Prometheusoviny.
Zoznam podstránokOdkrývanie pokrytectva a zavádzania o.z. Prometheus.Kapitola prvá.
Ako vadia a nevadia náboženské symboly v bankovníctve.Podľa informácie z portálu Slovenské národné noviny a z webových stránok Európskej centrálnej banky mala byť 2.mája 2013 do obehu daná staronová 5 eurová bankovka. Je doplnená o podobizeň bohyne z antickej mytológie - o tvár Európy. Predlohou na stvárnenie tváre bohyne Európy sa stala váza z Louvru. Jej portrét sa stal jedným z viacerých bezpečnostných prvkov na bankovke. Postupne sa budú obmieňať všetky bankovky a rovnako bude na nich tvár tejto postavy z antického náboženstva.

Predstavenie vylepšenej bankovky sa udialo v Archeologickom múzeu vo Frankfurte na Mohanom a verejnosti ju po prvý krát ukázal prezident Európskej centrálnej banky Mario Draghi. (Zdroj: >)


Je to približne 6 mesiacov po hanebnej hystérii sekulárnych humanistov 
 (>) , ktorí na svojich stránkach zaútočili na NBS pre jej zámer vydať pamätnú mincu k 1150. výročiu príchodu verozvestcov Konštantína a Metoda na územie Veľkej Moravy. Pridali sa ku kuvičím hlasom z Európskej únie, ktoré namietali, že zobrazením svätcov s kresťanskými symbolmi - svätožiarou, krížom a páliom - bude porušený princíp náboženskej neutrality. NBS predložila návrh na schválenie v pôvodnej podobe aj so svätožiarou a páliom. A čudujte sa sekulárni humanisti svete, návrh bol jednohlasne prijatý!


Pritom nejde o precedens.
V roku 2007 vydalo Nemecko pamätnú desaťeurovú mincu, pri príležitosti 800. výročia narodenia Sv. Alžbety Durínskej. Svätica, ktorá bola mimochodom dcérou uhorského kráľa Ondreja II. (práve jej je zasvätený košický dóm) tam okolo hlavy svätožiaru má. - Teda za predpokladu, že to nie je bublina skafandra pre astronautov. (>), 
  > 

Nové eurobankovky sú doplnené o bohyňu z antickej mytológie - Európu. Je na pásiku s bezpečnostnými 
prvkami. Nájdete ju napr. vpravo na 5€ bankovke.

Katolícka cirkev neprotestuje proti pretláčaniu pohanskej kultúry na našich platidlách. Kresťania totiž nemajú problém s antickým dedičstvom. S antickým teistickým dedičstvom by mali mať problém sekulárni humanisti a aj zmieňovaný estetik Mistrík (
 > ). Nikto ale neprotestuje. Čím to je, že kresťanské symboly vadia a náboženské symboly iných vierovyznaní nie? 
Ticho na stránkach sekhumanistov je dôkazom pokrytectva. Sekulárnym humanistom nejde totiž o sekulárnu spoločnosť, ale o zničenie kresťanstva. Lebo to jediné má potenciál vzdorovať totalitným ideológiám. Tým ideológiám, ktoré sekulárny humanizmus pretláča a vnucuje - marxistický komunizmus.01.03.2015
Správu priniesol denník Pravda s nadpisom "Dvadsaťeurovú bankovku ochráni grécka mytológia".  


Novou emisiou bankoviek socialistická EU jasne ideologizuje spoločnosť. Na jednej strane dôsledné zazávanie akejkoľvek zmienkyo kresťanstve a na druhej strane prízvukovanie marxistických ideológií rozvratu a pretláčanie barbarských koreňov. Spomínate si na hysterických povyk sekulárnych humanistov pri slovenskej minci s vyobrazením svätcov Konštantína a Metoda?
Pre zábudlivých viac tu: Prometheusoviny
A pre hĺbavých tiež niečo na zamyslenie: http://tvojoponent.blogspot.sk/2013/08/uz-je-to-oficialne-eu-nenavidi.html o tom, ako Andora musela odstrániť z euromince svoje kultové uelecké dielo zobrazujúce Krista.


Autor: TvojOponent )

Odkaz na Diskusné fórum na stránkach sekulárnych humanistov tu.


