O.R.K.U.N

                          WELCOME


                                                  HOMEPAGE   FINANS   SPOR   PC   GAMES

                                                                                                                                          Tarih: 30.01.2008

 
Aç kapa Youtube , Youtube ‘ a sınırsız kapatma

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’nin Atatürk’e hakaret edilen video görüntülerine yer verdiği için erişim yasağı koyduğu video paylaşım sitesi Youtube hakkında, Erzurum 2′nci Ağır Ceza Mahkemesi de bölücü örgütün propagandasının yapıldığı gerekçesiyle süresiz yayın yasağı kararı verdi.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı, internet dünyasının en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube.com’da yayınlanan terör örgütü PKK’nın silahlı eğitimlerini içeren 4 dakika 41 saniyelik video görüntüleri için suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine Erzurum 2′nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada video görüntülerinin Anayasa’nın 26/2 ile 3713 Sayılı Terörle Mücadele Yasası’nın 6/2 maddeleri uyarınca propoganda içerdiği belirlendi. Mahkeme heyeti sitenin yayınlarının süresiz olarak kaldırılmasına karar verdi. Mahkemenin 2008/192 sayılı `yayın kaldırma’ kararı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ile Youtube’un İstabul temciliğine gönderildi.

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi de Atatürk’e hakaret edilen video görüntülerinin yer aldığı Youtube.com’a erişim yasağı koymuştu.

NOT: Olcal.com dan alıntıdır.