Relacje z wycieczek‎ > ‎SEZON 2017‎ > ‎

2017-08


24. Rowerowe Pożegnanie Wakacji - Leboszowice - 27.08.2017

opublikowane: 27 sie 2017, 13:13 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 28 sie 2017, 08:39 ]

 
https://goo.gl/photos/hPKAKFRTaif46HDn7

        W dniu 27 sierpnia 2017r. klub zorganizował Rajd "XXIV Rowerowe Pożegnanie Wakacji". Impreza była dofinansowana ze środków Miasta Gliwice. Na metą wybrano teren rekreacyjny MŁYNÓWKA sołectwa Leboszowice, a kierownikiem rajdu był kol. Adam Czerniawski. Celem imprezy była popularyzacja turystyki kolarskiej, krajoznawstwa, szlaków turystycznych na terenie gminy Pilchowice i przyległych gmin oraz pożegnanie wakacji.

        W rajdzie wzięło udział 130 rowerzystów. Zorganizowana grupa licząca przeszło 50 rowerzystów wyruszyła z Rynku w Gliwicach o godz. 9:00. Zgromadzonych na gliwickim rynku rowerzystów podzielono na trzy kolumny, które poprowadzili: Jarosław Szerszeń i kol. Małgorzata Radomska , drugą  kolumnę; kol. Witold Czempiel i kol. Jolanta Maćkowska , a trzecią kol. Stanisław Radomski i kol. Tadeusz Pizar. W trakcie przejazdu grup rowerzystów dużym zaangażowaniem wykazał się kol. Mariusz Szczurowski którego pomoc pozwalała  na sprawne przeprowadzenie kolumn przez skrzyżowania w centrum miasta. Z gliwickiego rynku grupy udały się w kierunku osiedla Sikornik, by dalej pojechać drogą techniczną wzdłuż autostrady A4, a następnie przez Wilcze Gardło, Smolnicę dojechały do Leboszowic. Pozostali uczestnicy rajdu dotarli na metę indywidualnymi trasami. W Leboszowicach na terenie „Młynówki” została przygotowana meta rajdu. Metę przygotowali kol. Aldona Felkel, Adrian i Waldemar Siodlaczkowie, Adam Czerniawski. Obsługą uczestników w biurze rajdu zajmowali się kol. Elżbieta Falska , Aldona Felkel i Joanna Cetnarska - Słowik. O ognisko turystyczne zadbali kol.  Adrian i Waldemar Siodlaczkowie. Uruchomiony punkt sprzedaży umożliwił uczestnikom imprezy zaopatrzenie się w napoje, lody, słodycze oraz kiełbasę do upieczenia przy ognisku.


W najliczniejszych składach na rajdzie wystąpiły zespoły:

  • Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. Wł. Huzy z Gliwic - 81 osób
  • Oddziałowej Komisji Turystyki Kolarskiej SOKÓŁ w Radlinie - 14 osób
  • Koła PTTK RAMŻA z Czerwionki-Leszczyn - 12 osób
  • Szkolnego Klubu 80 Rowerów przy Szkole Podstawowej nr 21 w Gliwicach - 10 osób
  • Bytomskiego Klubu Turystyki Kolarskiej CATENA - 5 osób
  • Klubu Turystyki Kolarskiej GRONIE w Tychach - 5  osób
  • Klubu Turystyki Kolarskiej WANDRUS w Żorach - 3 osoby
  • Rodzinnego Klubu Turystyki Kolarskiej WAGABUNDA w Katowicach - 2 osoby

        Wszystkim uczestnikom wręczono naklejkę rajdową i zaproszono do udziału w rozgrywanych trzech konkursach rajdowych. Rowerowy tor przeszkód  rozgrywano w 2 kategoriach  i prowadzony był przez kol. Bożenę i Krzysztofa Bobis, konkurs rzutów piłeczką do tarczy rozgrywany w 2 kategoriach, prowadzony przez kol. Piotra Kalinowskiego i Tadeusza Pizara oraz konkurs rzutów oponą rozgrywany w 2 kategoriach wiekowych poprowadzony przez kol. Jarosława Szerszenia i Władysława Stawiarczyka. Indywidualnym zwycięzcom konkursów wręczono nagrody książkowe, przewodniki i upominki ufundowane przez Urząd Miasta Gliwice i Starostwo Powiatowe w Gliwicach.. Najliczniejszą drużyną spoza Gliwic i zdobywcą pucharu okazała się reprezentacja Oddziałowej Komisji Turystyki Kolarskiej SOKÓŁ w Radlinie. 

