Páter Pio
Zoznam podstránokStigmy Pátra Pia.

Citujem:
"20. septembra 1918 páter Pio, kľačiac pred svojím veľkým krížom, dostal stigmy – rany ukrižovaného Ježiša Krista. Tým sa stal prvým stigmatizovaným kňazom v histórii Cirkvi. Lekár, ktorý skúmal tieto rany, mohol len konštatovať, že rany nemajú prirodzený pôvod. "

Stigmy Pátra Pia a ateisti.
Alebo pár viet na obranu pred bojovými ateistami.
(výroky a obranné reakcie)

Pápež Pius VI. si spôsoboval stigmy kyselinou karbolovou - bol to podvodník.
Asi píšeš o starom tupom obvinení pátra Pia z podvodu, nie pápeža Pia VI...:) Nie je to výmysel, tie stigmy sa ani tou kyselinou karbolovou vytvorit nedajú...:)
Zdroj: kjfriedo@azet.sk

Páter Pio bol podvodník s kyselinou. Minulý rok vzbudil veľký rozruch historik Sergio Luzzatto, ktorý zverejnil záznamy z vatikánskych archívov, podľa ktorých je možné, že známy svätec si mohol rany spôsobiť sám, kyselinou karbolovou.
V jeho dokumente je svedectvo mladej veriacej Marie de Vito, ktorá v lete 1919 získala od svojho bratranca, farmaceuta, väčšie dávky kyseliny karbolovej. Kňaz ich údajne potreboval na dezinfekciu.
Karbolová kyselina nezanecháva na koži žiadne neskoršie deriváty, podľa ktorých by sa dala vystopovať. Fenol sa nepoužíva ako dezinfekcia, pretože leptá pokožku. EŠTE UPOZORŇUJEM, ŽE KYSELINA KARBOLOVÁ JE ZASTARANÝ NÁZOV, POUŽÍVA SA NÁZOV "FENOL" ALEBO "HYDROXIBENZÉN"... :O :O :O
Rossiho opis rany v boku, ako povedal otec Castelli, „je rozhodne odlišný od opisov pred ním a po ňom. Nevidel ju ako obrátenú zhora nadol alebo ako sklonený kríž, ale ako ranu 'trojuhoľníkového tvaru' a preto s výraznými rohmi. V protiklade k tomu, čo povedali istí lekári, biskup Rossi dospel k záveru, že rany sa nezdali byť spôsobené zvonku. Toto hovorí v prospech pravosti stigiem,“ vysvetľuje otec Castelli, „pretože kyselina karbolová, ktorú podľa niektorých mohol páter Pio použiť, aby si spôsobil tieto rany, po tom čo sa aplikuje, poruší tkanivo a zapáli okolitú pokožku. Je nemožné domnievať sa, že páter Pio by si mohol celých 60 rokov spôsobovať tieto rany určitého presného tvaru.
zaslal kjfriedo@azet.sk  - Katkryptolog

Karbolová kyselina nezanecháva na koži žiadne neskoršie deriváty, podľa ktorých by sa dala vystopovať. Fenol sa nepoužíva ako dezinfekcia, pretože leptá pokožku. EŠTE UPOZORŇUJEM, ŽE KYSELINA KARBOLOVÁ JE ZASTARANÝ NÁZOV, POUŽÍVA SA NÁZOV "FENOL" ALEBO "HYDROXIBENZÉN"... :O :O :O
no ja som už poleptanie fenolom videl, fenol zanecháva na oži pomerne výrazné biele škvrny, takže podľa toho si myslím, že by to lekári dokázali pomerne ľahko identifikovať. na tie stigmy sú rôzne vysvetlenia, ja netvrdím, že to bolo tak alebo tak. ale tvrdiť. že pater pio BOL podvodník na základe zdroja, ktorý tvrdí, že "JE MOŽNÉ" my príde ako veľmi unáhlené. Faktom zostáva, že jeho stigmi boli pomerne podrobne prešetrované a na žiadny podvod neprišli. netvrdím, že nepodvádzal ale na to nie sú žiadne dôkazy.
Zdroj: tu, martin8

