Kardinál Peter Turkson z Ghany.

Hlavné výhrady homoaktivistov:

údajné schvaľovanie zákonov podnecujúcich k zabíjaniu gejov, resp.tresty smrti za homosexualitu.

nahlas vyslovil názor na vzťah medzi pedofíliou v RKC a homosexualitou.

údajné pohŕdanie LGBTI komunitouKým autor znevažujúceho blogu Braňo Ondriáš sa sťažuje, že ho RKC nenávidí len preto, že je gej, sám napísal hanebný text plný klamstiev, neprávd a a zujatosti.Ukazuje sa, že je pán Ondriáš, kto je presiaknutý hnevom.


Textové pole

Arcibiskup Desmond Tutu odsúdil Ugandou navrhovaný zákon proti homosexuálom. Tvrdí, že niet vedeckých ani morálnych dôvodov na diskrimináciu alebo na predsudky.

Archbishop Desmond Tutu has condemned Uganda 's proposed law against homosexuality, saying there is no scientific or moral basis ever for prejudice and discrimination – and accusing the Ugandan president of breaking a promise not to enact the law.

Celý článok tu.
 > 


24.02.2014


Katolícka cirkev bola jediným hlavným náboženstvom odmietajúcim sprísňujúci zákon voči homosexuálom.

Vatikán otvorene verejne a tvrdo vystupoval proti zákonu (anti-gay zákonu)

Agitovanie proti anti-gay zákonu potvrdzuje aj Watileaks.
Zdroj tu.


Po druhýkrát príde na Slovensko najvyšší predstaviteľ  Cirkvi z afrického štátu, kardinál Peter Turkson

Citujem:

ešte ani neprišiel,už ho treba pošpiniť.
Aby si náhodou niekto nevypočul so záujmom jeho myšlienky.
Na BBC v HARDTALK sa s nim nebáli rozprávať, tak prečo to "rinčanie zbraňami" pred jeho návštevou?
obcan vlastenec 19.02.2014 21:42

Čítajte viac: tu.

Správa z TK KBS

Na Slovensko pricestuje v marci ghanský kardinál Peter Turkson
13. 02. 2014

Bratislava 13. februára (TK KBS) Na Slovensko pricestuje budúci mesiac predseda Pápežskej rady pre spravodlivosť a pokoj. Ghanský kardinál Peter Kodwo Appiah Turkson vystúpi na medzinárodnej konferencii v Bratislave. Kardinál Turkson príde na pozvanie predsedu Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Stanislava Zvolenského.

Pokračovanie  tu:
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20140213015
Ďaľší pokus o štvavú mediálnu kampaň voči KBS.
19.02.2013

  > 
Zo súkromnej korešpondencie.

Čítajte viac: 
Pán Ondrášik tendenčne vykreslil pána Turksona ako zločinca. Nie bezdôvodne - pán Ondrášik je sám gej a svoje blogy venuje  obhajobe zločinnej ideológie - homosexualizmu. Je zaujatý a nie nestranný. Jeho blog považujem za pokus o vyvolanie pritkresťanskej hystérie.

Citujem z blogu:
„Ghanský kardinál Peter Turkson, šéf Pontifikálnej rady pre spravodlivosť a mier, povedal, že niektoré sankcie proti gayom v Afrike sú „prehnané“, no argumentoval, že „intenzita reakcie je zrejme primeraná tradícii“. Keď hovoril o stigme obkolesujúcej homosexualitu v Afrike, kardinál povedal, že je potrebné pochopiť dôvody za ňou. „Rovnako ako má zmysel volať po právach, je významné aj volanie po rešpektovaní kultúry...,“ povedal. „Takže keď hovoríme o stigmatizácii, je tiež spravodlivé povedať, prečo je to stigmatizované“. A ďalej, kardinál volal po tom, aby sa rozlišovala otázka morálky a ľudských práv....“Tento výrok kardinála Turksona je kľúčovým bodom blogu. Autor ho manipulovatívne vysvetľuje ako súhlas so zákonmi umožňujúcimi zabíjanie homosexuálov. Je to však hrubá demagógia. Turkson zasadil citlivosť spoločnosti na túto problematiku do historicko-kultúrnych súvislostí a iba popísal skutkový stav.Tvrdenie pána Ondrášika, že tento horúci kandidát na pápeža po Benediktovi XVI. nebol zvolený len pre jeho postoj k homosexuálom, je nepravdivé. Ide o čistú špekuláciu.
Iný kňaz, ktorý osobne pozná Turksona,  dokladá, že by Turkson nikdy nepodporil zákon na zabíjanie homosexuálov, no ako odchýlka táto nemôže byť akceptovaná.

