Strona Główna‎ > ‎

Rok Ojca Kentenicha

Życie naszego Ojca Założyciela jest dla nas Bożym listem. (20.9.1968, bp Heinrich Tenhumberg)

We wrześniu 2018 roku  minie 50 lat od śmierci ks. Józafa Kentenicha (16.11.1885 - 15.09.1968) -  naszego ojca, Założyciela Dzieła Szensztackiego. Przyokazji tej rocznicy chcemy na nowo przejąć się jego charyzmatem i zanieść go światu.

Modlitwa na Rok Ojca Kentenicha (15.9.2017 – 15.9.2018) o beatyfikację ojca Józefa Kentenicha:

Boże nasz Ojcze,

Ty w Ojcu Kentenichu dałeś nam, napełnionego ogniem Ducha Świętego, Ojca i proroka, świadka i głosiciela Twojego posłannictwa w naszych czasach.

Prosimy Cię, daj i nam cząstkę jego założycielskiego ducha. Spraw, aby jego charyzmat był w nas tak żywy, abyśmy jego mocą mogli kształtować przyszłość Kościoła i społeczeństwa. Niech jego pragnienie odnowienia świata stanie się naszym pragnieniem. Daj, abyśmy mocą przymierza miłości budowali nowy świat, w którym ludzie tworzą kulturę przymierza, wszędzie tam, gdzie żyją i działają.

Przedwieczny Ojcze, prosimy Cię, by Kościół włączył ojca Kentenicha w poczet świętych. Otwieraj dla niego i jego posłannictwa drzwi i serca wielu ludzi, aby mógł im wskazać drogę do Ciebie, który jesteś Pełnią życia.

Prosimy Cię o to w łączności z Maryją, naszą Trzykroć Przedziwną Matką i Zwycięską Królową z Szensztatu. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.