Relacje z wycieczek‎ > ‎SEZON 2017‎ > ‎

2017-04


X Zlot Oddziałów PTTK Województwa Śląskiego - Bielsko-Biała - 22.04.2017

opublikowane: 27 kwi 2017, 06:09 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 27 kwi 2017, 06:24 ]

https://goo.gl/photos/RNMjqgeYqrABMQfs8

Dziesiąty jubileuszowy Zlot Oddziałów PTTK Województwa Śląskiego został zorganizowany przez bielsko-bialski Oddział PTTK Podbeskidzia. Nasza zgłoszona jedynastoosobowa grupa była oficjalnym reprezentantem Oddziału PTTK Ziemi Gliwickiej. Dziesięć osób wybrało zwiedzanie Bielska-Białej i okolicy na rowerach natomiast jedna osoba zwiedzała miasto uczestnicząc w wycieczce pieszej. Ta kwietniowa sobota przywitała nas na Podbeskidziu niskimi temperaturami oraz deszczem momentami intensywnym, uprzykrzającym uprawianie turystyki kolarskiej. Uczestnicy tego zlotu zdobyli Odznakę Krajoznawczą "Znam Bielsko-Biała i okolice" w stopniu srebrnym.

Uczestnikami zlotu byli: Adam Czerniawski, Stanisław Herman, Grzegorz Kassa, Roman Kopeć, Krzysztof Kotuła, Mariola MacLean, Wojciech Miotła, Katarzyna Parlak, Julian Rzewódzki, Patrycja Słuchocka, Jarosław Szerszeń, Andrzej Śmieja.


XL Wojewódzki Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK Śląska Opolskiego - Głuchołazy - 21.04.2017

opublikowane: 25 kwi 2017, 00:35 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 25 kwi 2017, 00:42 ]

        W dniach 21 – 23.04.2017r. odbył się Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej w Głuchołazach. Nasz Klub reprezentowało pięcioro członków: Elżbieta Falska, Aldona Felkel, Izabela Jasto, Stanisław Radomski i Lucjan Wiślak oraz trójka sympatyków.

        W ramach realizacji zadania doraźnego w konkursie Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK zwiedziliśmy Park Krajobrazowy „Góry Opawskie”, utworzony w 1988r..

        Podziwialiśmy zabytki miasta Głuchołazy: m.in. kościół p.w. św. Wawrzyńca z XIII w., mury obronne, basztę - wieżę Bramy Górnej z XIV w., kościół cmentarny p.w. św. Rocha, z 1350 r.. dom zdrojowy „Skowronek” z piękna salą balową. Trasa przejazdu prowadziła przez rezerwaty przyrody: Las Bukowy, Nad Białką i Olsza. Ciekawa była dolina Złotego Potoku z 4-kilometrowym przełomem w miejscowościach Jarnołtówek – Pokrzywna. W Łące Prudnickiej obejrzeliśmy ruiny renesansowego zamku Piastów niemodlińskich, a w Prudniku pozostałości zamku – wieżę Woka, rynek z ratuszem oraz kościoły.

        W sobotni wieczór, pomimo dość niskiej temperatury odbyło się ognisko z atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów.

        Chociaż aura nas nie rozpieszczała, serwując nam deszcz, śnieg, grad i dość silny wiatr, to impreza była udana, za co serdecznie dziękujemy organizatorom.

 Relację przygotowała Elżbieta Falska

Wielkanocna procesja konna Żernica – Nieborowice - 17.04.2017

opublikowane: 18 kwi 2017, 02:20 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 25 kwi 2017, 00:42 ]

dav


       W Wielkanocny poniedziałek członkowie i sympatycy naszego Klubu spotkali się na tradycyjnej wielkanocnej wycieczce rowerowej. Główną atrakcją wycieczki była procesja konna odbywająca się od niedawna w Żernicy. W wycieczce uczestniczyli: Julian Rzewódzki, Jarosław Szerszeń, Wojciech Miotła, Bogusław Iwaniuk, Roman Kopeć, Mariola MacLean, Jan Zabrzeński oraz sympatyczka z Knurowa pani Helena.