Pokiaľ si pozriete zloženie obyvateľstva Ghany, tak je tam cca 60% katolíkov, asi 16% moslimov a zbytok tvoria vyznávači tradičných náboženstiev. Vplyv RKC v Ghane nie je taký, aby táto krajina bola teokratická. Je to demokratická prezidentská republika.
Takže kardinál Turkson nie je z Ugandy, ale z Ghany.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Peter_Turkson
Prezident Ugandy
Yoweri Museveni je považovaný za človeka prenasledujúceho homosexuálov. No pán novinárik Ondrášik toto zatajil a teraz dôležitejšia vec. Yoweri Museveni bol priateľom marxistického diktátora Nyerereho... tento v Tanzánii nechal upáliť tisíce obyvateľov pre čarodejníctvo. Všímate si, že išlo o presvedčeného marxistu? Socialistický vplyv teda priniesli vojská Frontu národnej spásy z Tanzánie.

Turkson je...
Prefekt Pápežskej rady pre spravodlivosť a mier (alebo pokoj?). Ide o človeka, ktorý sa v Ghane zasadzuje o internetizáciu vidieka a podporuje rozvoj školstva, taktiež sa zasadzuje o zlepšenie vybavenia nemocníc pre ženy, na účely ktorého zriadil osobitný fond.


Navyše ide o druhú návštevu kardinála Turksona z Afriky na Slovensku.

Ondrášik sa teda zaradil ako novinár s predsudkami do novinárskeho suterénu tohoto typu:

Ako člen Konferencie biskupov Ghany nemá kompetencie zasahovať do diania iného štátu - Ugandy. Tento princíp nezasahovania do vnútorných náboženských záležitostí sa uplatňuje nakoniec aj u nás. Čo sa týka situácie v Ugande, tak citujem:

Textové pole


Ugandskí biskupi súhlasia s úsilím vlády ochraňovať rodinu a tradičné hodnoty, ale sú proti zostreniu práva, ktoré by trestalo homosexuálov.
Domnievajú sa, že pripravovaná legislatíva v tejto oblasti nie je adekvátna. Povedal to Mons. Kizito Lwanga, arcibiskup Kampaly v nedávnom liste, v ktorom vyjasňuje pozíciu biskupov. Ide o sporný návrh vlády, ktorý chce zostriť tresty proti homosexuálnym praktikám. „Učenie Katolíckej Cirkvi ohľadom homosexuality ja jasné a nemenné. Homosexuálne skutky sú nemorálne a sú porušovaním Božieho i prirodzeného zákona“ - píše v liste arcibiskup a pokračuje: „Cirkev učí o vzájomnej pomoci, citlivosti a rešpekte. Homosexuáli potrebujú obrátenie a ľútosť, ale potrebujú k tomu podporu, pochopenie a skutočnú lásku. Silne zostrená legislatíva proti homosexuálom tieto osoby postihuje a zasahuje, ale neposkytuje im pomoc. Títo jednotlivci ku svojmu obráteniu a pokániu potrebujú citlivú pomoc, podporu a nádej“.
Ďalšie nebezpečenstvo, ktoré vyplýva zo zostrených právnych noriem, sa týka sankcii proti osobám, ktoré by odmietli ohlásiť homosexuálny čin. Táto skutočnosť, nachádza sa ďalej v liste „znamená veľké nebezpečenstvo pre osoby, ako sú rodičia, kňazi, psychológovia, učitelia a lekári, ktorí poskytujú pomoc a rehabilitáciu. Navyše, diskrétnu pomoc týchto ľudí nemožno považovať za účasť na nedovolenom čine. Takto posudzovaná pomoc blížnemu je v silnom rozpore so základnými hodnotami kresťanstva.“
Proti novému zákonu, ktorý bude predložený ugandskému parlamentu koncom februára, sa postavili rôzne organizácie pre ľudské práva, ako i predstavitelia kresťanských organizácií Západného sveta.
  


