonštrácii proti liberalizácii potratov.Táto norma zavádza potraty bez súhlasu rodičov dievčatám od 16 rokov.
Notre Dame v štáte Indiana (USA).Bolo vyzbieraných 367 tisíc podpisov proti návšteve prezidenta USA Baracka Obamu na univerzite pre jeho postoje v otázkach interupcií (majú byť platené zo zdravotného poistenia).Počet odporcov potratov v USA je čosi nad 50%.
28.01.2007 tisíce demonštrantov na pochode proti potratom v portugalskom Lisabone.

Pri téme potratov vás ide rozhodiť ale pedofilné aféry vás nechávajú chladnými.
Opäť argument hodný goebelsovskej demagógie.Tak dosť to pripomína vtip z čias socializmu,keď na výčitku USA adresovanú súdruhom ohľadom porušovania základných ľudských práv tí podráždene zare$agovali: "No a čo! Vy diskriminujete černochov!"
Veriaci nepranierujú potraty preto,aby zakryli súhlas s pedofíliou. Sexuálne zločiny na ďeťoch sú trestané a vinní kňazi sú zatváraní.Zabíjanie detí v prenatálnom vývoji je však v mnohých prípadoch preplácané štátom či medzinárodnými inštitúciami (OSN).V povedomí spoločnosti, najmä tej ateistickej, nejde o zločin.Práve naopak.Sú to ateisti, ktorí sa snažia takýmto spôsobom odviesť pozornosť od oprávnenej kritiky novodobej genocídy k prehnanej kritike pedofílie zameranej výlučne na Cirkev a súčasne prehliadajúc pedofilné zločiny v iných spoločenských skupinách.

 


Žena má mať právo rozhodnúť o svojom živote.Ktorá by chcela dieťa zo znásilnenia?
Zaujímavý článok som si dnes prečítal na stránke "Právo na život", kde skupina žien, ktoré otehotneli po sexuálnom útoku nezastáva také radikálne názory ako muži, ktorých sa to netýka.Tieto ženy s pobúrením prehlásili, že si nikto nenašiel čas na to,aby im prerozprávali svoje postoje.Nikto, teda nikto z radov zástancov potratov.Celý článok nájdeš tu .

 Nie je to vražda, lebo mimo maternice plod aj tak neprežije
Toto tvrdia mnohí ateisti opierajúci sa o tzv. zdravý rozum.Veda v minulom storočí , v zhruba 20ych rokoch, stanovila kritériá na prežitie novorodenca na jeho hmotnosť 1000g a pôrod bol po ukončenom 30 týždni tehotenstva.V súčasnosti  toto pravidlo má už iné premenné.Dieťa podľa dnešnej úrovne medicíny prežije, ak sa narodí po dokončenom 24 mesiaci tehotenstva a jeho hmotnosť nie je menšia ako 500g.V SRN sa narodilo dieťa s hmotnosťou 275 g.A na obrovské sklamanie zástancov zdravého rozumu a vraždenia detí prežilo. > .Až doteraz lekári a vedci sa dušovali, že dieťa nemôže prežiť , ak je jeho pôrodná hmotnosť pod 350g. A vidíte?Kresťania opäť mali pravdu ...
 
 


 
Keby interupcia nebola povolena, takychto pripadov by bolo viac...
Interupcia i opustenie,pohodenie či zavraždenie dieťaťa majú čosi spoločné.Zničenie života.Znamená to,že má byť vražda tolerovaná, ak sa vykoná na ľudskej bytosti nachádzajúcej sa pred narodením? Aký je rozdiel v morálnom chápaní vraždy spáchanej za desať minút deväť a deväť hodín sedem minút?
 
 
 


Plod ani embryo nema pravo na zivot, toto pravo nadobuda az nnarodenim sa
Znamená to podľa Teba nadradenie písaného zákona nad zákon prirodzený?Takže ak v zákone bude paragraf o tečení vody hore kopcom a bude tiecť dolu kopcom,ide o stav v súlade so zdravým rozumom?

