Relacje z wycieczek‎ > ‎SEZON 2017‎ > ‎

2017-10


Gala wręczenia nagród "Organizator Godny Polecenia" - 22.10.2017 - Nadarzyn

opublikowane: 23 paź 2017, 01:33 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 26 paź 2017, 13:02 ]

https://photos.app.goo.gl/NBKI4GgJlj0FcEIr2


        Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy został zgłoszony przez macierzysty Oddział PTTK Ziemi Gliwickiej do konkursu organizowanego przez ZG PTTK pod hasłem "Organizator Godny Polecenia". Naszym wzorcowym przedsięwzięciem turystycznym na podstawie, którego zostaliśmy zgłoszeni do konkursu był rajd rowerowy 60. Otwarcie Turystycznego Sezony Kolarskiego "Topienie Marzanny" z metą w Tworogu Małym w dniu 19 marca 2017 roku. Uroczysta gala zakańczająca ten konkurs odbyła się 22 października podczas tegorocznych targów turystycznych World Travel Show w Nadarzynie koło Warszawy, w której uczestniczyli przedstawiciele naszego klubu w osobach Bożena i Krzysztof Bobis, Krzysztof Kotuła, Julian Rzewódzki.

    Po wnikliwej analizie wniosków Zarząd Główny przyznał nam Certyfikat "Organizatora Godnego Polecenia".

 

Lista alfabetyczna nagrodzonych certyfikatami organizacji w konkursie:

-  Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Sopocie

-  Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku

-  Klub Imprez na Orientację "Skróty" przy Oddziale PTTK "Łucznik" w Radomiu

-  Klub Osiedlowy PTTK "M-2" przy Myszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

-  Klub Turystyki Aktywnej "Ryś" w Żarach

-  Klub Turystyki Górskiej "Diablak" przy Oddziale Wojskowym PTTK w Krakowie

-  Koło Przewodników PTTK przy Oddziale PTTK w Świeciu

-  Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa "KANGCHENDZONGA" PTTK przy I Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu

-  Koło Zakładowe PTTK przy Hucie Aluminium Konin

-  Komisja Turystyki Żeglarskiej ZG PTTK

-  Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach

-  Oddział PTTK Sudetów Wschodnich w Prudniku

-  Oddział PTTK w Końskich

-  Oddział PTTK w Mysłowicach

-  Oddział PTTK w Żarnowie

-  Oddział Żeglarsko-Motorowodny PTTK "Morka" w Płocku

-  Pomorski Wojskowy oddział PTTK w Wałczu

-  Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa w Warszawie

-  Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne PTTK "Dreptaki" przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 w Warszawie

-  Turystyczny Klub Kolarski im. Władysława Huzy przy Oddziale PTTK Ziemi Gliwickiej

-  Wojskowe Koło PTTK przy Klubie 32. Batalionu Lotnictwa Taktycznego w Łasku


wyróżnienia otrzymali:

-  Chorzowskie Centrum Informacji i Turystyki w Chorzowie

-  Klub Terenoznawczy "Cyrkino" przy Oddziale PTTK Ziemi Gliwickiej

-  Jednostka Strzelecka nr 2007 im. Kpt. Tadeusza Paolone ZS "Strzewlec" OSW w Tymbarku

-  Studencki Klub Górski w Warszawie


Gratulacje dla wyróżnionych w konkursie organizacji oraz wszystkich tych osób, które czynnie uczestnicząc w naszych pracach klubowych przyczyniły się do przyznania nam tego certyfikatu.


W drodze powrotnej do Gliwic odwiedziliśmy dwa obiekty z Kanonu Krajoznawczego Polski; zespół pałacowo-parkowy w Radziejowicach oraz osadę fabryczną w Żyrardowie będącą Pomnikiem Historii.


Relacja wraz ze zdjęciami: Krzysztof Kotuła                                    


XI Rajd Pamięci - 22.10.2017 - Gliwice, Pyskowice

opublikowane: 23 paź 2017, 01:31 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 31 paź 2017, 04:53 ]

https://photos.app.goo.gl/zs2AsMNkiIW5z0lq2

        W niedzielę 22-do października odbył się klubowy XI Rajd Pamięci. O godz. 9:00 na miejsce startu przybyło, mimo padającego deszczu, 12 osób: Adam Czerniawski, Joanna Cetnarska-Słowik, Elżbieta Falska, Aldona Felkel, Bogusław Iwaniuk, Michał Jańta, Roman Kopeć, Wojciech Miotła, Małgorzata i Stanisław Radomscy, Mariusz Szczurowski oraz Jarosław Szerszeń. Rajd rozpoczęliśmy od gliwickiego Cmentarza Centralnego, na którym odwiedziliśmy groby wybitnych działaczy naszego Klubu: prezesów – Jerzego Kalli i Mieczysława Poniewskiego, wiceprezesów – Kazimierza Dybkowskiego i Miłosława Niewieczerzała, skarbników – Krzysztofa Jarzyńskiego i Jana Szychowskiego, członków zarządu Jerzego Falskiego i Jarosława Moroza oraz honorowego członka Klubu, długoletniego prezesa Oddziału, Zdzisława Brzezińskiego. Zmarłych i ich działalność wspominał Stanisław Radomski – kierownik rajdu. Następnie udaliśmy się na Cmentarz Komunalny w Łabędach na grób zmarłego w tym roku kolegi Mariana Cetnarskiego, bardzo aktywnego członka Klubu. Jego działalność i osiągnięcia w serdecznych słowach przedstawił Adam Czerniawski.
        Z uwagi na padający w dalszym ciągu rzęsisty deszcz, zrezygnowano z jazdy na kolejne cmentarze i postanowiono odwiedzić je indywidualnie. I tak Joanna Cetnarska-Słowik, Aldona Felkel i Adam Czerniawski odwiedzili na cmentarzu w Pyskowicach, grób Jana Rychlika – prezesa i honorowego członka Klubu. Michał Jańta odwiedził na cmentarzu w Sośnicy, grób Stefana Kucharza – wiceprezesa Klubu, a Małgorzata i Stanisław Radomscy odwiedzili na Cmentarzu Lipowym, grób Mariana Kowalczyka – sekretarza Klubu, a na Cmentarzu na Wójtowej Wsi, zmarłego w tym roku Sylwestra Budzińskiego – członka zarządu Klubu. 
Ponadto Kol. Władysław Stawarczyk odwiedził w Bochni grób  Władysława Huzy – patrona i współzałożyciela Klubu, a Jan Zabrzeński w Knurowie,  grób Stefana Peciaka – członka Zarządu Klubu. 
        Na wszystkich odwiedzonych grobach zapalono znicze. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe plakietki przygotowane przez Krzysztofa Kotułę, który przygotował także znicze z odpowiednimi naklejkami.

