Dongeng sleeping beauty dalam bahasa Turki

Dongeng sleeping beauty dalam bahasa Turki


Uzun zaman önce orada bir kral ve Kraliçe yaşadı ve kız bebeği Briar Rose'un doğumunu kutlamak için büyük bir şölen düzenledi. Prensesin ölü olduğu varsayıldığı birine değil, prensese kutsamak için davetiyeleri tüm perilere gönderdi. Her biri kralın ziyafetine gelip küçük prenslere özel hediyeler getirdi. Periler hediyelerini vermeye başladılar. "Güzel olacak," dedi ilk "" "Akıllı olacak" ikinci "dedi." O nazik, "dedi üçüncü". Aniden oda karanlık çıktığında armağanı vermek için sadece bir peri kalmıştı. Ardından büyük bir ışık parıldıktan sonra, dışarıda bırakılan peri de göründü.

Kimse bayramda onu davet etmediği için öfkeliydi. Dedi ki, "Kahramanımız kutsam bayramımın ardından" on altı yaşındayken parmağını dönen bir tekerleğe koyup ölecek olan kahramanlarımı kutluyorum "dedi. Bir başka ışık flaşı geldi ve peri gitmişti. Ardından oradaki başka bir peri de ilerledi. "Hala oradaki prenses için hediyem kaldı." "Ona verdiğim armağanlar hayattır! İş mili parmağını deldiğinde ölmeyeceği halde derin bir uykuya dalacaktır. Bu yüz yıl sürecek. Sadece gerçek aşkından bir öpücük onu uyandırır.

Ertesi gün, kral, tüm dönen jantların ve iğlerin imha edilmesini emrederek bir bildiri yayınladı. Yıllar geçtikçe prenses güzel bir kız haline geldi. On altıncı doğum gününde herkes Partiye hazırlanıyordu. Prenses sarayı keşfetmeye karar verdi. "Büyük güney kulesinde ne olduğunu merak ediyorum," dedi ve yola çıktı.

Üzerinde bir anahtar bulunan küçük bir kapı gördü. Anahtarı çevirdi ve kapı açıldı. Sonra birkaç merdiven gördü ve tırmanmaya başladı. Bu arada kral ve kraliçe prensleri aramaya başladı. Herkes onu görmüş fakat kimse nereye gittiğini bilmiyordu. Prenses kulesinin tepesine ulaşmıştı, burada biraz açık olan başka bir kapı gördü. Daha önce hiç duymadığı garip bir ses duydu. Odaya girdi ve dönen bir etiketle çalışan yaşlı bir kadını gördü. "Ne yapıyorsun, Prenses Briar Rose" "Daha önce hiç görmedim, ne oldu"? "Bu kıvırcık peri olan kılık değiştiren yaşlı kadının dediği gibi dönen bir tekerlek.

Prenses, çark üzerinde dönmeye çalışıp çalışamayacağını sordu, işte o da uyudu. Ve hemen herkes yerde uyudu, aşçılar, hizmetçiler ve bakanlar herkes uyudu. Prenses şimdi uyku güzelliği olarak biliniyordu. Yıl geçti .... Kralın oğlu, uyku güzelliğinin sırrını bulmak için ünlü Brior çitine gelirdi.

Bir gün aynı büyüleyici prens bazı köylülerden çitin nerede bulabileceğini sordu. Köylüler, köyün ötesinde efendim "dedi köylüler Prens çit üzerinde vurdular, ama kılıcı dikenleri kestiklerinde büyük güller açtı ve onun için bir yol açıldı. Prens saraya girdi ve kule odasına gitti. Prenses hızlı bir uykuda Öldü ve hafifçe onu öptü Brior gül, uyku güzelliği gözlerini kırpıştırdı ve uyandı onu büyüleyici prensi gördüğünde ona aşık oldu Sarayın dört bir yanından insanlar uyanmaya başladı Uyuyan Prens ve prenses evlendi.Kraliyet düğün muhteşem bir top ile biten birkaç gün boyunca sürdü.Prens ve prenses dans edip bütün gece dans ettiler.

Artikel sebelumnya :

ovary nutrition capsule


Comments