Big Bang alebo Veľký tresk.
Zoznam podstránok


Keďže sa nahromaždilo viacero odkazov, bola téma Veľkého tresku premiestnená sem na novú stránku.


Big Bang:
Lemaitre s Einsteinem v roce 1933 .

Úryvek:
Vzpomínám si na jistou knihu z 1950-tých let, napsanou pod komunistickým režimem, kde zuřivě a vášnivě útočili na ideu Big Bang. Co si vzpomínám je hlavně to, jak obviňovaly papeže z podpory teorie BigBang, protože bylo jasné, ze ta očividně nahrávalo stvoření. Měli bychom komunistům poděkovat, že z papeže udělali takového významného činitele vědy (když už nechtějí připustit dobrovolné, že Církev je první síritelkou vědy, udělali to nedobrovolně). Knihu jsem četl dávno a proto jména jako Lemaitre a Friedman jsem si nezapamatoval, ale zajisté tam musely byt. Co si pamatuji, je to, že závěry vědců se v knize vysvětlovali jako částečný, místní jev ve vesmíru, totiž, že pokud na jednom místě se vesmír rozpíná, na druhém se stěhuje. Tím chci říct jen to, že nezávislé vypocty Friedmanna a Lemaître dokázali především to, že vesmír není stabilní, to však stále není samotná myšlenka Big Bang. S tou přichází poprvé Georges Lemaitre.

Pokračování zde
Ján Čarnogurský , BigBang a Cirkev. Citujem z článku:
... Cirkev nemala problémy s prijatím teórie Veľkého tresku. Komunizmus, ktorý tvrdil o sebe, že je vedeckou teóriou, bol novými vedeckými objavmi vyvrátený a Cirkev, o ktorej komunisti tvrdili, že je nevedecká, s novými vedeckými objavmi nemala problémy...

Jiní vědci zase poukazovali na to, že Lemaîtrova teorie vzniku vesmíru má podezřele blízko k biblické myšlence stvoření popsané v knize Genesis. Věda by se sice náboženstvím neměla vůbec zabývat, ovšem vědce vždy zajímá, ať už právem či neprávem, jestli snad teorii neinspirovala nějaká náboženská představa.
Zdroj: Úvod do Veľkého tresku
Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimr-campr 
Citujem:
Ďalšie teórie nadväzujúce na túto teóriu tvrdia, že tento proces singularity sa nekonečne cyklicky obnovuje (vznik vesmíru a zánik do malilinkej častice). Tu sa zas chceli, tým svojim nekonečným cyklom vzniku a zániku, vyhnúť úplnému počiatku vzniku hmoty.
A opäť nastáva rozpor s logikou a vedou samotnou. Ateisti pracujú s pojmom ,,NEKONEČNÝ“. Lenže tento pojem vzťahujúci sa na hmotu nie je vedecký.
,,NEKONEČNOSŤ“ v hmote nie je možné odmerať, uchopiť, chytiť, pracovať s ňou. A už vôbec si ju predstaviť (nastáva kolaps logiky). V matematike pri niektorých operáciach je zakázané s ňou manipulovať.
Na hmotný svet sa pojem ,,NEKONEČNO“ nevzťahuje.
NEKONEČNOSŤ hmoty je vylúčená a odporuje hore spomínanej hlavnej axióme fyziky.
ATEISTI TU POUŽILI TERMÍN Z NÁBOŽENSTVA, Z IRACIONALITY, Z DUCHOVNA A Z EZOTERIKY.
Takto sa dostali do schizofrénneho stavu mysle, kedy pavedecké slovné experimenty (nekonečnosť hmoty) spájajú s vedou.

Zálohy článkov tu: >

Comments