Sexualita‎ > ‎Homosexualita.‎ > ‎Homofóbia.‎ > ‎

Znevažujúca štvavá kampaň Inštitútu pre ľudské práva.


Inštitút pre ľudské práva porušuje morálne aj právne princípy štátu.
Som za vylúčenie tejto mimovládky zo zoznamu subjektov uchádzajúcich sa o 2% podiel z daní občanov.Žiaľ, aj ľudské práva sa stávajú živnou pôdou pre iné ľudské hyeny, ktoré si z utrpenia, žiaľu a bolesti vytvorili zlaté teľa a postavili na ňom svoje živobytie. To, čo dnes všetci cítime ako nespravodlivosť páchanú vrchnosťou na nás všetkých, u mňa stelesňuje práve Inštitút pre ľudské práva - pseudohumanizmus, násilný multikulturalizmus, kresťanofóbiu, pseudodemokraciu, liberalizmus,homosexualizmus, heterofóbiu, marxizmus, agresívne formy femnizmu či zelený terorizmus.
Štvavá kampaň "Homofób roka" nemá za cieľ čosi posunúť dopredu či k verejnej diskusii. Peter Weisenbacher si dovolil zneužiť slovenský právny systém a cez mimovládku si vyrovnávať osobné spory s vybranými ľuďmi odlišného názorového zamerania. Kľúč k výberu osobností,  ktoré tento pseudodemokrat predkladá verejnosti na výber v ankete roka,  je tajomstvom. Tam, kde sú takéto tojomstvá, sú zväčša osobné záujmy. Klientelizmus. Korupcia. V každom prípade je to poburujúci prístup človeka, ktorý sedí na stoličke riaditeľa subjektu s honosným názvom Inštitút ľudských práv.

Výberom osobnosti nominovaných na anticenu "Homofób roka 2012" pán Peter Weisenbacher ukázal svoju mentálnu nevyzretosť, predsudky voči oponentom a ľuďom s odlišným alebo menšinovým presvedčením. Ide o profesionálne zlyhanie občianskeho aktivistu a bývalého štátneho úradníčka. Nezaujíma ma výsledok ankety Homofób roka 2012. Lebo jej výsledok je len primitívnou urážkou jednotlivca. Ja už svojho nominanta mám. Na cenu hlupák roka 2012. Ale meno neprezradím. Nechce sa mi totiž s pánom Weisenbacherom chodiť na spoločné akcie po ospalých súdoch SR.

Zdroj: Inštitút ľudských práv.Už dlhšie s nevôľou sledujem populizmus poniektorých občianskych aktivistov aj mimovládky samotné. Jedným z nich je aj tzv. Inštitút ľudských práv, ktorý sa legálne(!) uchádza o 2% podiel z vybraných daní daňových poplatníkov.
Riaditeľom tejto organizácie je istý pán PhDr. Peter Weisenbacher
Stránka IĽP funguje asi rok a pol. (K 01.06.2013).
Do dnešného dňa nedokázali aktivisti IĽP predložiť verejnosti spôsob financovania tejto mimovládky. Úprimne, priatelia, čo by s Vami urobil daňový úrad, ak by ste rok a pol meškali s daňovým priznaním?

Rok a pol je príliš dlhá doba, aby sa pár vzdelaných ľudí nedokázalo zorientovať v problematike.

Klikol som si aj na stránku s prehľadom ich činností. S údivom krútim hlavou. Ako je možné, že takýto parazitujci subjekt vôbec existuje a parazituje na štáte?

Pán Weisenbacher je známy portálom JeToTak. Na ňom sú ako doma také osobnosti "demokracie" ako Eduard Chmelár a iní sekulárni humanisti či pro-potrat nadšenci. Pokúsil som sa tam slušne a vecne diskutovať - no nezadarilo sa. Podobne ako na portále pseudohumanistu Eduarda Chmelára aj pán Weisenbacher  si osvojil praktiky nacisticko-boľševickej propagandy - cenzúry, umlčania oponentov. Staré známe fígle goebelsovskej propagandy.

Rýdzo zo zvedavosti som si zagúglil jeho meno. Wikipédia ma nesklamala a potvrdila moju predtuchu. Čo aktivita, to dekadencia a úpadok. Riaditeľ Pride 2012, Výbor pre rodovú rovnosť (to je teraz teritórium pro-potrat nadšenkyne Oľgy Pietruchovej), Amnesty International...
Občiansky aktivista? Nie. Iba štváč.
 