Ten Vami použitý citát evanjelického teológa Martina Niemollera je poučný a bol by som rád, aby ste sa nad ním zamysleli. Či mlčaním nad hanebným znevažovaním katolíckej cirkvi pánom Ondrášikom sa nestávate adresátom myšlienok tých veršov. Za hanebnú demagógiu treba toho blogera, mimochodom podporovateľa vojny v Iraku, zvoziť pod zem.

Reakcia pána Braňa Ondrášika, autora toho hanebného blogu na sme.sk

Pan uvazovatel, skoro nic v tomto texte nie je v rozpore s tym co pisete. Ze ugandski biskupi nie su "za sprisnenie" trestov? V Ugande uz predtym mali velmi prisne zakony, teraz ich iba zhorsili na dozivotie, uvazovali o treste smrti. Jeho vyhlasenie citujem od slova do slova, to je hola pravda. Pan kardinal bude mat u nas moznost zakony odsudit. Vyjadrujete sa k niecomu o com nemate sajn.
Braňo Ondrášik 20.02.2014 6:08 Moja odpoveď pánu Ondrášikovi:

Ste gej a ste zaujatý.
Váš útok smeruje na cirkev na Slovensku. Napriek jej mnohým výzvam na toleranciu voči sexuálne handikepovaným ľuďom na svojich blogoch vytvárate pocit ohrozenia a pestujete v sebe samoľútosť. Nie nadarmo som sa dožadoval poskytnutia linkov na Vaše články, kde reflektujete na prenasledovanie kresťanov gigantických rozmerov.
Pranierujete právo Cirkvi pozvať de facto i de jure bezúhoného človeka, no vy ako podporovateľ vraždenia tisícov ľudí v Iraku ste doteraz nenašiel odvahu prosiť o odpustenie za tú krv nevinných, ktorú na svojich paprčiach máte. Pripojili ste sa k protikresťanským štváčom.
Premárnili ste napríklad príležitosť oceniť odmietnutie RKC pripojiť sa k demoštratívnemu protestu proti homosexuálom, ktoré organizovalo spoločenstvo mimo RKC. Ste manipulovaný protikatolíckym bulvárom, Vaše postoje neviete obhájiť a zlyhania jednotlivcov vydávate za ideovú normu RKC. Táto manipulácia je absolútne neprijateľná a hanebná.
Redefinícia manželstva je nadprávo, na ktoré nemáte právo v zmysle zdravého rozumu - pokiaľ by ste našli odvahu zodpovedať tých 20 otázok, pristihli by ste sa pri nekonzistentnosti Vašich postojov (Nastavenie veľkosti príspevku mi dovolilo vložiť len 18 z nich)
Cirkev na Slovensku nepodnecuje k násiliu voči homosexuálom.
Vy ste sa ocitli na strane zneužitých homosexuálov, ktorí sú použití na útok voči rodine motivovaný marxizmom. Aktivisti na SK už položili na stôl aj povýšenie polygamie na úroveň manželstva. Čo na to?
Tolerovať neznamená stotožniť sa.
Ugandská KB, ktorej vyhlásenie som do linkovaného článku opastoval, jasne deklarovala svoj postoj k problematike. Pán Turkson nie je predsedom ugandskej Koneferencie biskupov, ale ghanskej. To, čo tu predvádzate, možno prirovnať k majiteľovi rozbitého okna, ktorý namiesto toho, aby si vymáhal škodu od páchateľa, rozbije okno inému susedovi.
Čo sa týka výšky trestu, po jeho zjemnení sa konali búrlivé protesty moslimskej menšiny a dožadovali sa trestania v duchu šáríje. Tak len v tom pokračujte. Až budete mať v Ghane alebo Ugande šaríju, možno konečne budete "šťastný"
Predpokladám, že ovládate angličtinu. Preto by bolo dobré Váš článok doplniť o citácie ganských aj ugandských trestných zákonov a doložiť, kto ich schválil. Lebo ste vytvorili dojem, akoby RKC podporovala vraždenie sexuálne homosexuálov.
Ja som obyčajný diskutér a vy novinár.Preto sa od Vás očakáva profesionálny prístup a nie znevažovanie diskutérov len preto, že Vás načapali pri umyselnom zavádzaní. Kým tvrdo pranierujete nejednoznačný výrok pána Petra Turksona, ani jediným slovom ste neodsúdil štvavú a zavádzajúcu kampaň pro gej aktivistov celého sveta voči tomuto človeku, ba čo viac, k tejto faktami nepodloženej kampani ste sa pripojil. Zjavne ste čerpali infomrácie z tradičných internetových stránok homoaktivistov. Ani slovom ste neodsúdili titulky typu "Kandidát na papeže podporuje zabíjení gayů."

