Relacje z wycieczek‎ > ‎Sezon 2018‎ > ‎

2018-09

Wycieczka z cyklu "Na Szlakach Niepodległości" – Gliwice-Ligota Zabrska – 30.09.2018

opublikowane: 30 wrz 2018, 11:02 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 2 paź 2018, 05:41 ]

https://photos.app.goo.gl/aAzt3PtEixWWjYpZ6

        W niedzielę 30-go września Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy zorganizował wycieczkę w ramach zadania specjalnego ogłoszonego przez Komisję Turystyki Kolarskiej ZG PTTK na rok 2018. Tym razem odwiedziliśmy grób powstańców śląskich na cmentarzu komunalnym w Ligocie Zabrskiej.
        Z Rynku, przy rześkiej słonecznej pogodzie, o godz. 9:15 wyjechało osiemnaście osób. Trasa prowadziła przez Ligotę Zabrską, Sośnicę, Zabrze Maciejów ("klimatyczny" Szyb Maciej, gdzie wypiliśmy kawę), następnie lasem przez obrzeża Zabrza - Mikulczyc, Czekanów, Świętoszowice, Ziemięcice, ośrodek wypoczynkowy w Czechowicach, Łabędy do miejsc zamieszkania.
        Na cmentarzu mieliśmy okazję wysłuchać pana Jerzego Wilimskiego, który opowiedział nam o historii powstania parafii w Ligocie, cmentarza oraz zdarzeniach związanych z powstaniami śląskimi i drugiej wojny światowej na terenach tej dzielnicy miasta. My uczciliśmy powstańców zapalając znicze. Natomiast w Łabędach, kol. Adam Czerniawski opowiedział o wydarzeniach i miejscach związanych z powstaniami śląskimi.
        Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu wycieczki.

Relacja - Małgorzata Radomska                                                         
prowadząca wycieczkę                                                         

VI Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa - Gliwice-Rudy - 29.09.2018

opublikowane: 29 wrz 2018, 12:54 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 1 paź 2018, 04:41 ]

https://photos.app.goo.gl/sZfjMoWM1ZSJnKx19

        VI Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa do Rud w dniu 29 września 2018 roku była pierwszą w historii Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. Władysława Huzy na którą został zorganizowany wspólny wyjazd. Na gliwickim Rynku zebrało się 16 osób by wspólnie wyruszyć na pielgrzymi szlak do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Prowadzący naszą grupę, kolega Krzysztof Kotuła wybrał tak trasę by jak w największej części prowadziła ona przez tereny leśne. Po drodze odwiedziliśmy w rudzkich lasach uroczysko "Orły" miejsce konspiracyjnych spotkań powstańców śląskich przed stu laty.
        W Rudach uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej odprawionej przez Biskupa Seniora Diecezji Gliwickiej - Jana Wieczorka, po której zwiedziliśmy wystawę fotograficzną w dawnym opactwie cystersów dokumentującą odbudowę tego zabytku w ostatnich dwudziestu latach. Następnie pielgrzymi udali się do ogrodu parafialnego na spotkanie "integracyjne" z poczęstunkiem. Po godzinie czternastej wyruszyliśmy w drogę powrotną, trasa prowadziła przez "Magdalenkę", Sierakowice, Rachowice.

Relacja - Krzysztof Kotuła                                                    

Rajd Kolarski "Zakończenie Sezonu Kolarskiego" BTKK CATENA - Sportowa Dolina - 23.09.2018

opublikowane: 23 wrz 2018, 12:09 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 1 paź 2018, 03:52 ]

https://photos.app.goo.gl/4MVg3PbvXGzuoiQy7


        Bytomski Turystyczny Klub Kolarski "CATENA" zakańcza swój turystyczny sezon rajdem z metą na terenie dawnego wyrobiska górniczego, kopalni dolomitu w Bytomiu. Członkowie Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach wybrali się w niedzielę 23 września na ten rajd, by wspólnie z koleżankami i kolegami z Bytomia symbolicznie zakończyć sezon turystyczny.
        Na metę rajdu w "Sport Dolinie" przybyło w sumie dwunastu członków klubu, co pozwoliło nam zwyciężyć w klasyfikacji najliczniejszej zorganizowanej grupy turystów kolarzy, a nagrodą był puchar. Nasi członkowie również uczestniczyli z sukcesami w organizowanych konkursach sprawnościowych, w tym w sztandarowym na bytomskich imprezach "łapaniu laski".