 Citujem:
P
eter Weisenbacher zdieľa a hlási sa k fotomontáži radikálnej feministickej skupiny FEMEN, na ktorej sú zobrazené odrezané hlavy ruského prezidenta Putina, bieloruského prezidenta Lukašenka, moskovského patriarchu Kirila I. a pápeža Benedikta XVI.
Zdroj: 
http://www.magnificat.sk/2013/04/aktualne-zopakuje-usa-iracky-scenar-syria-vraj-pouziva-chemicke-zbrane/


Reklamu na znevažujúcu anketu prináša aj štátom podporovaný portál diskrimacia.sk. A tak peniaze nás všetkých boli použité na špiniacu kampaň a znevažovanie ľudskej dôstojnosti cielene vybraných osôb pre ich svetonázor. Kde sa teraz stratila téza sekulárnych humanistov, že sa štát neviaže na žiadnu ideológiu? Je to zjavné na prvý pohľad. Logo Úradu vlády bolo zneužité na súkromný svetonázorový súboj Petra Weisenbachera s odporcami neoboľševických myšlienok.

Je vhodné si zapamätať pár zvučných mien z tohoto portálu


Autorky obsahového zámeru a štruktúry portálu:
Šarlota Pufflerová, Janka Debrecéniová, Ľubica Trubíniová, Margaréta Vozáriková, Hana Fábry, Zuzana Fialová

Dizajn:
Táňa Zacharovská, Miroslav Kuka (redizajn)

Webmaster/ka:
Ľubica Trubíniová, Margaréta Vozáriková
e-mail: info@diskriminacia.sk
Citujem z fcb pána Čarnogurského:  


Denník N, redaktori Miro Kern, Tomáš Gális aj politológ Grigorij Mesežnikov ma obvinili z prenášania putinovských metód na Slovensko. Dôvod: webová stránka Slovensko-ruskej spoločnosti www.srspol.sk usporiadala anketu o najväčších rusofóbov na Slovensku v jednotlivých kategóriách. Mesežnikov o ankete vyhlásil: „Nechávam to na svedomí pána Čarnogurského , ktorý ako disident bojoval za slobodu. Prepožičal sa na používanie najhorších propagandistických metód ruského štátu“ . Kernovi, Gálisovi aj Mesežnikovovi pripomeniem, že v auguste minulého roku Inštitút ľudských práv (sic !), výkonný riaditeľ Peter Weisenbacher, usporiadal anketu o Homofóba roka. Aby sa hlasujúci náhodou nepomýlili, bola to tzv. uzavretá anketa, čiže organizátori nominovali „súťažiacich“ – poslanca Štefana Kuffu, poslanca Igora Matoviča, ekonóma Lukáša Krivošíka, hovorkyňu Aliancie za rodinu Annu Verešovú a Konferenciu biskupov Slovenska. Vyhrala posledná menovaná. Denník SME, kde Kern a Gális boli vtedy redaktormi a Mesežnikov usilovne prispieval, s nadšením publikoval výsledky 7. augusta bez akéhokoľvek kritického komentára (Homofób roka: najviac hlasov získali biskupi! – uvádzam link :http://www.sme.sk/…/na-cenu-homofob-roka-nominovali-kuffu-m… ). Ešte dodávam, že anketa na webe SRS bola otvorená, čiže žiadne mená redakcia na začiatok neuviedla. Páni Kern a Gális, čo keby ste na svoju publicistiku uplatnili kritériá Vašej publicistiky zo 7. augusta minulého roku zo SME? Pán Mesežnikov, o svedomí radšej nehovorme, ale keby ste chceli žalovať Vašu školu o vrátenie školného, ponúkam sa ako advokát. Vidím celkom dobré šance.
Ale teraz sa držte. Cez internet sme zistili, že Inštitút ľudských práv dostal v roku 2013 dotácie na rôzne projekty z Ministerstva zahraničných vecí SR - dvakrát po 25 000.- €, raz 15 000.- € a raz 14 996.- €, čiže spolu 79 996.- €. Posledné dve dotácie dostali na vzdelávanie proti homofóbii, čiže aj na anketu o Homofóba roka. Anketu financovali z našich daní. Okrem toho dostávali menšie dotácie aj z rozpočtu Hlavného mesta Bratislavy. Dotácie za rok 2014 ešte nie sú na webe.

IĽP na svojom portále mlčí o týchto peniazoch a uvádza nasledovné:
To ale znamená aj, že naša nezávislosť je závislá na príspevkoch ľudí ako ste Vy! Minulý rok sme od vás získali 2212 eur, je to takmer dvojnásobok oproti roku 2013 (1249 eur). Vďaka tejto podpore sme pol roka operačne fungovali bez akýkoľvek grantov a dotácií, to je skutočná nezávislosť organizácie, pôsobenie na základe rozhodnutia sympatizantov a podporovateľov. 
Zdroj: http://www.ludskeprava.sk/preco-venovat-2-z-dani-ilp-3/