A to nás chcete presvedčiť, že máte o téme šajn?

Táto Vaša snaha o vyvolanie hystérie podobnej, aká sa udiala v dňoch návštevy Benedikta XVI. v Afrike je hrubým zlyhaním profesie novinára.

Mnohí homosexuáli po celom svete už prehliadli, že sú zneužívani na útok voči RKC. Pretože táto ako jediná má filozofický potenciál ohroziť totalitné ideológie. Pripomínam Vám, že zakladajúci členovia nacizmu boli takmer výlučne homosexuáli.
*
Ak nájdete odvahu zodpovedať tých 18 otázok, pošlite mi ich na TvojOponent@gmail.com alebo na rovnaký nick na Azete.
*
P.S. Som zásadne proti trestaniu ľudí za ich zdravotné handikepy. S homosexuálmi nemám problém obchodovať, stretávať sa s nimi.


Čítajte viac: http://blog.sme.sk/diskusie/2249072/6/Kardinal-ktory-sa-zastal-zakonov-zabijajucich-gayov-pride-ku-nam.html#ixzz2tqijaTQR


Reakcia KBS zo dňa 20.02.2014: http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20140220021

Kardinál Turkson: "Presadzujeme nedotknuteľnosť dôstojnosti každej ľudskej osoby"
Citujem:
Turkson:„Katolícka cirkev oficiálne učí, že homosexuálne osoby „treba prijímať s úctou, súcitom a jemnocitom a vyhýbať sa akémukoľvek náznaku nespravodlivej diskriminácie voči nim.” (Katechizmus Katolíckej cirkvi, 2358).

Kardinál Peter Turkson dodržiava a presadzuje to isté. Kardinál potvrdzuje a podporuje nedotknuteľnosť dôstojnosti každej ľudskej osoby. Každý má právo na život, telesnú integritu a bezpečnosť a na sociálny zmier.

Všeobecne známe princípy úcty k základným ľudským právam osoby zahrňujú odmietanie akejkoľvek formy nespravodlivej diskriminácie.
Celé vyhlásenie KBS tu


Reakcia pána Ondrášika:
Pan uvazovatel (UvazovateL je moja internetová identita na blogoch sme.sk - poznámka TvojOponent), vy vo svojom prispevku, kde ma obvinujete z klamstva klamete az sa prasi a postujete tam nejake vyhlasenie ugandskych biskupov z roku 2011, tak ja vam dam ine ich vyhlasenie z roku 2012 a oplnil som aj blog, evidentne to panovi Turksonovi proste nevadi, ani vam...
DOPLNENIE 20.2. 10.30: V diskusii sa objavil príspevok, že ugandskí katolícki biskupi odsúdili prísnejšie tresty pre gayov. Opäť to nie je pravda. Viaceré miestne a medzinárodné zdroje uvádzajú presný opak (jún 2012) - kresťanské cirkvi (katolícka, anglikánska a pravoslávna) v krajine sa spojili a apelovali na parlament aby schválil zákon proti gayom, ktorý vtedy stále obsahoval trest smrti, neskôr zmiernený na trest doživotia. Toto napísali miestne noviny Daily Monitor: "Náboženskí lídri po celej krajine žiadajú parlament, aby urýchlil proces schválenia zákona proti homosexualite, aby zabránili tomu čo volajú "útok na Bibliu a inštitút manželstva". Na svojej výročnej konferencii, ktorú zorganizovala Spoločná ugandská kresťanská rada, vyzvali parlamentný výbor pre gender, aby pracoval so snemovňou na schválení zákona. Tiež apelovali na všetky farnosti v krajine aby boli odhodlané v opozícii proti fenoménu "homosexuality, lesbicizmu a partnerstvám rovnakého pohlavia".