        Po zbiórce u podnóża Kościoła pw. św. Michała Archanioła w Żernicy uczestnicy dołączyli do konnej procesji i trasą wyznaczoną przez organizatorów udali się na postój zlokalizowany na terenie przedszkola w Nieborowicach, gdzie odbyły się główne uroczystości Procesji. Miłym akcentem organizatorów było zaproszenie naszych rowerzystów na ciepły poczęstunek, za co serdecznie podziękowaliśmy. Skrycie liczyliśmy na główną atrakcję tj. wylosowanie sztabki złota, ale niestety ominęła nas ta przyjemność. Po zakończeniu części oficjalnej z racji coraz ciemniejszego nieba udaliśmy się do domów.
Relacja: Julian Rzewódzki


Foto: Bogusław Iwaniuk, Julian Rzewódzki

Parki Krajobrazowe zachodniej Małopolski - 09.04.2017

opublikowane: 13 kwi 2017, 11:26 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 18 kwi 2017, 13:31 ]

https://goo.gl/photos/BMJTWzN2UxkmEnW16

        W dniu 09.04.2017 odbyła się wycieczka klubowa w ramach realizacji zadania doraźnego w konkursie Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK, które w tym roku polega na zwiedzaniu parków krajobrazowych Polski. Organizator wycieczki zaplanował tym razem parki krajobrazowe zachodniej Małopolski. Pomimo obaw pogodowych na miejsce zbiórki tj. parking przy dworcu PKP w Krzeszowicach, zgłosiło się 22 uczestników, którzy przybyli na wyznaczone miejsce transportem własnym lub PKP.

        Trasa wycieczki była tak zaplanowana, by prowadzić przez najciekawsze obiekty krajoznawcze sąsiadujących ze sobą parków tj.Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie.

Uczestnicy zwiedzili między innymi:

-  Klasztor Karmelitów Bosych w Czernej,

-  Rezerwat Przyrody Dolina Eliaszówki,

-  Bramę Zwierzyniecką w Tęczynku,

-  Zamek Tenczyn w Rudnie,

-  Zabytki miasta Krzeszowic.

        Pomimo pagórkowatego terenu wycieczka przebiegła w miłej i bezpiecznej atmosferze, a niektórzy rowerzyści czujący niedosyt kilometrów wyruszyli rowerami w drogę powrotną w kierunku Gliwic zmierzając na dworzec kolejowy w Sosnowcu.

        Prowadzący wycieczkę pragnie gorąco podziękować wszystkim uczestnikom za uczestnictwo i zaprasza na następne wycieczki związane z realizacją zadania doraźnego.

                                                                                                                                                                                            Autor relacji i prowadzący wycieczkę; Julian Rzewódzki

Foto: Artur Sokólski, Julian Rzewódzki

XXI Rajd Pieszo-Kolarski "RAMŻÓW" - Szczejkowice - 01.04.2017

opublikowane: 10 kwi 2017, 02:52 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 10 kwi 2017, 03:58 ]


        Korzystając z zapowiedzi pięknej wiosennej pogody nasi klubowicze wybrali się do Szczejkowic koło Rybnika na XXI Rajd Pieszo-Kolarski "RAMŻÓW". Meta rajdu znajdowała się na terenie Baru "Borowik", który dla spragnionych i głodnych turystów kolarzy świadczył swe usługi. Nasz klub reprezentowało 13 osób.
        W przygotowanych przez organizatorów konkursach, tj. PTTK Koło "RAMŻA" z Czerwionki-Leszczyny, licznie uczestniczyli nasi klubowicze. Koledze Jarosławowi Szerszeniowi poszczęściło się w konkursie rzutu oponą, gdzie zajął trzecie miejsce. Po miło spędzonych chwilach w gronie turystów kolarzy nadszedł czas powrotu w podgrupach do domów.

1-5 of 5