Európsky súdny dvor zakázal patenty pri embryonálnych kmeňových bunkách. Je to podľa neho nemorálne. Takže nielen slovenské,ale aj európske právo priznáva etický rozpor a trestá neodôvodnenú manipuláciu s ľudským embryom.
Čítajte viac: >
 
 


 
povolenie/zakazanie interrupcii je pravny problem, a nie medicinsky, medicina ma v tom jasno a v medicine nie je ziaden dovod nevykonat interrupciu ak je ziadana


 
  
 nedá mi ešte povedať, že je lepšie urobiť tu interrupciu, ako keď sa žena pokúša zabiť dieťa v sebe a tak ohrozuje i seba
 
 


Ja som si dal dnes prazene vajcia,jedno bolo aj oplodnene a nemyslim si, ze som ranajkoval kvoli tomu kuracie...
Dieťa z paneláku verí na slepačiarne s lesbickými sliepkami schopnými rozmnožovať sa partenogeneticky ...fuj...záprdková praženica, normálne ma naplo  :-P
 


 
plod ani embryo nema pravo na zivot, toto pravo nadobuda az nnarodenim sa
Čl.15 Ústavy SR
(1) Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.

ESD vyniesol rozsudok, ktorý zakazuje patentovanie postupov manipulácie s kmeňovými embryonálnymi buňkami,citujem:
...Súd je však toho názoru, že cieľom smernice bolo vylúčiť akúkoľvek možnosť patentovateľnosti, ak by tým mohlo byť narušené rešpektovanie ľudskej dôstojnosti. Z toho podľa Súdneho dvora vyplýva, že pojem „ľudské embryo“ sa má chápať široko, teda už od štádia oplodnenia ľudského vajíčka, „keďže týmto oplodnením môže byť začatý vývoj ľudského jedinca.“
Navyše treba za „ľudské embryo“ považovať aj neoplodnené ľudské vajíčko, do ktorého bolo implantované bunkové jadro zo zrelej ľudskej bunky, a neoplodnené ľudské vajíčko, ktoré bolo pomocou partenogenézy stimulované k deleniu a ďalšiemu vývoju. Dôvodom je, že obe tieto techniky sú spôsobilé spustiť proces vývoja ľudského jedinca.

Viac tu.


 
ziadna pravna norma neprikazuje zene donosit plod ci embryo, pravna norma iba zakazuje v niektorych pripadoch podstupit umely potrat
ak by zena nechcela plod donosit a zacala by napr intenzivne cvicit aby si vyvolala potrat, tak ju z niecoho obvinia?
  ...ale posledne co by som chcel je aby som sa cely zivot pozeral a spominal na to ze mi niekto znasilnil priatelku, a nutil este aj ju aby sa na to denne pozerala a vychovavala to... to uz totiz hranici so sadizmom nutit ju aby si to nechala 
Ale tym , ze zabijes dieta pocate zo znasilnenie trauma nijako nezmizne !!! Ty co nazyvas "to" je clovek !! Mozno si myslis , ze jednu traumu prehlusis inou traumou, ja som si tym taky isty nie !! A co s takymi detmi , ktore splodia ini degesi , ktori sa prejavia , ze su degesi az po porode ?? Tam budeme hadzat deti do priepasti, aby sme ich nemali zivot na ociach , ze boli splodene s degesom ?? Nik netvrdi , ze musis to dieta vychovat !!
 Keď právo na život, tak aj matky.
Ten jej zakonom niekto berie ?? Ako ?
 
 


co take znasilnenie napriklad...?
Koľko žien po znásilnení otehotnie?Všetci tým argumentujete ako s najvážnejším argumentom  zdôvodňujúcim umelý potrat a pritom takých tehotenstiev bude len pár z cca 15 tisíc vykonaných potratov za rok u nás.
 
 


Bola by som velmi zvedava keby vas znasilni niaky cigan lebo niekto taky s chorobami a neviem s jakym humusom som zvedava ci by ste si to nechali..................ale pokazite zivot nielen sebe ale aj jemu
Po zabiti toho dietata uz by si nebola znasilnena ?? Uz by ten humus nebol ?? 
 
  
no uz vidim , ako keby tebe frajerku ci manzelku znasilni nejaky po.ebany deges ides s laskou vychovavat to dieta jeho.
Ale ked by ju znasilnil nejaky inteligent, tak by som uz dokazal s laskou vychovavat to dieta ?
  
