Downloads‎ > ‎

Nieoficjalny podręcznik Dromed

Nieoficjalny podręcznik edytora Dromed powstawał w 2010. Pisanie tej książki było wspaniałą zabawą umożliwiającą mi powrót do czasów, gdy gra Thief The Dark Project zawitała na moim komputerze na zawsze pozostając już jedną z najlepszych gier, w jakie kiedykolwiek dane mi było grać.

Edytor Dromed nie doczekał się oficjalnej dokumentacji, ponieważ nigdy nie miał być udostępniony szerszej publiczności. Splot niezwykłych wydarzeń doprowadził jednak do jego publikacji z bardzo podstawową wersją własnej dokumentacji. W zasadzie pozwalała ona jedynie na zasmakowanie tego czym jest Dromed. Szczegóły każdy musiał odkryć samodzielnie. W ten sposób z czasem powstały fora internetowe oraz prywatne strony WWW, na których fani dzielili się swoimi odkryciami w zakresie działania programu.

Nigdy jednakże nie pojawiła się żadna pozycja książkowa, która pomogłaby usystematyzować wiedzę na ten temat. Wiedzę, która do tej pory była bardzo rozproszona. Moim celem było zebranie tego wszystkiego w jedną spójną całość. Nie jest to oczywiście wyczerpujący opis funkcji programu, lecz i tak stanowi dość pokaźny zbiór informacji. Wyjątkową cechą tej książki jest również to, że jest dostępna jedynie w języku polskim.

Obecnie książka jest w wersji 0.2, co oznacza, że jest w stanie rozwojowym.  Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda mi się rozwinąć tą pozycję o nowe ciekawe informacje.

Zapraszam do czytania.


Poniżej zamieszczam listę wszystkich plików związanych z dokumentacją.

Showing 4 items
FilenameSizeVersion
Sort 
 
Sort 
 
Sort 
 
FilenameSizeVersion
nieoficjalny_podrecznik_dromed.zip 11.4MB 0.2 
utgdt-menu-12.zip 5KB 12 
tutorial_missions.zip 2.4MB 0.2 
Nieoficjalny Podręcznik Dromed 11.4MB 0.2 
Showing 4 items