Čítajte viac: http://blog.sme.sk/diskusie/2249072/6/Kardinal-ktory-sa-zastal-zakonov-zabijajucich-gayov-pride-ku-nam.html#ixzz2trI7w6rZPán Ondrášik reaguje na vyhlásenie KBS:
Lenže tu nemôže byť iba "free pass" tým, že sekretariát povie niečo takéto všeobecné. Za kardinála nehovoria iba slová, ale aj skutky - je arcibiskupom v Ghane, kde sa homosexualita trestá tromi rokmi väzenia a zákon sa aplikuje

Čítajte viac: http://ondrasik.blog.sme.sk/c/349451/Kardinal-ktory-sa-zastal-zakonov-zabijajucich-gayov-pride-ku-nam.html#ixzz2trLF4o9s


Inými slovami z bombastickej hystérie o zabíjaní homosexuálov je zrazu trojročný trest. Mimochodom pred rokom 1989 sa homosexualita trestala aj u nás - za vlády sekulárnych humanistov so straníckou knižkou. O zrušenie tohoto trestného činu sa zaslúžili aj poslanci za KDH.Lži,klamstvá a tie najzákernejšie akty nepriateľstva sú polopravdy. Klamstvá ponúkajúce sa ako pravdy.

Portál Hufingotpost však rozlišuje - na rozdiel o Ondrášika - a uvádza, že za zákon sprísňujúci tresty za homosexualitu sú americkí evanjelici a pravoslávni kresťania a predovšetkým lupiči motivovaní zištnými dôvodmi. Vyzdvihuje angažovanosť katolíkov proti prenasledovaniu LGBTI osôb. Text spomína arcibiskuba Desmonda Tutu i írskeho Diarmuida Martina.
Katolícka cirkev bola pôvodne jediným náboženstvom v Uganda, ktorá otvorene vystupovala proti zákonu na "zabíjanie gejov". Napriek jasným vyhláseniam Vatikánu sa však nenávisť homoaktivistov upiera práve na RKC.
Je zmieňovaný istý katolícky biskup z Jos (Nigéria) Ignatius Kaigama , ktorý sa mal vyjadriť pochvaľne o zákone trestajúcom homosexualitu v Nigérii odňatím slobody. No zmieňovaný pán však iba ocenil odolávanie prezidenta Nigérie tlaku zo zahraničia rešpektujúc tak kultúrne a etnické tradície Afriky, aby sa Nigéria nestala úložiskom nemorálnych praktík prichádzajúcich zo zahraničia. Je zjavné, že európski liberáli tak radi zdôrazňujúci rozmanitosť sveta dnes usilujú o diktát vlastných ideológií v strete rôznych kultúr.
Aj iné portály prinášajú svedectvo, že práve RKC stojí na strane ľudských práv LGBTI osôb, kým anglikánske náboženské obce vystupujú radikálne voči ugandským homosexuálom.

Čiernobiele videnie pána Ondrášika je nekacpetovateľné a nesie znaky podnecovania k nenávisti na základe náboženského presvedčenia. Najmä tým, že poľutavaniahodné výroky či konanie katolíckych veriacich používa na obviňovanie nevinných. Je preto žiadúce trpezlivo oddeľovať zrno od pliev, vinných od nevinných a dôrazne nástojiť na pravde.
Takže pán Ondrášik všetko to zlo rôznych kresťanských frakcií a pochybení jednotlivcov nakladá na plecia vzácneho hosťa prichádzajúceho na Slovensko - prvého kardinála prichádzajúce z Afriky - Petra TurksonaCirkev má zdvihnúť hlas proti kriminalizácii homosexuálnych osôb.

Rím 31. januára 2014 
Cirkev má pozdvihnúť svoj hlas proti „drastickým zákonom zameraným na kriminalizáciu homosexuality”, ktoré schválili niektoré krajiny Afriky. Vo svojom editoriáli to uvádza týždenník Južný kríž, podporovaný Konferenciou katolíckych biskupov Južnej Afriky, ktorá združuje biskupov Južnej Afriky, Botswany a Svahilska. Správu priniesla agentúra Fides.
...editoriál uzatvára s požiadavkou, aby africká Cirkev pozdvihla svoj hlas „proti diskriminačnej legislatíve a násiliu voči homosexuálom, z ktorých mnohí sú veriaci katolíci“. 