    
Máš tu plno argumentov , prečo by žena nemala ísť na potrat , ale nikde som nenašla odkaz, kde sa taká žena v tiesni môže obrátiť o pomoc.
Stačí kliknúť na link a otvorí sa Ti stránka s telefónnym číslom.Na tomto čísle dostanete takisto informácie o všetkých zariadeniach, ktoré posôbia na Slovensku a pomáhajú ženám v núdzi, je to bezplatné telefónne číslo a odpovede na vaše otázky dostanete 24 hodín denne http://web.pravonazivot.sk/linka-pomoci/

Keď sa lepšie zabezpečia rodiny a prestaneme živiť darmožráčov z vatikánu, bude aj menej 
potratov.
Príspevok štátu na cirkvi na Slovensku je asi 1 miliarda slovenských korún.Počet matiek u nás je zaiste nad 1 milion, takže na každú ženu matku pripadne najviac 1000 korún.Myslíte si,že tisícka je dostatočný dôvod na to,aby žena rozhodujúca sa o podstúpení výkonu interupcie zmenila názor?  
Počet obetí inkvizície za poltisícročie je čosi nad 50 tisíc.Počet obetí liberalizmu je asi 1 miliarda zavraždených detí v lone matky.
Zrovnávať vraždenie ľudí často za pravdivý názor a za ochranu chorej ideológie nemožno zrovnávať za odstránenie plodu z tela matky.
Je humánejšie zabitie absolútne nevinného dieťaťa ako človeka vinného podľa vtedy platných spoločenských noriem?Divný humanizmus zastávate.
 
Podľa tohto hnutia má dieťa tiež právo narodiť sa ako chcené a milované.
Znamená to,že nechcené dieťa musí byť byť zabité?Nechcenému dieťaťu môže byť odopreté právo na život?Ak sa matka rozvedie a vstúpi do manželstva s iným mužom,má mať to právo svoje dieťa z prvého manželstva zabiť, ak ho nebude milovať otčim? 

A ty stale melies o potratoch, zasekol si sa na prvej mete, ako keby to bolo to najhorsie co sa dietatu moze stat.
Potrat je najhošie riešenie .Nič horšie už nie je.Potrat je vražda rukou (rozhodnutím) vlastnej matky

A poznam takych moralistov ako si ty, co pride a utopi zdrave steniatka v rieke, ked ich je vela
Hlavne že Ty ako ateistický mudrlant sa bije za záchranu šteniatok a súčasne sa napcháva rezňami a presadzuje vraždenie detí.A nazýva to modernosťou...

Dieťa, ktoré nevidím, de facto neexistuje.Preto interupcia nemôže byť vraždou.
Ak by neexistovalo, boli by nelogické usilovať sa o interucpiu, teda zabitie niečoho, čo neexistuje.
Za druhé , ak niečo neexistuje , bolo by nemožné vedeckými či medicínskymi postupmi dokázať jeho existenciu, napr. pomocou ultrazvuku.A u dieťaťa v maternici to ide.
zákon sr o tom hovorí , že "ľudský život je hodný ochrany od 12. týždňa" - nateraz ... Asi Ťa to svetlo oslepilo ...
Druhý oddiel
ZÁKLADNÉ ĽUDSKÉ PRÁVA A SLOBODY
 Čl.15
(1) Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.
Len žena má právo rozhodnúť o svojom tele.
No nazvať "rozhodovaním o svojom tele" skutočnosť usmrtenie jedinečného človeka v embryonálnej fáze existencie považujem za demagógiu najvyššieho zrna. Ambícia presadiť právo na potrat medzi základné ľudské práva je len dovedením tejto demagógie do krajnosti
Čítajte viac: tu
Potraty sú síce zlom, ale sme za zachovanie slobody rozhodnutia ženy.
Ak sankciami postihujeme vrahov, zlodejov, násilníkov a zločincov, nemáme právo zasiahnuť pri páchaní zjavného zla, akým potrat je, a sme povinní rešpektovať slobodu svedomia?Nie, rešpektovať svedomie iného neznamená vytvorenie legislatívneho rámca, ktorý mu zabezpečí beztrestnosť konania evidentného zla.
Od zákazu interupcií v Poľsku sa vykonáva 200 000 nelegálnych interupcií.
...že počet nelegálních potratů nepřesahuje číslo 13 tisíc ročně, zatímco v době, kdy interrupce v Polsku byla legální, se jednalo cca o 280 tisíc případů za rok. (>)
V USA je vykonaných milion nelegálnych interupcií,pri ktorých zomrie až 10 tisíc žien ročne!
Ako dokázal Bernard Nathanson, bývalý veľký potratár,ktorý má podiel na liberalizácii interupcií v USA,dnes bojovník proti potratom, čísla sú nadsadené. Počet nelegálnych interupcií v USA sa odahaduje na 100 tisíc zákrokov ročne. Pri nich zomrelo  asi 250 žien.
"dôkaz hriešnosti a traumatizácie žien, ktoré interrupciu prekonali"