Relacja - Krzysztof Kotuła                                                  
Zdjęcia - Elżbieta Falska                                                    

XI Annogórski Rodzinny Rajd Rowerowy „Cztery trasy - cztery historie” - Leśnica - 22.09.2018

opublikowane: 23 wrz 2018, 12:01 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 25 wrz 2018, 05:44 ]

https://photos.app.goo.gl/rDMUvHSZ5bYFWpmp8

        W dniu 22 września 2018r. grupa turystów TKK PTTK im. Władysława Huzy w 5-cio osobowym składzie odwiedziła powiat strzelecki biorąc udział w XI Annogórskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Rajd został zorganizowany przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych jako organizator wiodący oraz Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji i Nadleśnictwo Strzelce Opolskie. Cel jaki założyli organizatorzy to przede wszystkim upowszechnienie walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych Parku Krajobrazowego „Góra św. Anny” i gminy Leśnica. Rajd miał charakter gwiaździsty, jego uczestnicy mogli wybrać jedną z 4 tras z metą w parku miejskim w Leśnicy, gdzie odbyło się spotkanie integracyjne z uroczystym podsumowaniem.
        Nasza grupa wybrała trasę nr III prowadzącą od Strzelec Opolskich przez Rożniątów – Kalinów - Wysoką - Górę Świętej Anny do Leśnicy. Trasa okazała się bardzo ciekawa pod względem krajobrazowym oraz historycznym, dzięki informacjom przekazanych przez lokalnych historyków. Na starcie trasy wysłuchaliśmy informacji o dawnym zamku w Strzelcach Opolskich, następnie odwiedziliśmy ruiny kaplicy św. Floriana w Rożniątowie, zbiorową mogiłę powstańców śląskich na cmentarzu rzym.-kat. w Kalinowie, dalej skwer w centrum wsi Kalinowice z głazem i pamiątkową tablicą przedstawiającą dorobek i osiągnięcia Wilhelma i Martina Elsnerów. Konna kopaczka do ziemniaków, ustawiona obok głazu nawiązuje do rolniczych tradycji tej rodziny w dawnych Kalinowicach.
        Odwiedziliśmy także miejscowość Wysoka z neobarokowym kościołem z przełomu XV/XVI wieku z ciekawą ruchomą szopką bożenarodzeniową. Miejscowość Wysoka jest położona na podobnej wysokości geograficznej co Góra św. Anny. Dalsza trasa to już Góra św. Anny i odwiedzenie Groty Lurdzkiej, wizyta w Muzeum Czynu Powstańczego przy ulicy Leśnickiej i zjazd do Leśnicy na zakończenie rajdu.
        Na mecie większość uczestników wzięła udział w konkursie krajoznawczym, którzy w drodze losowania otrzymali cenne nagrody. Uczestnicy naszej grupy wszyscy otrzymali nagrody konkursowe.


Relacja wraz ze zdjęciami - Julian Rzewódzki                                                        

Rajd "Pamiętamy o tragedii żołnierzy NSZ oddziału Henryka Flame ps. Bartek" - Barut - 22.09.2018

opublikowane: 23 wrz 2018, 11:55 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 26 wrz 2018, 09:23 ]