Relacja: Stanisław Radomski                                    
Zdjęcia: Elżbieta Falska                                            

XII Jesienne Spotkania Rodzinne - 21.10.2017 - Las Murckowski

opublikowane: 23 paź 2017, 01:30 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 24 paź 2017, 07:12 ]


        W sobotę 21-go października, dziewięciu członków naszego Klubu – Roman Kopeć, Wojciech Miotła, Mariola MacLean, Małgorzata i Stanisław Radomscy, Julian Rzewódzki, Jarosław Szerszeń, Tadeusz Szewczyk i Paweł Szyp, wzięło udział w XII Jesiennym Spotkaniu Rodzinnym świetne zorganizowanym przez Rodzinny Klub Turystyki Kolarskiej „Wagabunda” z Katowic. Na metę rajdu zlokalizowaną na terenie Rezerwatu Las Murckowski przybyło około 115 osób z różnych śląskich klubów. Zasadniczą grupę tworzyli uczestnicy jadący z katowickiego Rynku, prowadzeni przez organizatorów ciekawą, od pewnego momentu leśną trasą. Na mecie były przygotowane: ognisko, kiełbasa, ciasto, kawa i herbata. Chętni mogli wziąć udział w konkursie krajoznawczym – zwycięzcy otrzymali nagrody. Nagrodzeni pucharami zostali też najmłodszy i najstarszy uczestnik rajdu. Najmłodszą była paroletnia dziewczynka z Klubu „Wagabunda”, a najstarszym Stanisław Radomski.
        Były tez życzenia dla trójki solenizantów z Klubu „Wagabunda”, wśród których był prezes Klubu Leszek Wolny.
Miłym akcentem była żywa muzyka w wykonaniu akordeonisty.
        Drogę powrotną przez Murcki, Podlesie poprowadził Paweł Szyp wybierając boczne, czasami polne i leśne drogi, co w przypadku naszej aglomeracji nie jest takie proste.

Relacja: Małgorzata Radomska                                
Zdjęcia: Jarosław Szerszeń                                      

60. Zakończenie Turystycznego Sezonu Kolarskiego - 15.10.2017 - Chudów

opublikowane: 15 paź 2017, 12:39 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 5 gru 2017, 01:09 ]

https://photos.app.goo.gl/a9pCtY8BPHw866b83
        Po raz 60 Turystyczny Sezon Kolarski zakończony. W dniu 15 października 2017 roku, Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach był organizatorem „60 Zakończenia Turystycznego Sezonu Kolarskiego” z metą obok ruin zamku w Chudowie. Dla mieszkańców Gliwic został zorganizowany wspólny wyjazd z gliwickiego rynku. O godzinie 9.00, prawie stu osobowa grupa pod opieką przodowników turystyki kolarskiej z naszego Klubu wyruszyła w kierunku mety rajdu. Pozostałe grupy zorganizowane oraz indywidualni uczestnicy dotarli na metę własnymi trasami. W imprezie wzięło udział około 500 osób z terenu śląska i nie tylko. Na mecie rajdu zorganizowane zostało biuro rajdu, konkursy sprawnościowe, konkurs krajoznawczy i ognisko turystyczne przy którym można było upiec kiełbaskę.
         Miłym akcentem był udział założyciela i pierwszego prezesa fundacji „Zamek Chudów”, dyrektora  „Górnośląskiego Parku Etnograficznego” w Chorzowie, Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji Pana Andrzeja Sośnierza, na ręce którego prezes klubu złożył podziękowania za długoletnią współpracę umożliwiającą organizację „Zakończenia Turystycznego Sezonu” na terenach fundacji „Zamek Chudów”. Uczestnicy konkursów którzy zajęli czołowe miejsca otrzymali dyplomy i nagrody. Wręczono pamiątkowe puchary dla najliczniejszej drużyny szkolnej i klubowej.
        W imieniu organizatorów dziękujemy za tak liczny udział i miłą atmosferę w naszej imprezie. Szczególne podziękowania Komandor Rajdu Krzysztof Bobis pragnie skierować do członków klubu którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie „60 Zakończenia Turystycznego Sezonu Kolarskiego”, jak również do fundacji „Zamek Chudów” za możliwość  nieodpłatnego korzystania z terenu przy ruinach zamku w Chudowie i Urzędowi Miasta Gliwice za dofinansowanie w/w imprezy. Do zobaczenia za rok.

Relacja: Krzysztof Bobis                                
Zdjęcia: Krzysztof Kotuła                                

1-4 of 4