Feridun

GÖĞSÜMÜZ KABARDI

Uzun yıllardır Almanya'da çalışan Feridun BEK (Abim) çalıştığı 2.2 Milyar dolarlık ciroya sahip şirkete müdür oldu.

 

İşte azim budur!!!......

 

 

ANASAYFA

 

MAKALENİN TAM METNİ

Feridun, 22 milyar cirolu sirkete müdür oldu

 

Almanya’ya „Yesil Kart“ ile gelen Türk genci Feridun Bek (33) kisa sürede 22 milyar dolarlik ciroya sahip Amerikan Holdingi Raytheon Proffessional Services’in „Is Gelistirme Müdürlügü“ne getirildi

 

Almanya’ya alti yil önce „Yesil Kart“la gelen Türk genci Feridun Bek (33), kisa sürede dünya capinda sirket danismanligi bransinda faaliyet gösteren, yillik 22 milyar dolarlik ciroya sahip Amerikan Holdingi Raytheon Proffessional Services’in, üc kitada 41 ülkeden sorumlu „Is Gelistirme Müdürü“ oldu. Volkswagen icin de „Otomobil Satis Taktikleri “ calismasi hazirlayan Bek’in önerileri kitaplastirilarak, Volkswagen’in „gelismekte olan pazar stratejisi“ olarak uygulanmaya baslandi.

 

Basari dolu öyküsü ile gögüs kabartan Feridun Bek, 1973 yilinda Münih’te dogdu. 10 yasinda ailesiyle birlikte Türkiye’ye kesin dönüs yapan Bek, Cukurova Üniversitesi Isletme Fakültesi’ni bitirdikten sonra, Schröder Hükümeti’nin bilisim uzmani acigini karsilamak icin hazirlayip uygulamaya koydugu „Yesil Kart“ yasasindan yararlanarak Almanya’ya geldi.

 

VW’ye taktik ondan

 

Volkswagen’in (VW) Wolfsburg tesislerinde calismaya baslayan Bek, yeni pazarlar icin „Otomobilde Satis Taktikleri“ calismasini hazirladi. Bek’in 341 sayfalik kitap haline getirilen calismasi, dünyanin dört bir yanindaki VW genel ve satis müdürlerine dagitildi. Analizleri ayrica, gelismekte olan ülkelerde pazar stratejisi olarak kullanilmaya baslandi.

 

Ingiltere’de yüksek lisansini tamamlayan Türk gencinin, basarili calismalari ve vizyonu is dünyasinin gözünden kacmadi. Teklifleri iyi degerlendiren Bek, VW’den ayrilip kar gelisimi danismanligi yapan Amerikan ProQuest Business Solutions sirketinde „kidemli danisman“ olarak calismaya basladi. Bek ekibiyle, Almanya, Avusturya, Isvicre’de aralarinda Ford, Jaguar, Volvo’nun bulundugu 18 büyük otomobil fabrikasinin „mali gelistirme danismanligi“ni üstlendi. Haziran ayinda da Amerikan devi Raytheon Professional Services’in is teklifini geri cevirmedi ve 41 ülkeye hizmet vermeye basladi. Türk uzmanin görevi, bu ülkelerdeki sirketleri yeni müsteri alanlari ve pazarlarina ulastiracak stratejileri gelistirmek ve uygulatmak.

 

Hessen Atatürkcü Düsünce Dernegi’nin (HE-ADD) yönetim kurulunda genclik danismani olarak görev yapan Bek, „Hedeflerime ulasmak icin cok calistim. Basardigim icin de cok mutluyum. Doktoraya baslamak istiyorum. Türkiye’de „kar gelistirme danismanligi“nin olusmasina katkida bulunmak istiyorum.“ dedi.