Relacje z wycieczek‎ > ‎SEZON 2017‎ > ‎

2017-03


XXVII Topienie Marzanny Na Gichcie - KTK PTTK Wandrus Żory - 25.03.2017

opublikowane: 25 mar 2017, 10:42 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 25 mar 2017, 12:28 ]

        W sobotę 25 marca 2017r. o godz.  900 grupa członków naszego klubu udała się na "XXVII Topienie Marzanny na Gichcie". Do Gichty trasa wiodła przez Knurów, Czerwionkę-Leszczyny, Bełk i Palowice.

        Na mecie zlokalizowanej w Parku Piaskownia w dzielnicy Żor Kleszczówka organizator KTK PTTK "WANDRUS" Żory przygotował konkursy: na najpiękniejszą Marzannę, darta, strzelania z wiatrówki, a także dla przybyłych turystów kiełbaskę do upieczenia na ognisku, kawę i herbatę.

        Nasz klub reprezentowany był przez 14-osób, a ogółem w imprezie uczestniczyło 310 osób. Rajd zakończył się w przy pięknej, słonecznej pogodzie około 1300. Łącznie tego dnia, na metę rajdu i z powrotem, przejechaliśmy około 70km.


Grupę poprowadził kolega Jarosław Szerszeń.

Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK na szczeblu miejskim - 23.03.2017

opublikowane: 24 mar 2017, 12:08 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 24 mar 2017, 12:59 ]


        W dniu 23.03.2016 w Gliwicach-Sośnicy na terenie szkoły podstawowej przy ul. Jedności odbywały się eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK szczebla miejskiego. W turnieju wzięło udział 66 dziewcząt i chłopców z gliwickich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów podzielonych na zespoły 3-osobowe. W organizacji i przeprowadzeniu turnieju wzięli udział członkowie naszego Klubu, a mianowicie: Gabriela Rościszewska, Danuta Szyp, Władysław Stawiarczyk, Adam Czerniawski, Andrzej Śmieja i Jarosław Szerszeń. Turniej składał się z różnych zadań do wykonania przez młodzież: części teoretycznej obejmującej zagadnienia z zakresu krajoznawstwa, udzielania pierwszej pomocy, określania odległości w terenie na "oko", rzutu oponami do celu oraz rowerowego toru przeszkód. Należy dodać, że rowerowy tor przeszkód przeprowadzony został zgodnie z regulaminem i wytycznymi OMTTK i składał się z następujących elementów: slalomu, przeszkody - garaż, przeszkody - korytarz, jazdy na wprost, jazdy zakosami-żmijki i mety.

        Dla potrzeb rowerowego toru przeszkód, wszystkie przeszkody zostały wykonane przez członków naszego klubu zgodnie z regulaminem OMTTK PTTK. Ponadto na czas trwania turnieju został zorganizowany parking rowerowy prowadzony przez kolegów, którzy zajmowali się rowerowym torem przeszkód.

        Przez cały czas trwania turnieju dopisywała pogoda dzięki czemu konkurencje plenerowe mogły być rozegrane na boisku szkolnym.

Foto i tekst: Jarosław Szerszeń

60 Otwarcie Sezonu Kolarskiego "Topienie Marzanny" w Tworogu Małym - 19.03.2017

opublikowane: 19 mar 2017, 11:41 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 21 mar 2017, 05:44 ]

            Jubileuszowe 60 Otwarcie Sezonu Kolarskiego "Topienie Marzanny" w Tworogu Małym odbyło się przy bezdeszczowej lecz wietrznej pogodzie. Sprzyjająca aura zewnętrzna przyczyniła się do licznego udziału rowerzystów z regionu w tym wydarzeniu turystycznym. Na Rynku w Gliwicach, gdzie rajd się rozpoczynał zameldowało się ponad sto osób, które pod przewodnictwem kol. Jarosława Szerszenia podzielone na grupy wyruszyły na szlak rajdu kierując się w stronę Tworogu Małego.

            Meta rajdu, którego komandorem był Prezes Klubu kol. Krzysztof Bobis, została zorganizowana na terenie remizy miejscowej OSP. W rajdzie udział wzięły osoby przybyłe wspólną trasą prowadzoną przez naszą koleżankę Jolantę Maćkowską i kolegów: Witolda Czempiela, Adama Jańtę, Władysława Stawiarczyka, Jarosława Szerszenia, Lucjana Wiślaka oraz osoby przybyłe na metę trasami indywidualnymi. Ogólna liczba uczestników rajdu zapisanych w biurze rajdowym prowadzonym przez kol. Elżbietę Falską oraz Adama Czerniawskiego wyniosła 280 osób.