Článok vystríha pred nebezpečenstvom krivých obvinení podobne, ako  to deje v Pakistane v prípade zákona o blasfémii. 
Búrka v pohári vody skončila.
05.03.2013
Citujem:
Slovenská katolícka cirkev, KBS, si teraz zaslúži pochvalu. Možno to ani nebol úmysel, ale ona vytvorila priestor, aby tieto slová odzneli. Kardináli Turkson si zaslúži uznanie za to, čo povedal teraz (nie to predtým) a povedal to a takým spôsobom ako to nikdy nahlas nepovedal, ani v BBC HardTalk, v interview, ktorom som písal.

Nakoniec sa úkázalo, že štvanica proti RKC bola zbytočnou hystériou. Vyhlásenia KB Ugandy, KBS i kardinála Turksona sú v súlade s dlhodobým postojom RKC k problematike homosexuálov. Možno som tak trošku očakával od Braňa Ondrášika nejakú tú frázu na ospravedlnenie... No priznanie si chyby vyžaduje veľmi veľa síl a nie každý nájde v sebe dosť odvahy na také hrdinské gesto. Ako sa vraví:
"Najťažšie slová v každom jazyku na vyslovovanie sú práve tie: Prepáčte, ospravedlňujem sa!
Citujem pána blogera:
A možno sme trochu zmenili aj rozmýšľanie cirkvi. Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska vydávala jednu správu za druhou ako uznáva „dôstojnosť gayov“. Ako sa vraví, nádej umiera posledná.
.
.
.
.
Teraz už nie je podstatný boj o kardinálove predchádzajúce slová, ako čo myslel. Teraz je podstatné, že vďaka včerajším udalostiam v Bratislave zazneli silné slová po celom svete. A od nikoho menej silného ako kardinála Turksona. Toho kardinála, o ktorom si podstatná časť ľudí myslela, že je anti-gay. Či dnes je alebo nie je, tiež nie je podstatné. Podstatné je čo zaznelo médiami teraz. Najmä tými svetovými. A podstatné je tiež to, že jasné odsúdenie anti-gay legislatívy a prehlásenie: „homosexuáli nie sú kriminálnici“ mu teraz patrí.
Pán bloger sa zjavne mýli, ak tvrdí, že slovenská blogosféra donútila RKC zmeniť názor na homosexualitu. Ten je dlhodobo konzistentný.

Citujem z diskusie:
inak povedané:
ako som sa samonakakal a potom ma to prešlo...
Kardinál tvrdí to čo predtým, cirkev tvrdí to čo predtým, KBS tvrdí tiež stále to isté. Pápež František detto. Dokonca aj katechizmus KC je stále ten istý.
Mení sa len to že najprv sa blogo-homosféra samovyhecovala a potom skľudnila...
mínus Reagovať |   Peter_S 

Sekulárni humanisti na celom svete budú vďaka slovenským homo-aktivistom, IĽP a kresťanofóbnym blogerom škrípať zubami - pomohli vylepšiť imidž nenávidenej RKC aj pred čitateľmi zväčša voči Cirkvi nepriateľsky naladených médií. Ďakujem.12.04.2014 Ugandští biskupové: Protihomosexuální zákon odporuje hodnotám víry:
Citujem z portálu Radio Vaticana:
Prezident Yoweri Museveni (na snímku) kontroverzní zákon schválil v únoru, navzdory kritice mezinárodního společenství a všech církví. Ugandští biskupové protihomosexuální zákon odsoudili, protože, podle jejich vlastního vyjádření, “odporuje ústředním hodnotám křesťanské víry”. 
Proti demagógii homosexuála a novinára Ondrášika sa ohradili aj iní diskutéri, napr.citujem:

...trochu demagogické
najprv sa zoberie neškodný citát, potom sa ku nemu prilepí zmienka o extremnych zákonoch v jednej africkej krajine a záver je že kardinál obhajuje zabíjanie homosexuálov. Autor sa ani nepokušal toto svoje tvrdenie podložiť, ale berie ho ako fakt...