Zwycięzcami rowerowego toru przeszkód zostali: 
        W kategorii osób dorosłych

        1. miejsce - Krzysztof  Kłoda - Gliwice 
        2. miejsce - Zbigniew Domżalski - TIGRIS Ruda Śl.

        3. miejsce -  Małgorzata Knieć - SP 21 Gliwice
        W kategorii młodzieżowej: 

        1. miejsce - Mateusz Kusz - Gliwice SP 21

        2. miejsce - Oliver Knieć - Gliwice SP 21 

        3. miejsce - Kacper Duchnowski - Gliwice SP 21

        4. miejsce - Lena Knieć - Gliwice SP 21

        5. miejsce - Bartłomiej Buk - Gliwice SP 2

Zwycięzcami konkursu rzutów piłeczkami do tarczy zostali: 
        W kategorii osób dorosłych:

        1. miejsce - Wojciech Czyż - Gliwice 

        2. miejsce - Marcin Twerdyk - Gliwice 

        3. miejsce - Marian Niewiński - Koło PTTK RAMŻA - Czerwionka Leszczyny

        4. miejsce - Henryk Krotofil - Koło PTTK RAMŻA - Czerwionka Leszczyny

        W kategorii młodzieżowej:

        1. miejsce - Kacper Duchnowski - Gliwice SP 21

        2. miejsce - Mateusz Kusz - Gliwice SP 21

        3. miejsce - Bartłomiej Buk - Gliwice SP 21

        4. miejsce - Sebastian Dyrbuś - Koło PTTK RAMŻA - Czerwionka Leszczyny

Zwycięzcami konkursu rzutów oponą rowerową zostali: 
        W kategorii osób dorosłych:

        1. miejsce - Rafał Niestrój - Gliwice

        2. miejsce - Jacek Antonowicz - O/KTKol. SOKÓŁ - Radlin

        3. miejsce - Ryszard Wojtal - KTK WAGABUNDA - Katowice

        4. miejsce - Adam Pietryka - BKTK CATENA - Bytom

        W kategorii młodzieżowej:

        1. miejsce - Hubert Niestrój - PTTK Gliwice

        2. miejsce - Bartłomiej Buk - Gliwice SP 21

        3. miejsce - Mateusz Dyrbuś - Koło PTTK RAMŻA - Czerwionka Leszczyny

        4. miejsce - Lena Knieć - Gliwice SP 21

        Po ogłoszeniu wyników konkursu, wręczeniu nagród i zakończeniu imprezy, uczestnicy udali się do swoich miejsc zamieszkania indywidualnymi trasami. Rajd spełnił oczekiwania organizatorów dzięki dużemu zaangażowaniu członków klubu w jego przygotowanie i pomoc przy realizacji. W sprawnym przeprowadzeniu imprezy wyróżnili się członkowie klubu: Bożena i Krzysztof Bobisowie, Joanna Cetnarska-Słowik, Elżbieta Falska, Piotr Kalinowski, Krzysztof Kotuła, Tadeusz Pizar, Małgorzata i Stanisław Radomscy, Waldemar i Adrian Siodlaczkowie, Władysław Stawiarczyk i Jarosław Szerszeń. Organizatorzy składają szczególne podziękowania władzom sołectwa Leboszowice - gospodarzom obiektu i panu sołtysowi Alfredowi Wilczkowi za umożliwienie organizacji mety rajdu i pomoc w trakcie jej przygotowania oraz państwu Góreckim za uruchomienie punktu handlowego na terenie mety rajdu.