Žena rozhodnuvšia podstúpiť potrat je rovnykým zločincom ako iná žena usmrtiaca vlastné dieťa v mikrovlnke.Obe sú zločincami a obe si zasluhujú rovnaké morálne odsúdenie, čo však neznamená extrémne riešenia.Exkomunikácia pre takéto ženy z Cirkvi je automatická a tú môže zrušiť podľa jej vyslovenia buď kňaz,ak nebola exkomunikovaná alebo biskup(?),ak padlo rozhodnutie o exkomunikácii.
Plod se prý stává lidskou bytostí tehdy, až je schopen nezávislého života mimo matku, až je sám životaschopný.

Životaschopnost není mírou lidskosti člověka.  Životaschopnost je ovlivněna úrovní medicíny, léčiv a zdravotnického personálu.
Podle této definice nejsou potom lidskými bytostmi diabetici, lidé napojení na umělou ledvinu a všichni ostatní, kteří jsou „schopni žít jen závislý život“.
Plod je prý jenom potenciální lidský život, který se životem teprve může stát.

Z lékařského hlediska je rozlišení lidského života na „potenciální“ a „skutečný“ pouze umělou konstrukcí, vědecky neobhajitelnou. Medicína tvrdí zcela jednoznačně, že lidský život začíná při početí (tj. v okamžiku spojení mužské pohlavní buňky s ženskou pohlavní buňkou).

Cokoli nelidského se nestává lidským tím, že zestárne nebo se zvětší; vše lidské je lidským od počátku.

Výrazyplod, embryo nebo novorozenec, batole, adolescentse vztahují k LIDEM určitého stupně rozvoje, ne k věcem.
Nenarozené dítě prý není osobností, není schopno smysluplného života, nemyslí...

Osobnost člověka je dána členstvím v lidské rase, ne stupněm rozvoje a dokonalosti v rámci rasy.  Již u několikatýdenního dítěte dochází k myšlenkovým procesům. Dítě reaguje na vnější podněty.

Úvaha a rozhodnutí, zda životy jiných jsou smysluplné nebo ne, je vysoce nebezpečným ohrožením hodnoty lidského života.
Plod je prý pouze součástí matčina těla.

Součást lidského těla je určena společným genetickým kódem, který sdílí se zbylou částí těla; genetický kód nenarozeného dítěte se od matčina kódu zcela liší. Dítě často vlastní odlišnou krevní skupinu.

Být uvnitř něčeho neznamená být toho součástí.  Lidé by neměli být diskriminováni kvůli místu svého pobytu.
Interrupce je prý výsadně ženská otázka, protože otěhotnět může pouze žena.

Interrupce dopadá na celou lidskou společnost.  Interrupce není feministickou záležitostí, stejně jako otroctví není pouze záležitostí otrokářů, nebo válka záležitostí generálů.

Jak často se „právo na svůj život“ stává právem utiskovat a ubližovat druhým ve svůj vlastní prospěch?

Interrupce ženám nikdy neumožní vyšší společenské postavení, naopak je vykořisťuje a ponižuje.  Interrupce s sebou vždy nese nemalé riziko poškození zdraví matky; ohrožení příštího těhotenství, případná neplodnost, psychická zátěž, zvýšená pravděpodobnost výskytu rakoviny prsu.Rozhodnutí, zda provést interrupci, nebo ne, je prý záležitostí lékařů, tedy odborníků.

Dosažení lékařského diplomu lékaře nevyjímá z povinnosti dodržovat zákon proti zabíjení.  Mohou právníci tvrdit, že zákon je jejich odbornost, a proto by měl být ponechán jen na jejich svědomí?

Současná lékařská profese opustila Hippokratovu přísahu (Ženeva, 1973). Na základě pozměněné lékařské etiky pacient dnes nemůže vědět, zda k němu lékař přistupuje v roli léčitele, nebo popravčího.
Interrupce je prý nezbytná k omezení populačního růstu.

