Strona Główna‎ > ‎

Aktualności

Pielgrzymka 1 majowa

opublikowane: 26 kwi 2017, 08:00 przez Ania Bartczak   [ zaktualizowane 27 kwi 2017, 14:29 ]

Zapraszamy na 1-majową pielgrzymkę Ruchu Szensztackiego z Sopotu na Karwiny do naszej Królowej Radosnej Nadziei.

TRASA: 
rozpoczęcie: Sopot/Brodwino Parafia Zesłania Świętego Ducha
zakończenie: Gdynia/Karwiny Parafia Św. Jadwigi Królowej

Przebieg Pielgrzymki:
10:00 Eucharystia - odprawi ją o. Andrzej
11:00 wyjście pielgrzymów
wspólne odmówienie Różańca z rozważaniami w trakcie pielgrzymowania. Postój.
ok 12.30 dotarcie do celu, pokłonienie się naszej Królowej
piknik, poczęstunek przy pysznej drożdżowce upieczonej przez rodziny z Kowal
14:00 na zakończenie odmówimy nabożeństwo Majowe w Kaplicy dolnej

Spotkanie z p. Fenelon

opublikowane: 22 kwi 2017, 13:36 przez Ania Bartczak

Zapraszamy wszystkich na spotkanie z Państwem Fenelon w środę 26 kwietnia

Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00  w parafii p.w. Świętej Jadwigi Królowej (ul. Korzenna 2, Gdynia), w kaplicy pod kościołem u Królowej Radosnej Nadziei.

Po Eucharystii o godz. 19.00 spotkanie w sali.

7 Weekend Kobiet

opublikowane: 19 kwi 2017, 06:11 przez Ania Bartczak


Spotkanie z Państwem Fenelon

opublikowane: 3 kwi 2017, 14:48 przez Ania Bartczak

W kwietniu przylatują do Polski wyjątkowi goście - Państwo Fenelon. Jest to małżeństwo z Milwaukee (USA), które pragnie podzielić się z nami swoim doświadczenie O. Józefa Kentenicha. Poznali Go i doświadczyli jako ojca i chcieliby nam o tym opowiedzieć.

Nie możemy przegapić takiego spotkania z żywymi świadkami naszego Ojca. W naszej Archidiecezji będą w dniach 25-26 kwietnia. Wspólne spotkanie planujemy na wieczór na 26 kwietnia. 

Szczegóły godzinowe jeszcze podam, gdy wszystko będzie domówione. Ważne jest to, aby już dziś wpisać sobie w swój kalendarz tą datę i skorzystać z tego wyjątkowego spotkania.

----


Michael i Margaret Fenelon

Nazywamy się Michael i Margaret Fenelon i mieszkamy w McHenry, w stanie Illinois, w małym miasteczku pomiędzy Chicago a Milwaukee. Dorastaliśmy w Ruchu Szensztackim od najmłodszych lat i mieliśmy to błogosławieństwo, że Ojciec Józef Kentenich, założyciel Ruchu Szensztackiego, był w naszych domach kilkukrotnie i poświęcił nasze sanktuaria domowe. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to, że nasi rodzice rozpoznali i dali się porwać przemieniającej mocy Szensztackiego Ruchu Rodzin. 

Dorastaliśmy w Młodzieży Szensztackiej i pracowaliśmy z małżeństwami prowadzącymi grupy małżeństw i rekolekcje na tematy związane z małżeństwem i rodziną. Podróżowaliśmy do 15 krajów w Europie, Ameryce Południowej i Środkowej dokonując prezentacji naszego osobistego doświadczenia wzrastania jako dzieci z Ojcem Kentenichem w Milwaukee oraz rozwoju „sanktuarium domowego” i jego przemieniającej mocy w życiu małżeńskim i rodzinnym, jako żywego wyrazu domowego kościoła.

Jesteśmy członkami Szensztackiego Instytutu Rodzin, międzynarodowej wspólnoty małżeństw konsekrowanych, która stara się żyć w formie instytutu świeckiego, a obecnie jesteśmy przełożonymi Delegatury USA/Puerto Rico.

Pan Bóg pobłogosławił nas dwójką wspaniałych dzieci, Sarah ma 38 lat a Stephen 34. Oboje mieszkają w Milwaukee. Stephen jest żonaty i ma troje małych dzieci, pracuje jako architekt. Sarah jest licencjonowaną fizjoterapeutką i ma własną firmę. 

Michael jest z wykształcenia architektem i architektem krajobrazu i całą swoją karierę spędził budując parki i zachowując naturalne siedliska dzikiej przyrody. W 2013 przeszedł na emeryturę i od tego czasu wraz z Margaret są bardziej dostępni dla Szensztatu i pracy z lokalnymi parafiami. Margaret jest z wykształcenia pielęgniarką i uczyła oboje dzieci w domu, od przedszkola aż po szkołę średnią.

Dzień Przymierza 18 marca

opublikowane: 17 mar 2017, 05:40 przez Ania Bartczak

Serdecznie zapraszamy w Dniu Przymierza 18 marca 2017 do parafii św. Jadwigi w Gdyni-Karwiny. 

18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele 
19:00 Eucharystia z modlitwą w intencji ojca diakona Przemka Skąpskiego - o dobre przygotowanie do święceń kapłańskich, które odbędą się w Sopocie 20 maja 2017 r. Po Eucharystii świadectwo życia Przymierzem Miłości oraz kawa/herbata i małe co nieco w salce. 

Będzie z nami o. Andrzej Lampkowski z Instytutu Ojców Szensztackich. Przejmuje on zadania w naszej diecezji po o. Wojciechu.

Droga Krzyżowa

opublikowane: 16 mar 2017, 05:54 przez Ania Bartczak


Spotkanie Otwarte - kwiecień

opublikowane: 16 mar 2017, 05:43 przez Ania Bartczak   [ zaktualizowane 17 mar 2017, 05:28 ]


Kawiarenka - kwiecień

opublikowane: 15 mar 2017, 06:07 przez Ania Bartczak


Rekolekcje dla kobiet w Świdrze

opublikowane: 7 mar 2017, 08:44 przez Ania Bartczak


Spotkanie Otwarte - "Motywacja i rozwój"

opublikowane: 6 mar 2017, 05:21 przez Ania Bartczak

Zapraszamy wszystkich chętnych w niedzielę 12 marca br. na godz. 16.00 na otwarte spotkanie u Królowej Radosnej Nadziei w parafii Św. Jadwigi Królowej w Gdyni-Karwiny.

Będzie to kolejne spotkanie z cyklu "Spotkania Otwarte" organizowanych przez Szensztacki Związek Rodzin działający w naszej diecezji.

Spotkanie na temat "Motywacja i rozwój" poprowadzą Marta i Stachu Jędrzejewscy. 

1-10 of 60