            Tradycją naszego rajdu otwierającego sezon kolarski jest konkurs na najpiękniejszą ekologiczną Marzanę, których to los z góry był przesądzony i zakończył się w rzece Bierawce. W tegorocznej edycji konkursu wystartowało 9 kukieł przygotowanych przez osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane. Jury konkursowe w składzie: Patrycja Słuchocka, Jarosław Szerszeń, Andrzej Śmieja, Tomasz Świątek, Dariusz Wolny, po przeglądzie zgłoszonych do rywalizacji "Panien Marzann" wybrało zwycięzców uhonorowanych puchami, a pozostałych uczestników konkursu wyróżniono pamiątkowymi medalami.            "Najpiękniejsza Marzanna - 2017"

            I - miejsce Wojciech Czapla  -  TKK PTTK im. Wł. Huzy Gliwice

            II - miejsce Bronisław Kałuża  -  RKTK "WAGABUNDA" Katowice

            III - miejsce Kacper Czapla  -  TKK PTTK im. Wł. Huzy Gliwice

            Wyróżnienia:

            Bytomski Klub Kolarski "CATENA" Bytom

            Szkoła Podstawowa nr 14 Gliwice

            Szkoła Podstawowa nr 21 Gliwice

            Zosia Prokwite   -  TKK PTTK im. Wł. Huzy Gliwice

            Kacper Kuberek  -  KTR "JUTRZENKA" Tarnowskie Góry

            Klub Rowerowy "IKRA" Rybnik

            Pośród zgłoszonych uczestników w biurze rajdowym wybrano najliczniejsze drużyny turystów kolarzy w kategoriach klubów kolarskich oraz młodzieży szkolnej. Zwycięzcami tej rywalizacji otrzymującymi puchary została Komisja Turystyki Kolarskiej "SOKÓŁ" z Radlina - zarejestrowanych 30 osób, a w kategorii młodzieżowej Szkoła Podstawowa nr 21 z Gliwic - 19 osób. Pozostałe kluby i grupy uczestniczące w rajdzie to: Wycieczki Rowerowe Śląsk - 26 osób,  Bytomski Turystyczny Klub Kolarski "CATENA" - 24 osoby, Rodzinny Klub Turystyki Kolarskiej "WAGABUNDA" Katowice - 22 osoby, Klub Turystyki Kolarskiej "WANDRUS" Żory - 17 osób oraz Szkoła Podstawowa nr 14 Gliwice - 16 osób.

            Specjalny dyplom wraz z podziękowaniami za wieloletnią pomoc w organizacji rajdu w Tworogu Małym otrzymała Sołtys miejscowości Pani Irena Musioł nagrodzona gromkimi brawami przez uczestniczących turystów kolarzy.

            Nad tym by organizowany rajd przebiegał sprawnie i w miłej atmosferze czuwało wiele osób. W kuchni przy wydawaniu herbat i kiełbasek "rządziły" koleżanki: Aldona Felkel, Joanna Cetnarska - Słowik oraz Małgorzata Radomska. Kolega Paweł Szyp pełnił rolę ogniomistrza sprawującego pieczę nad pierwszym w tym roku rajdowym ogniskiem.

            Zarząd Klubu pragnie serdecznie podziękować wszystkim za tak liczny udział oraz życzy wielu udanych wycieczek rowerowych pełnych turystycznych wrażeń w sezonie 2017.

            Firmie Bike Atelier dziękujemy za okazaną pomoc i przeprowadzoną na mecie rajdu prezentację sprzętu rowerowego firmy MERIDA oraz akcesoriów niezbędnych przy planowaniu wypraw rowerowych tych bliskich i dalszych.

Jubileusz 55-lecia Bytomskiego Turystycznego Klubu Kolarskiego "CATENA" - 11.03.2017

opublikowane: 18 mar 2017, 15:34 przez TKK PTTK im. Wł. Huzy   [ zaktualizowane 21 mar 2017, 15:00 ]

https://goo.gl/photos/4E5ewR1nDFiEHaWG8

        Nasz Klub uczestniczył w pięknym jubileuszu 55-lecia istnienia i działalności Bytomskiego Turystycznego Klubu Kolarskiego "CATENA". Reprezentowali nas: Krzysztof Bobis, Krzysztof Kotuła, Małgorzata i Stanisław Radomscy. W czasie ceremonii jubileuszowej wręczono wiele odznak i dyplomów za działalność propagującą turystykę kolarską. Dyplomami za pomoc i wsparcie dla klubu "CATENA" zostali uhonorowani koledzy Stanisław Radomski oraz Krzysztof Kotuła. Po części oficjalnej przystąpiono do dzielenia ślicznego jubileuszowego tortu, a następnie wzniesiono toast za dalszą owocną i pomyślną działalność naszych kolegów z Bytomia. Uczestnicy spotkania w rozmowach kuluarowych wspominali swe historie związane z wycieczkami organizowanymi przez BTKK "CATENA" nadając temu wydarzeniu specyficznej, przyjacielskiej atmosfery.

Historia 50 lat BTKK "CATENA" oraz rozszerzenie 55 lat BTKK"CATENA"
Foto: BTKK "CATENA" Bytom

1-4 of 4