Zabíjení lidí není přijatelným prostředkem kontroly populačního růstu.
Budou-li interrupce nezákonné, dojde prý k ohrožení života žen, neboť ty budou k interrupcím přistupovat i nadále.

Logika tohoto argumentu v podstatě zní - k vraždám, loupežím a jiným násilným činům bude vždy docházet, proto je uzákoňme! Potom snad už nebudou zločinem...?

Uzákonit procedury, které slouží k zabíjení nevinných jenom proto, abychom je učinili méně riskantními, je humánně nepřípustné.  Nezákonné potraty se provádějí s využitím stejného vybavení a stejných metod jako zákonné.Duševně nebo tělesné postižené dítě bude prý nechtěné, bude trpět, a proto je lépe...

V lidské společnosti neexistují „nechtěné děti“.  „Nechtěnost“ nevyjadřuje stav dítěte, ale postoj dospělých. Mezi nechtěným těhotenstvím a nechtěným dítětem je značný rozdíl. Odkdy závisí právo člověka na život na tom, zda jej někdo chce, nebo ne? Naše společnost je v postoji k postiženým lidem vysoce pokrytecká a cynická.
A v případě znásilnění...?

Otěhotnění v důsledku znásilnění je vysoce nepravděpodobné.  Statisticky k němu téměř nikdy nedochází a lze mu poskytnutím vhodné péče předejít.

Znásilnění není nikdy vinou dítěte. Dítě je dítětem bez ohledu na okolnosti jeho početí.

“Krajním“ řešením by měla být adopce, ne vražda, a to nejen v případě znásilnění.Racionálne riešeníe osobne vidím vo vzdelávaní a realizácii plánovaného rodičovstva.

Z časti súhlasím.Žiaľ ateisti presadzujú výhradne sexuálnu výchovu zameranú na výchovu k promiskuite , kám kresťanský princíp je o výchove k rodičovstvu vo vzťahu na celý život.Sexuálna výchova by mala vystríhať pred možnými sexuálnymi útokmi a zneužitím zo strany učiteľov,lekárov,vychovávateľov,kňazov,Vás či mňa.Mala by pripravovať riešiť konfliktné situácie v rodine a mala by začínať primerane obsahom už v škôlke.Decká by mali spamäti recitovať umiestnenie babyboxov v okolí a ich obsluhu a poznať príslušné časti trestného práva (napr.nakrútenie sexu s osobou mladšou ako 18 (!!!) rokov je trestný čin pedofílie)Tisícročné skúsenosti potvrdzujú, že prirodzené ľudské pudy sa dajú ovplyvniť len ojedinele náboženskou vierou.

Myslím,že ste povedali výrok veľmi vzdialený pravde.Skúsenosti potvrdzujú pravý opak a práve Afrika je príkladom rozporu skutočnosti a Vášho tvrdenia. Promiskuita v Afrike má za následok masívne šírenie AIDS a na druhej strane nie kondómy,ale kresťanské zásady vo vzťahu sú riešením, ako je vernosť a striedmosť.To potvrdzujú aj ateistickí vedci.Kondómy naozaj nie sú riešením.Tým etvrdím,že som za ich zákaz,len tvrdím,že kondómy problém Afriky nevyriešia.Vidíte?A netreba na to ani 1000 Vašich rokov skúseností.Kresťanov na svet prinášajú bociany ... :-)
Ateistov chromé vrany ...  :-)... ani embryo nie je novy zivot pretoze spermia a vajicko z ktorych vzniklo tiez neboli nezive, a teda tam ziadny novy zivot nevznikol. novy zivot vznikol v historii zeme iba raz. pred viac ako 4 miliardami rokov ...
:D ... Takže milé mamičky! Vaše dieťatko nie je nič nové pod Slnkom :) 


Poznáte projekt Hniezd záchrany?
Zbežne poznám ten projekt, len nepoznám jeho užitočnosť… (>)
Ak niekto Vášmu dieťaťku rozbije hlavu búracím kladivom, bude to zlé alebo dobré? Či ani toto nedokážete posúdiť?


