Naozaj vraždia kresťania moslimov?
Zoznam podstránok
Tragédia násilia v strednej Afrike je zneužívaná na ideologické ciele. Denník Sme zverejnil manipulovatívny článok Kresťania v Stredoafrickej republike vyhrali, vraždia moslimov vykresľujúci etnický problém ako problém náboženský.
Tejto témy sa chytili predovšetkým protikresťansky naladení stúpenci nadpráv osôb LGBT. O týchto dúhových extrémistoch je  dlhodobo známe, že prekrúcajú zmysel výrokov popredných kresťanov a démonizujú ich.
Príkladov takéhoto fanatizmu je viac než dosť. Za všetky snáď na ilustráciu text blogera Veselovského. Citujem:

Všetky tie odkazy a aj tento blog je o tom, že to cirkev robí. A nie len voči gejom. Čítaj tu: 
Kto to kritizuje a kto to obhajuje?
OSN, ľudskoprávne organizácie, LGBTI aktivisti to kritizujú a apelujú. Cirkev je buď ticho, alebo to obhajuje "kultúrou" alebo sa na genocídach priamo podieľa. Čítal si pozorne ten blog? To že dnes neprešla verzia zákona s trestom smrti, ale "len" s mučením a (aj tak krátkym) doživotím, to je na základe apelov OSN a ľudskoprávnych aktivistov. Tento kardinál obhajoval SMRŤ a takéto vraždenie ľudí. A on ide prednášať o ľudských právach???!!!


Čítajte viac: blog.sme

O kardinálovi Turksonovi na tomto  portále tu.


Citujem:
V niekoľkých svetových aj domácich mienkotvorných novinách sme si za posledných niekoľko dní mohli prečítať titulok s podobným citovaným tvrdením. Je na ňom pomerne málo pravdy. Čo sa skutočne deje v Stredoafrickej republike (CAR)?


"Na severe sa do seba pustili moslimské kmene navzájom, animisti bojujú po boku kresťanov a moslimskej menšiny proti bývalým členom Seleky, a zahraniční žoldnieri sledujú vlastné obohatenie a masakrujú a lúpia na všetky strany."

"Konflikt sa náboženským môže naozaj stať. Ako? Jednoducho tak, že medzinárodná komunita k nemu tak začne pristupovať."


Doporučujem prečítať vynikajúci článok religionistu pána Kosnáča.

Comments