Zdroj: Peter_S

Pán Ondrášik,
citujete zdroj svojich senzačných "obvinení". Avšak to, čo sa snažíte z toho textu interpretovať, je obyčajné prekrúcanie faktov, manipulatívne prispôsobenie informácií. Typický spôsob demagogickej práce.
Ale, žiaľ, nič výnimočné na Slovensku.
.
.
.
.
.

Nie som kompetentný hodnotiť presnosť Vašich citácií. Ja Vám vytýkam to, že ich demagogicky interpretujete, keď z výroku niečo vytrhnete a dáte tomu iný význam.
Jeden príklad za všetko: V názve svojho článku tvrdíte, že kardinál obhajuje zabíjanie gayov. Lenže nič také on nepovedal.
Keď si z jednej vety vytrhnete A a z druhej vety B, a dáte to dokopy, dosiahnete čo len chcete. Presne takýmto spôsobom pracovali s informovaním verejnosti komunisti.
 

Marian Vojtko
Čítajte viac: tu.


článok zavádza a manipuluje
v článku píšete, že nie je pravda, že sú kresťania v Ugande voči zákonu a voči trestom smrti v opozícii. Že dokonca vyjadrujú presný opak.
Za prvé, len málo kto z nich podporujú zákon až druhého znenia, ktorý pol pozmenený, boli odstránené prísnejšie tresty "Mr Bahati said these penalties had since been removed from the Bill"
Po druhé, niekoľko citátov z článku na wikipedii:
v opozícii je kresťanská organizácia ecclesia
http://en.wikipedia.org/wiki/E...(think_tank)
kresťanská cirkev Fulcrum
http://en.wikipedia.org/wiki/F...(Anglican_think_tank)
medzi ďalšie organizácie patrí cirkev "accepting evangelicals"
Proti zákonu sa vyjadril reverend Anglikánskej cirkvi
http://en.wikipedia.org/wiki/G...
proti zákonu stojí aj katolícky arcibiskup ugandy Kampala Cyprian Lwanga, povedal: zákon sa nezhoduje s jadrovými zásadami kresťanstva.
Anglikánska cirkev v Ugande je v opozícii voči trestom smrti.
http://en.wikipedia.org/wiki/U...
Za podporu zákona aj to nie je jasné či v pôvodnom znení sa vyjadril len jeden jej arcibiskup Christopher Senyonjo.
Samozrejme že niektorí tzv. kresťania zákon podporili. Aj na SR máme "kresťanov" s plnou hubou Boha, na úrovni Sloptu. Považovať ich za kresťanov chce dávku politickej a náboženskej negramotnosti. Viď predvolebné Ficovo video.
sancho_panza

Čítajte viac: tu

z pana Ondrasika
by bol skvely lektor VUMLu

polopravdy, prekrucovanie vyrokov take, akeho neboli schopni ani ti najonakvejsi komunisti kovani marxizmom-leninizmom, utoky na ludi s inym nazorom ako on.... neskutocne....
systemovy operator 


Menia sa len osoby "užitoční idioti"
Všetci homoideológovia sú skrytí komunisti. Pán Onrašík nie je výnimka. 
Marx, Engels Lenin hlásali presne tieto isté bludy čo títo "revolucionári novej doby". Vždy upozorňujem homosexuálov, aby si na nich dávali pozor. Komunisti sa totiž doteraz vždy so svojimi priaznivcami vysporiadali guľkou do hlavy, alebo povrazom. Roky ubiehajú, no metódy ostávajú. Výroky V.I. Lenina platia stále a užitoční idioti sa stále nájdu.

http://cs.wikiquote.org/wiki/Vladimir_Ilji%C4%8D_Lenin
Chceme-li zničit národ, musíme nejprve zničit jeho morálku a padne nám do klína jako zralé ovoce.
• Noviny, které zůstávají pozadu, jsou mrtvé. Noviny musí kráčet přede všemi. Monotónnost a zaostávání jsou s činností novin neslučitelné.
• Užitečni idioti se poperou, aby nám dodali i provaz, na kterém je poté pověsíme. (citat o uzitocnych idiotoch je z brozury stat a revolucia ( gosudarstvo i revolucia, 1918)
Predkladatel |

Čítajte viac: tu