Výber ďaľších zaujímavých tvrdení  a ich vyvrátení si pozrite na stránkach Hnutia pre život - Česko
Z uvedenej stránky vyberám:

Trváme na svobodě volby!
Odpoveď tu.
[další informace]

O životě nenarozeného dítěte muže rozhodnout pouze žena; Jde o její tělo.
Odpoveď tu.
[další informace]

Nemůžete uzákonit morálku!
Odpoveď tu.
[další informace]

Muži nemají vůbec žádné právo mluvit proti potratu.
Odpoveď tu.
[další informace]

Nenarozené dítě, plod, embryo není člověkem.
Odpoveď tu.
[další informace]

Opravdu nevíme, kdy život začíná.
Odpoveď tu.
[další informace]

Každé dítě chtěné dítě!
Odpoveď tu.
[další informace]

K potratu by mělo docházet zřídka, měl by být legální a bezpečný, i když s ním osobně nesouhlasím
Odpoveď tu.
[další informace]

Všichni jste proti ženám. zajímá vás jen plod!
Odpoveď tu.


Copak nevidíte, že svět je přelidněn?
Odpoveď tu.


Ti, kteří jsou proti potratům a umělé antikoncepci, nenávidí svou vlastní sexualitu!
Odpoveď tu.


Jste proti kontrole porodnosti!
Odpoveď tu.
 


Súhlasíte?Nesúhlasíte?Napíšte svoj názor.  

A tak si přejeme pomáhat.

SEZNAM BABYBOXŮ:
1. GynCentrum - Hloubětínský zámeček, Praha 9, Hloubětínská 3
2. Nemocnice Milosrdných bratří - Brno, Polní 3
3. Fakultní nemocnice v Olomouci
4. Nemocnice Kadaň
5. Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně
6. Nemocnice Pelhřimov
7. Nemocnice Ústí nad Orlicí
8. Oblastní nemocnice Mladá Boleslav
9. Nemocnice Sokolov
10. Krajská nemocnice Liberec
11. Nemocnice Pardubice
12. Nemocnice Kladno
13. Oblastní nemocnice Příbram
14. Nemocnice ve Frýdku - Místku
15. Městská nemocnice Ostrava
16. Slezská nemocnice v Opavě
17. Nemocnice Chomutov
18. Nemocnice Kolín
19. Nemocnice Jindřichův Hradec
20. Nemocnice Šumperk
21. Nemocnice Náchod
22. Nemocnice Strakonice
23. Klatovská nemocnice
24. Nemocnice Teplice
25. Nemocnice Nymburk
26. Kroměřížská nemocnice
27. Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
28. Nemocnice Jihlava
29. Masarykova nemocnice Ústí nad Labem
30. Nemocnice s poliklinikou Mělník
31. Nemocnice Písek
32. Nemocnice Přerov (od 9. února)

Detská fakultná nemocnica
Limbová 1, Kramáre

Nemocnica s poliklinikou
V. Spanyola 43
Žilina

Prešov
Fakultná nemocnica s poliklinikou
Hollého 14


Bratislava - Petržalka
Fakultná nemocnica s poliklinikou
Bratislava – Petržalka
Antolská 11
851 07 Bratislava


Nemocnica s poliklinikou Nové Zámky
Slovenská 11
940 34 Nové Zámky

Fakultná nemocnica Nitra
Špitálska 6
950 01 Nitra


Fakultná nemocnica Trnava
A. Žarnova 11
917 75 Trnava


Ústredná vojenská nemocnica
Považská 2
034 01 Ružomberok


FNsP F. D. Roosevelta
Námestie L. Svobodu 1
975 17 Banská Bystrica


Fakultná nemocnica L. Pasteura
Rastislavova 43
041 90 Košice


Nemocnica s poliklinikou sv. Barbory
Špitálska ulica č. 1.
Rožňava


Dolný Kubín
Nemocnica s poliklinikou Ladislava Nadáši-Jégého
Nemocničná ul. 1944/10


Spišská Nová Ves
Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves
Jánskeho 1

- - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Hniezda záchrany.


Poniektorí sekulárni humanisti vidia v programe Hniezd záchrany červené súkno, na ktoré útočia ako rozzúrené býky. Vraj je to zbytočný program bez akýchkoľvek výsledkov a je vraj otázne, či tie deti z nich by neprežili.
No štatistiky hovoria jasne. Podľa úadjov, ktoré pre RTVS (rozhlas) v jednom rozhovore uviedla zakladateľka tohoto programu poklesol počet pohodených detí z 10 na 2 ročne. To je pokles o 80% !


- - - - - - - - - - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Poľsko


Vtáčia matka to vie najlepšie - aj pred narodením
Matky vtákov komunikujú so svojimi mláďatami ešte skôr ako sa vyliahnu. Vo vajíčku im nechávajú odkazy. Zistili to vedci z Cambridgeskej univerzity.
Len dodám,sú vtáci na vyššej úrovni vývoja ako ľudia?Takže to,čo dokážu vtáci, nedokážu ľudia?


Zabíjanie nenarodených nie je izolovaný jav, ale súčasť nástupu antikresťanskej kultúry, ktorá so sebou prináša aj eutanáziu, sprístupňovanie drog, homosexuálne partnerstvá, spochybňovanie manželstva atď. a ktorú reprezentuje najmä politická ľavica, hoci nemá dosť odvahy vyjadriť svoje zámery naplno.
( Vladimír Palko )

  
  Catholic News agency
Írsko

USA prosia Rusko, aby rozmrazilo proces adopcie detí
Zdroj: <a target="_blank" href="http://slovak.ruvr.ru">Hlas Ruska</a>.
 
23.04.2010, 18:11
Kongresmani USA sa obrátili na prezidenta Ruska s prosbou nezastavovať procedúru adopcie ruských sirôt americkými rodinami a uistili, že sú pripravení podporiť vnesenie potrebných opráv do procesu monitoringu ďalšieho osudu týchto detí. Moskva zmrazila procedúru adopcie po tom, ako adoptívna matka  Torry Hansenová vrátila adoptovaného 7-ročného Arťoma lietadlom bezo sprievodu dospelých do RF. Budúci týždeň v Moskve o otázkach adopcie bude rokovať delegácia na čele s prvým  námestníkom ministerky ZV USA Michaelom Kirbym.


Odpovede na otázky:
 • Prečo je spravodlivé zakázať potrat v prípade znásilnenia?
 • Prečo nepotratiť dieťa s vadou?
 • Prečo je embryo človekom?
 • Prečo klesá počet potratov u nás?
 • Prečo ukazujeme obrázky potratov?
 • Prečo sú všetky potraty zlé?
 • Prečo je legalizácia potratov genocídou?
 • Prečo sa šíri potratový turizmus?

Vývoj
pôrodnosti na Slovensku od roku 1995:


RokPočet živo narodených detí
200961.217
200857.360
200754.424
200653.904
200554.430
200453.747
200351.713
200250.841
200151.136
200055.151
199956.223
199857.582
199759.111
199660.123
199561.427
Použitá informácia z Nového času Nového času.

Vývoj potratovosti na Slovensku od roku 2001 po rok 2010

RokPočet umelých potratov*
201012.582
200913.240
200813.394
200713.424
200614.243
200514.427
200415.307
200316.222
200217.382
200118.026

* UPT,mimomaternicové tehotenstvá a pod.
Zdroj: tu.
V roku 2010 z celkového počtu 17.218 potratov pripadlo na umelé potraty 12.582. To je 73,1% všetkých potratov. Celkovo na  počet živonarodených detí pripadá 28,4% všetkých potratov.

Demografické ulkazovatele , grafy a tabuľky:


Na tejto stránke nájdete aj krátky výkladový slovník. Vysvetlené sú to pojmy ako pôrod, potrat, predčasný pôrod a pod.

Domníváme se, že žijeme v osvícené době, jelikož svítíme elektřinou, ve skutečnosti však žijeme v jakémsi zmateném a špatně organizovaném pravěku... Bereme si za vzor Ameriku s jejími technickými a mechanickými vymoženostmi, ale přitom zapomínáme tázat se, je-li Amerika také tak dobře zřízena po stránce intelektuální kultury. Naše stroje jsou geniální, ale naše sociální a humánní pokusy jsou víceméně žabařské. Chceme-li mluvit o pokroku, neohánějme se počtem aut nebo telefonních linek, nýbrž hodnotou, kterou pro nás a naši civilizaci má lidský život.

Karel Čapek, 1929

Učenie Rímsko-katolíckej cirkvi o sexualite a antikoncepcii.


Pôrodné rekordy:

 • Poľka porodilachlapca s hmotnosťou 7,1 kg.
 • Najmenšie novorodeňa malo len 243,8 g
 • najstaršia rodičkamala 67 a najmladšia len 9 rokov
 • najviac detí mala istá ruská roľníčka -69Pamätníky nenarodených detí: >>>