ZÁZRAKY EXISTUJÚ PRETO, PRETOŽE NEDOSTATOČNE POZNÁME PRÍRODU..... 
 Páter Pio bol sadista, ktorý sa bičoval, niekoľko dní nejedol a lial si na ruky fenol... Žiadne iné východisko neexistuje... Načo by mu bolo také množstvo fenolu??? aby vyrábal penové izolačné materiály????? :P :P
 Je nemožné domnievať sa, že páter Pio by si mohol celých 60 rokov spôsobovať tieto rany určitého presného tvaru.


K téme sa dočítate aj na protikresťanskom portále In Vivo v článku od Dušana Valenta:


Je hneď niekoľko veľmi dobrých dôvodov stavať sa k úžasným tvrdeniam, ktoré o pátrovi Piovi kolujú, kriticky: 

1. stigmy mal na nesprávnom mieste, Ježiš bol podľa všetkého ukrižovaný do zápästia – evanjeliá spôsob ukrižovania nešpecifikujú, no nálezy v kostniciach dokazujú, že obete sa bežne pribíjali o kríž cez zápästia, nie cez dlane 
  
2. väčšina informácií, ktoré o Piovi kolujú, pochádza z jeho biografii, a tie sú mimoriadne neobjektívne, v podstate sú iba akumuláciami toho najfantastickejšieho, čo o ňom medzi poverčivým ľuďom kolovalo... 
3. uvedené lekárske vyjadrenia (rany sú prebodnuté) ostro protirečia iným, podľa ktorých boli rany iba povrchové 
  
4. viaceré zdroje uvádzajú, že nestrannosť (nezávislosť od cirkvi) v článku zmienených lekárov nie je zaručená 
  
5. čo sa pôvodu stigiem týka, kritici ich považovali za spôsobené nejakým typom kyseliny: do tohto zapadá incident z roku 1919, v ktorom sa páter snažil v tajnosti získať od istej farmaceutky 4 g nezriedenej kyseliny karbolovej. Obrancovia Pia tvrdia, že ich chcel získať kvôli dezinfekcii injekčných striekačiek - ibaže prečo potom toľké tajnosti a prečo práve nezriedenú? 
Reakcia kjfrieda:
"Pašovanie? Vážne? 4 g je pašovanie?:D Kyselinou karbolovou by sa tieto stigmy nedali umelo podnietit, ako som uz pisal, vtedy sa bezne pouzivala ako dezinfekcny prostriedok...a tajne ? nemuseli vsetci vediet, ze pomaha v nemocnici pacientom...to su take trapne konspiracne bludy, az to boli :D a ze skeptici..."
  
6. predtým, než mal páter stigmy, spolu s inými mníchmi pomáhal očkovať deti proti chrípke. Keď mnísi minuli alkohol, začali na dezinfekciu používať kyselinu karbolovú, z ktorej im na rukách od podráždenia zostávali červené fľaky... žeby náznak pôvodu Piovej inšpirácie?   
  
7. uvedený zdroj a iné podobne „hodnoverné“ pramene tvrdia, že sa Piovi stigmy (až na jeden prípad v mladosti) zahojili po smrti, no podľa iných zdrojov ich nemal už krátko pred smrťou 
  
8. nerátajúc nekritické biografie, podľa iných zdrojov určíte nešlo o „neprestajne krvácajúce rany“. Piove stigmy sa menili od krvácajúcich rán po sčervenanú pokožku, ktorá vyzerala, akoby ju podráždila nejaká kyselina. 
9. páter čelil kritike aj z cirkevných radov, napríklad mních a psychológ Augustino Gemelli ho označil za 
  „sebazraňujúceho psychopata, ktorý zneužíva dôverčivosť ľudí" 
Comments