Ateizmus.‎ > ‎Ateisti a morálka.‎ > ‎

Ku koreňom zmysluplnosti ateistickej morálky.
Zoznam podstránokOnoho času na internete dosť rezonovala jedna z mojich mnohých diskusných tém s ústrednou myšlienkou zmysluplnosti ateistickej morálky. Keďže zaujala mnohých diskutujúcich a ateistickí militanti si na nej vylámali svoje argumentačné zúbky, nezaškodí túto myšlienku pridať aj na tento portál. Text bol napísaný pre dosiahnutie efektu korenistejším štýlom. No skúste sa popasovať s mojou výhradou na základy morálky ateistu:
Etický problém posledného ateistu.

Vžite sa do situácie, že ste ako muž po katastrofe na Zemi zostali len dvaja živí ľudia na Zemi. Vy a ešte nádherná štíhla 16 ročná blondína so zelenými očami. Má to však jeden háčik. Kým Vy ste v plnej životnej sile, to nádherné dievča je v nezvratnej kóme.

Zašukali by ste si alebo nie?

Niet súdov, niet polície, niet svedkov... Ak ano, pôjde o znásilnenie, lenže nebude svedkov, sudcov ani súdu, no ak nie, prečo?Morálka a ateisti.
Alebo pár viet na obranu pred bojovými ateistami.
(výroky a obranné reakcie)

TvojOponent je úchyl.
TvojOponent není žádný úchyl. Jen prostě na domýšlení ateistických teorií do extremu ukazuje jejich nesmyslnost.
Zdroj: protestant (19.03. 2014)

Aká je teda ateistická morálka? Prehlásenie liberálneho sekulárneho humanistu šokovalo, citujem:
Prznenie mŕtvoly, ktorá nemá žiadnych príbuzných, nie je proti morálke, lebo nikomu neubližuje. (>)


  >>>>>>>   Prejsť na diskusiu na df.sk.   >>>>>>>  


Na blogovisku Denníka N som natrafil na blog pána Pavla Pakoša. V článku Nemravnosť ateizmu z roku 2015 sa oprávnene pýta, či je správne chváliť sa ateizmom, ktorý nemá morálku a tobôž ponúkať ateizmus ako alternatívu k náboženskej výchove. Citujem:


Predpokladajme teoreticky, že po smrti neexistuje celkom nič, ako to tvrdia ateisti a je to jedna z ich "skalopevných" dogiem. Zdravý rozum, teda ten, čo sa snaží o zdravý úsudok aj z hlbšej časti mozgu, nám okamžite zabliká výstražnou nótou, že potom vôbec nie je dôležité, ako svoj pozemský život prežijeme. Eticky či neeticky. Je to vlastne jedno. Nikomu vlastne za svoje činy nebudeme skladať účty, hahaha - hihihi... To je tá prvá časť filozofovania - teoretická. Tá druhá praktická je priamo z našej reality. Nie málo jedincov si tento štýl osvojí a potom aj realizuje. Oklame iných a má z toho nielen zisk, ale aj zábavu. Okradne, a má škodoradosť ešte väčšiu, lebo ho nechytili, a on všetkým prešiel cez rozum. Keďže život je krátky, tak si ho užime... A tak sa už niekto aj vybujačil najprv zo sto ženami, teraz už má asi paťdesiateho partnera, veď antikoncepcia je ten najlepší z vynálezov. Ani netuší, že po čase ho začne nudiť aj homoštýl, a bude ho lákať pedo, potom zoo a zakončí to, ak stihne možno až v nekro ... To sa v príbalových letákoch ako vedľajší účinok tých všelijakých pomôcok pre amatérov nepíše, tak preto o tom píšem.
To netvrdím, že všetci sú praktickí a nemravní ateisti. Sú niektorí iba teoretickí a aj slušní občania. Ich ateizmus je iba maskou pod ktorou neraz skrývajú rôznorodo vyvinuté spirituálno. Aj na toto prídete, ak ateistov povrchne hneď a všetkých neodsúdite a nehodíte do jedného plesnivého vreca.
Ak by nebol nijaký posmrtný život, potom by z toho logicky vyplynulo, že rovnako dopadnú matky terezy aj prostitútky, slušné matky piatich detí aj zdrogované kriminálničky, charakterní chlapíci aj chrapúni, odvážni hrdinovia i zradcovia a zbabelci. Páchatelia trestných činov aj obetavci s množstvom nezištných skutkov. Všetci dostanú za svoj život jednu nulu. Žiadne jednotky a päťky. Žiadna sláva ani žiadna hanba. Celkovo vzaté veľmi smutná filozofia. A aj trápne nespravodlivá. U antiteistov až prudkojedovato a sociálno patologická, keď začnú vyvražďovať ľudí s iným názorom ako bežne robili napr. boľševici. Robili peklo zo života mnohým preto, aby revolučne nastolili vraj pozemský raj...

Comments