https://photos.app.goo.gl/qyYFbTnqMR4TFz2B9

        Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy w dniu 22 września 2018r. zorganizował Rajd "Pamiętamy o tragedii żołnierzy NSZ oddziału Henryka Flame ps. Bartek". Z gliwickiego Rynku - po krótkim omówieniu trasy oraz przypomnieniu zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, uczestnicy rajdu, wyruszyli w drogę do Barutu pod przewodnictwem kolegi Jarosława Szerszenia. Trasa wiodła przez Brzezinkę, Kleszczów, Taciszów, Bycinę, Słupsko, Toszek, Dąbrówkę. Na miejscu turyści przybyli z Gliwic, spotkali kolejnych dwóch uczestników rajdu z Zawadzkiego - Oddziału Zakładowego PTTK Huta Andrzej, dwóch z naszego klubu i jednego kolegę z Rybnika. Tegoroczne obchody rocznicowe odbyły się w przedostatnią sobotę września, a nie jak co roku tradycyjnie w ostatnią sobotę. Zmiana ta była spowodowana przeniesieniem głównych uroczystości rocznicowych na dzień 29-września do Starego Grodkowa na Opolszczyznę.
        W miejscu uroczystości 72. rocznicy Tragedii Żołnierzy Oddziału Henryka Flammego ps. Bartek, na Polanie Śmierci, wojewoda opolski uroczyście przywitał wszystkich uczestników. Następnie z historią tragedii oraz postępem prac prowadzonych przy wyjaśnianiu szczegółów zbrodni, zapoznał przybyłych gości, przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej. Po wykładzie wprowadzającym, odprawiono uroczystą polową Mszę Świętą za dusze pomordowanych żołnierzy NSZ, po której odbył się uroczysty Apel Poległych z salwami honorowymi. Końcowym punktem uroczystości był ciepły poczęstunek smaczną wojskową grochówką dla wszystkich uczestników uroczystości.
        Ogółem w Rajdzie "Pamiętamy o tragedii żołnierzy NSZ oddziału Henryka Flame ps. Bartek" do Śląskiego Katynia uczestniczyli turyści kolarze: z Gliwic, z Zawadzkiego i Rybnika , którym należą się słowa podziękowania i szacunku za przybycie oraz przebycie długiej i trudnej trasy na metę rajdu. Organizatorzy serdecznie dziękują również Kolegom, którzy przyczynili się do organizacji tego Rajdu.

Relacja wraz ze zdjęciami - Jarosław Szerszeń                                                    

Rajd Rowerowy na XXVI Zlot Młodzieży - Toszek 2018 - 15.09.2018

opublikowane: 14 wrz 2018, 03:21 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 16 wrz 2018, 23:21 ]

https://photos.app.goo.gl/1kWzWYZZ7JzCfXsr7

        W dniu 15 września 2018 Oddział PTTK Ziemi Gliwickiej zorganizował XXVI Zlot Młodzieży – Toszek – 2018. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwała kol. wiceprezes gliwickiego oddziału PTTK. Meta imprezy usytuowana była na terenie toszeckiego zamku. W imprezie wzięło udział przeszło 400 uczniów gliwickich szkół podstawowych, pod opieką nauczycieli.
        Młodzież z Gliwic na metę Zlotu została dowieziona autokarami i w ten sam sposób powróciła do Gliwic po zakończeniu imprezy. Na metę Zlotu przybyła również 14 osobowa grupa turystów kolarzy Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. Władysława Huzy, dla których zorganizowana została wycieczka rowerowa z gliwickiego Rynku. Wycieczkę poprowadził kol. Krzysztof Kotuła. Drugą kolarską grupą byli członkowie STK z SP 14 w Gliwicach. Pracą biura zlotu kierowała skarbnik oddziału kol. Małgorzata. Uczestnicy imprezy chętnie brali udział w przygotowanych przez organizatora grach i zabawach sportowych: grze „w dwa ognie”, turnieju piątek piłkarskich, grze w bulle, terenowym torze przeszkód i przygotowanym przez nasz klub rowerowym torze przeszkód. To ostatnie zadanie realizowali członkowie klubu kol. Adam i Waldemar. Organizatorzy przygotowali dla uczestników turystyczny poczęstunek przy ognisku w postaci kiełbaski, zapewnili możliwość skorzystania z usług zamkowej kawiarenki i uruchomili punkt pierwszej pomocy. W trakcie imprezy młodzi artyści prezentowali swoje zdolności wokalne i taneczne na scenie. Zakończenie tego udanego spotkania nastąpiło po godzinie 15 wręczeniem nagród zwycięzcom poszczególnych konkurencji.

