II Kapituła Okręgowa

opublikowane: 17 sty 2018, 16:19 przez Ania Bartczak   [ zaktualizowane 17 sty 2018, 16:19 ]

W dniach 1-2 lipca 2017 r. w Sopocie przy parafii Zesłania Ducha Świętego odbyła się II Kapituła Okręgu Gdańskiego Związku Rodzin.

Kapitułę otworzyła Rodzina Okręgowa - Renata i Piotr Andrzejkowicz podsumowując ostatnie 4 lata funkcjonowania Okręgu.

Każdy delegat otrzymał Zeszyt Okręgowy, który zawierał wszelkie niezbędne informacje dotyczące tego, co działo się w Okręgu do II Kapituły. Głos zabierali również nasi goście - Asystenci Duchowi - Ojciec Mirosław, siostra Virginia oraz Mirosława i Paweł Kwasowie - Rodzina Krajowa Związku Rodzin. 

Następnie odbyły się wybory. Rodziną Okręgową na czteroletnią kadencję wybrano Renatę i Grzegorza Wolender. Rodzina zastępców to Dorota i Wojciech Radziun, a rolę rodziny doradczej będzie pełnić Ania i Darek Bartczak.

Spotkanie otwarte

opublikowane: 16 lut 2017, 05:58 przez Ania Bartczak   [ zaktualizowane 10 mar 2017, 03:24 ]

Rodziny ze wspólnoty Związku Rodzin serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na spotkania z cyklu Otwartych Spotkań, które odbywają się zawsze w drugą niedzielę miesiąca na Karwinach u Królowej Radosnej Nadziei.

  
  
  

15-16 X 2016

opublikowane: 7 lut 2017, 05:35 przez Ania Bartczak   [ zaktualizowane 10 mar 2017, 03:27 ]

W połowie października w Sopocie odbyło się kolejne spotkanie rodzin związkowych okręgu gdańskiego.

  

  

Spotkanie okręgowe w Sopocie

opublikowane: 19 lip 2016, 05:34 przez Ania Bartczak   [ zaktualizowane 19 lip 2016, 05:38 ]

W dniach 28-29 maja, w Sopocie w parafii Zesłania Ducha Świętego, odbyło się kolejne spotkanie rodzin związkowych Okręgu Gdańskiego. Msze Święte (sobotnią i niedzielną) odprawił o. Mirosław. Ubogacił nasze spotkanie modlitwą oraz wygłoszonym słowem.

Tematem wiodącym spotkania był ideał osobisty i postanowienie szczegółowe. W programie znalazły się myśli Założyciela o ideale osobistym, świadectwa związane z poszukiwaniami ideałów oraz wskazówki co robić z odkrytym ideałem, aby jaśniał on w życiu człowieka, prowadząc go do świętości.

Poza tematami formacyjnymi były poruszane także tematy wewnętrzne wspólnoty oraz wizje i plany na przyszłość. Nie zabrakło integracji przy wspólnym stole i tradycyjnym bigosie.


Spotkanie okręgowe

opublikowane: 2 lut 2016, 01:07 przez Ania Bartczak

Dnia 16-­go stycznia br. swoje kolejne spotkanie miały rodziny związkowe Okręgu Gdańskiego. Odbyło się ono w Sopocie w parafii Zesłania Ducha Świętego. 

Rozpoczęliśmy mszą świętą w kaplicy domu misyjnego. Mszę odprawił i piękne kazanie wygłosił 
Ks. Tadeusz Lubelski CM - wielki wielbiciel Maryi.

Później było już mniej oficjalnie... 

Celem spotkania było budowanie więzi między­kursowych. Przy muzyce i różnych smakołykach, przyniesionych na wspólny stół, bardzo miło spędziliśmy sobotni wieczór. Czas upłynął głównie pod znakiem ważnych i mniej ważnych rozmów. Nie zabrakło dobrych humorów i chętnych do tańcowania. 

Okazało się, że dobrze jest czasem zwyczajnie ze sobą BYĆ.

2016-02-02


Spotkanie okręgowe ZR

opublikowane: 17 paź 2013, 04:01 przez Ania Bartczak   [ zaktualizowane 17 sty 2018, 14:50 ]

13 października 2013 r. korona dla Królowej Radosnej Nadziei towarzyszyła rodzinom związkowym, które odbywały swoje spotkanie okręgowe w Sopocie.I Kapituła Okegu Gdańskiego

opublikowane: 9 sie 2013, 06:20 przez Ania Bartczak   [ zaktualizowane 9 sie 2013, 06:35 ]W dniach 9 - 11 sierpnia 2013 r. w Sopocie-Brodwino odbędzie się

I Kapituła Okręgu Gdańskiego

Apostolskiego Związku Rodzin Szensztackich w Polsce.

Bardzo prosimy o modlitwę o obecność Ducha Świętego w czasie obrad oraz w intencji dobrych owoców tego spotkania.

IV spotkanie Okręgu Gdańskiego

opublikowane: 1 lis 2010, 13:55 przez Ania Bartczak   [ zaktualizowane 7 lut 2017, 05:28 ]

W sobotę 23 października 2010 r. w domu rekolekcyjnym przy parafii Zesłania Ducha Świętego w Sopocie – Brodwino odbyło się IV spotkanie okręgu gdańskiego Związku Rodzin. W spotkaniu uczestniczyły rodziny 3 kursów Związku Rodzin:
- kursu III „Opoka Miłości”,
- kursu IV „Gniazdo Zawierzenia”
- kursu VI „Dom Miłości Ojca”
oraz Asystenci Związku Rodzin - O. Mirosław i S. Bożena

Spotkanie rozpoczęło się Różańcem z rozważaniami S. Bożeny. Następnie o. Mirosław odprawił Mszę Św. W homilii O. Mirosław w prosty sposób przekazał obecnym syntezę kamieni milowych ks. Kentenicha i wypływające z nich zadania dla wspólnoty Związku Rodzin.

Po Mszy był czas zawiązywania więzi w salce konferencyjnej oraz relacja z tegorocznego Triduum w Świdrze.

Kulminacyjnym punktem spotkania była dyskusja na temat okręgu oraz powstanie pierwszych w Polsce grup okręgowych, w których skład weszły rodziny kursów będących po wieczystym poświęceniu, czyli III i IV.

Po dawce przeżyć związanych z historyczną wagą ww. wydarzeń wszyscy uczestnicy spotkania udali się na smaczny bigos z bułką i pierwsze luźne rozmowy w nowej rzeczywistości.

Spotkanie zakończyło się rozesłaniem i błogosławieństwem O. Mirosława na nowe drogi.

1-8 of 8