Citujem:
Zauzivana stylizacia jednotlivch symbolov nema za svoj ciel presviedcat, ale ulahcit identifikaciu. K Cyrilovi a Metodovi patri viacero prvkov, ktore ulahcuju ich identifikaciu prostrednictvom vytvarneho znazornenia - kniha, pismena hlaholiky, velky dvojkriz a okrem spomenutych aj SVATOZIARA. Vobec nie je podstatne, ci niekto veri alebo nie, ide o stylizovane zobrazenie, ktore ulahcuje citat to, co je videne. Absurdne by napriklad bolo, keby niekto kritizoval euromince Grecka za ich znazornenia stylizovanych symbolov antickych bozstiev. Preco je potom tercom kritiky prave zobrazenie Cyrila a Metoda? Je celkom mozne, ze ide o pozu, t.j. o hrane stanovisko. Preco? Hlavnym dovodom je, ze kritikom neprekazalo, ak na 50-korunovej bankovke bolo uvedene, ze Cyril a Metod su SVATY, co je to iste ako svatoziara, dokonca vyjadrene uplne explicitne pisanym textom. Rovnako kriz na obleceni bol aj na 50-korunovej bankovke, no nikto vtedy nebol natolko osvietene cool, ze by sa ozval s kritikou. A nakoniec, cesky vytvarny navrh novej 10 000 korunovej zlatej mince dokazuje, ze problem nie je v postoji ku viere. Cesi su znami ateisti, no nechyba im schopnost robit take navrhy minci, ktore budu citatelne t.j. budu obsahovat symboliku pre recipienta zrozumitelnu. Odstranovat symbolom ich schopnost obshianut konkretny vyznam nema v skutocnosti nic spolocne s postojom laicity statu ale s neshcopnostou pochopit vyznam symboliky ako konkretneho ulahcovania identifikacie vyznamu. Roman

.roman J | 21. november 2012 o 19:32

Zdroj: Velehrad - 2012 (z diskusie k blogu Vladimíra PalkaKonštantín a Metod na eurominci a ateisti.
Alebo pár viet na obranu pred bojovými ateistami.
(výroky a obranné reakcie)

Ide o pokus dezinterpretovať národné dejiny?
Tie symboly, ktoré tak vadia sekulárnym humanistom, sú zaužívanou štylizáciou a pomáhajú identifikovať zobrazený výjav na minci. Vžite sa do roku 3050, keď nejaký archeolog nájde túto pamätnú mincu. Bude v podobe takej, akú vnucujú sekulárni humanisti. Aká bude ich dedukcia?
Bola to pamätná minca k sobášu homosexuálov na Pride2012?
Boli to ateisti? Veriaci? Nie, veriaci nie, lebo tradícia káže zobrazovať významné osobnosti viery určitým kánonom. Ten výjav na minci musí byť zobrazený spôsobom ľahko čitateľným aj o 2000 rokov.

Ak by na minciach pochádzajúcich zo stredoveku bol kráľ vyobrazený nahý, ako by bol definovaný? Podľa dĺžky pohlavného údu?

Sekhumanisti sa prihlásili ku všetkému, čo vo svojom blogu natáral pán bloger Mistrík. Citujem:
Cyril a Metod sú dôležité postavy našich dejín. Našich, to znamená nielen slovenských dejín, ale rovnako aj českých či bulharských, hoci v Bulharsku pôsobili už len ich žiaci. Sú dôležitou súčasťou našej kultúrnej tradície a nemožno ich vymazať.
Čítajte viac: http://mistrik.blog.sme.sk/c/313376/Cyril-a-Metod-bez-svatoziary.html#ixzz2UnfMaGsH

Mistrík ďalej dodáva, že svätožiara nie je reálne svetlo.
Svätožiara je symbol, ktorý do budúcna pomôže identifikovať osoby a zabráni k ich možnej zámene s niekým iným. Ak silou-mocou nástojíte na porušení zaužívanej numizmatickej štylistiky, robíte tak so zámerom posunúť kresťanský význam týchto osobností do polohy rýdzo dejepisnej a kultúrnej. Kým pre ateistov sú významní len z pohľadu jazyka a reči, ich skutočný význam spočíva v prinesení kresťanstva v podobe zrozumiteľnej ľudu a formáte kanonizovanom.Tým by sa Slovenská republika vyhlásila za štát riadiaci sa kresťanstvom a prestal by platiť prvý článok Ústavy Slovenskej republiky.
Čítajte viac: http://mistrik.blog.sme.sk/c/313376/Cyril-a-Metod-bez-svatoziary.html#ixzz2UnlwCRFV
Minca bola vydaná. Prvý článok Ústavy platí stále a nevšimol som si, že by sa SR riadila kresťanstvom. Pán Mistrík zavádza. 