Relacja wraz ze zdjęciami: Adam Czerniawski                                    

Wycieczka klubowa na "GWARKI" do Tarnowskich Gór - 09.09.2018

opublikowane: 11 wrz 2018, 05:22 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 14 wrz 2018, 05:53 ]

https://photos.app.goo.gl/S5VwrbmZeSWzHX997

        Słynne na cały Śląsk "Gwarki Tarnogórskie" były impulsem dla Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. Władysława Huzy do odbycia kameralnej wycieczki rowerowej. W niedzielę 9 września 2018 roku udaliśmy się bocznymi drogami w kierunku Tarnowskich Gór, po drodze zatrzymując się przy dobrze znanym nam Pomniku Historii - Zabytkowej Kopalni Srebra. Kopalnie rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi zostały wpisane w roku 2017 na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
        Parę kilometrów dalej staliśmy już po środku tarnogórskiego festynu, przyglądając się historycznemu pochodowi ulicami miasta. Ta cykliczna impreza kulturalno-historyczna odbywająca się od 1957 roku ma na celu upamiętnienie przemarszu w roku 1683 wojsk Jana III Sobieskiego zmierzających z odsieczą obleganemu przez Turków Wiedniowi. Królewski orszak został bardzo uroczyście przywitany przez tarnogórskich gwarków (górników wydobywających srebronośną galenę). Będąc w mieście gwarków odwiedziliśmy również zabytkową drewnianą dzwonnicę gwarków z XVI wieku przeniesioną do centrum miasta z terenów ówczesnej aktywności górniczej. Jej zadaniem było bijąc dzwonkiem szychtowym wyznaczanie gwarkom kolejnych zmian, szycht.
        W drodze powrotnej przez Zbrosławice, Kamieniec, Karchowice odwiedziliśmy zamek w Starych Tarnowicach oraz Bramę Gwarków w Zbrosławicach będącą wylotem sztolni "Fryderyk". Turystycznie znanym odcinkiem tego podziemnego systemu odwodnienia wyrobisk górniczych jest Sztolnia Czarnego Pstrąga miejsca te są częścią wpisu na listę UNESCO.
        Piękna słoneczna wrześniowa pogoda oraz wiele atrakcji turystycznych sprawiło, że niedzielna wycieczka pozostanie na długo w pamięci jej uczestników.

Relacja - Krzysztof Kotuła                                                                  
Zdjęcia - Elżbieta Falska                                                                    

20. Rajd Kolarski Szlakami Obrońców Śląska w rocznicę Września 1939 - Gostyń - 08.09.2018

opublikowane: 8 wrz 2018, 06:46 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 14 wrz 2018, 04:50 ]

https://photos.app.goo.gl/d2bNZ4SoroDPHkE89

        W sobotę 8 września 2018r. odbywał się 20. Rajd kolarski Szlakami Obrońców Śląska w rocznicę września 1939 w Gostyni koło Mikołowa. Organizatorem rajdu była Komisja Turystyki Kolarskiej przy O/PTTK w Mikołowie. Na ten rajd Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy zorganizował wspólny wyjazd z gliwickiego Rynku prowadzony przez kolegę Krzysztofa Bobis. Wspólnie w trasę wyruszyło 7 osób, które przemierzając drogi powiatów gliwickiego i mikołowskiego po pokonaniu około 33km "zameldowało" się na mecie rajdu przy Pomniku Pamięci Żołnierzy Września 1939 roku.
        Tutaj organizatorzy przygotowali dla przybywających turystów metę z poczęstunkiem turystycznym oraz sprawnościowe konkursy turystyczne. Własnymi trasami i tempem przybyli na rajd kolejni członkowie i sympatycy naszego klubu, ostatecznie klub był reprezentowany przez 13 osób. Pechowa trzynastka jednak stała się szczęśliwą, zostaliśmy nagrodzeni pucharem dla najliczniejszej drużyny rajdu.
Dziękujemy klubowiczom za liczny udział - mamy kolejny PUCHAR !!!!!!


