Aquapol
Zoznam podstránok

Podvod menom Aquapol.

(Prosím o šírenie tohoto článku.)


Každoročne viaceré oblasti našej krajiny sú vystavené zničujúcim povodniam. Po nich však majitelia zaplavených nehnuteľností musia rýchlo riešiť nadväzujúce problémy s vysušením domov a muriva. Tu na scénu prichádza spoločnosť Aquapol s geniálnym podvodom, ktorý z vreciek finančne zruinovaných občanov sa neostýcha vytiahnuť ďaľšie desaťtisíce - za nič.
Firma Aquapol ponúka vysušovanie muriva na rôzne defnovaných fyzikálnych javoch a to:
magnetokinéza, elektroosmóza, geoenergetické pole, prírodné vlnenie, priestorová energia, novodobý generátor... Múdro a zložito znejúce nezmysly.
Podstata tohoto fígľu spočíva v namontovaní akejsi plastovej lampy zodpovednej za vyžarovanie vlnenia stláčajúceho kapilárne vzlínajúcu vodu späť do zeme. Okrem toho si však musíte urobiť drenážovanie okolo stien a použiť sanačnú omietku. Tieto dodatočné úkony majú však na celkový efekt zásadný význam. Vlhkosť viditeľne poklesne (podľa údajov firmy do troch rokov), no nie zásluhou systému Aquapol  ale zásluhou práve drenážovania, vetrania a sanačných omietok. Ak by ste namiesto ich plastového lustra zavesili na strop spišľské párky, maďarskú klobásu alebo špinavé ponožky, efekt by bol rovnaký. Dokonca tam nemusíte zavesiť nič. Rozdiel bude však v zostatku Vášho účtu, ktorý bude o niekoľko desiatok tisíckorún vyšší pri odmietnutí systému Aquapol.

Združenie českých skeptikov okolo kresťana Jiřího Grygara - Sisyfos - udelilo firme Aquapol už v roku 1999  anticenu bronzový Bludný balvan Sisyfa
Citujem z odôvodnenia udelenia ceny:
Zda však při instalaci těchto zařízení v hostincích štamgastům rychleji vysychá pivo v krku či voda v kolenou, není dosud známo. Nicméně věříme, že nedojde ke zneužití těchto zařízení teroristy či realitními agenty, kteří - kdyby použili ještě supersuperslabější magnetické pole (nebo dokonce žádné) - by mohli vysušit půdu a rostlinstvo široko daleko anebo naopak s obrácenou polaritou způsobit katastrofální záplavy.

Na stránke http://www.aquapol.sk/main.php?dir=patent&subdir=patent sa nachádza prehľad ocenení pre firmu Aquapol. Po vzhliadnutí zoznamu člen výboru Sisyfa pán doc.Čeněk Zlatník sarkasticky dodáva, citujem:
Prehled oceneni a certifikatu, na ktery upozornujete, je prekvapive kompletni, nicmene  zapomneli na ten Bludny balvan.

Jeden môj kamarát až do oboznámenia sa so systémom Aquapol rozprával šťavnaté vtipy. No odkedy spoznal tento zázračný systém, jeho vtipy sú akési suché =D  .

Dôveryhodnosti tomuto podvodu dáva aj masívna reklama na vlnách jedného z mienkotvorných rádií u nás - na rádiu Viva. Nechápavo krútim hlavou pri podobnej podpore aj mienkotvorným časopisom Tvoj dom. A ľudí postihnutých vlhnutím ich nehnuteľností zmätie aj reklama vyhľadávača Google, napr. po zadaní výrazu sanácia muriva tu.Stránka firmy Aquapol uvádza medzi referenciami množstvo uskutočnených alebo rozpracovaných projektov odvlhčenia budov, napr:
 • Rímsko-katolícky kostol, Malá Čausa
 • Evanjelický A. V. kostol, Modra
 • Reštaurácia Sabbia ristorante,Prievidza
 • Základná Umelecká škola v Kremnici
 • OU, Sobotište
 • Rímsko-katolícky kostol Semerovo
 • Refomovaný kostol Čiližská Radvaň
 • Lesnícke a drevárske múzeum Zvolen
 • Evanjelický kostol Pezinok
 • Múzeum Rodošto Košice
 • PUB a reštaurácia Spišská Nová Ves
 • Rímsko-katolícky kostol Klátová Nová Ves
 • Rímsko-katolícky kostol Baloň
Nájdu sa aj zvučnejšie mená, napr.  Štátna vedecká knižnica Košice.

Ano priatelia, vidíte veľmi dobre. Desať rokov od udelenia bronzového Bludného balvana Sisyfa Štátna vedecká knižnica Košica si objednala systém Aquapol v hodnote 20 000 eur. To je v pôvodnej mene  602 520 Sk.


Aquapol sa nezdráha podviesť aj spoločnosti zaoberajúce sa pomocou núdznym. Jednou z obetí je aj Dom charity sv. Krištofa v Martine. Systémy elektronického obstarávania nezabraňujú zlyhaniu ľudského faktora. No sú aspoň dobré pri mapovaní podvodných zmlúv.
Správanie kohokoľvek motivované ziskom na pomoci prosiacim o pomoc je však neodpustiteľným hyenizmom. Čo na to orgány činné v trestnom konaní?

Spoločnosť sa rozlieza po krajinách EU a Slovensko nie je žiadnou výnimkou. Prečo štátne orgány tolerujú páchanie trestných činov podvodov veľkých rozmerov, nie je jasné. Zrejme bude potrebné vzniesť požiadavky na odškodnenie klientov na štátne orgány práve teraz, v časoch napätých rozpočtov. Až sa roztrasú pohodlné kreslá vysokoškolsky vzdelaných hlupákov v štátnej správe a následne otrasy spôsobia aj chvenie kresiel ministerských, pocítime zmenu k lepšiemu.
Podvedeným zákazníkom firmy Aquapol môžem len doporučiť právne konanie voči dodávateľskej spoločnosti, t.zn. obrátiť sa na príslušné pobočky obchodnej inšpekcie a orgánov činných v trestnom konaní. Domáhajte sa svojich peňazí skôr, než firma potichu zmizne a nezostane Vám nič iné len oči pre plač.


Keďže okruh potenciálnych obetí firmy Aquapol tvoria aj farnosti, kňazi a farské rady, obraciam sa na Vás všetkých o upozornenie na možný podvod veľkého rozsahu a rozposlanie linku na tento článok. Ďakujem.
Na záver osobná skúsenosť jedného zo zákazníkov:
Odporucam ihned po uplynuti zarucnej doby vyziadat vratenie penazi v ich stanovenych terminoch. Mna oklamali tak, ze ma nahovorili na pokracovanie vo "vysusovani" a neskor, ked sa vysledky nedostavili a ziadal som vratit peniaze, tvrdili, ze som prekrocil zarucnu dobu a nemam narok na nic. Podvodnici.
Prevzaté z tvojdom.sk
Ċ
Tvoj Oponent,
19. 4. 2017, 1:19
Comments