 

Autor relacji: Adam Czerniawski                            

Foto: Krzysztof Kotuła                                            


66 Ogólnopolski Zlot Turystów Kolarzy PTTK - Racibórz - 12-19.08.2017

opublikowane: 14 sie 2017, 01:51 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 12 wrz 2017, 15:11 ]


https://photos.app.goo.gl/WUGf9T8iIoIijyzt1

        Tegoroczna 66-ta edycja Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK odbyła się na Ziemi Raciborskiej. Racibórz stał się stolicą kolarstwa turystycznego, gdzie w dniach 12-19 sierpnia 2017r. spotkali się miłośnicy turystyki rowerowej. W zlocie wzięło ponad pięćset osób w tym liczna grupa uczestników z Ukrainy. Choć tereny 66 zlotu są większości naszych klubowiczów dobrze znane, to na udział w zlocie zdecydowały się 24 osoby. W poszczególnych ciekawych wycieczkach rowerowych brały również osoby, które uczestniczyły w zlocie z tzw. doskoku. W klasyfikacji na najliczniej reprezentowany na imprezie klub / komisję zajęliśmy drugie miejsce za Komisją Turystyki Kolarskiej "SOKÓŁ" z Radlina.

Oficjalna strona organizatorów  -  http://raciborz.pttk.pl/66zlot/pl/  -  pełna relacji, ciekawostek i zdjęć.

https://photos.app.goo.gl/wKv09FojpG21SuI63

Wycieczka rowerowa na otwarcie 66 Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK - Racibórz - 13.08.2017

opublikowane: 14 sie 2017, 01:49 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 23 sie 2017, 08:07 ]

        Tegoroczny 66 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK został zorganizowany w Raciborzu w odległości około 50km od Gliwic, czyli w zasięgu naszych jednodniowych wycieczek rowerowych. Kolega Witold Czempiel postanowił poprowadzić wycieczkę na uroczyste otwarcie zlotu na Zamku w Raciborzu. Wczesnym porankiem o godzinie 7:30 w niedzielę 13 sierpnia na umówionym miejscu zbiórki zebrała się grupa 21 osób, która na swych rowerach szybkim tempem ruszyła na trasę do Raciborza prowadzącą przez Smolnicę, Leboszowice, Pilchowice, Stanicę, Rudy, Jankowice, Szymocice. Po około trzech godzina grupa gliwickich turystów rowerowych zameldowała się na dziedzińcu zamkowym.

        Uczestnicy zlotu na miejsce otwarcia przybyli w formie jednego wielkiego peletonu prowadzonego przez organizatorów uroczyście ulicami Raciborza. O godzinie 11 nastąpiło rozpoczęcie uroczystości otwierających 66 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK w Raciborzu. Po części oficjalnej nastąpiły występy artystyczne oraz pokaz akrobatyki rowerowej.

        Około godz. 13 nasza grupa w różnych konfiguracjach osobowych udała się w drogę powrotną do Gliwic. Uczestnicy wycieczki przejechali ponad 100km na rowerach.

Relacja - Krzysztof Kotuła                            
Zdjęcia - Witold Czempiel                             

Wycieczka po Lasach Rudzkich - 05.08.2017

opublikowane: 11 sie 2017, 03:17 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 11 sie 2017, 06:03 ]

https://goo.gl/photos/qAN2oVCq7DNGiGek9

        Dnia 5-go sierpnia 2017 roku odbyła się wycieczka, której celem było zwiedzenie rzadko odwiedzanych podczas naszych wycieczek rowerowych miejsc. Trasa wycieczki wiodła przez: Wilcze Gardło, Smolnicę, Sośnicowice (gdzie zwiedzono prywatne muzeum zabytkowych traktorów), Tworóg Mały, lasy rudzkie (Kaplicę św. Magdaleny, kamień upamiętniający odstrzelenie ostatniego niedźwiedzia oraz upolowanie największego dzika w tych lasach w XVIII wieku), Rudy, Bargłówkę i powrót żółtym szlakiem do domu. W wycieczce udział wzięli: Jarosław Szerszeń-prowadzący, uczestnicy Roman Kopeć, Ryszard Małkowski, Danuta i Jan Sobieszczańscy, Tadeusz Szewczyk. Uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni gdyż była piękna pogoda, super atmosfera i niektórzy uczestnicy odwiedzane miejsca oglądali po raz pierwszy w życiu.