Relacja - Krzysztof Kotuła                                                
Zdjęcia - Krzysztof Bobis                                                  

Klubowa wycieczka rowerowa po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej - 08.09.2018

opublikowane: 8 wrz 2018, 06:44 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 11 wrz 2018, 05:35 ]

https://photos.app.goo.gl/cs9ZEQ32univYNe29

        W dniu 8 września 2018r odbyła się wycieczka Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. Władysława Huzy po terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Celem wycieczki było zwiedzenie kilku obiektów krajoznawczych na jej trasie usytuowanych w rejonie od Olkusza do Ogrodzieńca. Wycieczkę przygotował i poprowadził kol. Adam Czerniawski. Jej uczestnicy spotkali się na dworcu kolejowym w Gliwicach, by dojechać pociągiem do Olkusza, gdzie rozpoczynała się nasza wycieczka. W wycieczce uczestniczyli: Adam Czerniawski, Aldona Felkel, Jan Gwiazda, Piotr Kalinowski, Waldemar Siodlaczek i Krystyna Szczepanek- Lachman.
        Z placu przed dworcem kolejowym w Olkuszu udano się na olkuski rynek. Zwiedzono zabytkową zabudowę rynku i bazylikę p.w. św. Andrzeja Apostoła. Na rynku w jednej z ciastkarni uczestnicy wycieczki wypili poranną kawę i wyruszyli w kierunku Rabsztyna. W Rabsztynie zwiedzono „Chatę Kocjana” i miejscowy średniowieczny Zamek. Przez Jaroszowiec i Kolbark grupa dotarła do Bydlina celem zwiedzenia ruin drugiego jurajskiego zamku na wzgórzu Święty Krzyż. Rejon Bydlina był miejscem krwawej bitwy w okresie I wojny światowej stoczonej pomiędzy armiami Austrii i Rosji w połowie listopada 1914r. zwanej bitwa pod Krzywopłotami. Uczestniczący w niej legioniści IV i VI batalionu 1 Pułku Legionów zapisali chlubna kartę w historii polskiego oręża. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z terenem bitwy oglądając jej makietę i opis prezentowane na terenie Szkoły Podstawowej w Bydlinie. Odwiedzono cmentarz z mogiłą poległych w bitwie 46 legionistów i wznoszącym się na niej pomniku. W drodze na zamek oglądano zachowane fragmenty stanowisk strzeleckich i transzei z okresu bitwy wykopane i bronione przez legionistów VI batalionu 1 Pułku Legionów. Zwiedzono ruiny zamku w Bydlinie. Odwiedzono pozostałe miejsca upamiętniające bitwę: tablicę pamiątkową w miejscu gdzie poległ por. Stanisław Paderewski, w Krzywopłotach - tablicę pamiątkowa ku chwale legionistów VI batalionu i zrekonstruowaną „gawrę legionistów” – ziemiankę w której przebywali po bitwie. Przez Załęże, Domaniewice i Dłużec grupa dojechała do Strzegowej - miejsca postoju sztabu 1 pułku Legionów w dniu 9 listopada 1914r. Wydarzenie to upamiętnia tablica przed plebanią. Wycieczka dojechała do Smolenia gdzie jej uczestnicy zwiedzili ruiny średniowiecznego Zamku Pilcza. W pobliskiej Pilicy po spacerze w przypałacowym parku i obejrzeniu zaniedbanego pałacu, wycieczkę i zwiedzanie miasta zawieszono z uwagi na nadciągającą ulewę. Opady deszczu przeczekano pobliskiej restauracji „Pod Kolumnami” wykorzystując ten czas na posiłek. Realizacje dalszego planu wycieczki rozpoczęto po poprawie pogody. Zwiedzono pilicki rynek, kolegiatę św. Jana Chrzciciela i zachowane fragmenty fortyfikacji bastionowych z XVII w. Ostatnim odwiedzonym obiektem na trasie wycieczki były ruiny zamku Ogrodzieniec w Podzamczu. Przez Ogrodzieniec i Fugasówkę dojechano do Zawiercia by pociągiem Kolei Śląskich powrócić do Gliwic.
        Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólna wycieczkę, miła atmosferę, sprawne i bezpieczne pokonywanie odcinków tras. Szczególne podziękowania kieruję do kol. Krystyny za cenne sugestie i uatrakcyjnienie trasy wycieczki odcinkami terenowymi, szczegółową analizę zjawisk pogodowych i pogarszających się warunków atmosferycznych, co uchroniło w Pilicy naszą grupę przed przemoknięciem.


