Relacje z wycieczek‎ > ‎Sezon 2018‎ > ‎

2018-06

Rajd Kolarski "Święto Roweru" w Brynku - 30.06.2018

opublikowane: 2 lip 2018, 11:11 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 2 lip 2018, 14:14 ]

https://photos.app.goo.gl/ZUfCrseeNHACKkM37

        W dniu 30 czerwca 2018 zorganizowana została wycieczka Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. Władysława Huzy do Brynku. Celem wycieczki był udział w rajdzie „ Święto Roweru”, organizowanym przez Bytomski Turystyczny Klub Kolarski CATENA. Uczestnicy wycieczki (13 osób) o ustalonej porze przybyli na gliwicki Rynek, by wspólnie wyruszyć na trasę do Brynku. Grupę poprowadził kol. Adam Czerniawski, któremu pomagali kol. Adam i Michał Jańta. Trasa wycieczki prowadziła z Gliwic przez Łabędy, Pyskowice, Łubie, Jasionę i Połomię do Brynku. Kilku członków klubu dotarło na metę rajdu pokonując trasy indywidualnie.
        Organizatorzy rajdu przygotowali metę imprezy na obiekcie rekreacyjnym w pobliżu Nadleśnictwa Brynek przy ul. Grabowej. Impreza zgromadziła 68 uczestników dla których przygotowano 3 konkursy sprawnościowe: konkurs łapania kijka, konkurs rzutu oponą i konkurs żółwiej jazdy oraz współzawodnictwo na najliczniejszą drużynę klubową biorącą udział w imprezie. Reprezentacja naszego klubu z sukcesami startowała w organizowanych tam konkursach indywidualnych. Doskonałym refleksem w konkursie łapania kijka wykazali się kol. Jarek Szerszeń – I miejsce, kol Adam Jańta – II miejsce i kol. Władysław Stawiarczyk – III miejsce. W konkursie rzutu oponą III miejsce zajął kol. Roman Dulęba, kol Jarosław Szerszeń w konkursie żółwiej jazdy zajął III miejsce. W konkursie zespołowym na najliczniejszą drużynę zwyciężył Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Wł. Huzy – 21 uczestników i zdobył puchar. Licznie na metę rajdu, przybyli mieszkańcy Tarnowskich Gór – 19 osób, członkowie RKTK Wagabunda z Katowic – 12 osób oraz kilkunastu członków BTKK CATENA . W trakcie imprezy kol. Krzysztofowi Kotule została uroczyście wręczona zweryfikowana dokumentacja wycieczek i odznaki „ Szlakami Powstań Śląskich” w stopniu I i II. Po ogłoszeniu wyników, wręczeniu dyplomów i nagród zwycięzcom konkursów ogłoszono zakończenie imprezy. Uczestnicy indywidualnie lub w małych grupach udali się do swoich miejsc zamieszkania.
        Organizatorom gratulujemy udanej imprezy. Uczestnikom klubowej wycieczki składam serdeczne podziękowania za liczny udział, miłą atmosferę, bezpieczną jazdę i należyte przygotowanie rowerów.

Relacja wraz ze zdjęciami - Adam Czerniawski                                                    

Indywidualna wycieczka klubowiczów - Rybnik-Chwałęcice - 24.06.2018

opublikowane: 25 cze 2018, 06:37 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 25 cze 2018, 06:38 ]

https://photos.app.goo.gl/6nZPSSnPwjVVMwp46

        W dniu 24 czerwca odbyła się indywidualna wycieczka członków Turystycznego Klubu Kolarskiego im. Władysława Huzy na mszę świętą "na wodzie" nad Zalew Rybnicki. Trasa dojazdu wiodła przez Żernicę, Pilchowice, następnie przez ostępy leśne do Rybnika - Stodół i dalej do Chwałęcic, gdzie o godz. 12:00 na przystani ośrodka Koga-Kotwica przy Zalewie Rybnickim odbyła się jubileuszowa, 10. msza święta "na wodzie". W mszy pomimo opadów deszczu uczestniczyło bardzo dużo osób, przedstawiciele władz Rybnika oraz świata polityki. Mszę w intencji żeglarzy, wodniaków i ich rodzin odprawił katowicki biskup pomocniczy Marek Szkudło i ks. Grzegorz Jagieł, proboszcz parafii św. Jana Nepomucena w Rybniku - Chwałęcicach.
        Polowe, a w tym wypadku wodne nabożeństwo jest modlitwą żeglarzy i wiernych za siebie oraz za tych, którzy utonęli w wodach Zalewu i wodniaków, którzy odeszli na „wieczną wachtę”, za ratowników WOPR oraz dzieci i młodzież rozpoczynającą wakacje. Po zakończeniu mszy św. udaliśmy się w drogę powrotną do domu odwiedzając po drodze ośrodek Buk w Rudach, gdzie trwał Festiwal Słowiański. Przez cały dzień byliśmy nękani przelotnymi opadami deszczu ale pomimo tego wycieczkę należy uznać za bardzo udaną. W wycieczce udział wzięli Jarosław Szerszeń - prowadzący, Stanisław Herman, Małgorzata i Stanisław Radomscy oraz Janusz Weres.

