Strona Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Spotkanie z Państwem Fenelon

opublikowane: 3 kwi 2017, 14:48 przez Ania Bartczak
W kwietniu przylatują do Polski wyjątkowi goście - Państwo Fenelon. Jest to małżeństwo z Milwaukee (USA), które pragnie podzielić się z nami swoim doświadczenie O. Józefa Kentenicha. Poznali Go i doświadczyli jako ojca i chcieliby nam o tym opowiedzieć.

Nie możemy przegapić takiego spotkania z żywymi świadkami naszego Ojca. W naszej Archidiecezji będą w dniach 25-26 kwietnia. Wspólne spotkanie planujemy na wieczór na 26 kwietnia. 

Szczegóły godzinowe jeszcze podam, gdy wszystko będzie domówione. Ważne jest to, aby już dziś wpisać sobie w swój kalendarz tą datę i skorzystać z tego wyjątkowego spotkania.

----


Michael i Margaret Fenelon

Nazywamy się Michael i Margaret Fenelon i mieszkamy w McHenry, w stanie Illinois, w małym miasteczku pomiędzy Chicago a Milwaukee. Dorastaliśmy w Ruchu Szensztackim od najmłodszych lat i mieliśmy to błogosławieństwo, że Ojciec Józef Kentenich, założyciel Ruchu Szensztackiego, był w naszych domach kilkukrotnie i poświęcił nasze sanktuaria domowe. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to, że nasi rodzice rozpoznali i dali się porwać przemieniającej mocy Szensztackiego Ruchu Rodzin. 

Dorastaliśmy w Młodzieży Szensztackiej i pracowaliśmy z małżeństwami prowadzącymi grupy małżeństw i rekolekcje na tematy związane z małżeństwem i rodziną. Podróżowaliśmy do 15 krajów w Europie, Ameryce Południowej i Środkowej dokonując prezentacji naszego osobistego doświadczenia wzrastania jako dzieci z Ojcem Kentenichem w Milwaukee oraz rozwoju „sanktuarium domowego” i jego przemieniającej mocy w życiu małżeńskim i rodzinnym, jako żywego wyrazu domowego kościoła.

Jesteśmy członkami Szensztackiego Instytutu Rodzin, międzynarodowej wspólnoty małżeństw konsekrowanych, która stara się żyć w formie instytutu świeckiego, a obecnie jesteśmy przełożonymi Delegatury USA/Puerto Rico.

Pan Bóg pobłogosławił nas dwójką wspaniałych dzieci, Sarah ma 38 lat a Stephen 34. Oboje mieszkają w Milwaukee. Stephen jest żonaty i ma troje małych dzieci, pracuje jako architekt. Sarah jest licencjonowaną fizjoterapeutką i ma własną firmę. 

Michael jest z wykształcenia architektem i architektem krajobrazu i całą swoją karierę spędził budując parki i zachowując naturalne siedliska dzikiej przyrody. W 2013 przeszedł na emeryturę i od tego czasu wraz z Margaret są bardziej dostępni dla Szensztatu i pracy z lokalnymi parafiami. Margaret jest z wykształcenia pielęgniarką i uczyła oboje dzieci w domu, od przedszkola aż po szkołę średnią.
Comments