Relacja wraz ze zdjęciami: Adam Czerniawski                                                                

Gwiaździsty Zlot Rowerowy "Z historią Powstań Śląskich w tle" - Świętochłowice - 02.09.2018

opublikowane: 3 wrz 2018, 05:35 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 4 wrz 2018, 05:04 ]

https://photos.app.goo.gl/fHRQQbWvRzByAfPW6

        W niedzielę 2 września 2018r. o godz. 10.00 z gliwickiego Rynku dwudziestosiedmio-osobowa grupa turystów kolarzy wyruszyła na Gwiaździsty Zlot Rowerowy „Z historią Powstań Śląskich w tle”. W tym czasie wyruszyły także grupy z Tychów, Katowic, Chorzowa, Bytomia i innych miast, by spotkać się w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach o godz.12.00.
        Trasa naszego przejazdu wiodła w większości drogami rowerowymi i terenami zielonymi Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej i Świętochłowic. W planie przejazdu mieliśmy zwiedzanie wielu ciekawych obiektów industrialnych i zabytkowych. Niestety coraz bardziej padający deszcz zweryfikował nasze plany. W strugach deszczu dojechaliśmy do Muzeum Powstań Śląskich. Ten obiekt muzealny ma bardzo interesującą ekspozycją przenoszącą w okres Powstań Śląskich na Górnym Śląsku. Wielu z nas jest on dobrze znany, ale dzięki ciekawemu programowi przygotowanemu specjalnie przez przewodników muzealnych odkryty od nowa.
        W trakcie pobytu w muzeum wręczyliśmy, co prawda trochę korespondencyjnie, nagrodę w konkursie PTTK Ziemi Gliwickiej i Muzeum Powstań Śląskich na „opracowanie projektu graficznego i wzoru odznaki turystyczno-krajoznawczej - 100-lecie Powstań Śląskich” pani Justynie Zamulińskiej z Krakowa. Jeszcze raz pani Justynie serdecznie gratulujemy udanego projektu. Nagrodę ufundowała firma obuwnicza „Gallux” z Gliwic.
        Po zjedzeniu pysznego jednego ze śląskich dań w miejscowym muzealnym bistro - Kuchnia Śląska "U Franka" - grupa kolarzy przejechała do Parku Heillo na X Piknik Forteczny. Impreza ta, to pokaz grup rekonstrukcyjnych z okresu początków XX wieku. Można było tu zwiedzić 
polski bunkier z II Wojny Światowej, obejrzeć pojazdy wojskowe jak i uczestniczyć w wielu atrakcjach paramilitarnych przygotowanych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji "Pro Fortalicium".
        W drugiej części dnia pogoda była bardziej łaskawa, chwilami pokazało się nawet słońce, co pozwoliło kolarzom wrócić do domów komfortowo i przywieźć ze sobą moc wrażeń.
        Gwiaździsty Zlot Rowerowy „Z historią Powstań Ślaskich w tle” zorganizował Turystyczny Klub Kolarski PTTK Ziemi Gliwickiej im. Władysława Huzy. A prowadzili go przodownicy; Krzysztof Bobis, Witold Czempiel, Adam Czerniawski, Krzysztof Kotuła, Jarosław Szerszeń.
        Dziękujemy Muzeum Powstań Śląskich i Stowarzyszeniu "Pro Fortalicium" za owocną współpracę, a koleżankom i kolegom turystom kolarzom za liczny udział.


Relacja - Witold Czempiel                                                    

1-10 of 10