Relacja - Jarosław Szerszeń                        

Załęczański Park Krajobrazowy oraz Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki - 05.08.2017

opublikowane: 6 sie 2017, 06:33 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 21 wrz 2017, 07:21 ]

https://goo.gl/photos/XYdemcApBBN7nNSL6

        Pierwszą klubową wycieczkę rowerową w miesiącu sierpniu Klub Turystyki Kolarskiej im. Władysława Huzy zorganizował na terenie województwa łódzkiego. W sobotę 5 sierpnia uczestnicy wycieczki spotkali się na docelowym parkingu w miejscowości Krzeczów leżącej nad rzeką Wartą na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Pierwszym przystankiem naszej wycieczki był pobliski sklep spożywczy, w którym uzupełniliśmy nasze zapasy napojów na wycieczkę przy zapowiadającej się upalnej sierpniowej pogodzie. Zaproponowana przez prowadzącego wycieczkę - kol. Krzysztofa Kotułę - trasa przewidywała przejazd w kierunku północnym po zachodniej stronie Warty do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. Nasz przejazd zachodnim brzegiem rzeki pozwolił nam na poznanie przenikających się krajobrazów dużych regionów geograficznych Polski, Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej oraz Niziny Południowowielkoposkiej. W okolicach miejscowości Rychłocice odwiedziliśmy Rezerwat Przyrody "Hołda", którego ustawowym celem jest ochrona dobrze zachowanych, naturalnych lasów niżowych, charakterystycznych dla Nizin Środkowopolskich. W samej miejscowości Rychłocice naszą uwagę skupił drewniany kościół pw. Zwiastowania NMP z drewnianą dzwonnicą o konstrukcji słupowo ryglowej oraz przyległy majątek z zabudowaniami gorzelni i spichlerza dworskiego. Atrakcje turystyczne tej miejscowości były najdalej wysuniętym na północ punktem sobotniej wycieczki rowerowej. Przejazd w kierunku południowym odbył się wschodnią stroną Warty i opiewał w większą ilość atrakcji turystyczno-krajoznawczych. W miejscowości Konopica odwiedziliśmy wczesnobarokowy kościół pw. Świętego Rocha oraz neogotycki pałac pełniący obecnie funkcję ośrodka wypoczynkowego Politechniki Łódzkiej. Kierując się dalej na południe odwiedziliśmy w koloni Zamczysko jedno z największych i najciekawszych grodzisk średniowiecznych w Polsce centralnej. Następnym założonym punktem wycieczki było odwiedzenie na terenach leśnych w dolinie rzeczki Wierznicy / Wężnicy, zespołu pięciu kurhanów w Lesisku. Brak oznakowania turystycznego niestety uniemożliwił nam odnalezienie tych obiektów w leśnej gęstwinie. Następnie udaliśmy się do Osjakowa, gdzie odwiedziliśmy duży neogotycki kościół pw. Św. Jadwigi oraz byłą synagogę pełniącą obecnie funkcje handlowe. Osjaków był również miejscem, gdzie uzupełniliśmy potrzebne na dalszą część trasy kalorie. Po posiłku udaliśmy się w kierunku miejsca startu dzisiejszej wycieczki, na trasie tego odcinka znajdował się ostatni obiekt o walorach turystyczno-przyrodniczych. W miejscowości Kochlew - Strugi naszą uwagę zwrócił pomnik przyrody nieożywionej, źródło Św. Floriana będące wywierzyskiem krasowym, unikatowym w skali kraju, charakteryzującym się rzadko spotykaną w Środkowej Polsce wydajnością.
        W wycieczce, której głównym celem było odwiedzenie wspomnianych parków krajobrazowych wzięło udział 11 rowerowych turystów z Gliwic - Bożena i Krzysztof Bobis, Aldona Felkel, Bogusław Iwaniuk, Maria Juraszek, Piotr Kalinowski, Krzysztof Kłoda, Krzysztof Kotuła, Mariola MacLean, Agnieszka Purwin, Julian Rzewódzki oraz Halina Krowicka mieszkanka Zabrza i Wielunia działająca aktywnie w Sekcji Cyklistów „Relaks” przy Towarzystwie Przyjaciół Wielunia.

Relacja - Krzysztof Kotuła                                
Zdjęcia - Krzysztof Bobis, Julian Rzewódzki    

1-5 of 5