Svätožiara prezentuje predstavu o tom, že tí, čo najlepšie slúžia Bohu, získajú špeciálny status. Dali by sme tak na euromincu predstavu o nebi, dali by sme tam vieru v kresťanského Boha.
Čítajte viac: http://mistrik.blog.sme.sk/c/313376/Cyril-a-Metod-bez-svatoziary.html#ixzz2UnsjmrP7
Konštantín a Metod sú vierozvestcovia. Nie sekulárni humanisti. Zamlčiavanie tejto súvislosti je pokusom o 
hrubú dezinterpretáciu dejín. Konštantína a Metoda nie je možné odlúčiť od kresťanstva.Citujem z diskusie:
cely clanok je vnutorne konzistentny, logicky, az na jeden maly detail: dosledne pouzivate mena "Cyril a Metod". preco? mladsi z bratov sa predsa volal Konstantin. Cyril bolo len jeho radove meno, prijate nota bene az tesne pred smrtou, ked sa uz bol stiahol zo svetskeho zivota do ustrania. ak si chceme pripomenut jeho ciny a zasluhy za nase... nieco (snazim sa z neho odstranit nalepku vierozvetca; ide to tazko), tak snad budeme pouzivat jeho obcianske meno. ibaze by sme ctili tradicie (nakoniec to Cyril a Metod tam skace automaticky, vsak?), ale tak aj potom budme dosledni:

minca nie je obcianka(+). obraz na minci je stylizovany, aby bolo jasne, kto to tam je. takze krala spoznate podla toho, ze ma korunu, partizan pusku, Marx a Engels velku bradu, Marka Terka velky dekolt a svatci svatoziaru. specialne svati mavaju este atributy -- Peter ma kluce, Pavol mec, Jakub putnicky odev s muslami, Katarina koleso, Jan holu bradu bez brady a ak bol niekto biskup, tak berlu a mitru. je to len tradicia. symbol. ak na minci budu sv. Cyril a Metod so svatoziarou, Metod mozno sa berlou, Cyril s knihou (netusim), kazdy okamzite spozna, o koho ide. 1000 rokov tradicie. alebo tam mozme mat dvoch zvlastnych ujov, aby sme neurazili utlocit novej ateistickej europskej obcianskosti (ktora stale slavi vianoce. teda sviatky pokoja, ci ako). nikto nebude tusit, kto to vlastne na tej minci je, ale nikoho to ani nebude trapit, co tam po nich. skoda takej mince. radsej koncim.

este k ustave: SR sa nemusi viazat na ziadne nabozenstvo ani ideologiu, ale moze sa hlasit k nejakym tradiciam a k historii. o tom neviazani sa mimochodom da uspesne polemizovat; je to len povinna floskulka, take pravne "sine ira et studio". nakoniec, nie je to jediny clanok ustavy, ktory sa porusuje.

(+) ano, kedysi sa tak mince pouzivali: volam sa Ja Prvy, som tu z Bozej vole kralom a vyzeram taktohla. toto nie je ten pripad.
  bjtNa záver jeden citát z diskusie na sme.sk. Jeho autorom je bloger Lettrich. Citujem:
napriek tejto rôznorodosti pravdou je buď moje tvrdenie (že svätožiara by v žiadnom prípade nebola porušením ústavy), alebo Vaše tvrdenie (že by to porušením ústavy bolo).
Obe naraz nemôžu byť pravdivé :)
Čo navrhujete? Obrátime sa na ústavných právnikov? A kto prehrá, pozýva na večeru... Pekný večer


Nakoniec som si nechal argument ťažkého kalibru.
EU neprimeraným spôsobom zasiahla do suverénnych práv štátu a tým porušila článok 22 Charty základných práv obyvateľov EU, citujem:

Článok 22

Kultúrna, náboženská a jazyková rozmanitosť

Únia rešpektuje kultúrnu, náboženskú a jazykovú rozmanitosť.

Zaujímavosti:

EÚ požiadala Andorru, aby upravila vzhľad svojich európskych mincí, ktoré sa razia v kniežactve. Malo dôjsť k odstráneniu vyobrazenia Ježiša Všemohúceho a použitiu neutrálneho motívu.
Comments