Relacja wraz ze zdjęciami - Jarosław Szerszeń                                            

Wycieczka klubowa do Jemielnicy - 23.06.2018

opublikowane: 25 cze 2018, 05:15 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 25 cze 2018, 05:25 ]


        W pochmurną sobotę Turystyczny Klub Kolarski im. Władysława Huzy wybrał się na wycieczkę rowerową do Jemielnicy. Głównym celem naszej wycieczki było spotkanie z grupą pielgrzymkową Parafii św. Józefa z Kalet prowadzoną przez naszego kolegę Grzegorza Kukowkę. Trasa wycieczki była nam dobrze znana i prowadziła przez Kleszczów, Bycinę, Niewiesze, Toszek, Sarnów do Dąbrówki, gdzie nasza grupa prowadzona przez kolegę Krzysztofa Kotułę przyłączyła się do pielgrzymujących rowerzystów z Kalet. Wspólnie udaliśmy się do Jemielnicy odwiedzając po drodze uroczysko Hubertus z miejscem pamięci zamordowanych w 1946 roku żołnierzy NSZ.
        W Jemielnicy uczestniczyliśmy w mszy świętej w intencji pielgrzymów odprawionej w zabytkowym kościele będącym częścią pozostałości po funkcjonującym w tym miejscu do 1810 roku opactwie cystersów.
        Po mszy i krótkich rozmowach z przyjaciółmi grupa z Gliwic udała się w drogę powrotną przez Centawę, Błotnicę Strzelecką, Kotulin, Chechło, Rudziniec, Łączę, Rachowice. Pogoda była dla nas tego dnia litościwa i udało się nam przemierzyć tą 95 kilometrową trasę właściwie bez opadów deszczu, choć nie jednokrotnie napływające chmury powodowały w nas uczucie, że teraz to już nas zmoczy.
        W pielgrzymce do Jemielnicy uczestniczyło dziesięcioro członków klubu.

Relacja  -  Krzysztof Kotuła                                                                                              

 


Weekend w Czechach - Pribor - 15-17.06.2018

opublikowane: 19 cze 2018, 05:17 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 19 cze 2018, 05:18 ]

https://photos.app.goo.gl/ffdUCSFid4CCErs4A

        Z Gliwic w słoneczny piątek 15 czerwca 2018 na wycieczkę rowerową organizowaną przez Turystyczny Klub Kolarski im. Władysława Huzy wyruszyła 8 osobowa grupa turystów kolarzy, by przez rudzkie lasy dotrzeć na Camping Obora na obrzeżach Raciborza. Uczestnicy wycieczki, którą w ramach klubu prowadził kolega Wiesław Brożek - przodownik turystyki kolarskiej, były osoby z Gliwic (3 osoby), Zabrza (2 osoby), Sosnowca (2 osoby), Łazisk (1 osoba).
        W sobotę przez Bieńkowice piękną aleją Hroza porośniętą starodrzewem dotarliśmy do ruin zamku w Tworkowie, aby następnie jadąc dobrze utrzymanymi trasami wzdłuż Odry dotrzeć w okolice Ostrawy, gdzie spotkaliśmy 3 rowerowych pielgrzymów podróżujących do Santiago de Compostella. Poczuli oni w nas bratnie dusze i połączyliśmy siły, aby wspólnie dotrzeć do celu wycieczki, czyli miasta Pribor, gdzie zobaczyliśmy urokliwy rynek i dom rodzinny Zygmunta Freuda.
        Nazajutrz pielgrzymi wyruszyli w swoja stronę, czyli do Ołomuńca. Trasę do Santiago de Copmpostella pielgrzymi pokonują etapami. W 2017 r. przejechali z Warszawy do Chałupek. W 2018 r. jadą z Bohumina w okolice Pilzna. W 2019 r. pielgrzymi będą przemierzać Niemcy. Natomiast w niedzielny poranek nasi wycieczkowicze ruszyli w odwrotnym kierunku niż pielgrzymi, czyli do Polski. Po przyjechaniu do Chałupek wszyscy wsiedli do pociągu by dojechać do swoich miast. Mimo, że pewne części ciała ( te niżej położone) niektórych bolały to wycieczkę należy uznać za ciekawą i udaną.

