Transplantace vlasů

Co je transplantace vlasů?

Transplantace vlasů je kosmetická procedura prováděna u mužů a žen, které mají výrazné transplantace vlasů, ztenčené vlasy nebo plešatá, kde vlasy už nerostou. Postup může zlepšit váš vzhled a sebevědomí pomocí technik transplantace vlasů, které používají vaše stávající vlasy.

DHT (dihydrotestosteron) je přirozený metabolit lidského těla a hlavní důvod pro vypadávání vlasů v mužské i ženské plešatosti. V mužské plešatosti vlasy vlasy typicky roste jen ve tvaru podkovy kolem hlavy. Žensky plešatost je charakterizována difúzním ředěním vlasů na celé pokožce hlavy, ačkoli některé ženy mají vypadávání vlasů, které napodobují plešatost mužského modelu.

Jsem kandidát na transplantace vlasů?
Všechny techniky transplantace vlasů používají vaše stávající vlasy (z "dárcovských míst") pro techniky transplantace vlasů.

Transplantace vlasů pro mužskou plešatost závisí od koncepce "dárkyně dominance" vlasových folikulů. To znamená, že vlasy odebírané z hlavy pod vrcholem uší jsou geneticky naprogramovány tak, aby nikdy nevypadly. Tyto chloupky mohou transplantovat do čela vlasů, nikdy se neztratí kvůli další plešatosti.

Většina žen má plešatost samiček a nemá donorové místa použitelné na transplantace vlasů. Pokud ředění kousků vlasů a doprovodných folikulů odstraní z jedné oblasti a budou transplantované, nebudou dostatečně stabilní, aby mohly růst.

Kvůli rozptýlenému vlivu, který má DHT na samičky, je velmi malá část žen vhodnými kandidáty na transplantace vlasů. Tato malá skupina zahrnuje:

Ženy, které utrpěly vypadávání vlasů v důsledku mechanické nebo trakční alopecie (nehormonální)
Ženy, které měly předchozí kosmetickou nebo plastickou chirurgii, se obávají vypadávání vlasů kolem místa incize
Ženy, které mají odlišný vzor plešatost, podobně jako mužská plešatost (vlasová recese, zúžení vrcholů na koruně nebo vrcholu pokožky hlavy a oblast dárců, která není ovlivněna androgentickou alopecií)
Ženy, které trpí ztrátou vlasů v důsledku traumatu, včetně obětí hořet, zjizvení z nehod a chemických popálenin
Ženy s alopecií marginalis, stav, který vypadá velmi podobně jako trakční alopecie.

Nejlepší způsob, jak zjistit, zda jste kandidátem na transplantace vlasů, je konzultace dermatologa a plastickým chirurgem na klinice PHAEYDE pro transplantace vlasů.