Relacja wraz ze zdjęciami - Wiesław Brożek                                                        

Śląskie Święto Rowerzysty - Chorzów - 17.06.2018

opublikowane: 18 cze 2018, 05:31 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 19 cze 2018, 04:36 ]


    Pierwsze Śląskie Święto Rowerzysty, które odbyło się na terenie Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie zostało zorganizowane przez działaczy Gliwickiej Rady Rowerowej przy współpracy z grupami rowerzystów działającymi na terenie Śląska i Zagłębia pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego - Wojciecha Saługi. Zachodnia część aglomeracji uformowała swoją rowerową kolumnę w Gliwicach. Z Placu Krakowskiego wyruszyliśmy pod eskortą policji kierując się do Chorzowa przez Zabrze, Rudę Śląską, Świętochłowice. W każdej z tych miejscowości dołączali się kolejni rowerzyści tworząc u celu naszego przejazdu peleton około 500 rowerzystów. Do Chorzowa przybyła również grupa z wschodniej części metropolii - Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Będzin oraz grupa z Katowic. Łącznie w Pierwszym Święcie Rowerzysty uczestniczyło około tysiąca rowerzystów.

    W imprezie tej klub nasz reprezentowało 15 członków.

    Po zakończeniu Pierwszego Święta Rowerzystów grupa jedenastu osobowa udała się do Katowic pod pomnik Powstańców Śląskich, by zdobyć kolejne punkty w konkursie na najlepiej pracujący klub turystyki kolarskiej PTTK.


Relacja - Krzysztof Kotuła                                                                

Rajd Kolarski "Święto Roweru" - Dzierżno - 10.06.2018

opublikowane: 14 cze 2018, 02:52 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 2 lip 2018, 14:24 ]

https://photos.app.goo.gl/HckDQxfQSggmtdP79

        W dniu 10 czerwca Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy zorganizował kolejny Rajd "Święto Roweru" z metą na terenie Ośrodka „Energetyk” nad jez. Dzierżno. Przy pięknej pogodzie, na metę przyjechało ok. 200 osób, niestety nie wszyscy zarejestrowali się w biurze zlotu – byłby rekord.
        Turyści przybywali indywidualnie i zorganizowanymi grupami z gliwickiego Rynku prowadzonymi przez klubowych przodowników oraz dwie drużyny szkolne z Gliwic Sośnicy: SP 21 – 41 osób i SP 14 -29 osób. Oprócz gliwiczan gościliśmy koleżanki i kolegów z Tarnowskich Gór, Świętochłowic, Czerwionki - Leszczyn, Żor, Pyskowic , Zabrza i Knurowa.
        Na mecie zostały przeprowadzone trzy konkursy sprawnościowe : „rzut piłeczkami do kosza”, „rzut pedałami do celu”, „rzut kółkami na kijki” – wszystkie w kategoriach młodzież i dorośli. W konkursach najlepsi byli uczniowie ze szkół: SP 21 i SP14 z Gliwic oraz SP17 ze Świętochłowic.
        Laureaci konkurów do miejsca czwartego – dorośli, a młodzież do szóstego otrzymali nagrody, inni drobne upominki. Wszyscy uczestnicy otrzymali plakietki rajdowe, mapki i opaski odblaskowe. Nagrody te przekazały Miasto Gliwice oraz Starostwo Powiatowe w Gliwicach. Do organizacji imprezy przyczynili się również Ośrodek „Energetyk” oraz firma Bike Atelier.

Relacja - Małgorzata Radomska - komandor rajdu                                           
Zdjęcia - Krzysztof Kotuła                                                                                  

VII Rajd Rowerowy Powiatu Gliwickiego - Sośnicowice - 09.06.2018

opublikowane: 11 cze 2018, 06:35 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 19 cze 2018, 06:02 ]

https://photos.app.goo.gl/GP4dKGKGwjqiUg7f8

        Powiat Gliwicki wraz Gminą Sośnicowice zorganizował 9 czerwca 2018 roku VII Rajd Rowerowy Powiatu Gliwickiego z metą na Ziemi Sośnicowickiej. W tegorocznym rajdzie z ramienia klubu uczestniczyło 14 klubowiczów. Część z nas udała się wspólnie na rajd z gliwickiego rynku trasą okrężną przez Kozłów, Łany Wielkie do Sośnicowic. Tą kameralną wycieczkę prowadził kolega Krzysztof Kotuła.
        Z Sośnicowic po rejestracji wyruszyliśmy dużą grupą na trasę VII -go Rajdu Rowerowego Powiatu Gliwickiego po ścieżkach i duktach leśnych gminy Sośnicowice. Atrakcją tegorocznego rajdu było zwiedzanie prywatnego muzeum techniki, które posiada w swych zbiorach maszyny do obróbki plastycznej metali oraz kolekcję gwoździ z różnych epok i technik wykonania.
        Na zakończenie rajdu uczestnicy zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Powiat Gliwice i Gminę Sośnicowice oraz poczęstunkiem w postaci smacznej grochówki i napoi orzeźwiających.

Relacja - Krzysztof Kotuła                                                                        
Foto - Starostwo Powiatowe w Gliwicach                                                 1-7 of 7